Inserare de trupe

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

sa nu fie ferma full...sa ai grija ca aia sa fie intr-adevar 50 de spioni si nu 50 de cav grea sau mai stiu eu ce (ca am patit-o si eu )

acum nus ultimul de pe lume:)).am uitat sa mentionez ca despre inserarea tupelor de atac...ala ma intreseaza pe mine:D
 

DeletedUser5809

sa nu fie ferma full...sa ai grija ca aia sa fie intr-adevar 50 de spioni si nu 50 de cav grea sau mai stiu eu ce (ca am patit-o si eu )

Nu conteaza ferma,poate sa fie full,cine stie de ce nu ii merge,e chiar ciudat,nu am avut problema asta niciodata.
 

DeletedUser5809

Dap,am gasit problema,nu avea sa insereze si spionii,am pus sa ii puna si pe aia,merge acum.:D
 

DeletedUser21384

mori de ras cand citesti posturile astea =))

nobili insereaza in curtea nobila? =))
 

DeletedUser

am opera merge sa fac si eu ca voi cu codurile alea dar unde scriu ce fac sau cum ... explicatimi mai pe indeleteee plsssss:(:(::-?:-?:-?
 

DeletedUser5809

am opera merge sa fac si eu ca voi cu codurile alea dar unde scriu ce fac sau cum ... explicatimi mai pe indeleteee plsssss:(:(::-?:-?:-?

iti trebuie premium si ti-am explicat in postul celalalt,nu mai posta peste tot aceeasi intrebare.
 

DeletedUser14704

am opera merge sa fac si eu ca voi cu codurile alea dar unde scriu ce fac sau cum ... explicatimi mai pe indeleteee plsssss:(:(::-?:-?:-?


Daca ai citi prima tema din aceasta sectiune nu ai mai face spam ;) citeste mai atent,iar ca sa nu te obosesti cautand acea tema, iti pun postul colegului meu jackass unde explica cum se folosesc scripturile .
Sper sa te descurci,daca nu da-mi un PM aici sau in joc pe lumile 4 sau 14.


Fiecare script se foloseste in mod diferit,in fiecare topic scrie ce face acel script si cum se foloseste.
Ceea ce multi dintre voi m-ati intrebat,este unde se pune scriptul.
Prima data iti trebuie cont premium.Fara el nu se poate,sorry.
Daca ai cont premium,te duci sus la Setari,la task prelucrare rapida si dai click pe Adăugarea unui text nou.La Introdu numele scrii numele scriptului,url imagine pui imaginea daca vrei,nu trebuie neaparat si la URL-dorit: scrii codul scriptului.Apesi ok,si gata,iti salveaza scriptul si poti sa il folosesti cand vrei.
 

DeletedUser

man..uite cum am facut.. am contu premium.. am dat la setari , la task prelucrare rapida , si ce mai fac??? dati add la zainescu_ionutz sa imi spuneti si mie cum sa fac...plsss..raman dator:(:(:(:( ..si pana la urma asta nu iti baga mai multe trupe???doar iti alegi toate trupele personale??
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Citeste primul sau al doilea topic,acela cu:Cum sa folosesti scripturi,e imposibil sa nu il vezi.
 

DeletedUser

man am facut asa...dar acest script doar iti selecteaza trupele tale?? sau iti mai adauga si el ...apropo merge prin internet explorer??
 

DeletedUser

Exista un script asemanator cu acesta dar care in loc sa insereze toate trupele, sa insereze un anumit numar din fiecare trupa?
Sa poti introduce exact cat din fiecare trupa sa insereze.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Dap, e o variatie a scriptului de fake, ceea ce eu folosesc de obicei, in combinatie cu un script care tine minte (adica sub forma de cookie, tine minte e o vorba din popor:p) un set de coordonate:

Cod:
javascript:function j(){var d=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;function a(b,c){var g,e;var h=d.units[b];if(h==null)return 0;e=h.nextSibling;do{e=e.nextSibling;}while(e.nodeType!=1);g=parseInt(e.firstChild.nodeValue.match(/(\d+)/)[1],10);f=(c<0)?c*-1:g-c;if(f>g)f=g;h.value=f;return f;}a('axe',-6000);a('ram',-345);a('spy',-100);a('light',-2400);a('marcher',-400);a('catapult',-10);}j();

Asta e facut sa puna doar trupe de atac,dar poati sa pui ce trupe vrei tu, asta este ceea ce cauti tu, este la sfarsit:
a('axe',-6000);a('ram',-345);a('spy',-100);a('light',-2400);a('marcher',-400);a('catapult',-10);
Momental, scriptul insereaza 6000 topoare, 345 berbeci, 100 spioni, 2400 cav usoara, 400 arcasi calareti si 10 catapule.
Ceea ce vrei tu sa schimbi este asta:a('axe',-6000) ;adica insereaza 6000 topoare. Schimbi axe cu tag-ul unitatii care te intereseaza, cred ca stii care sunt pentru fiecare unitate in parte.
Deci acum insereaza 6 tipuri de unitati, daca vrei pentru 7, mai pui un a('axe',-6000] si schimbi axe din nou cu tag-ul unitatii care vrei sa o insereze.
Mai era un script mai mic si poate mai simplu, dar rezultatul e acelasi si in final tot trebuia sa modifici aceleasi lucruri.

Intrebari?:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Multumesc pentru ajutor.
As mai avea totusi o intrebare.Exista posibilitatea sa-i dai valoarea nula?Adica sa insereze 0 trupe?
Astfel incat sa fie toate unitatile scrise in script si tu sa modifici doar in functie de care ai nevoie si sa scrii decat numarul lor, fara sa fie nevoie sa schimbi si denumirea, etc.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus