Interviuri cu jucatorii Lumii 7

  • Autor subiect ludovicnapoleon
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Hai sa vad ce mai scoateti
ras.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Uite Theodor ... si din vacanta neddhu tot se gandeste cam cat de greu iti este.... sa dai un interviu...
Ar fi cam asa:

Interviu cu Opteron din TSL... Ipotetic.

- Buna ziua putem sa va deranjam ptr cateva momente....
- Da binenteles ca puteti.. dar doar cateva momente.... Pfui iar il ataca... stati o secunda..... Ma scuzati.... Open baga 2 full aici ca iar da nemancatul ala de getjar... Da sunt sitter numai ma intreba..stai ca iti dau timpul... Prea tarziu mi l-a luat..dar bag recuperare... a bagat si el... asta e ..soarta ...
Sebastos il iei putin in sitter ca ma ataca si pe dasi... Au facut atac organizat pe sing sing??.. Ii da din 5 ore 50 de full pe 4 sate.. stai ca trebuie sa intru sa vad cum rezolv.. Cine poate intra repede pe ursu ca are atacuri...Ioana??
Ma eu nu inteleg cum va ia astia sate ... Uite mie nu-mi ia nimeni... Tin 250k pe sate de la iri iri si sunt bastan.

Bai dar chiar nu se uita nimeni la blatman ca i-a luat mocu 30 de sate in mijlocul atacurilor noastre? Chiar doar eu joc in tribul asta?
Cate sate s-au pierdut? 100 in 2 zile??? Stati ca fac o manevra... Gata am reusit am luat un sat de la j123 de pe pustati... Multumesc fanilor mei..

Stai ca intru putin pe forumul extern sa mai rad de fraierii din HK ca ii facem ... si ca le-am luat un sat.
Aaaa ..... am si uitat de dumneavoastra... cu ce va pot ajuta?
- Multumesc m-am lamurit...

Urmeaza partea 2-ua
popcorn.gif
 

DeletedUser

Interviu II Opteron. Ipotetic

JM: Buna seara, buna seara…
O: Buna seara .. a tot dumneavoastra? Ma scuzati ptr momentul de mai devreme, pur si simplu sunt demolat, numai dorm noaptea .. imi suna ceasul din 20 in 20 de minute... E un joc dur si incepe sa isi faca efectul din pacate.. Am avut un incident intr-o noapte si de atunci am cosmaruri..
JM: Cum asa?
O: Pai sa vedeti.... intr-o noapte ma pregateam sa trag pe dreapta.... Si cand colo, poc 2-3 atacuri.. Automat l-am injurat pe getjar....
Am scuipat in san, am facut de 2 ori cruce rapid, gandidu-ma ca: “ Si am zis sa mi fac un termos de cafea...”, si dau pe sabiute.
Cand colo nu tu HK, nu tu nimic. Ma ataca un papagal, un noob, o pleava din asta de nu merita sa respire acelasi aer cu TSL-ul pe lumea 7... Un player de 3K..
Dupa ce m-am umflat nitel la el....i-am dat 2-3 scaltoace verbale , 2-3 sfaturi si m-am bagat la somn...
JM: Ma scuzati ca va intrerup un moment?
O: Da spuneti va rog...
JM: Dumneavoastra dormiti?
O: Well se poate spune si asa .. am program.... ceasul suna in timpul noptii, din 20 in 20 de minute... Si mi-am confectionat o lanterna conectata la ceas, cum suna poc un blitz in ochi. Creatie proprie, am patentat-o in TSL, sa ii vedeti pe baietzi cum sar din paturi la comanda... Si acum simt cum mi se prelinge o lacrima de emotie.
Repede zece clickuri prin sittere, si back la somn...
Dimineata la 6 ma pregatesc sufleteste, intru pe joc, 200 de atacuri de la distanta... Imediat ma apuc sa dau mesaje sarcastice si sa fac bascalie de noobii din HKA... Cum imi raspunde unul mai inteligent si nu stiu ce sa ii zic .. il blochez la mesaje ... Pac l-am facut si pe fraierul asta... Apoi incep, circumspect la atacurile care vin, cu cerseala prin trib... Dupa ce strang 250k pe sate.. incep si fac misto de fraierii de pe langa mine... Cum ma kidix si blatman va rup astia din HK? Nu rezistati cu 40K pe sate????? Niste incompetenti dom'ne ce sa le ceri.....
JM: Va rog sa continuati cu episodul cu cosmarurile...
O: Asa da domne si ma bag la somn. Dupa vreo jumate de ora suna ceasul... ....
JM: Pai ati spus ca din 20 in 20 de minute...
O: E chinezesc domne ... ce pretentii sa ai :( Cand colo, 2 sate luate. Domne am simtit ca innebunesc... Imediat l-am injurat pe getjar ... Saracul am aflat mai tarziu ca nu el era de vina.. si ca imi multumeste ptr carnea de sarbatori gratuita... Am dat un pumn in tastatura de i-au sarit butoanele. Imediat m-am cait, ca numai imi ia mama alta si m-am apucat sa le adun de pe jos de unde sarisera...
Deci sa revenim .. 2 sate luate.. atacuri pe inca 10 ... sa fac poc si mai multe nu.. repede ... am intrat pe pustati prin proxy.... oops se poate spune asta?
JM: Da nu e problema ... nu citeste nimeni...
O: Deci intru pe pustati, dau repede atacuri...satele goale bine'nteles... Si cum naiba fac, si nu le iau... Enervat pun mana pe telefon, si dau sa il sun pe blatman... Pana mea am uitat ca n-am credit...
Intru repede pe skype si dau alarma. Din fericire lumea e on. Se pregateste atacul: maine il facem zob....
JM: Mai pe scurt va rog... Ce s-a intamplat... ?
O: Pai ce sa se intample a blindat zdreanta aia de getjar satele. Si cum ne-am prins pe la jumatatea zilei cand atacurile plecasera din tot K66 ca dam cu 30% moral era prea tarziu.
Imediat open ne-a acuzat de incompetenta.. ptr ca nu dam pe barbari unde e moral 100% si pe bonus de noapte.
Am pierdut vreo 200 de full si 100k spioni... la final. Blatman de ciuda a zis ca se lasa de joc...
JM: Cum domnule pe un player de 3k?
O: Da domnule... e inca pe harta, cu 80-100 de nobili pregatiti in mijlocul nostru. Din cand in cand mai trimitem cate un sat full de spioni la moarte sa vedem cum mai e...
JM: Nasol ... Si acum cum mai merge treaba?
O: Pai e bine m-am facut sef de trib...
JM: Ati plecat din TSL? Ati mai fost acuzat si cu episodul RA ca plecati cand e greu si va adapostiti sub aripa TSL...
O: Aici chiar simt ca ma enervez... Dom'ne am explicat de mii de ori.. Eu in RA rezistam 10 ani in fata la papagalii aia... Nu ati vazut ca imi promisese Keithoss ca ma lasa ultimul? :D Rezistam destul.
Nu domne nu am plecat .. am facut o academie...
JM:Si merge treaba?
O: Pai normal suntem cam la 35% cu innobilatul intern.... efectuat... de catre baietzii din TSL si smecherii cei mari din fosta haita, colegii nostri noi... Ooops adica ma refer ca merge bine, ii pregatesc sa fie niste pro ca mine, ii sfatuiesc unde sa rupa satele inainte de ai da la intern.... chestii pe care le face orice sef de trib profi...
Se poate sterge ce am scris mai sus nu?
JM: Bineinteles...continuati... spuneti-ne planurile dumneavoastra ptr viitor...
O: Dom'ne planurile mele includ o relocare spre zona FOTR... aici am cam ramas singur ... Numai noobi domne, am impresia ca eu urmez si nu prea are rost sa mi stric palmaresul. Am reusit sa innobilez cam ¾ din K66 sa nu se vada ca sunt pe minus constant cu papagalii astia din HK ...
Ma pregatesc sufleteste sa preiau ultimele sittere din TSL... nu de alta dar sunt in competitie cu getjar ... Care poate sa detina granita toata intr-o zi in sitter ?
Al dracu kinder tot timpul dau de el... unde atac.. ma ia cu ciocu mic si joc de glezne…
Daca vedeti cum arata monitorul de cate ori l-am scuipat :((
Sa suparat si maica mea pe mine ..zicand ca numai plateste netul, daca nu deschid un geam si nu fac curat in camera.
JM: In final... niste ganduri?
O: Da. Ma enerveaza papagalul ala de neddhu.... al naibii noob mult se mai lauda... Nu se poate sa ii dati un ban?
JM: Are deja....
O: Vai ce ma bucur, inseamna ca numai poate sa posteze, sa ma enerveze.
JM: Va multumesc, cu urmatoarea ocazie sper sa va gasesc la fel de amabil...
O: Bineinteles ca da ..... O zi buna, sa va conduc....
Pfff suna telefonul, ma scuzati.. Da open... spune... Imediat... Cine ataca? Stai asa ... Gata am intrat.. Te fac un voice?
Mamiiiiiiiiiii .... spunei lui adrian ca numai ies in oras ... Cum adica am o varsta si faza cu prietenul imaginar numai e amuzanta? M-a sunat open mami ......si daca poti sa mi aduci ceva de mancare.. Am treaba in seara asta...
 

DeletedUser

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) tare ucigase

DANI prin prezenta te autointitulezi primul prieten dovedit al lui nedhu :| :)). Stiam eu ca esti un suflet mare :)
O sa imi fie dor de voi :)
Hai ca imi calc pe inima si public si discutia avuta la un naut cu nedhu.. (cu asta ma servit :( )
JM: Dl Nedhu...sunteti o persoana arhicunoscuta pe triburile.ro.... in special pe L7... De unde aceasta celebritate. ?
N: PF e greu.. e greu de spus, nu stiu anume ce ma facut cunoscut world wide..Poate faptul ca am condus o academie cu 200 de membrii ...AM fost printre putinii care am reusit sa tin acest numar constant...practic am avut ideea inovatoare sa invit si sate de barbari in academy, numai sa nu scad ca punctaj.... Ideea a fost de succes, satele sunt tot la noi ...
Sau poate sutele de ore ....cand am stat siter la granita cu TSL ..Cunoasteti desigur povestea, de altfel cine nu o cunoaste... Cum recuperam eu sate de pe conturi cu sitting expirat...cand practic ma atacam singur... O alta idee inovatoare a mea...acu observ ca esti copiata si practicata world wide..... Manevra nedhu..dupa cum e cunoscuta...
Sunt intradevar celebru....am acasa un perete plin de poze facute cu celebritati ca janikao, andurill si altii...
JM:Si totusi.... TWStats arata ca nu ati mai luat un sat dusman de f mult timp...
N: Deci esti nesimtit cu intrebarile astea ... Eu nu am timp... am demonstrat ce era de demonstrat, ca sunt magnific....timpul imi lipseste sa vin la granita sa cuceresc tot ce vad marcat cu rosu..... Inchipuieste-ti ca imi raman 2-3 ore pe zi pt joc , si in aceste ore, stau siter, atac, apara, ma atac singur, atac de la distanta, sparg ziduri... Sunt magnific..dar totusi nu sunt superman.
JM: Ma scuzati..Intr-adevar aveti dreptate...am citit si eu acea celebra circulara... cand vroiati sa va retrageti....
N: Da... o ratacire..... Cei din viata pe care am avuto inainte...m-au rugat sa ma las de joc... Ma hotarasem sa ma las....dar ..un mesaj....ma intors pe dos... Unul dintre copii mei de suflet din academy, matelotul.... era in impas... Se pare ca avea o mare cantitate de fier disponibila in magazie....si era in mare dilema.. sa puna raport 1:1 pe lemn, sau sa dea 1:12 pe argila ...... Desigur am renuntat la retragere, si am incercat sa il ajut....
Stiti... am fost bursier pana sa ma apuc de joc...
JM: De ce merge asa greu cu TSL ? aceea adunatura de noobi ..?
N: Timpul si nobilii omule.. Ce e asa greu ?? Viteza serv e prea inceata....pana ajung berbecii, pana se intorc..nobilii sunt foarte puturosi..... si prea putini... se fac greu ..Incredibil..Si ai draq astia sar din fuziune in fuziune, numai sa ramana numele de ei ....
JM:Domnule m-ai convins.... un autograf se poate ??

lolly.gif
 

DeletedUser

Nu cunosc vedetele HK-ului asa ca am apelat la ceva mai anonim...





JM: Buna seara domnule ogrines!
Ogrines: Ogrines? Cine e ala? Aaa..vorbiti cu mine.. Buna seara!
JM: Pe lumea 7 sunteti un jucator respectat si temut. Ce v-a adus acest statut?
Ogrines: Habar nu am, sincer nici eu nu am auzit de mine, nici nu stiam ca am nickul ogrines.
JM: Dar sunteti conducatorul FotR..
Ogrines: Ce e aia FotR? N-am auzit de asa ceva... Aaa, parca imi aduc aminte, ma batea unu Gaby89 la cap ca pierde FotR sate dar l-am expediat repede.
JM: Care este strategia dupa care va conduceti tribul?
Ogrines: Nu conduc nimic, sunt cativa pe acolo care tot vor sa conduca, se cearta intre ei toata ziua si mai pleaca in Haita din cand in cand, dar ii las sa faca ce vor.
JM: Deci va bazati pe munca in echipa.
Ogrines: Da, se poate spune si asa. Ma bazez si pe fraierit, merge de minune. Le-am spus la astia din trib ca noi am batut -dark-ul si Narf!-ul si m-au crezut. Sa vezi ce fericiti erau.
JM: Cam cat timp petreceti zilnic pe triburile?
Ogrines: Mai deloc, de obicei sunt ocupat cu taiat frunza la caini si tras pisica de coada. Mai intru din cand in cand sa vad daca nu m-au atacat cei din TSL, ca am trei sate in granita si cu greu le apar, va dati seama, eu duc tot greul luptei acolo.
JM: Ne puteti da niste sfaturi legate de joc?
Ogrines: Desigur! Cel mai important este sa bati taleri cat mai multi. Desi odata m-a atacat un noob cu cate 10 catapulte si mi-a dat o gramada de curti nobile jos ca aveam satele goale. Am pierdut o gramada de timp in care puteam sa bat taleri...
JM: Despre secretele diplomatiei perfecte ale FotR-ului ce ne puteti spune?
Ogrines: Diplomatia a fost unul din capitolele noastre forte. Am incercat intotdeauna sa incalcam orice cuvant dat, pentru ca asta ofera elementul surpriza. In general am facut razboaie cu fostii aliati, chiar si acum incercam ceva nou dar suntem defavorizati de soarta.
JM: Un ultim cuvant pentru cei care vor citi?
Ogrines: Ce nu te omoara te face mai prost. Din experienta personala.
JM: Va multumesc pentru interviul acordat!
Ogrines: Eu va multumesc, poate acum mai aude si lumea de mine.

23.gif
 

DeletedUser

Unul senzational cu TheStranger :D


Interviu cu Nimicitorul TSL-ului (TheStranger)




JM: Buna ziua Domnule Stranger,
TheStranger: Da, spuneti da rapid, am organizat un atac si trebuie sa-mi coordonez marionetele.
JM: Ok, o sa-ncerc sa fiu cat mai scurt sa nu va rapesc pretiosul timp.
TheStranger: La mine 5 minute-nseamna 5 ore, traiesc viata din plin pe triburi.
JM: Ok, sa trecem la subiect.
TheStranger: Va rog frumos fara chestii dinastea pentru ca am uitat de cand am terminat scoala, eventual va pot oferii niste strategii de atac.
JM: Nu multumesc, ziceam de subiectul discutiei, nu ma refer la ce credeti dumneavoastra.
TheStranger: brb trebuie sa trimit un atac, asteptati 5 minute.
Danii baga nobilii la 18:25:32:287 pe satul lui opteron, daca nu te descurci singur, trezestel pe getjar si dai sitter la el.
JM: Domnule Stranger, ma scuzati ca va-ntrerup dar au trecut 30 minute.
TheStranger: Ah am uitat de dumneavoastra datorita atacurilor, ma-nebunesc astia din TSL.
JM: Deci va considerati nimicitorul TSL-ului, mai exact de ce?
TheStranger: Simplu, eu am distrus multe triburi pe Lumea 7, si nu numai, de aia o sa nimicesc si acest trib, mai ales acum ca se-apropie sarbatorile, leam pregatit un mic cadou...
JM: De sarbatori? Dumneavoastra nu iesiti cu prietenii la munte?
TheStranger: Prieteni? aaa micutul getjar ma invitat la o partida de biliard, dar iam explicat ca dureaza foarte mult, si in timpul asta putem face ceva util, adica sa luam sate de la TSL.
JM: Dumneavoastra si de sarbatori stati in fata calculatorului?
TheStranger: Nu neaparat, mai iau si laptopul cu mine cand ma duc sa-mi cumpar paine.
JM: Care este mancarea preferata?
TheStranger: Nu am pretentii, mananc orice la conserva!
JM: De ce numai la conserva?
TheStranger: Nu am nevasta, nu am copii, iar cum viata mea mio dedic triburilor nu am mai dat pe la aragaz de mult timp, iau conserva o bag in microunda si gata mancarea.
JM: Interesant, revenim la triburi. E adevarat ca era sa faceti stop cardio respirator cand ati vazut c-a pierdut open mind 5 sate?
TheStranger: Hai frate esti nebun? e o realizare extraordinara din partea mea, lam rupt, e la pamant, nici interne nu mai face.
JM: De ce ziceti ca lati rupt dumneavoastra, erati cumva pe sitter?
TheStranger: Nu dar e tribul meu, si fiecare face ce zic eu!!!
TheStranger: Alt fel ii inobilez pe toti intern
JM: Totusi oameni precum 13ccca sau cam saturat de dictatura dumneavoastra.
TheStranger: Cine, ala? e cel mai bun prieten al meu, pana termin cu TSL, dup-aceea ma ocup si de el fiti linistit!
JM: Sa-ntelec ca sunteti ceva Jupan in H.K.
TheStranger: Nu sunt jupan, sunt regele lor.
JM: De pacea propusa ce parere aveti?
TheStranger: Domle, astia vor sa se regrupeze, si nu-mi pot permite sa-i las sa respire, acum avem ocazia sa-i nimicim, ei o sa plece ca fraierii la munte, pe la prieteni familie, iar noi o sa-i nimicim!!!!
JM: Sa-nteleg ca dumneavoastra n-aveti familie, prieteni...
TheStranger: Familia mea este intreg tribul H.K. ei imi ofera puncte CP, iar eu le ofer sate.
JM: Interesant, si totusi dumneavoastra stiti ce semnifica sarbatorile care se apropie?
TheStranger: Frate, esti nebun? este cel mai important lucru din tot anul, este perioada in care RUP TSL, inobilez noobi de-acolo, e o oportunitate unica-n viata mea, anu trecut nu eram asa bazat ca si acum.
JM: Despre diplomatie ce puteti sa ne spuneti?
TheStranger: Nimic, deocamdata PNA cu Diablo, dar astept sa terminam cu TSL, deja baietii din zona aia imi fac mereu zile negre pentru ca nu mai au ce cucerii, si asa mai concediez cate-un jucator ca sa ii mai tin ocupati, trebuie sa ne ocupam de TSL prima data apoi de Diablo
JM: Totusi diablo e un trib puternic.
TheStranger: Or fii ei puternici, dar nu fac fata tribului numarul 1 de pe Lumea 7.
JM: Anumite persoane vorbesc cum c-ati iesii cu anumiti prieteni de pe triburi la bere.
TheStranger: Da, e normal, mai ies si eu sa ma recreez, la aer curat.
JM: Si atunci ce faceti, lasati sitter?
TheStranger: Domle, esti nebun? iau laptopul cu mine, am gasit un Bar unde ofera net gratuit prin wireless.
JM: Unde este acest bar?
TheStranger: Ma crezi fraier sa-ti spun? Daca afla astia din TSL vin acolo si-mi brueaza semnalul, si atunci nu mai pot sa-i atac.
JM: Cand credeti ca terminati cu adunatura asta de NOOBI din TSL?
TheStranger: Foarte grea intrebare, sunt jmecheri, dupa ultima fuziune cand sau ridicat foarte mult, acum siau mai facut si o academie, o sa avem putina bataie de cap, dar cu ocazia acestor sarbatori, cred c-o sa-i nimicim.
JM: Despre pacea stabilita de catre administratori puteti sa ne spuneti ceva?
TheStranger: Domle, e cea mai mare prostie, cand a auzit getjar era sa-si taie cablu de la alimentare, noroc ca trebuia sa deie atacuri, si sa calmat.
JM: Si dumneavoastra ce reactie ati avut?
TheStranger: Criza de gelozie, n-o sa mai pot inobila nimic in perioada asta. Totusi am depus tiket la administratori contestand aceasta decizie a lor.
JM: Si ce raspuns ati primit?
TheStranger: Unul prostesc, cica sunt ceva sarbatori importante bla bla bla, eu leam zis ca vreau sa sarbatorim nimicirea TSL-ului, dar nu mau ascultat si au inchis tiketul.
JM: Ca o ultima completare, mai aveti ceva de spus?
TheStranger: Da, spunetile celor de pe forumul extern ca in curand o sa ma duk si-acolo cu nobilii, si-o sa le inobilez conturile.
JM: Multumesc, mati lamurit, Sarbatori fericite.
TheStranger: Ce sarbatori frate? inca nu am terminat cu TSL, atunci o sa fie sarbatoare, ori cum suntem aproape invingatori.
JM: ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

felicitari pt "bancuri" ludovicnapoleon....
sunt chiar amuzante.

p.s. Nu tin partea nimanui.:)
 

DeletedUser

Opera mea e doar cu Stranger :))
Restu sunt nascocite de catre alte genii a Lumii 7 :smile:
 

DeletedUser

Mai pune-ti mintea la contributie si mai scoate cateva... sunt geniale :))
 

DeletedUser9688

suuper toate interviurile... :))))))

felicitari celui care le-a produs..
 

DeletedUser

dap...daca e vreunu care se supara din cauza acestor interviuri atunci...chiar nu are simtul umorului...:)
 

DeletedUser

multumesc :p . abia-l aastept :d
sa ajung si eu vedeta :p , da sa fiti ingaduitori cu mine :( :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus