Inserare de trupe

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5809

Sigur, doar scrii 0, o sa iti apara ca insereaza 0, deci e ok.
Sa imi spui daca merge:D
Ps: pentru paladin tagul este knight.
Pss: pentru nobil e snob.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

De cand folosesc scripturile pe care tu le prezinti aici si le explici atat de bine, jocul asta a a capatat alte perspective. Nu mai pierd timpul inutil, ma concentrez asupra strategiei si cred ca ar trebui sa-ti ridice lumea statuie. Ca la paladini :))
Good job!
 

DeletedUser5809

ciudat, atunci nu scrie nimic, sterge si minusul, il pui doar cand iti trebuie sa insereze trupe.:D
Sa imi spui daca merge.:D
Oricum, eu folosesc asta pentru 2 lucruri, sa insereze armata de off, ca e la fel in toate satele, si mai am unu facut special sa insereze fake, adica 100 topoare, 5 spioni si 1 ram.:D
Asta in combinatie cu scriptul de tine sub forma de cookie un set de coordonate. Ma duc prin toate satele la rand si dau pe ala fake si ala de remember coordonate si imediat trimit atacul:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Merge daca stergi atat numarul, "-"-ul cat si "," de langa tagul unitatii.In paranteze trebuie sa ramana doar tagul intre ' ' ( cam asa trebuie sa ramana a('heavy'); ).
Iar cand esti in piata centrala si apesi pe script sa insereze trupele, la unitatea pentru care ai sters cele de mai sus va scrie "NaN" in loc de cifre si deci nu va mai selecta unitatii.Presupun ca merge asa :).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Da, chestia cu NaN este eroare, daca merge sa trimiti atacul si cu NaN, atunci e bine, daca nu, va trebui pur si siplu sa nu pui si celalalte unitati.
 

DeletedUser

Cod:
javascript:
var doc=document;
if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;
url=document.URL;
if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This script needs to be run from the rally point');
insertUnit(doc.forms[0].ram, 1);insertUnit(doc.forms[0].spy, 5);insertUnit(doc.forms[0].sword, 15);

Asta e mai simplu :)
 

DeletedUser5809

In final tot acelasi lucru tre sa faci sa iti insereze trupele, e doar o alta varianta.
In final scrii doar:
-javascript:var doc=document;
Si dupa el:
-insertUnit(doc.forms[0].ram, 1)
-schimbi ram cu tag-ul unitatii care vrei
- si 1 cu numarul trupei, si in felul acesta poti sa scrii si 0 ca merge acum
-nu uita sa pui ; inainte de fiecare insertUnit....

Mult mai simplu si exact ceea ce vrea gabi, fara sa modificam aiurea scripturile de fake, trebuia scris de la inceput asa, dar aseara nu mi-a trecut prin cap:D

Sau asta:
Cod:
javascript:function h(d){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;b=a.units.getElementsByTagName('input');for(var i=0;i<(b.length-4)&&i<d.length;i++){e=b[i];f=e.nextSibling;do{f=f.nextSibling;}while(f.nodeType!=1);e.value=Math.min(parseInt(f.firstChild.nodeValue.match(/(\d+)/)[1],10),d[i]);}}h([5,5,5,5,5,5,5,5,5,5,5,5]);

Mai simplu, schimbi la sfarsit ce trupe vrei, si poti sa pui si off si deff, dar daca esti in sat de atac nu iti insereaza trupe de deff (logic, ca nu sunt), ci doar pe cele de atac si viceversa.:D
Insereaza si nobilul si ar trebui si paladinul, dar cu paladinul nu stiu sigur ca nu nu stiu pe unde.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

E exact ceea ce imi doream, am introdus toate unitatile si acum nu trebuie decat sa introduc numarul pe care il doresc din fiecare.

LE: Merge si ultimul si e chiar mai simplu.Insereaza si paladinul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Vezi pe asta 2, ultimul, de ala vorbesti? Cred ca e cel mai convenabil pana acum.
Cate variante pentru acelasi lucru, lol:D
 

DeletedUser

Eu am dat de triburile cand cautam o baza de date cu multe informatii in ea pentru niste teste de mysql :)
Am dat de datele oferite de innogames si asa am dat si de joc.

Este un prilej bun pentru cine vrea sa invete ceva JS si PHP...
 

DeletedUser5809

Eu am dat de triburile cand cautam o baza de date cu multe informatii in ea pentru niste teste de mysql :)
Am dat de datele oferite de innogames si asa am dat si de joc.

Este un prilej bun pentru cine vrea sa invete ceva JS si PHP...

Sunt cam varza la amandoua. :D
Barem PHP, wiki e in php, mori facand niste tabele acolo:(

Ultimul e cel mai simplu de folosit.
E bine ca apar variante din ce in ce mai bune :D.

Off:sper ca intri pe l17, intru si eu, cu tullio. Mi-am facut bara de scripturi cu tot ce trebuie de o saptamana, sa fiu pregatit:D
 

DeletedUser

Mai am cateva lucruri de discutat asta seara, dar probabil voi fi alaturi de voi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:confused::confused::confused::confused:nu stiu

115 51 13 0 0 0 0 0 0 0 1 0 :)


2.11. Mesajele consecutive care aduc doar completari sunt considerate "post hunting" si sunt interzise.
In cazul in care doriti sa corectati sau sa aduceti completari mesajului dumneavoastra va rugam folositi optiunea "editare".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1924

Fara suparare dar asta e script pt noobi :D
Cine face sate mixte se numeste noob,nu? :))
 

DeletedUser

Fara suparare dar asta e script pt noobi :D
Cine face sate mixte se numeste noob,nu? :))

Script de noobi...script asa si pe dincolo...
Toti am fost noobi la inceput.Nimeni nu a intrat in joc direct experimentat.Oricum am dat scriptul unor prieteni care de abia au inceput sa joace si au zis ca e foarte tare :p
 

DeletedUser

fara spioni si fara lancii?spionii mai inteleg dar lanciile nu:))

oricum uite`l aici:

Cod:
javascript:Array.prototype.contains = function(obj) {var i, listed = false;for (i=0; i<this.length; i++) {if (this[i] === obj) {listed = true;break;}}return listed;};function getGameDoc() {getdoc = window.document;if(! getdoc.URL.match('game\.php')) {for(var i=0; i<window.frames.length; i++) {if(window.frames[i].document.URL.match('game\.php')) {getdoc = window.frames[i].document;}}}return getdoc;};units = Array('archer','sword','knight','heavy');doc = getGameDoc();form = doc.units;inputs = form.getElementsByTagName('input');for (var i=0; i<inputs.length; i++) {if (inputs[i].type == 'text') {if (units.contains(inputs[i].name)) {next = inputs[i].nextSibling;do {next = next.nextSibling;} while (next.nodeType != 1);s = next.firstChild.nodeValue;insertUnit(form.elements[inputs[i].name], next.firstChild.nodeValue.replace(/\(/g, "").replace(/\)/g, ""));}}}
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus