Infricosatorii KK

  • Autor subiect DeletedUser26181
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser44123

Wow, tu te auzi ce spui?
Nu vorbim de sate,puncte scoape , ci de caractere (si nu diacritic)
Raman uimit de cum unii au ca scop sa ajunga deazgreabili. Cu ce draculi gandesc unii ,nu-mi pot da seama.
 

DeletedUser44123

seven7six6 :D Nu-l cauta la reputatii si trofee,nici la clasamente si medalii. Nu-s nici pe departe atat de bun precum restul jucatorilor cu tenta autoproclamatorie.
 

DeletedUser

Wow, tu te auzi ce spui?
Nu vorbim de sate,puncte scoape , ci de caractere (si nu diacritic)
Raman uimit de cum unii au ca scop sa ajunga deazgreabili. Cu ce draculi gandesc unii ,nu-mi pot da seama.

Il cunosc si eu destul de bine pe Tibo si are o gramada de parti negative....o multime :)))
Dar are si parti foarte bune...care rar le gasesti
Stii cum e...compenseaza una cu alta :))

Lafel e si cu barecau...

Si ce face cu voi sau cu altii e problema lor...ma intereseaza sincer ce face cu mine...si ce vorbeste despre mine
 

DeletedUser29130

BARECAU observ ca s-a lasat .. deci avea dreptate lumea ca nu joaca decat pana ia cateva sate ..
 

DeletedUser44123

Nu era vorba despre unu sau despre altul (paranteza directa la postul tau cu citat), ci e vorba de cat te mult te respecti,cat de mult va repectati, apreciind in mod voit , caractere "urate" .
Pentru a-ti dezvolta un caracter puternic trebuie sa accepti adevarul, bun sau rau, in primul rand despre tine. Atata vreme cat nu esti deranjat de coportamentul celui ce il aprecizei (ca si parte negativa), nu ai nicio sansa sa-ti dezvolti un grad realist al perceptiei realitatilor din jur.
Un caracter se dobandeste prin vointa si autocontrol, nici una din ele nu implica minciuna fata de sine....
Cum sa rezum eu toate astea....

Mie unu, mi-ar fi rusine daca as aprecia un caracter "urat" , chiar daca cu mine este "frumos"... important este, ceea ce esti ca om,nu ca si actiuni individuale, impartite.

Mi-e somn si incep sa vorbesc mult si prost....
O seara buna....
 

DeletedUser43971

Nu era vorba despre unu sau despre altul (paranteza directa la postul tau cu citat), ci e vorba de cat te mult te respecti,cat de mult va repectati, apreciind in mod voit , caractere "urate" .
Pentru a-ti dezvolta un caracter puternic trebuie sa accepti adevarul, bun sau rau, in primul rand despre tine. Atata vreme cat nu esti deranjat de coportamentul celui ce il aprecizei (ca si parte negativa), nu ai nicio sansa sa-ti dezvolti un grad realist al perceptiei realitatilor din jur.
Un caracter se dobandeste prin vointa si autocontrol, nici una din ele nu implica minciuna fata de sine....
Cum sa rezum eu toate astea....

Mie unu, mi-ar fi rusine daca as aprecia un caracter "urat" , chiar daca cu mine este "frumos"... important este, ceea ce esti ca om,nu ca si actiuni individuale, impartite.

Mi-e somn si incep sa vorbesc mult si prost....
O seara buna....

Seven nu neaparat , dupa mine poti aprecia si un caracter urat.
Sunt mai multe tipuri de oameni si este posibil ca un jucator foarte bun sa aiba un caracter urat , iar tu sa-l apreciez pentru felul cum joaca , iar altul foarte de treaba sa fie mereu codasul tribului , aici e vorba de eficienta si jucatori si pe cine te poti baza .
In cazul lui Tibo , are si el prietenii lui ca si tine si ca si toti jucatorii de pe triburile.
Daca dovedeste fata de tine si cei din Praf ca este josnic prin modul care joaca nu inseamna ca cu toti este asa , spre exemplu cu cel mai bun prieten al lui este ca si cum esti tu cu mangotaru probabil.
Este totul pe interes si scop pe joc , nu poti sa ai o parere generala impartind masele de jucatori intre jucatori cu caracter urat si bun .
 

DeletedUser44123

Seven nu neaparat , dupa mine poti aprecia si un caracter urat.
Sunt mai multe tipuri de oameni si este posibil ca un jucator foarte bun sa aiba un caracter urat , iar tu sa-l apreciez pentru felul cum joaca , iar altul foarte de treaba sa fie mereu codasul tribului , aici e vorba de eficienta si jucatori si pe cine te poti baza .
In cazul lui Tibo , are si el prietenii lui ca si tine si ca si toti jucatorii de pe triburile.
Daca dovedeste fata de tine si cei din Praf ca este josnic prin modul care joaca nu inseamna ca cu toti este asa , spre exemplu cu cel mai bun prieten al lui este ca si cum esti tu cu mangotaru probabil.
Este totul pe interes si scop pe joc , nu poti sa ai o parere generala impartind masele de jucatori intre jucatori cu caracter urat si bun .

Seven nu neaparat , dupa mine poti aprecia si un caracter urat.
Atunci nu te respecti pe tine.

Sunt mai multe tipuri de oameni si este posibil ca un jucator foarte bun sa aiba un caracter urat , iar tu sa-l apreciez pentru felul cum joaca , iar altul foarte de treaba sa fie mereu codasul tribului , aici e vorba de eficienta si jucatori si pe cine te poti baza .
Devine paradoxal ceea ce spui cu ceea ce vrei: In paralel spui ca (asa cum auzi zilnic) " nu ma intersesaza punctele,satele, locul 1,etc..." dar se pare ca asta se vrea! Si pt o falsa iluzie de suprematie, ajungi sa-ti bati joc de propriat integritate morala. Deci, nu are importanta caracterul celui cu care joci ,atat timp cat joaca bine,nu?
Respecta-te avand puterea sa-i spui unui prieten " bai, nu-mi place ce faci !" dar cum importanta punctelor devine prioritara, nu o zici si automat nu ai respect de sine.

Daca dovedeste fata de tine si cei din Praf ca este josnic prin modul care joaca nu inseamna ca cu toti este asa , spre exemplu cu cel mai bun prieten al lui este ca si cum esti tu cu mangotaru probabil.
Diferenta intre mine si y,x,z , este ca; eu am rusinoasa putere de-ai spune atunci cand face cava josnic de apreciat. Nu sa ma laud sau sa apreciez ceea ce face.(daca ar face) Cum spuneam si aseara: "nu ai respect de sine daca accepti astfel de amici/prieteni" Ar fi ca si cum ai accepta un vecin de bloc care zgarie masinile din parcare.
Dar daca nu o zgarie pe a ta...putin iti pasa cum este catalogat gestul lui.... Respecta-te spunandu-i: "nu-i frumos si nu e de apreciat ce faci".

Este totul pe interes si scop pe joc , nu poti sa ai o parere generala impartind masele de jucatori intre jucatori cu caracter urat si bun .
Atunci sa ma scutiti cu faze gen: " eu sunt bun,tu esti noob"
Cand scopul tau/lui/ei/ este lipsit de scrupule ,nu sunteti oameni.
Cat timp tre sa treaca pt a intelege ca asta este un joc si ca nimeni nu-ti ridica un obelisc comemorativ?
Cui crezi ca-i pasa cum esti tu/eu/ea/el in viata privata?
Nici macar nu stiti sa va certati ( evident, in aria jocului), treceti la ceea ce e prsonal de parca ati cunoaste.
Inca nu reusiti sa treceti de " esti noob, esti praf,esti varza" ..cu altceva inteligent nu se poate? Si ca sa fiu pe subiect: Ce e cel mai inteligent lucru de facut atunci cand esti limitat? Sa intri pe skype si sa injuri?


Deci? mai are importanta daca joci bine?

Cineva drag imi spunea odata: "ceea ce apreciezi nu este decat o oglinda cu propria-ti relfexie"
 

DeletedUser18063

O mai mare bulibaseala si insiruire de "uitati-va la mine ce frumos gandesc" rar mi-a fost dat sa vad si sa citesc...


si ca sa nu spui ca iti dau sfaturi,te rog doar sa citesti ceva:

Nu-mi da sfaturi, stiu sa gresesc si singur...

In rest numai de bine.....
 

DeletedUser43971

Pana la urma fiecare face cum vrea , nu vreau sa impun si nu am puterea sa le impun tuturor jucatorilor pe care ii cunosc sa joace cinstit .
Fiecare joaca cum vrea , Raiul nu exista pe pamant.
 

DeletedUser43196

Aici ii tema legata de Fiind? nu de calitatiile jucatoriilor :))
Nu dumnezeo :eek:?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus