Interviuri cu jucatorii Lumii 7

  • Autor subiect ludovicnapoleon
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

maru: O scurta prezentarea a ta cred ca ar fi cel mai bine pentru inceput. Ce ne poti spune despre omul din spatele nick-ului ?
Zalast Flory: in spatele nikului pot spune ca se afla un om obisnuit , cum suntem toti de altfel
maru: Ce semnifica nume, si de ce l-ai ales pe acesta si nu altul?
Zalast Flory: numele meu real , l-am ales ptr ca as fii putut sa imi pun prajiturica sau ciocolatica dar ar fi sunat absurd " prajiturica te ataca"
maru: Cum ai aflat de joc?
Zalast Flory: eram moderator pe un alt joc si un tip care l-am altoit nitel ptr limbaj vulgar , m-a indemnat sa vad pe triburile.ro limbaj sexy nu ce utilizase el acolo
maru: Ce simti cand intri pe triburile.ro? Ca sa intelegi mai bine la ce ma refer: unii se relaxeaza, altii se enerveaza, multi scapa de unele probleme stind ca joaca acest joc virtual.
Zalast Flory: distractie , de enervat ...... slabe sperante , am niste nervi de otel , ma enervez extrem de greu , dar si cand ma enervez , ma razbun pe ciocolatica ( in bag in cuptor pana se topeste , a nu se interpreta ca un gest de masochism , dar nah , este tatal diablo ) , daca unu intra pe jos sa scape de probleme ... pai mai multe isi face
maru: Pana la L7 pe ce lumi ai mai jucat, iar daca ai mai jucat te rog sa ne povestesti cate ceva din experienta ta ?
Zalast Flory: am mai jucat pe L3 , L6 , L9 , dar nu pot sa spun ca am avut experiente extraodinare pe acolo tocmai de accea am renuntat , pe L 7 deja ii ceva serios acum , am o logodna , astept sa plec in luna de miere ( a se mai citi forumul extern va rog , dupa ce acceptai cererea in casatorie acu sa dau inapoi ? )
maru: Ne poti spune ceva despre tribul tau, care ar fi atuurile sale si punctele slabe in lupta pentru dominatie pe harta ?
Zalast Flory: tribul meu ...... este un loc unde toti plutim pe al 7-lea norisor , tot astept sa fiu inobilata ca nu prea stiu sa joc , eu mai mult servesc inobilari interne ( sate moca ) si satele de barbari ca nu are cine sa imi bage trupe in fata la nobili , deci sigur iau satul si referitor la dominatia pe harta ...... cine vede o fetita mica si inofensiva ca mine sa domine harta L 7 ?
maru: Inofensiva si "mica" pana la proba contrarie
Zalast Flori: sunt inovensiva
maru: Dupa parerea ta, ca si conducatoare in Heaven, ce calitati ar trebui sa aiba un conducator si cum ar trebui sa actioneze in trib?
Zalast Flory: un conducator nu are calitati , ca de aceea este injurat tot timpul ..... actiunea in trib ... sa stea la caldurica si sa ii inobileze pe aia care nu se supun , sa dea cu toporul in ei domnule , de aia este lider de trib , sa nu ierte nimic.
maru: Ce parere aveti despre razboiul cu tribul Diablo?
Zalast Flory: e ca si cum un pitic ar viola un wrestler ( 400 de membri diablo vs 96 membri Heaven ) , oricare ar rade de s-ar tavali pe jos , de 2 luni de zile Heavenul nu poate fii scos la margine ....din concluziile dusmanilor mei , nobili sunt sa ne ia 25.000 de sate , dar am impresia ca nobili aia saracuti sunt pe undeva printr-un sunt morti de beti si nu mai gasesc cararea spre Rai.
maru: Ce parere aveti despre Diablo, respectiv de profu?
Zalast Flory: Diablo este academia mea , dar acum nu o sa ma laud cu asta ( exista un proverb : fiecare padure are uscaturile ei ) .... nu pot baga toti membri Diablo in aceeasi oala cu toate ca multi sunt total depasiti de limitele bunului simt ( 75 % , o mare parte fiind anumiti parveniti care au banuit ca un loc la caldura ii va tine mereu pe harta ) , unii sunt oameni si jucatori buni ........ profu , acum ma pui sa il critic sa nu mai ma ia de nevasta ( dar eu nu il critic , noi ne iubim mult , chiar avem in plan sa infiem pe Dl Clanta ) ....... intre noi este numai lapte si miere , cu toate ca se spune "casnicia este un borcan plin cu *** si o lingurita de miere deasupra , trebuie sa stii sa gusti cate o picatura de miere si o mare lingura de ***."
maru: Privind in viitor cine credeti ca va iesi invingator? Heaven sau Diablo?
Zalast Flori: niciunu din triburi in formatia actuala , eu ascult vocile din capul meu care imi spun in fiecare zi ca sunt sanatoasa si ca eu cu ciocolatica (profu) o sa inobilam toti jucatori care sunt acum pe L 7 , vom forma un trib care se va numi "cofetaria dragostei eterne" si acel trib va iesi invingator doar cu 2 membri
maru: Presupunand ca Diablo va invinge pana la urma tribul Heaven, si vor intra in razboi cu H.K., dupa parerea dumneavoastra cine credeti ca " va ramane in picioare dintre cele doua mentionate mai sus?"
Zalast Flory: cu toate ca este cale lunga pana tot Heaven va fi inobilat de Diablo , razboiul Diablo - HK este inevitabil ptr ca au ramas singurele triburi mari pe L 7 , poate nu va incepe acum razboiul ..... jucatori HK nu prea ii cunosc ce potential au , dar as miza pe ei ca vor invinge ..... Diablo este facut din extrem de multe fuziuni ( va avea acceasi soarta ca si Viking ) se va destrama intr-o buna zi , sunt prea putini "diabolici vechi" pe conturi care ar merita sa iasa invingatori
maru: Ce va tine in acest joc?
Zalast Flory: as putea spune ca dragostea lui profu ma tine in picioare pe joc , cum sa renunt cand vad cat de mult ma iubeste ? sa il las sedus si abandonat ?
maru: Ar fi un gest rautacios zic eu
Zalast Flory: asa am gandit si eu , nu il pot parasii sa il las singur intre hiene.
maru: Cum credeti ca ar trebui imbunatatit jocul, prin ce metode?
Zalast Flory: ar trebui instalat un detector la inceput acolo cand dai participare la joc , sa depisteze lipsa celor 7 ani de acasa
maru: Mai gasesti si din cei care nu au bun-simt si cei 7 ani de acasa mereu; asa cred ca au invatat ei sa se poarte
Zalast Flory: sunt ca perlele rare aceia cu bun simt pe jocul asta.
maru: Ce parere ai de forumul extern si cum crezi ca ar putea reinvia? Un sfat
Zalast Flory: forumul extern face parte din provocarea jucatorilor intr-un razboi , sincer cred ca topicul Diablo vs. Heaven este destul de "viu" , cred ca este topicul cel mai vizitat de pe L 7 ( pacat ca unii nu fac diferenta intre o provocare si real in incep sa vorbeasca extrem de vulgar ).
maru: Ce le transmiti jucatorilor de pe L7?
Zalast Flory: Multa fericire si sanatate in viata reala ! Asta este cel mai important ! Ptr joc : sa nu uitati ca totusi este un joc virtual ( jocurile sunt facute sa te distrezi ) , deci Distractie placuta !
maru: Va multumesc pentru interviu si pentru timpul acordat.
Zalast Flory: cu multa placere, dar la incheiere as vrea sa adaug ....... HALATUL , HALATUL , CAT ESTE HALATUL ?
maru: Dar de ce cat este halatul si nu Batman, Batman?
Zalast Flory: ptr ca nu am pelerina lui Batman , dar am auzit ca dincolo halatul ar fi mai ieftin , pelerina lui Batman al naibi de scumpa ....
 

DeletedUser26763

e la misto ...da ai uitat nemuritorul bre la ludovicnapoleon deci in concluzie slab stai la facut pamflete ...
p.s. va rog nu ma puneti pe mine ca imi iau numai injuraturi...
 

DeletedUser17004

Te-as iubi eu da' te superi dupa :D:D:D nici mie n-a avut nimeni curajul sa-mi faca, asa ca fii pe pace, te inteleg.
 

DeletedUser

stef04:Cu cine avem onoarea in aceasta seara?
Gabyy89: Cu mine .
stef04:Si cine esti tu?
Gabyy89: La intrebarea asta m-ai cam bagat in ceata, dar pot spune ca ma numesc gabi, am 20 de ani si sunt din targoviste
stef04: Si la 20 de ani cum de ai ajuns sa-ti petreci trimpul liber pe acest joc?
Gabyy89: Dar nu imi petrec chiar tot timpul liber pe acest joc, mai am si unele "scapari"
stef04: Daca totusi sunt unele "scapari" ce te mai atrag,ce te face totusi sa continui jocul?
Gabyy89: Probabil obisnuinta, probabil placerea de a juca, desi a cam disparut din aceasta placere, inca nu m-am decis sa renunt la joc, poate prieteniile pe care le-am legat aici, si nu in ultimul rand Dusmanu' ..stie el cine...
stef04: Cand ai inceput jocul,cu un satuc micut ,te gandeai vreodata ca vei ajunge la milioane de puncte?
Gabyy89: Cand am inceput eu jocul , nu prea stiam cu ce se manaca , practic eram newbie , sau noob, cum zic unii, si sincer nu mi-a trecut in cap ca voi merge asa de departe, dar s-a intamplat.
stef04: Daca ai putea schimba ceva in joc,ce anume ar fi?
Gabyy89: Hmmm, in jocul propriu zis, nu prea ar fi multe de schimbat, dar in caracterul unor jucatori as avea de schimbat enorm de multe. Practic jocul este bazat pe niste reguli pe care le cunoastem cu totii, si nu necesita mari modificari, dar unii jucatori au nevoie de o revizuire a comportamentului. O mica modificare as aduce pe forumul extern, imunitate la cartonase rosii pentru mine, si pentru dusmanu sanctiuni cu rosu pentru fiecare postare necorespunzatoare :))
stef04: In afara de lumea 7 mai joci pe alte lumi?
Gabyy89: Lumea 7 a fost prima lume pe care m-am inscris undeva in luna august a anului 2008, dupa mari eforturi de convingere ale unei rude apropiate. Am jucat si pe lumile ulterioare dar am decis sa imi concentrez atentia si timpul aici, si de ceva vreme m-am inscris si pe lumea 4 alaturi de niste colegi, avem planuri marete pe acolo, cel putin asa zice zeul ala de neddhu
stef04: Lumea 7 pe harta e dominata de 2 triburi: HK si DIABLO.In opinia ta umila de simplu jucator pe harta,un conflict intre cele doua triburi ce rezultate ar avea?
Gabyy89: Eu cred ca va fi o lupta dura, ambele triburi fiind foarte active si cu jucatori experimentati, dar rezultatul unui asemenea conflict nu prea poate fi prezis...daca se supara profu intr-o seara si dizolva Diablo? Sau Cretu face o criza de gelozie pe zeii din tribul lui si isi sterge contul? Sunt anumite lucruri care nu pot fi prezise si de aceea nu pot spune ca Diablo va castiga, sau HK va castiga...timpul , pofta de joc, astea vor decide, si nu uitati ca vine vara , apar inactivii...o sa dureze ceva vreme acest eventual conflict.
stef04: Tu,personal cum o duci in conflictele actuale?
Gabyy89: Nu pot spune ca sunt intr-o situatie chiar roza, deoarece sunt cu toate satele in granita, asta presupunand mult timp acordat zilnic jocului, ceea ce nu imi mai permit. Dar in ansamblu este momentan bine, au fost si mici pierderi, dar si castiguri , dar cea mai mare pierdere a mea in actualul conflict in care ma aflu, a fost increderea in unii jucatori alaturi de care am jucat o buna perioada si care peste noapte au decis sa schimbe tabara si sa atace .
stef04: Cum de ai ajuns sa joci in HK ?
Gabyy89: Hmmmm ...e o intreaga telenovela aici... eram in tribul FotR, un trib micut dar foarte unit, un trib care nu prea a fost luat in serios pe la inceputurile lui, dar care a facut o figura frumoasa in fata altor triburi cu o reputatie mult mai mare de pe lumea 7. Am inceput de jos, am primit toata increderea de la ei, am fost ajutat sa cresc si pana la urma, am devenit intemeietor in acest trib, pana intr-o seara cand cineva rau intentionat s-a jucat putin cu tastatura si a reusit sa patrunda pe contul meu, si sa dizolve tribul FotR. De atunci, multi dintre jucatori au decis sa renunte, altii au plecat in diferite triburi, iar eu impreuna cu un grup de prieteni , am decis sa ne alaturam tribului H.K. , trib cu care aveam relatii foarte bune, practic am decis sa continuam lupta sub un alt nume.
stef04:Cum crezi tu ca ar trebui sa se termine lumea 7?
Gabyy89: Lumea 7 se va termina in momentul in care jucatorii activi ramsi, se vor plictisi de joc, sau vor avea alte prioritati in viata, in momentul actual , in opinia mea, este destul de departe sfarsitul acestei lumi. Cei mai bun sa castige ... adica eu si dusmanu
stef04: Ne faci o scurta caracterizare a tribului in care te afli?
Gabyy89: Tribul din care fac parte este binecunoscut de toata lumea 7 , toti ii stiu atuurile, unii chiar au simtit-o pe pielea lor, altii o vor simti, de lipsit nu prea ne lipsesc multe lucruri, poate doar nobilii, iar in privinta conducerii, nu am nimic de comentat, sunt foarte cerebrali, foarte calculati, si au foarte mare influenta in trib, ceea ce face H.K. sa fie un trib de locul 1 pe care l-ar merita deplin.
stef04: Pe final ce sfaturi ai da tu jucatorilor de pe lumea 7?
Gabyy89: Nu sunt in masura sa dau sfaturi nimanui, dar o fac, in speranta ca vor lua in seama ceea ce zic eu : Tratati jocul ca atare, nu confundati viata personala cu el, incercati sa va rezumati doar la jocul in sine , nu spun asta cu rautate dar unii deja confunda acest joc cu matrimonialele sau cu alte site-uri de genul .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18527

Cel mai bun interviu. Ce profund in gandire esti gabitza.. :p

Bravo.
 

DeletedUser

Te-as iubi eu da' te superi dupa :D:D:D nici mie n-a avut nimeni curajul sa-mi faca, asa ca fii pe pace, te inteleg.


nu ma supar Dark...baga acolo tot ce te duce capu...numa consulta si ,,prietenii" ca nu sunt asa cunoscut ca ceilalti.sunt un anonim :( fa-mi propaganda..nu se ofera nimeni??? :(

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Interviu Open mind

maru: In primul rand tin sa iti multumesc deoarece m-ai lasat sa-ti iau acest interviu, ai fost un jucator destul de pun pe serverul .ro, pe lumea 7
Pentru inceput ai putea sa ne spui cine se "ascunde" in spatele acestui nick?
open mind: Florin, 34 ani, casatorit, 2 copii.
maru: Cum te-ai apucat de joc?
open mind: un amic ma tot stresa la cap, juca pe lumea clasica
am intrat inainte cu 2 saptamani de a se deschide lumea 7 pe toate lumile de pe .ro
cand s-a deschis lumea 7 am luat-o de la start.
maru: De unde ti-a venit ideea nick-ului "open mind" si nu altceva?
open mind: Nickul "open mind" e similar cu adresa de mail...e un deziderat
maru: Legat de joc, lumea ta de suflet a fost lumea 7, cum ti s-a parut din puncte de vedere a setarilor ( viteza 2)?
open mind: Din punct de vedere al setarilor, lumea 7 este o lume ideala pentru cei cu mult timp liber
maru: Diplomatiile triburilor pe Lumea 7 se respecta?
open mind: TSL si-a respectat intotdeauna diplomatiile...insa de cele mai multe ori triburile cu care aveam diplomatie ne cam sapau pe la spate
maru: Legat de fostele razboaie pe care le-ati avut care ti s-a parut cel mai usor?
open mind: Cel mai usor razboi...nici unul nu a fost usor
maru: Ca si conducator de trib cum ti se pare acum noua organizare a triburilor care incep pe noile lumi?
open mind: organizarea triburilor....prea multi care vor conducere si prea putini dintre ei care stiu ce presupune asta
maru: Din cate cunoastem tribul TSL era in razboi cu tribul H.K.
Cum ti s-a parut razboiul cu ei?
open mind: TSL vs. HKK....un razboi greu, raportul de forte era de 3 la 1 in favoarea lor..insa calitatea echipei TSL era net superioara, razboaie pe toate granitele si cu toate astea TSL era intr-o continua crestere
maru: Daca nu ati fi dat stergere de conturi, i-ati fi infrant si ati fi inceput razboi cu Familia Diablo?
open mind: daca nu am fi dat stergere probabil ca i-am fi infrant...dar nu singuri.
maru: Din cate se aude din spusele celor din H.K ca v-au facut sa "clacati", ce parere ai?
open mind: sa clacam?...nu...adminii le-au facut treaba mai bine judecand acelasi tip de infractiune cu masuri total diferite.
maru: Care ti s-a parut cel mai frumos razboi pe care l-ai avut pe L7?
open mind: Toate razboaiele TSL-ului au fost frumoase datorita echipei de vis ce compune acest trib.
maru: Cum crezi ca ar fi fost un razboi dintre TSL si Diablo?
open mind: un razboi Diablo vs TSL a si avut loc la un moment dat...din cate stiu TSL era in avantaj clar.
maru: Ce parere ai despre destramarea tribului H.K., la o luna de cand au inceput razboiul cu Fam Diablo, si impartirea acestui trib H.K in 4 triburi distincte: ~DW~, RG, B.S. si TNT?
open mind: tribul HKK a fost format prin fuziuni si iar fuziuni...le mai lipsea sa fuzioneze cu tribul barbarilor....ei au fost obisnuiti sa se bata numai cu adversari de cel putin 3 ori mai mici ca nr de sate era de asteptat ca atunci cand legumele din spate vor avea granita, totul se va narui ca un mamut cu picioare de lut...si fiecare va incerca sa-si salveze contul
HKK a fost o turma de robotei care jucau pentru satisfactia a doar o mana de jucatori care aveau o singura obsesie-TSL...cand TSL a renuntat sa mai joace pe L 7 a intervenit plictiseala, stergeri de conturi in lant...etc. etc.=>divizare in vechile tribulete din care era format...asadar TSL a invins HKK prin stergerea conturilor
maru: Cum ai caracteriza tu tribul ideal? ( conducatori, jucatori)
open mind: Tribul ideal...1 intemeietor, conducere pe zone, maxim 50 jucatori de echipa
maru: Vei mai reveni vreodata pe aceasta lume?
open mind: Pe lumea 7 nu voi mai reveni sub acest nume...entan sunt pe un cont DIABLO ca sa nu-mi ies din mana, insa nu am facut nimic notabil pe acel cont.
maru: La sfarsitul lumii cine crezi ca fii invingator si invins?
open mind: La sfarsitul lumii invingator va fi TRIBUL GRI.
maru: Comparand lumea 7 cu celalte lumi, ce ne poti spune?
open mind Lumea 7 a fost o lume plina de culoare atata timp cat a jucat TSL...apoi totul a devenit anost si plictisitor....ca si spectacol similar vedeti lumea 3.
maru: Comparand servererele romanesti cu cele straine ce ne poti spune?
open mind: Pe serverele straine aproape ca nu sesizezi prezenta adminilor
in schimb pe serverele romanesti dai de ei peste tot de parca am juca noi pentru ei nu ei pentru noi...din punct de vedere al calitatii jucatorilor...jucatori buni si jucatori slabi ca peste tot
maru: Iti multumesc pentru timpul acordat, iar pentru sfarsit ce mesaj le transmiti jucatorilor ramasi pe Lumea 7?
open mind: Le doresc tuturor un joc cat mai placut si...curat
 

DeletedUser17395

Interviu Open mind

maru: In primul rand tin sa iti multumesc deoarece m-ai lasat sa-ti iau acest interviu, ai fost un jucator destul de pun pe serverul .ro, pe lumea 7
Pentru inceput ai putea sa ne spui cine se "ascunde" in spatele acestui nick?
open mind: Florin, 34 ani, casatorit, 2 copii.
maru: Cum te-ai apucat de joc?
open mind: un amic ma tot stresa la cap, juca pe lumea clasica
am intrat inainte cu 2 saptamani de a se deschide lumea 7 pe toate lumile de pe .ro
cand s-a deschis lumea 7 am luat-o de la start.
maru: De unde ti-a venit ideea nick-ului "open mind" si nu altceva?
open mind: Nickul "open mind" e similar cu adresa de mail...e un deziderat
maru: Legat de joc, lumea ta de suflet a fost lumea 7, cum ti s-a parut din puncte de vedere a setarilor ( viteza 2)?
open mind: Din punct de vedere al setarilor, lumea 7 este o lume ideala pentru cei cu mult timp liber
maru: Diplomatiile triburilor pe Lumea 7 se respecta?
open mind: TSL si-a respectat intotdeauna diplomatiile...insa de cele mai multe ori triburile cu care aveam diplomatie ne cam sapau pe la spate
maru: Legat de fostele razboaie pe care le-ati avut care ti s-a parut cel mai usor?
open mind: Cel mai usor razboi...nici unul nu a fost usor
maru: Ca si conducator de trib cum ti se pare acum noua organizare a triburilor care incep pe noile lumi?
open mind: organizarea triburilor....prea multi care vor conducere si prea putini dintre ei care stiu ce presupune asta
maru: Din cate cunoastem tribul TSL era in razboi cu tribul H.K.
Cum ti s-a parut razboiul cu ei?
open mind: TSL vs. HKK....un razboi greu, raportul de forte era de 3 la 1 in favoarea lor..insa calitatea echipei TSL era net superioara, razboaie pe toate granitele si cu toate astea TSL era intr-o continua crestere
maru: Daca nu ati fi dat stergere de conturi, i-ati fi infrant si ati fi inceput razboi cu Familia Diablo?
open mind: daca nu am fi dat stergere probabil ca i-am fi infrant...dar nu singuri.
maru: Din cate se aude din spusele celor din H.K ca v-au facut sa "clacati", ce parere ai?
open mind: sa clacam?...nu...adminii le-au facut treaba mai bine judecand acelasi tip de infractiune cu masuri total diferite.
maru: Care ti s-a parut cel mai frumos razboi pe care l-ai avut pe L7?
open mind: Toate razboaiele TSL-ului au fost frumoase datorita echipei de vis ce compune acest trib.
maru: Cum crezi ca ar fi fost un razboi dintre TSL si Diablo?
open mind: un razboi Diablo vs TSL a si avut loc la un moment dat...din cate stiu TSL era in avantaj clar.
maru: Ce parere ai despre destramarea tribului H.K., la o luna de cand au inceput razboiul cu Fam Diablo, si impartirea acestui trib H.K in 4 triburi distincte: ~DW~, RG, B.S. si TNT?
open mind: tribul HKK a fost format prin fuziuni si iar fuziuni...le mai lipsea sa fuzioneze cu tribul barbarilor....ei au fost obisnuiti sa se bata numai cu adversari de cel putin 3 ori mai mici ca nr de sate era de asteptat ca atunci cand legumele din spate vor avea granita, totul se va narui ca un mamut cu picioare de lut...si fiecare va incerca sa-si salveze contul
HKK a fost o turma de robotei care jucau pentru satisfactia a doar o mana de jucatori care aveau o singura obsesie-TSL...cand TSL a renuntat sa mai joace pe L 7 a intervenit plictiseala, stergeri de conturi in lant...etc. etc.=>divizare in vechile tribulete din care era format...asadar TSL a invins HKK prin stergerea conturilor
maru: Cum ai caracteriza tu tribul ideal? ( conducatori, jucatori)
open mind: Tribul ideal...1 intemeietor, conducere pe zone, maxim 50 jucatori de echipa
maru: Vei mai reveni vreodata pe aceasta lume?
open mind: Pe lumea 7 nu voi mai reveni sub acest nume...entan sunt pe un cont DIABLO ca sa nu-mi ies din mana, insa nu am facut nimic notabil pe acel cont.
maru: La sfarsitul lumii cine crezi ca fii invingator si invins?
open mind: La sfarsitul lumii invingator va fi TRIBUL GRI.
maru: Comparand lumea 7 cu celalte lumi, ce ne poti spune?
open mind Lumea 7 a fost o lume plina de culoare atata timp cat a jucat TSL...apoi totul a devenit anost si plictisitor....ca si spectacol similar vedeti lumea 3.
maru: Comparand servererele romanesti cu cele straine ce ne poti spune?
open mind: Pe serverele straine aproape ca nu sesizezi prezenta adminilor
in schimb pe serverele romanesti dai de ei peste tot de parca am juca noi pentru ei nu ei pentru noi...din punct de vedere al calitatii jucatorilor...jucatori buni si jucatori slabi ca peste tot
maru: Iti multumesc pentru timpul acordat, iar pentru sfarsit ce mesaj le transmiti jucatorilor ramasi pe Lumea 7?
open mind: Le doresc tuturor un joc cat mai placut si...curat

Vrajeala, e un fals acest interviu, adevaratul open mind trebuia neaparat sa precizeze si numele de Opteron180 in orice context posibil......Chiar si in primu paragraf, trebuia sa zica ca e casatorit si are 2 copii pt ca la lasat Opteron180 sa iasa la agatat :)
 

DeletedUser

Tema se numeste : Interviuri cu jucatorii Lumii 7, nu: "hai sa facem spam!"...
pentru "hai sa facem spam" aveti rubrica de off-topic, va rog sa va mutati acolo...iar in cazul in care doriti sa postati aici, postati corespunzator
 

DeletedUser20252

open mind: tribul HKK a fost format prin fuziuni si iar fuziuni...le mai lipsea sa fuzioneze cu tribul barbarilor....ei au fost obisnuiti sa se bata numai cu adversari de cel putin 3 ori mai mici ca nr de sate era de asteptat ca atunci cand legumele din spate vor avea granita, totul se va narui ca un mamut cu picioare de lut...si fiecare va incerca sa-si salveze contul
HKK a fost o turma de robotei care jucau pentru satisfactia a doar o mana de jucatori care aveau o singura obsesie-TSL...cand TSL a renuntat sa mai joace pe L 7 a intervenit plictiseala, stergeri de conturi in lant...etc. etc.=>divizare in vechile tribulete din care era format...asadar TSL a invins HKK prin stergerea conturilor


Asadar faptul ca DIABLO trimitea cateva zeci de mii de atacuri pe H.K.,saptamanal,nu a avut nici un scop. :D
Buna asta,incep sa imi schimb parerea despre tine. :)
 

DeletedUser20252

Daca din cauza ca s-au lasat vreo 3-4 jucatori din H.K. din cauza ca s-au lasat si cei din TSL,si cretu nu mai avea cu cine sa se organizeze,atunci cum poti spune ca tribul H.K. este trib?
Inseamna ca era o adunatura de inactivi care stateau in getjar si inca vreo 2-3 jucatori.
Si in DIABLO s-au lasat cativa jucatori importanti,chiar in timpul razboaielor care le-a avut cu VIKING si altii,si jucatori importanti,insa totusi DIABLO a mers inainte,cu sau fara ei.
In fine,nu are rost sa mai stau la taclale,cine a ramas pe lumea 7 si o conduce sunt cei mai tari,restul,prefer sa nu comentez.
 

DeletedUser17395

open mind: tribul HKK a fost format prin fuziuni si iar fuziuni...le mai lipsea sa fuzioneze cu tribul barbarilor....ei au fost obisnuiti sa se bata numai cu adversari de cel putin 3 ori mai mici ca nr de sate era de asteptat ca atunci cand legumele din spate vor avea granita, totul se va narui ca un mamut cu picioare de lut...si fiecare va incerca sa-si salveze contul
HKK a fost o turma de robotei care jucau pentru satisfactia a doar o mana de jucatori care aveau o singura obsesie-TSL...cand TSL a renuntat sa mai joace pe L 7 a intervenit plictiseala, stergeri de conturi in lant...etc. etc.=>divizare in vechile tribulete din care era format...asadar TSL a invins HKK prin stergerea conturilor


Asadar faptul ca DIABLO trimitea cateva zeci de mii de atacuri pe H.K.,saptamanal,nu a avut nici un scop. :D
Buna asta,incep sa imi schimb parerea despre tine. :)

Si eu zic ca din cauza noastra(a idolilor lor) cativa jucatori mai importanti din HK au devenit inactivi, plus ca micul steroid getjar a trebuit sa dea bacul.Dar asta nu stirbeste cu nimic meritele DIablo , si intradevar HK asta era, un trib in care jucau cativa smecherasi, steroid-Getjar, si alti cativa membrii. Restu erau conturi -legume care stateau ascunsi, dadeau din gura cand aveau acces la pc-uri si ofereau sprijin si atacuri pt smecheri :)
 

DeletedUser32269

Si eu zic ca din cauza noastra(a idolilor lor) cativa jucatori mai importanti din HK au devenit inactivi, plus ca micul steroid getjar a trebuit sa dea bacul.Dar asta nu stirbeste cu nimic meritele DIablo , si intradevar HK asta era, un trib in care jucau cativa smecherasi, steroid-Getjar, si alti cativa membrii. Restu erau conturi -legume care stateau ascunsi, dadeau din gura cand aveau acces la pc-uri si ofereau sprijin si atacuri pt smecheri :)


no comment;)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Interviu marusk89

Gabyy89: Domnisoara Mara , imi acordati cateva minutele pentru un scurt interviu?

maru:
9.gif
...desigur

Gabyy89:In primul rand as dori sa te intreb cate ceva despre tine: varsta , ocupatie, hobby-uri...

maru:Am 21 de ani si cine stie ce ocupatie sincer nu prea am, doar viata obisnuita de studenta plictisita si cu chef de distractie nimic mai mult.
Sunt studenta in anul 3 la Drept in Craiova si este foarte frumos, dar si greu in acelasi timp..pentru ca pana la urma trebuie sa inveti sa stii ceva in viata, nu sa stai degeaba si sa "prinzi fluturi" :D
Ce-mi place mie sa fac?... Sa merg la peste ( foarte distractiv), sa ascult muzica si cel mai mult dintre tot sa joc baschet...daca ar fii sa joc as juca non-stop dar nu am cu cine, ca nu am

Gabyy89: Jocul Triburile se numara printre pasiuni? Sau a devenit "doar o obisnuinta" in momentul de fata? Cum ai ajuns sa joci acest joc? Ce te-a atras cel mai mult, si ce te tine in continuare pe acest joc?

maru:sa incepem cu inceputul
Jocul triburile mi se pare un joc interesant, nu o numesc chiar pasiune dar mi-e drag sa joc din simplul fapt ca ma plictisesc si nu am ce face pe acasa, sau nu am cu cine iesi pe afara...mai intru pe joc si mai dau cate un
atac ceva, mai enervez lumea, din astea :)
Daca stau si ma gandesc cum am ajuns sa joc "triburile", ma ia rasul si parca as fii nebuna ( pentru ca doar ei rad singuri de ce isi amintesc)...
Mai demult, acum vreo 2 anisori pe vremea cand faceam baschet la U. Craiova am fost in cantonament la munte cu fetele si cu coach...dimineata antre, seara somn si nimic deosebit...stres si nimic special...
Intr-o seara am vazut o colega in fata laptop-ului cum se juca acest joc, si am vorbit cu ea, mi-a aratat cam cu ce se mananca si mi-am facut si cont...stiu ca eram foarte incantata sa joc si atunci cand am pierdut primul meu sat, m-a luat jelitu ( doar deh era munca mea)..
Sincer Gabitza am vrut sa dau stergere pana acum de nu stiu cate ori, dar m-am razgandit...prietenii ce au ramas ma tin pe joc si nimic mai mult

Gabyy89: De ceva vreme esti si moderator pe forumul jocului. Cum ti se pare acest "job" ?

maru:"Jobul" meu de moderator pe joc mi se pare chiar interesant desi, uneori mai sunt unele probleme...eu consider ca fac o treaba placuta si buna...
Am si lume care ma iubeste, si multa lume care doreste sa imi dau demisia.
Intotdeauna mi s-a parut corect si de bun-simt ca atunci cand faci o treaba sa te tii de ea si sa nu-ti bati joc.
Eu am aplicat pentru postu' de moderator deoarece am dorit sa ii ajut si pe altii cu ce cunosc eu, si daca nu s-a putut sa-i ajut am intrebat si eu la randul meu, si pana la urma le-am dat un raspuns.
Insa nu inteleg urmatorul fapt si poate ma ajuti si pe mine sa inteleg: de ce unii jucatori care intra pe forumul extern si posteaza contrar regulilor, atunci cand sunt avertizati de ce spun ca ei au dreptate, si noi nu?

Gabyy89: Banuiesc ca m-ai intrebat asta , stiind faptul ca eu sunt unul dintre acei jucatori care fac cateodata asa ceva :D Raspunsul e unul simplu si ti-l dau din punctul meu de vedere : este vorba de anumite diferente care se fac in aplicarea unor sanctiuni . De exemplu , un jucator este sanctionat pentru ceva intr-un fel, altul este sanctionat pentru acelasi lucru intr-o maniera mai blanda sau mai aspra, depinde de circumstante . Probabil din acest motiv apar aceste "nemultumiri" .

maru:multumesc de raspuns nea' Gabitza :)

Gabyy89:Cu placere , sper ca esti multumita . Si acum sa revenim putin la jocul in sine . Activezi pe lumea 7 in tribul care mai mult ca sigur , va castiga aceasta lume, si tin sa te felicit atat pe tine cat si pe colegii tai . E munca voastra si meritul vostru. Insa, multi sunt de parere (printre care si eu) ca lumea 7 a fost printre cele mai frumoase lumi de pe serverul romanesc , dar acum a ramas doar o umbra , o lume anosta, plictisita, mai ales odata cu disparitia unor triburi de renume, si a unor jucatori emblematici . Tu cum comentezi acest lucru? In opinia ta, este adevarat sau nu? Si daca poti sa si argumentezi :)

maru:Sunt multumita de raspuns si de aceasta intrebare frumoasa.
Eu nu pot vorbi in numele colegilor mei, insa iti multumesc pentru laude desi nu am contribuit prea mult la acest razboi pe cat as fi dorit si ar fi fost necesar insa, razboiul nu s-a terminat inca si mai am timp.
Lumea 7 a fost singura lume pe care am putut tine si eu 1 cont mai mult de 2 luni, deoarece nu prea ma sinchiseam sa tin contul fara sa dau stergere :D.
Lume frumoasa, destul de atragatoare deoarece daca stai sa te gandesti a fost a doua lume cu viteza 2 si unitatile se miscau ceva mai repede si mai bine.
In ceea ce priveste faptul ca a devenit o lume "plictisita, doar o umbra" fata de ceea ce era inainte, ai dreptate.
Din punctul meu de vedere disparitia unor triburi destul de bune cum ar fii Narf! si TSL, au marcat aceasta umbra intr-un fel sau altul.
Lumea inainte avea chef de joc, aveai cu cine sa te lupti, cu cine sa vorbesti sau poate doar mi se parea mie, desi nu cred acest fapt. Acum sincer stau si ma uit pe harta, rezerv sate si le iau insa nu primesc nicio replica inapoi si nici nimic, lumea s-a plictisit si numai ataca cedeaza sate in interiorul tribului ca sa scape si pleaca departe pe k-uri, sa scape de atacuri.
Inainte nu era asa, se ajutau, era mai mult spirit de echipa, mai multa colegialitate insa, toate incep sa dispara odata si odata...si la sfarsit se alege praful de tot.
Mare pacat!

Gabyy89:Totul are un inceput si un sfarsit ..sa nu uitam ca suntem oameni si nu putem juca la nesfarsit . Ai dat doua exemple de triburi TSL-ul lui open mind si Narf! -ul soriceilor. Dar triburi precum VIKING -ul lui moryoka, HEAVEN-ul lui zalast flori, H.K. -ul lui cretu , FotR-ul meu :p , HAITA baubautzei sau -dark- ul lui fluidy ce impresie ti-au lasat ? Era lumea mult mai animata si mai frumoasa cand activau aceste triburi?

maru:Viking-ul daca stau sa ma uit pe harta si la momentul actual este tribul, a fost un trib destul de bine organizat...moryoka un conducator si un intemeietor destul de bun, care a stiut sa isi coordoneze jucatorii si sa ii ajute;
Heaven-ul un trib destul de bun si acesta, pe aceasta cale ii urez domnisoarei Zalast felicitari pentru munca depusa, insa, ar trebui sa fie observat faptul ca dupa ce domnisoara Zalast s-a lasat si tribul Heaven s-a dus...pe cand Viking-ul odata cu lasarea de joc a lui moryoka a ramas
H.K-ul un trib destul de bun, insa odata cu inceperea razboiului cu Fam. Diablo au dat dovada de lasitate (parerea mea), prin destramarea tribului.
inteleg ca in fiecare trib exista inactivi insa, dupa mine nu era nevoie de o restructurare a tribului;
Triburile Fotr, Haita si -dark- nu am cunoscut din nefericire.
Stiu ca pe vremea cand eram tare incantate de triburile era un trib: SFERA care sincer mi s-a parut un trib de inganfati si doritori de sate si nimic mai mult.
Era lumea animata Gabitza insa, nu era foamea asta atat de mare dupa sate

Gabyy89: Dap, inainte era placerea de a juca , de a ataca , acum satele reprezinta principalul scop , si din cauza lor se uita de anumite prietenii sau relatii de amicitie legate pe acest joc, pentru ca , sa nu uitam ca pe langa un joc de strategie, Triburile este si un joc de socializare .
As mai dori sa te intreb , in opinia ta, ce jucatori si-au pus amprenta cu desavarsire pe aceasta lume ? Aici poti include jucatori care inca activeaza sau jucatori care nu mai sunt.

maru:Inactivi: moryoka, opend mind, Zalast
Activi: profucv, cheles
paralel: deci la ora asta in cap nu-mi vine nimic scuze...m-ai terminat cu intrebarea asta
stii dintre toti pe care i-am cunoscut pe aici ii respect pe: emi invingatorul ( sar'mana pentru tot), Jack Spin, pe Zalast ( ca o fi fost bine cum a facut sau nu, nu este problema mea), pe profucv ( felicitari pentru tot, un bun conducator), pe Martyneel, pe cheles ( un dusman destul de bun), pe opend mind ( s-a straduit destul de mult si a facut bine in tot, si s-au vazut si rezultate)
cei care m-au dezamagit sunt destui de multi dar, sa enumeram cativa: cretu ( intemeietorul din h.k, nu i-a mai convenit situatia data si a sters contul...gest de lasitate), ovideanu ( candva conducator SFERA, m-a innobilat pe motiv ca eram spion, insa nu eram), iar lista poate continua.

Gabyy89:pe final as vrea sa stiu cum vezi tu viitorul acestei lumi , va continua dupa acelasi tipar "DIABLO innobileaza tot" sau crezi ca ar mai putea fi o speranta sa se schimbe ceva? Eu sincer raman la prima varianta, dar as vrea sa stiu si parerea ta.

maru: Diablo va innobila tot, tnt-ului nu prea ii dau sanse de reusita din urmatoarele motive:
- atata timp cat TNT-ul pierde cate 100-200 de sate pe zi, nu are cum reveni, decat daca se mobilizeaza intr-un timp foarte scurt;
- trebuie tinut cont faptul ca TNT-ul cedeaza sate;
- nu dau raspuns la atacurile venite dinspre Fam. Diablo;
- nu prea vad posibilitatea de mobilizare, deoarece au inceput sa fie destui de multi inactivi si nu vad solutia in asta.
Sicer cum ar dori fiecare jucator sa fie lumea lui...sa fie castigator el si tribul lui de asemenea.
Eu imi doresc doar castigarea razboiului si cucerirea hartii, iar la sfarsit vreau sa vad mult gri pe langa mine ca sa nu ma plictisesc :) ...insa, pana atunci mai este mult :D

Gabyy89:Ai dreptate :D . Iti multumesc mult pentru timpul acordat, mi-a facut placere si sper ca si tie :p Poate revenim cu un interviu cand se va inchide lumea, ce zici ? :p

maru:A fost dragutz sa lucrez cu tine, si iti multumesc de interviu si ca ti-am rapit timpul tau cel pretios.
Revenim oricand doresti.
11.gif

ma duc si eu sa invatz ca maine am examen...m-ai injurat ca m-am inecat
te poopa mama, ne auzim mai pe seara
11.gif


Gabyy89:pai te-am injurat, ca ti-am luat interviu si tu nu m-ai servit cu o cafea macar :D Spor la invatat si bafta maine la examen!
11.gif
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus