Interceptare atac

DeletedUser43329

Lumea spune ca ar trebui ceva nou,asa ca..
Propun ca atunci cand esti atacat poti intercepta atacul in timp ce el vine spre tine.Il poti intercepta cu spioni sa vezi cu ce ataca sau cu trupe pentru a micsora/distruge armata. Pentru interceptare vor fii 2 optiuni:
1.Folosind trupe de atac-atac pe furis/prin surprindere
2.Folosind trupe de aparare-pur si simplu batalie pe camp deschis.
Berbecii si catapultele sunt inutile,trupele de aparare(2) nu au bonusul unui zid! Arcasii desigur vor fii buni pe aici!

De asemenea,atacatorul nu poate vedea daca ii va fii interceptat atacul.

Ce ziceti?

PS: Admini..nu ma luati cu "nu cred ca se poate","nu exista un tool potrivit",pai face-ti ca nu degeaba se baga PP,nu?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Ba te iau...deocamdata nu se poate, nu exista tool si nici nu imi doresc sa ajung in locatia ta, probabil este "naspa" :D

Vedem si ce zic si alti jucatori, daca sunt mai multi de acord se va trece la propuneri pentru urmatoarele updateuri.
 

DeletedUser

asta cu atacatorul care nu poate vedea e ca la vechile tabere cand nu stiai daca si cand vin trupe in ele si te uitai ca prostul sa apara flacara aia ca sa stii ca o poti ataca . nu stiu daca mi-ar place sa nu mai am surprize , cred ca jocul ar deveni prea monoton , ar disparea tot farmecul jocului atunci cand esti atacat .
deci contra .
 

DeletedUser43329

pai sigur ca ma iei:))ca doar e mai usor sa-l iei pe NU in brate,mari programatori..nu?
Pana la urma cei ce au facut jocul si tools le-au facut de la 0 sau tot pe acolo.
Sa vedem ce zice populatia,ca se plange toata lumea ca devine plictisitor jocul,poata il mai inviem cu propuneri ca asta!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Normal, eu zic ce se poate acum. Ce o fi in viitor vom vedea...nu facem noi ( "aia care nu ajung niciodata acolo" ) modificarile, doar le propunem daca sunt si sustinute.

Ontopic... strict parerea de jucator, contra.
 

DeletedUser

in joc se regasesc propuneri de-ale jucatorilor pe care tot ei le-au gasit ca fiind utile , daca 'sapi' in topicul asta le vei gasi
 

DeletedUser43329

Bine poate ca e o schimbare cam mare sa poti oprii un atac pana sa ajunga la tine,dar trupele de aparare sunt relativ varza fara zid,pentru interceptare...

Cel putin de interceptarea cu spioni sa vezi cu ce esti atacat,aici ce ziceti?(strict asta)
 

DeletedUser43170

pro ar fi mai calumea
singurul dezavantaj e ca nu ai zidu
 

DeletedUser40439

pai sigur ca ma iei:))ca doar e mai usor sa-l iei pe NU in brate,mari programatori..nu?
Pana la urma cei ce au facut jocul si tools le-au facut de la 0 sau tot pe acolo.
Sa vedem ce zice populatia,ca se plange toata lumea ca devine plictisitor jocul,poata il mai inviem cu propuneri ca asta!

eu cred ca tu ai o problema cu adminii si doar vrei sa le dai de lucru
on topic : CONTRA , cum adica sa vezi cu ce te atac? pai la ce rost mai au fake-urile?
 

DeletedUser

sa spui pro sau contra e simplu
unde se va petrece interceptia , la jumatatea drumului ? daca te ataca de la 150-200 ore planifici si interceptia cum planifici atacul ? vor aparea 'ascunzatori' pe harta unde vor sta trupele tale ascunse asteptand sa treaca prin fata lor trupele agresorului ?
 

DeletedUser43329

sa spui pro sau contra e simplu
unde se va petrece interceptia , la jumatatea drumului ? daca te ataca de la 150-200 ore planifici si interceptia cum planifici atacul ? vor aparea 'ascunzatori' pe harta unde vor sta trupele tale ascunse asteptand sa treaca prin fata lor trupele agresorului ?

Pai sa zicem ca e un atac la 30 ore,dupa 10 ore trimit unitati cu aceeasi vit ca a atacatorului,la 10 ore ajunge si gata..


Pai cu fakeurile,nu poti sa trimiti peste tot spioni sa vezi ce este,daca ai 40 de atacuri x vreo 20 spioni ca sa spionezi calumea=800 spioni si tot nu reusesti peste tot,dar na..


Si da,am o problema cu adminii,le dau de lucru pentru ca singuri nu gasesc:/

Dar pana la urma e o propunere decenta,nu? Nu sariti cu gura inainte sa 'rumegati' putin ideea.Dar daca nu va place,CONTRA si la gunoi..
 
Sus