Ingame Search

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser5809

Scuzati numele scriptului dar altul nu am gasit,daca aveti idei,sa imi spuneti si il schimb.:D

Cod:
javascript:codeWord="Jack";quantifier=";";var doc=(window.frames.length>1)?window.main.document:document;var playerName="";var adversePlayerName="";frame=doc.getElementsByTagName("iframe");theFrame=frame[0].src;if(theFrame.match(/forum\.php/)){frame=frame[0].contentWindow.document;forumTable=frame.getElementsByTagName("table")[0]}else forumTable=doc.getElementsByTagName("table")[0];divs=forumTable.getElementsByTagName("div");i=1;while(i<divs.length){var as=divs[i].getElementsByTagName("a");if(as[0]&&divs[i+2].innerHTML.match(new RegExp(codeWord,"i"))&&playerName.indexOf(as[0].innerHTML)==-1)playerName+=as[0].innerHTML.replace(/^\S+ - /,"")+quantifier;if(!divs[i+2].innerHTML.match(new RegExp(codeWord,"i"))&&adversePlayerName.indexOf(as[0].innerHTML)==-1&&playerName.indexOf(as[0].innerHTML)==-1)adversePlayerName+=as[0].innerHTML.replace(/^\S+ - /,"")+quantifier;i=i+3}if(theFrame.match(/forum\.php/)){header=doc.getElements("a:contains('Diplomaţie')");header=header[header.length-1].getParent("table")}else{var header;tds=doc.getElementsByTagName("td");for(j=0;j<tds.length;j++){if(tds[j].innerHTML.match(/Pagina:/)){header=tds[j].getParent("table")}}}var remove=header.getElementsByTagName("tr");if(remove.length>1)remove[remove.length-1].innerHTML="";newTr=doc.createElement("tr");newTd=doc.createElement("td");newTd.setAttribute("colspan","2");newTd2=doc.createElement("td");newTd2.setAttribute("colspan","2");newTextarea=doc.createElement("textarea");newTextarea.setAttribute("onclick","this.select();");newTextarea.setAttribute("id","code");newTextarea2=doc.createElement("textarea");newTextarea2.setAttribute("onclick","this.select();");newTextarea2.setAttribute("id","noncode");newTr.appendChild(newTd);newTr.appendChild(newTd2);newTd.appendChild(doc.createTextNode("Players using key word"));newTd.appendChild(newTextarea);newTd2.appendChild(doc.createTextNode("Players not using key word"));newTd2.appendChild(newTextarea2);header.appendChild(newTr);doc.getElementById("code").innerHTML=playerName;doc.getElementById("noncode").innerHTML=adversePlayerName;e();

Ce face scriptul de fapt?Pai,cauta anumite cuvinte pe forumul intern intrun topic.Scrii in script ce cuvant sa caute si iti va afisa cine a folosit cuvantul acela si cine a postat si nu a folosit cuvantul desemnat de voi.
La ce foloseste,sincer eu personal nu am gasit un rost anume,dar mi se pare misto asa ca am zis ca poate gasiti voi o utilizare la el,sa il avem si noi.

Ce trebuie sa modificati:
-la inceput de script gasiti codeWord = "Jack"
-schimbati cuvantul jack cu ce vreti voi si cuvantul acela il va cauta

Atentie!!!
-scriptul merge numai pe forumul intern si numai in topicuri,nu sectiuni de forum.


Sa ziceti sarut-mana lui fluffy88,scriptul e facut pe .net de el.

Ps:nu iti trebuie neaparat premium,merge salvat ca bookmark.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Apesi Ctrl + F si iti apare fereastra de search a browserului...
 

DeletedUser5809

Jack, il poti adapta sa mearga si pe forum extern ?

forumul extern e altceva,aici nu poti sa il salvezi in quickbar,decat poate ca bookmark.


E super mie imi merge :))

Lol,logic ca merge,altfelt nu il puneam,dar e misto asa.In casutza din stanga iti apar cei care au zis cuvantul ala si in dreapta cei care nu.Si iti apar si sub forma de mail cu ; intre nume


Apesi Ctrl + F si iti apare fereastra de search a browserului...

Da,pentru extern poti sa folosesti ctrl+f,desi un script si aici ar fi misto,adaptat sa caute injuraturi.:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9568

nu imi merge...
[object HTMLTableRowElement]
tot asta apare
 

DeletedUser5809

Pe IE nu cred ca merge,pe mozilla,opera merge sigur.Nu am incercat pe IE ca nu folosesc de loc,multe scripturi nu merg pe IE.Folositi opera cel mai sigur.
 

DeletedUser5809

Folosesc opera.:confused:

Copiaza bine codul,vezi sa nu stergi ceva pe acolo,o virgula e foarte importanta.L-am testat inainte sa il pun, si se pare ca si KID la testat pe toate browserele si merge,deci tu ai facut ceva:(
 

DeletedUser14704

Copiaza bine codul,vezi sa nu stergi ceva pe acolo,o virgula e foarte importanta.L-am testat inainte sa il pun, si se pare ca si KID la testat pe toate browserele si merge,deci tu ai facut ceva:(

Vedeti ca acolo sunt doua ' nu doa una/pereche ;)
deci cuvantul cautat sa va apara asa: ''kid'' nu 'kid'
 

DeletedUser

CTRL+F merge si pe forumu intern al tribului ... eu il folosesc pentru rezervari
 

DeletedUser

sarut-mana jackass20 pt scripturile care le postezi, am si eu o intrebare se poate modifica scriptu in asa fel cand dai clic pe script sa apara o fereastra in care sa scri cuvantu care al cauti

app. folosesc scriptu de ceva vreme pt a cauta sate la rezervari
 
Sus