Interviuri L1

  • Autor subiect DeletedUser4133
  • Data de început

DeletedUser4133

Aici veti gasi interviurile cu cativa jucatori ale acestei lumi.



danasav88: Buna seara Puyut :)
Puyut: Buna
danasav88: Care este nick-ul tau pe L1 ?
Puyut: Puyut
danasav88: In ce trib esti si ce functie ai acolo?
Puyut: CIRC, conduc tribul
danasav88: La ora actuala cum stai ca atacator? Dar ca aparator?
Puyut: Din pacate nu prea au avut multi curajul sa ma atace, dar ca atacator sunt primul
Puyut: vrei si cifre?!
danasav88: doar daca le ai la indemana :p
Puyut: 593,35 Mil. ca atacator
Puyut: 429,84 Mil. ca aparator
danasav88: frumos, felicitari :)
Puyut: merci
danasav88: De cand joci triburile ?
Puyut: din 2007
danasav88: Numele ales pentru joc are vreo semnificatie aparte? Daca da, care ar fi aceasta, cum l-ai ales?
Puyut: O porecla de pe timpul copilariei...si nu aveam inspiratie atunci cand mi-am facut contul
danasav88: Spune-ne cateva cuvinte despre tine, despre persoana ce se afla in spatele acestui nick de joc.
Puyut: Zic ca sunt o persoana normala care a ajuns la o anumita maturitate, sa faca diferenta dintre joc si realitate, am o familie si o fetita de o luna minunata...in urma cu cativa ani, dusmanii de pe lumea 1 ma considerau baiat de cartier...
danasav88: Sa-ti traiasca fetita, n-am stiut ca esti deja tatic :)
danasav88: Despre experienta ta pe acest joc, ce ne poti spune? Cand si cum ai luat pentru prima data contact cu "triburile"?
Puyut: Contact am luat odata cu deschiderea lumii 1, recunosc ca am intrat un pic mai tarziu, dar se pare ca mai eficient...
danasav88: Pe parcursul timpului ai jucat pe mai multe lumi? Care au fost acestea?
Puyut: Am jucat cu acelasi nume pe lumea 2, si pe lumea 9
Puyut: dar o perioada am jucat pe un alt cont pe lumea 7, in tribul castigator
danasav88: Care dintre acestea ti-a placut cel mai mult si de ce?
Puyut: Clar lumea 1...o pot compara cu politica romaneasca...
danasav88: :))
danasav88: Tinand cont de evolutia jocului incepand cu lumea 1 si pana la lumea 44 ce parere ai despre modificarile/update-urile aduse acestuia?
Puyut: Seamana din ce in ce mai mult cu grepolis...
Puyut: pe lumile noi cine are timp si bani incepe cu un mare avantaj, nu am urmarit nici o lume din asta noua, sa vad daca cei care au investit sume uriase au si castigat lumea...dar cred ca jocul si-ar fi pastrat originalitatea daca nu s-ar fi implementat aceste mici "ajutoare"
danasav88: Sa trecem la lumea actuala pe care joci. Ce anume te-a determinat sa intri aici? Ai intrat singur sau cu un grup de prieteni?
Puyut: Aveam un singur prieten, care intre timp s-a lasat, dar prieteni mi-am facut pe parcurs, si pot spune ca acest grupe de prieteni s-a extins si inafara jocului....
Puyut: Avand o prietenie reala...de parca am fi copilarit impreuna...
danasav88: De cat timp joci pe L1, de vreo 7-8 ani ? In toata aceasta perioada, ce anume te-a determinat sa ramai in joc pe aceasta lume?
Puyut: Am vrut sa renunt de cateva ori, mai ales ca eu am dus multi ani o lupta impotriva sistemului, in care am fost un pic dat ca exemplu, dar cum iti spuneam...acest grup creat pe joc si in viata reala m-a facut sa fiu inca aici
danasav88: Care a fost evolutia ta in joc pana sa ajungi in CIRC ? Povesteste-ne putin cum ai inceput, cum ai reusit sa te faci remarcat, daca te-a ajutat cineva, cum ai reusit sa fii remarcat pe harta, etc
Puyut: As face o poveste lunga, dar o sa fiu scurt, am crescut in academia tribului CD, si urcarea mea a fost asa rapida incat am ajuns in conducerea CD si tineam granita impreuna cu Nanel si Razvan87, impotriva celor din TLD...dar nu imi este rusine sa recunosc ca am fost si crescut, cu milioane de resurse :)
danasav88: din cate tin eu minte te straduiai destul sa te afirmi :p
Puyut: dap si eram un pic cam rautacios!
danasav88: Un pic? esti...modest :))
Puyut: Pai eram...cam terorist cand conduceam academia
danasav88: dupa plecarea lui Nanel ai ajuns la conducerea CD-ului ?
Puyut: Da, din pacate Nanel a plecat din tara si a trebuit sa preiau toata responsabilitatea si sa iau si contul lui
danasav88: era o perioada tumultoasa pe harta
Puyut: Da
Puyut: si a trebuit sa fac o alegere foarte dificila, unde am fost condamnat foarte mult timp, dar daca nu faceam acea alegere multi erau disparuti de pe harta, si acuma nu mai existau
danasav88: toti am facut alegeri dificile la un moment dat
danasav88: Ce te-a determinat sa intri in CIRC? A fost optiunea ta sau nu ai avut alte variante?
Puyut: Ba da...gandestete ca optiunea de a intra in CIRC...a pus tot contul meu intr-o mare rosie...
Puyut: m-am gandit la ceilalti decat la mine, daca ma gandeam la mine intram la dusmanii CIRC...dar dispareau peste jumatate din conturile din CD, si poate unii ar fi intrat in CIRC in situatia asta...si eu nu eram blamat...dar am prefarat sa fiu injurat si numit tradator ca am distrus CD
Puyut: Puteam ramane ca trib de sine statator dar sa ne batem cu CIRC, asta mai era singura optiune...
danasav88: S-a schimbat ceva in jocul tau in momentul in care ai intrat in CIRC? Dar in relatiile cu prietenii sau dusmanii de pe harta ?
Puyut: Dap, am pierdut academia CD si prietenii de acolo care s-au dus in triburile dusmane si care mi-au jurat "moarte", ca nu voi mai exista pe joc!
Puyut: Dusmanii au ramas acceasi....dar mult mai inraiti pe mine...
danasav88: adevarul e ca aveai dusmani peste tot...si aveai si talentul de a te certa cu lumea :))) Dar asta poate e alta poveste :p
Puyut: Pai ce rost avea jocul daca nu aveam dusmani...si dusmanii au venit si datorita succesului...ai uitat ca am batut doar cu CD marele TLD!
danasav88: N-am uitat :)))) Nici asta si nici pe tine ;)
Puyut: Pai nu m-au uitat multi...
danasav88: cred ca la momentul respectiv, chiar daca CD si academia ocupau o buna bucata de harta...alegerea cu CIRC a fost una inteleapta
danasav88: unii vad doar..momentul, dar ca leader trebuie sa privesti in perspectiva
danasav88: Cum ai ajuns sa conduci CIRC ?
Puyut: Nu pot spune ca a fost o conditie de a mea...dar cei din CIRC mi-au spus ca imi vor oferi conducere...
Puyut: si cu timpul am ajuns sa fac planurile de atac
Puyut: Pana am ajuns cel cu puterea de decizie...si toata lumea ma asculta doar pe mine...
Puyut: Bine si personalitatea lui Adimutu a facut ca lumea sa ma asculte pe mine!
danasav88: :))
danasav88: De-a lungul timpului, au fost persoane care te-au indrumat sau ai invatat totul de unul singur? Ai avut vreun mentor pe acest joc? Daca da, pe cine? Dar tu, ai fost mentor pentru cineva?
Puyut: Jocul l-am invatat de la nanel si de la o fata...nu imi amintesc exact numele ei pe joc...eu sa fiu mentor...locul 2 de pe lumea 1 a fost jucator indrumat de mine...si mai sunt si altii!
danasav88: Consideri ca mai poti invata lucruri noi pe acest joc sau crezi ca nimic nu te mai poate surprinde?
Puyut: Pai ce sa ma poate surprinde, sa apara vreun paladin inaripat! Am jucat speed, am jucat lume cu viteza 2 si 3...cred ca am invatat toate tainele...dar nu ma pot numi un jucator bun...daca nu am o echipa, nimeni nu este un jucator fara o echipa...
danasav88: Despre stilul tau de joc, ce ne poti spune? preferi sa joci agresiv, defensiv, pe granita sau cat mai departe de aceasta?
Puyut: Pai tocmai ti-am spus ca am avut tot contul in granita...m-am nascut in granita voi termina in granita...2 treimi din contul meu este de atac....
danasav88: Cam cate sate are contul tau acum ?
Puyut: in jur de 15300
danasav88: Crezi ca CIRC isi merita locul actual in clasament? Argumenteaza te rog.
Puyut: Da
Puyut: Normal
Puyut: Am avut cei mai constati jucatori, care chiar daca au fost amenintati ca vor dispararea au ramas in echipa...
Puyut: Iti pot da un exemplu concret...jucatorul doggermanu...a pierdut peste 2000 de sate intrand in CIRC, dar i-am spus....invata sa pierzi azi...pt a castiga maine...
Puyut: I-am oferit posibilitatea de a castiga nu satele pierdute...i-am oferit posibilitatea de a innobila complet pe cei care i-au luat satele
danasav88: Ne povestesti putin despre momentele cheie/dificile prin care a trecut tribul CIRC (tradari, jocuri de culise si alte picanterii) ?
Puyut: Esti sigur ca vrei asta? as risca un masterban
danasav88: :)))))
danasav88: n-as vrea sa patesti ceva, a trecut demult vremea cand voiam sa te vad fara sate :))))
Puyut: Iti voi raspunde intr-un mod voaluat
danasav88: accept :)
Puyut: Adimutu, baghera si eu, am avut cea mai mare influenta pe acest joc
Puyut: Datorita noua s-au schimbat regulile jocului
Puyut: Nu o sa uit acel ban imens dat mie cu o regula inexistenta, care a 2 a zi a aparut in regulament...deci pot spune ca am schimbat jocul...demonstrand adminilor ca ei gresesc...
Puyut: In rest...toti aveam spioni in alte triburi, si dusmanii aveau spioni la noi
danasav88: m-ai convins, nu intreb mai mult, chiar vreau sa termini acest joc :))
danasav88: Ai tradat vreodata pe acest joc? Daca da, ne povestesti putin?
Puyut: sa-l tradez? in ce fel?!
danasav88: in orice fel
danasav88: (nu te ajut eu cu exemple ca nu e treaba mea sa iti aduc aminte :p )
Puyut: Ar fi util...ca eu nu imi amintesc de tradari
danasav88: toti care am jucat mai mult am facut-o la un moment dat...si chiar daca noua nu ni s-a parut ca era o tradare...in fond asta a fost
Puyut: Eu am fost fidel acolo unde am jucat...dar in schimb mi-ar fi placut sa fiu de partea cealalta a baricadei...eram curios sa vad ce gandesc adminii si moderatorii despre noi jucatorii!
danasav88: moderatorii au treaba doar cu forumul :)
danasav88: CIRC s-a "nascut" in mijlocul hartii. Crezi ca acesta a fost avantajul lui fata de celelalte triburi sau au contat doar membri lui?
Puyut: Hm, eu am o parere personala...**** daca si altii o impartasesc...
Puyut: Dar cheia castigarii hartii a fost partile laterale...
Puyut: ne-am asigurat coltul de sud-est al hartii de un am pompat sprijin masiv spre granite
Puyut: jucatorii de mijlocul hartii...gen piovra, care a disparut de tot, distrus de dusmani, doggermanu, wild4soul, care au pierdut mii de sate au migrat spre margine de unde si-au asigurat linistea si puterea de revenire
danasav88: Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la aceasta lume, la deciziile luate pana acum, ce ai face diferit?
Puyut: Diplomatic nimic, dar poate nu as fi lasat cativa jucatori de valoare sa renunte...din pacate lipsa acestor jucatori, ne-a dat mult inapoi...si drept dovada am prelungit lumea foarte mult
danasav88: Exista lucruri care te-au surprins, pozitiv sau negativ pe aceasta lume?
Puyut: Oooo, negativ foarte multe...
danasav88: exemple? :p
Puyut: Tu chiar ma vrei afara din joc?!
danasav88: deloc (hug)
Puyut: Ce pot spune...am dus o lupta cu sistemul...si cu subiectivitatea adminilor...cred ca eu impreuna cu baghera am luat cele mai multe si cele mai mari banuri pe acest loc...daia eu am continuat sa vorbesc si sa nu tac...
Puyut: Nu condamn conturile spion...nu codamn multi conturile...
Puyut: cat am condamnat aceste banari inutile si pot sa afirm ca unele si la comanda...
Puyut: dar in ultimii ani s-a schimbat ceva...
Puyut: de aceea am devenit mai linistit
danasav88: ce anume ?
Puyut: ce s-a schimbat
Puyut: Pai a venit Rakanishu in locul lui Lamine...si parca totul a luat-o de la zero
danasav88: se pare ca s-a schimbat in bine ;)
danasav88: sau poate v-ati mai linistit voi...
Puyut: Nu neaparat
Puyut: stii care a fost ultimul meu ban luat
danasav88: nu
Puyut: in anul 2011
Puyut: de ce, de atunci nu am mai fost banat?!
Puyut: e o intrebare retorica
danasav88: :)))
danasav88: hai sa te scap de pericol...trec la urmatoarea intrebare :D
danasav88: Care consideri ca sunt calitatile tale ca jucator si/sau conducator?
Puyut: Ca si jucator am fost si sunt unul de duzina...cum le spuneam eu dusmanilor...sunt unul dintre cei multi...un oarecare care le ia satele...
Puyut: Imi place sa joc pe atac si sa fiu foarte activ.. am o frecventa foarte mare in atacuri...adica aveam pana sa apara miile de barbare pe harta
Puyut: Ca si conducator...am stiut sa gestionez momentele grele...si sa tin jucatorii aproape...plus o mica intuitie a locurilor unde sa atacam...
Puyut: Cred ca CIRC a fost cam primul trib sa atace in mai multe puncte pe granita...in ideea de a bulversa dusmanii
danasav88: Dar defecte?
Puyut: Multe
Puyut: Ambitios, orgolios...si cel mai mare
Puyut: Greu de enervat
Puyut: Multi au incercat sa ma enerveze sa ma faca impulsiv si sa gresesc
Puyut: dar au esuat
danasav88: Cand ai renuntat ... la orgoliul care te defineste? :))
Puyut: Vad ca ti-ai facut bine temele
Puyut: si ai invatat despre mine
danasav88: de vreo 8 ani in coace :D
Puyut: Mediul in care am trait m-a invatat asta...
danasav88: Daca ar fi sa faci un top 3 al celor mai buni jucatori/conducatori de pe L1, de la inceputuri si pana acum, care ar fi acesta? Imi poti argumenta alegerile?
Puyut: 1. Nanel
Puyut: 2. Nu imi amintesc cine a condus TLD
danasav88: valiusha?
Puyut: dap
danasav88: :))
Puyut: 3.Mladie(nu stiu sigur daca a condus un trib) la egalitate cu Mazare
Puyut: Argumentul...eu cred ca e mult mai greu sa conduci o lume tulmultoasa...cu multe triburi...cu aliante care azi sunt maine nu mai sunt...cu multi jucatori...care sunt greu de controlat
Puyut: decat din momentul cand am inceput eu sa conduc CIRC...de aia eu nu apar acolo
danasav88: Crezi ca o lume poate fi castigata mai mult prin diplomatie si mai putin prin razboaie sau invers?
Puyut: Eu cred ca prin razboi
Puyut: CIRC nu are diplomatie cu nimeni de 5 ani
danasav88: Multa vreme pe L1 s-a purtat o lupta diplomatica in loc de atacuri efective. Cum te-ai acomodat in acea perioada si ce parere ai avut atunci despre joc?
Puyut: Nu imi amintesc...eu stiu ca am fost in razboi continuu...ce aliante faceau dusmanii contra noastra nu m-a privit...
Puyut: Mi-am dorit odata unirea a 3 triburi sa se bata de la egal la egal cu noi...chiar eu le-am sugerat ideea...dar nu s-au inteles
danasav88: e greu sa pui la un loc oameni care nu se inteleg...am patit si noi asta, nu ? :p
Puyut: se prea poate...
danasav88: La nivelul jocului de acum de pe L1, mai are vreo influenta diplomatia ?
Puyut: Nu cred
danasav88: De fiecare data cand apare o lume noua, exista o tentatie mare a jucatorilor, inclusiv a celor activi, sa inceapa si pe aceasta. Ai intampinat astfel de dificultati, cum i-ai tinut alaturi de tine?
Puyut: Da sunt jucatori care joaca, si eu am inceput de curiozitate lumea 44...am gasit o echipa frumusica care promite...dar un pic cam dezbinata...am gasit un pusti ambitios....care cred ca s-ar fi descurcat pe lumea 1
Puyut: Si sa stii ca mai bine e traiul de acasa...adica pe lumea 1
danasav88: te cred :)
danasav88: Ce parere ai, in general, despre schimbarea tribului si despre fuziuni?
Puyut: Cred ca fuziunile ar trebui facute doar in interesul jocului...
Puyut: Am vazut multe fuziuni care au esuat lamentabil, din cauza neintelegerilor, cred ca cu cat sunt mai putine fuziuni si schimbari de trib ai mai multe sanse de a castiga acest joc
danasav88: Dar cu privire la recrutarile de la dusmani in timpul razboiului, ce parere ai?
Puyut: Depinde pe cine recrutezi...noi nu am facut foarte multe...cand iei un jucator de la dusmani iti asumi un risc...pt ca s-ar putea sa nu fie 100% pt tribul din care acuma face parte
danasav88: Crezi ca se merita riscul ?
Puyut: Da sunt jucatori in locuri cheie al hartii da...doggermanu, wild4soul, pe criteriul asta au fost luati...dar am si luat jucatori din triburi disparute...gen gagik din vechiul DIABLO, beatlemaniacul, tomawauk, mark...din RY
danasav88: Ai fost pus vreodata in situatia de a face o alegere dificila pt binele tribului ? Dar pt binele tau ?
Puyut: Ti-am spus mai sus, ca am facut o alegere pt binele jucatorilor din tribul CD...pt mine nu a fost nevoie sa fac nici o alegere...decat spre cine imi orientez atacurile
danasav88: Daca, ipotetic, acum inainte de finalul L1, tribul tau s-ar dizolva in ce trib ai prefera sa continui pentru cele cateva luni de joc ramase?
Puyut: Asta inseamna ca ar trebui sa dizolv eu tribul, ceea ce nu se poate intampla
danasav88: vorbim cu totul ipotetic :p
Puyut: Nu cred ca as mai crea vreun trib, odata cu inceperea lumii
Puyut: cu inceperea inchiderii lumii
danasav88: sa inteleg ca eviti raspunsul ?
Puyut: Nu evit...dar sunt prea atasat de acest trib si de oamenii care fac parte din el incat sa cred ca macar ipotetic ar disparea
danasav88: bine :)
danasav88: Ce preferi : un jucator foarte bun si activ dar problematic....sau un subaltern de incredere dar mai putin pregatit/activ?
Puyut: Ii prefer pe amandoi, dar problema este ca cel din prima categorie se elimina singur...
danasav88: Ne poti povesti un moment tensionant din „viata” de jucator triburile si cum l-ai depasit?
Puyut: Din pacate pe harta, nu am fost pus niciodata in aceasta postura de catre dusmanii mei, dar am fost pus in situatia...sau chiar pot spune putin fortat sa renunt la joc...sa spunem asa de catre anumite "forte"
danasav88: esti tot in joc...banuiesc ca ai reusit sa depasesti momentul :)
Puyut: Da! dar poate ar fi trebuit sa renunt
danasav88: Ma bucur ca n-ai facut-o :)
danasav88: Crezi in dusman pe harta si prieten in viata?
Puyut: Da...jocul e joc...si am un fost dusman cu care acuma sunt prieten
danasav88: Sunt jucatori pe care ii consideri cei mai mari inamici ai tai? Daca da, cum s-a ajuns aici? (strict la joc ma refer, bineinteles)
Puyut: Nu stiu pe cine sa mentionez sa nu se supere dusmanii...ca nu-i consider mari inamici
danasav88: dar trebuie sa recunosti ca fara ei nu ai exista :)))
Puyut: Da, fara inamici nu as fi existat...dar pacat ca unii cu care as fi dus niste lupte frumoase au disparut
danasav88: Exista discutii privind moralitatea in joc, dar si discutii in care jucatorii considera ca intr-un razboi orice siretlic este permis. Pana la urma la ce s-ar referi moralitatea intr-un joc de razboi in care ar trebui ca singurul tau scop ar fi acela sa castigi ?
Puyut: Eu sunt de parere...ca e bine sa castigi frumos...atunci cand dusmanul este jos...e bine sa-l lasi sa-si revina...
Puyut: Nu pot sa fiu nesimtit sa spun ca eu niciodata nu am folosit siretlicuri...sau ceea ce am facut a fost sau nu a fost moral...
Puyut: Dar m-am aliniat la ceea ce facea toata lumea in acea perioada a jocului
danasav88: Pe parcursul timpului, in ce masura ti-a influentat jocul viata reala ?
Puyut: Nu prea mult...nu am fost genul de jucator care sa neglijeze viata reala, pt un joc...daca o faceam acuma cred ca nu aveam o familie...si pierdeam noptile pe joc...
danasav88: O intamplare hazile de pe vremea cand nu prea stiai sa joci, ne povestesti si noua?
Puyut: Am atacat cu trupe de aparare...si au ras colegii de mine...si de atunci m-am apucat sa citesc tot despre acest joc...stiam pana si regulamentul, mai bine decat unii admini
danasav88: Ai vrea sa ne spui parerea ta generala despre comunitatea "triburile" si ce anume ti-ar placea sa vezi ca si imbunatatiri?
Puyut: No comment :)
danasav88: :)
danasav88: Ce crezi ca s-ar putea face pentru cresterea utilizatorilor pe forumul extern?
Puyut: Schimbarea tuturor moderatorilor :)
Puyut: Si nu la orice mica intepatura pe forum, sau o mica abatere...sa apara si banarea
Puyut: Eu daia am renuntat o mare perioada sa mai postez ceva pe forum...
danasav88: Sa presupunem ca ai avea drepturi de moderator pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Ai realiza anumite teme, concursuri..? Daca da, ce si de ce?
Puyut: Sincer nu ma pricep la moderat...si nu sunt in masura sa dau sfaturi...Dar cred forumul nu mai atrage si prin prisma interfatei...si prezentarii a lumilor...parca la inceputuri era mai simplu...
danasav88: L1 se apropie de sfarsit. Ai dori sa transmiti un mesaj jucatorilor de pe aceasta lume?
Puyut: Ma bucur ca au avut atata rabdare sa ajunga pana aici si sper sa isi gaseasca placerea de a juca si pe alte lumi ale acestui joc, chiar daca lumea a tinut mult mai mult decat orice alta lume!
danasav88: Pe viitor, cu cine ai dori sa vezi un interviu si de ce?
Puyut: As dori daca ai putea sa dai de un vechi lider a oricarui trib, dintre cele disparute
Puyut: TLD, RY, RIP, DIABLO...etc
danasav88: In final vrei sa mai adaugi ceva?
Puyut: Vreau sa-i mentionez pe cei cu care am jucat de la incepturi si alaturi de care termin aceasta lume...si nu in ultimul rand sa le multumesc:
Termo
doggermanu
sindobado
Baghera2005
cosminatorul
WILD4SOUL
AdiMutu
azzido
gagik
ZoleaMagnificul
danasav88: Multumesc pentru interviu
Puyut: Multumesc si eu


danasav88: Buna seara
beatlemaniacul: Buna seara
danasav88: care este nick-ul tau pe L1 ?
beatlemaniacul: beatlemaniacul
danasav88: In ce trib esti si ce functie ai acolo?
beatlemaniacul: Acum sunt in CIRC si nu am nici o functie ...
danasav88: La ora actuala cum stai ca atacator? Dar ca aparator?
beatlemaniacul: hmmm, daca vrei ma uit. Cred ca sant in primii 30 la atacatori. la aparatori am ramas mult in urma deoarece de vreo 3 ani nimeni nu a avut oua sa ma atace.
danasav88: :))
danasav88: De cand joci triburile ?
beatlemaniacul: din decembrie 2007
danasav88: Numele ales pentru joc are vreo semnificatie aparte? Daca da, care ar fi aceasta, cum l-ai ales?
beatlemaniacul: E o poveste care dateaza de pe vremea lui Ceasca. Eram in clasa a 10-a si fratele meu tocmai plecase in SUA si ascultam Europa libera, era o emisiune duminica de muzica la cerere. Si i-am dat o scrisoare sa o trimita "din lumea libera" cu dedicatii de la mine, iar nick-ul l-am ales beatlemaniacul deoarece tocmai descoperisem The Beatles.
danasav88: Spune-ne cateva cuvinte despre tine, despre persoana ce se afla in spatele acestui nick de joc.
beatlemaniacul: Numele e Radu, varsta de acum 47, am plecat din RO in 1997, am terminat Arhitectura la Bucuresti in 1995. Vorbind de anii facultatii, am fost cetatean al "pietei univesitatii" pana in ziua cand au venit minerii, zi in care, printr-un noroc al meu m-a prins plecat cu echipa nationala de fotbal ca suporter in Italia... ca altfel poate nu mai vorbeam azi cu tine, multi colegi de-ai mei au fost batuti "la greu". Alte evenimente importante: casatorit, un baiat de 10 ani.
beatlemaniacul: Scuza-ma ca m-am cam intins ...
danasav88: nu e problema, spui cat vrei si ce vrei :))
beatlemaniacul: Mersi. Asa interviu mai rar ai ocazia sa oferi.
danasav88: da :p
danasav88: Despre experienta ta pe acest joc, ce ne poti spune? Cand si cum ai luat pentru prima data contact cu "triburile"?
beatlemaniacul: Era in 2007, cu o saptamana inainte de Craciun, la servici aveam timp liber si o prietena m-a introdus pe joc, am mai scris undeva pe forum la o sectiune de "amintiri". Chestia e ca jocul m-a prins din prima zi si de atunci nu a o data. Interesant e ca ma uitam zilele trecute la sitter-ii pe care i-am avut si in 7 ani cred ca am avut sitter cam doua saptamani puse cap la cap.
danasav88: Pe parcursul timpului ai jucat pe mai multe lumi? Care au fost acestea?
beatlemaniacul: Am jucat pe toate lumile, cum se deschidea o lume hop si eu. Pe multe am fost cucerit rapid si m-am lasat la fel de rapid, pe unele am dus-o pana spre 50 de sate. Au fost cateva unde am gasit colegi buni, daca nu ma insel pe 9 si pe 12 am jucat cel mai mult.
danasav88: Care dintre acestea ti-a placut cel mai mult si de ce?
beatlemaniacul: In general mi-au placul lumile cu viteza mai mare. Dar am fost curios mereu de ce poate oferi in plus fiecare lume. De ex: biserica, steagurile.
danasav88: Tinand cont de evolutia jocului incepand cu lumea 1 si pana la lumea 45 ce parere ai despre modificarile/update-urile aduse acestuia?
beatlemaniacul: Imi place ca s-au gandit sa varieze viteza de joc. Treaba cu paladinul, ba este ba nu este, mi se pare aiurea. Biserica la fel, e ceva care nu ma excita. Steagurile cred ca sunt bune pana faci primele 20 de sate pe urma e greu de urmarit. Nu imi plac triburile cu limita numar de membri.
danasav88: Sa trecem la L1. Ce anume te-a determinat sa intri aici? Ai intrat singur sau cu un grup de prieteni?
beatlemaniacul: Am intrat singur, imi facusem si un trib cu care nu am ajuns sa am mai mult de 3 membri. Apoi datorita pozitiei, eram in K48 am fost invitat in Y-Dojo care mai tarziu a devenit NIPPON. La momentul cand am intrat eu nu cunosteam pe nimeni pe joc in afara de acea prietena care juca undeva in nord, in NEW AGE cred.
danasav88: De cat timp joci pe L1, de vreo 7-8 ani ? In toata aceasta perioada, ce anume te-a determinat sa ramai in joc pe aceasta lume?
beatlemaniacul: Unul din factori a fost intotdeauna prietenii facuti pe joc. Apoi timpul care mi-a permis sa joc de la servici si uneori de acasa. Si in sfarsit curiozitatea de a termina o lume.
danasav88: Povesteste-ne putin cum ai inceput, daca te-a ajutat cineva, cum ai reusit sa fii remarcat pe harta, etc
beatlemaniacul: Inceputul cu adevarat pentru mine a fost cand am intrat in NIPPON. Aveam acolo diferite ranguri, la inceput erai ronin, apoi deveneai samurai, apoi samurai-sama. Aveam si un program de mentor, fiecare jucator mare ajuta cu resurse un "invatacel". Am fost ajutat cu resurse pana am ajuns la 15 sate dupa care am fost lansat la lupta. Remarcarea nu a venit decat dupa vreo 2 ani cand am fost cooptat in conducere.
danasav88: In ce triburi ai fost pana sa ajungi unde esti acum ?
beatlemaniacul: Traseul a fost NIPPON-YAKUZZA-RY (trib facut din YKZ+RIP) -CIRC. Cu o foarte scurta trecere prin ROD ( cateva zile cred) si DST ( o saptamana).
danasav88: Ce te-a determinat sa intri in CIRC? A fost optiunea ta sau nu ai avut alte variante?
beatlemaniacul: Optiunea a fost a mea. Dar m-au ajutat foarte mult colegii mei din RY care au decis sa strearga conturile in grup in vara lui 2010 daca nu ma insel. Eu de cand am inceput am fost cam tot pe granita. Dusmanul traditional a fost CIRC, cu mici variatii: NG sau NWO. Cand colegii mei s-au lasat toti am ramas singur pe granita iar singura optiune oferita la acel moment de cuplul Baghera-Puyut a fost sa intru la ei. Bineinteles ca sa ma convinga au dat pe mine vreo 6000 de reale si au inhatat vreo 50 de sate. Dar sa fie destul de clar: nu am intrat de frica ci pentru ca am vrut sa continui jocul si singura echipa in acel moment erau CIRC. Vorbisem inainte cu NEW AGE si United dar s-au dat inapoi cand le-am oferit sa facem o mare fuziune, toate triburile din nord contra celor din sud, mai ales contra CIRC.
beatlemaniacul: Alte variante nu am avut, decat sa dau stergere de cont.
danasav88: S-a schimbat ceva in jocul tau in momentul in care ai intrat in CIRC? Dar in relatiile cu prietenii sau dusmanii de pe harta ?
beatlemaniacul: In joc s-au schimbat mai multe. In primul rand descopeream colegi noi, si spre surprinderea mea m-au acceptat aproape imediat ca unul de-al lor. Prietenii de pe harta nu prea mai erau cam dadusera toti stergere, au ramas vreo 3-4 care au intrat cu mine in CIRC. In schimb m-am trezit ca am dusmani noi, cei care erau aliatii mei de ieri. In satele mele insa s-a schimbat ceva radical: peste noapte nu mai eram pe granita si din sate de aparare a trebuit sa fac sate de atac. Abia peste cateva luni bune am participat la un organizat si in general m-am ferit sa atac din fostii colegi. Norocul meu ca majoritatea din cei vechi au dat stergere si nu a trebuit sa ii atac, ca nu cred ca as fi facut-o.
danasav88: De-a lungul timpului, au fost persoane care te-au indrumat sau ai invatat totul de unul singur? Ai avut vreun mentor pe acest joc? Daca da, pe cine? Dar tu, ai fost mentor pentru cineva?
beatlemaniacul: Am avut cativa mentori in YKZ de la care am invatat. Imi amintesc de toranaga, parma, acsmfland. Eu am fost un fel de mentor mai mult spiritual pentru multi, mai ales in perioada 2008-2010 cand am condus YAKUZZA si RY. Erau multi pusti, pustoaice si ma simteam bine ca pot sa ajut cu sfaturi. Erau zile cand stateam sitter la cate 15-20 pe noapte.
danasav88: Consideri ca mai poti invata lucruri noi pe acest joc sau crezi ca nimic nu te mai poate surprinde?
beatlemaniacul: Ca pe orice joc virtual cred ca mai sant lucruri de invatat. Deoarece ei, cei care le-au inventat, mereu baga ceva nou ca sa ne excite. La fiecare lume noua care se deschide ma intreb cu ce ar putea sa ne mai surprinda? Si uite asa mai trece o luna, doua, mai incepe o lume noua ...
danasav88: Despre stilul tau de joc, ce ne poti spune? preferi sa joci agresiv, defensiv, pe granita sau cat mai departe de aceasta?
beatlemaniacul: In primii ani am fost 75% defensiv, datorita razboiului cu CIRC faceam satele in proportie de 3-1 aparare/atac. Dupa ce am intrat in CIRC si am participat la cateva actiuni am schimbat satele undeva spre 50-50, acum insa cand am devenit majoritari deja le am spre 100% de atac. Cred ca orice jucator trebuie sa isi doreasca sa fie pe granita, altfel de ce naiba sa mai joci? Doar ca sa lancezesti intr-o mare albastra? Fara frica, e doar un joc!
danasav88: Crezi ca CIRC isi merita locul actual in clasament? Argumenteaza te rog.
beatlemaniacul: Da isi merita locul. Deoarece a avut curajul la un moment dat sa declare razboi tuturor. Si fiindca a riscat a castigat. Stiu, multi o sa spuna ca au fost "dedesubturi", tradari, spioni, si asa mai departe. Dar daca ne uitam in viata reala, in istoria noastra, mereu au fost tradari. Asa se scrie istoria. Pana la urma acest joc se termina cand unul din triburi castiga harta. Nu se specifica nicaieri metodele prin care sa castigi harta. Si apoi, sa fim seriosi, nu cred ca au existat tradatori atat de importanti pe acest joc care sa fi hotarat soarta unui razboi.
danasav88: Ai tradat vreodata pe acest joc? Daca da, ne povestesti putin?
beatlemaniacul: Eu cred ca nu. Altii or sa spuna ca da, atunci cand am intrat in CIRC. Eu am intrat in CIRC dupa ce toti colegii mei au decis sa dea stergere. Eu am vrut sa continui acest joc, iar de unul singur nu puteam. Stiu ca eram samurai, si trebuia sa ne fi facut harakiri in grup, dar pana la urma, daca stai sa te gandesti, stergerea de cont e la fel de mare tradare fata de colegi ca si trecerea in alt trib. Altfel de tradari am comis, insa numai referitor la unele fete care si-au cautat-o. Nu spun mai mult.
danasav88: CIRC s-a "nascut" in mijlocul hartii. Crezi ca acesta a fost avantajul lui fata de celelalte triburi sau au contat doar membri lui?
beatlemaniacul: Nu stiu istoria dinainte de 2010. Cred ca mai mult au contat membrii lui. Unde te nasti pe harta nu e asa important atata timp cat dupa primul sat poti sa te muti unde vrei tu cu o anumita vointa. Am vazut cazuri care au traversat de la nord la sud, chiar si eu recent am calatorit vreo 7 K-uri mai jos, de la K13 la K72.
danasav88: Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la aceasta lume, la deciziile luate pana acum, ce ai face diferit?
beatlemaniacul: Cred ca as fi insistat mai mult la planul ala din 2010 cu fuziunea triburilor din nord contra celor din sud. Daca ar fi iesit treaba aia, daca conducatorii de atunci lasau nasul jos si gandeau cu capul si nu cu interesele proprii, am fi asistat la un razboi mult mai frumos, ceva de genul NORD contra SUD.
danasav88: Exista lucruri care te-au surprins, pozitiv sau negativ pe aceasta lume?
beatlemaniacul: Pozitiv m-au surprins ce multi copii joaca acest joc. Negativ m-au surprins ce multi copii joaca acest joc. hahaha
danasav88: :)))))
danasav88: Care consideri ca sunt calitatile tale ca jucator ?
beatlemaniacul: Cred ca am in mine multa vrajeala. Si apoi am mult timp sa fiu pe joc. Totusi cred ca sant un jucator mediu, insa deoarece sant mai tot timpul pe joc e greu sa ma prinda cineva cu pantalonii in vine. S-a intamplat totusi sa fiu scos de pe harta pe unele lumi unde am navalit peste mine jucatori ingrasati cu PP-uri.
danasav88: Dar defectele?
beatlemaniacul: Nu m-a interesat niciodata sa dau atacuri la secunda, de exemplu. Acum e foarte important sa detii o gramada de scripturi, eu nu am decat unul de atac, daca nu ma insel.
danasav88: Daca ar fi sa faci un top 3 al celor mai buni jucatori/conducatori de pe L1, de la inceputuri si pana acum, care ar fi acesta? Imi poti argumenta alegerile?
beatlemaniacul: Eu am avut o perioada de glorie in YAKUZZA cand jucam sub Toranaga. Ca organizare a fost un trib beton. A doua perioada de glorie (daca pot spune asa) a fost cand am fost atacat de CIRC cand era activ "patriarhul" si mai tarziu puyut. Ca atac in grup au fost beton. Insa au fost multi care s-au lasat, si din cauza asta, macar pe plan sentimental au iesit dintr-un clasament pe care l-as fi putut face. Ar fi trebuit sa ramana cu noi aici, sa stranga din dinti si sa termine Lumea 1.
danasav88: Crezi ca o lume poate fi castigata mai mult prin diplomatie si mai putin prin razboaie sau invers?
beatlemaniacul: Nu prin diplomatie. Numai prin razboaie. Sa nu uitam ca marele trib SOF care erau aliati cu toata harta au stat mult timp pe locul 1, si la primul razboi in care au intrat s-au supt in doua si au disparut.
danasav88: La nivelul jocului de acum de pe L1, mai are vreo influenta diplomatia ?
beatlemaniacul: Diplomatia acum nu mai are nici un rost. De fapt diplomatia s-a incheiat in clipa in care marile triburi din nord au decis sa lupte fiecare de capul lui. Dupa parerea mea atunci s-a distrus harta.
danasav88: De fiecare data cand apare o lume noua, exista o tentatie mare a jucatorilor, inclusiv a celor activi, sa inceapa si pe aceasta. Ai intampinat astfel de dificultati, cum i-ai tinut alaturi de tine?
beatlemaniacul: Pe toate lumile de la 2 in sus am inceput singur dar am intalnit pe parcurs din cei vechi, insa disparati. De-abea acum, pe lumea 45, ne-am strans cam toti de pe lumea 1, asa ca vedem ce o iesi!
danasav88: Ce parere ai, in general, despre schimbarea tribului si despre fuziuni?
beatlemaniacul: O fuziune e buna atunci cand apare la momentul potrivit insa multi o fac doar ca sa creasa in clasament. Adica sunt de acord cu ideea ca sa iei doar jucatori activi din 2 triburi si sa faci unul mai puternic. Eu cred ca un jucator nu ar trebui sa schimbe mai mult de 4-5 triburi, daca nu si-a gasit locul dupa asta, mai bine da stergere.
danasav88: Dar cu privire la recrutarile de la dusmani in timpul razboiului, ce parere ai?
beatlemaniacul: Nu sunt de acord cu asta cu toate ca ma contrazic deoarece eu asa am fost recrutat in Circ. Insa eu am avut scuza ca majoritatea activilor din tribul meu au votat sa dea stergere.
danasav88: Ai fost pus vreodata in situatia de a face o alegere dificila pt binele tau ?
beatlemaniacul: Da, cand am decis sa las sa se stearga vreo 3 conturi mari care mi le-au lasat cu parola. Vezi, eu nu cred in jocul cu sitter. Am preferat sa dau satele si cand am vazut ca nu le ia nimeni am renuntat la conturi.
danasav88: Ce preferi : un coleg de trib foarte bun si activ dar problematic....sau unul de incredere dar mai putin pregatit/activ?
beatlemaniacul: Cred ca unul problematic.
danasav88: de ce ?
beatlemaniacul: Mizez pe el ca e activ si ma gandesc ca sunt destul de inteligent sa il canalizez pe drumul pe care vreau eu! Na!
beatlemaniacul: Cei pe care i-am crezut de incredere m-au dezamagit. Am multe exemple.
danasav88: Ne poti povesti un moment tensionant din „viata” de jucator triburile si cum l-ai depasit?
beatlemaniacul: Eram in Yakuzza si incercam sa avem o relatie buna cu cei din nordul hartii. La un moment dat s-a propus o fuziune cu ROD, atunci au fost multe discutii si a fost o vanzoleala cumplita, toti treceau de la un trib la altul ca la piata. Dupa cateva saptamani ne-am dat seama ca nu e o idee buna si fiecare s-a intors in tribul mama.
danasav88: Ti-ai facut vreun prieten in acest joc cu care sa extinzi aceasta relatie de prietenie si in viata reala?
beatlemaniacul: Deci ca prieteni, da! Am trei cu care vorbesc mai mult pe net dar nu ne-am intalnit in viata reala. Poate data viitoare cand mai ajung in RO. In schimb m-am intalnit la o bere cu cativa circari dar nu pot spune ca suntem prieteni. Insa in viitor, cine stie?
danasav88: Crezi in dusman pe harta si prieten in viata?
beatlemaniacul: Nu cred in dusman pe harta si prieten pe viata
danasav88: Sunt jucatori pe care ii consideri cei mai mari inamici ai tai? Daca da, cum s-a ajuns aici? (strict la joc ma refer, bineinteles)
beatlemaniacul: Am inamici pe harta, dar mai mult au devenit inamici deoarece au vorbit prea mult. Cand te umfli in pene trebuie cineva sa te trezeasca la realitate. Acum tocmai iau sate de la anume specimen, un oltean, nu spun cine e dar se stie.
danasav88: Exista discutii privind moralitatea in joc, dar si discutii in care jucatorii considera ca intr-un razboi orice siretlic este permis. Pana la urma la ce s-ar referi moralitatea intr-un joc de razboi in care ar trebui ca singurul tau scop ar fi acela sa castigi ?
beatlemaniacul: Un razboi se castiga si prin mici siretlicuri, de aceea nu-l acuz pe cel care incearca sa recruteze de la dusmani ci mai degraba pe cel care accepta...multi o sa imi sara in cap pentru raspunsul asta.
danasav88: Pe parcursul timpului, in ce masura ti-a influentat jocul viata reala ?
beatlemaniacul: Ohoho, mult! A fost o perioada cand aveam timp si eram conectat de la servici 8 ore pe zi. La un moment dat m-am trezit ca eram sitter la vreo 15 jucatori pe zi si am facut ochii mari. Aveam si conferinte pe skype cu voce, 1-2 ore pe zi. Dupa asta am inceput sa reduc timpul pe joc mai ales ca am promis sotiei ca nu mai intru de acasa. Da, am fost impatimit de joc dar mi-a cam trecut.
danasav88: O intamplare hazile de pe vremea cand nu prea stiai sa joci, ne povestesti si noua?
beatlemaniacul: Era unul langa mine cand aveam vreo 4-5 sate si avea nick-ul Dumnezau. Intr-o zi mi s-a pus pata sa-l scot doar fiindca ma irita nick-ul, il vedeam ca pe o bataie de joc. Am spart pe el tot ce aveam si cred ca aveam numai aparare la inceput. Pana la urma i-am luat satul daca nu ma insel, cu ajutor de atacuri de la colegi. Dupa ani de zile am ras de ce am facut dar atunci mi s-a parut un mare eroism.
beatlemaniacul: Deci nick-ul nici macar nu era Dumnezeu ci Dumnezau
beatlemaniacul: Asa l-am scos din joc pe Dumnezau
danasav88: Ai vrea sa ne spui parerea ta generala despre comunitatea "triburile" si ce anume ti-ar placea sa vezi ca si imbunatatiri?
beatlemaniacul: Stiu ca site-ul traieste din PP-uri insa s-a ajuns ca orice copilas sa ia de la tata 50 de Euro si sa isi ia PP-uri la greu la inceput de noua lume ma refer. Cred ca PP-urile ar trebui sa poata fi folosite dupa ce arati ca mai si transpiri un pic, de ex. dupa ce faci 1000 de puncte. Altfel toata placerea de a juca se duce la gunoi.
danasav88: Ce crezi ca s-ar putea face pentru cresterea utilizatorilor pe forumul extern?
beatlemaniacul: Ceva concursuri? Poate Mister si Miss triburile? Cu tot ce trebuie, concurs cu costume de baie, etc!
danasav88: Sa presupunem ca ai avea drepturi de moderator pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Ai realiza anumite teme, concursuri..? Daca da, ce si de ce?
beatlemaniacul: In cateva ore nu stiu daca pot veni cu prea multe idei, dar ceva concursuri as initia! Ceva de genul, arata ca cresti repede si iti dam un sat gratis.
danasav88: vrei un sat pe forum ? :)))
beatlemaniacul: Pai da, unde sa adun moderatoarele de succes la o mica vrajeala
danasav88: L1 se apropie de sfarsit. Ai dori sa transmiti un mesaj jucatorilor de pe aceasta lume?
beatlemaniacul: Felicitari numai originalilor care au ramas pana la sfarsit. Clonelor le transmit sa aiba curaj sa se stearga cat mai repede, nu e nici o glorie sa mostenesti un cont si apoi sa termini pe locuri fruntase, sau in fine, pe orice loc ai termina.
danasav88: Pe viitor, cu cine ai dori sa vezi un interviu si de ce?
beatlemaniacul: Cu orice conducator de trib din cele care au fost in primele 10 ar fi interesant. Numai asa putem afla istoria lumii 1 prin ochii a cat mai multi.
danasav88: nume exacte?
beatlemaniacul: Ei si tu acum! Pe unii nu stiu de unde poti sa ii mai iei ... Iar din cei activi o recomand pe gagik si pe patriarh. Chiar si ingerasa ar avea ceva de spus. Hihihi
beatlemaniacul: Din triburile celelalte nu stiu daca mai e careva din cei originali
danasav88: Multumesc pentru interviu
beatlemaniacul: Cu placere!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3061

sa va zic eu una de pomina cu beatlemaniacul... nu mai retin exact anul insa intamplarea este una tare haioasa... eram cu puyut pe skype si ne gandeam noi mah unde sa atacam ce sa facem cum sa atacam ca sa protejam anumite zone...dupa o discutie cu puyut hotaram sa dam pe beatlemaniacul eu afland ca acesta a lasat sitter la cineva din conducerea RY... ingerash33 parca se numea jucatoarea... conducatoarea din Ry la acel moment... bun zis si facut plec eu din k58 cu atacuri pe satele lui beatlemaniacul din k48 toate bune si frumoase...cred ca am luat atunci de la beatlemaniacul vreo 15-20 de sate... cum sa le aparam ca nu aveam trupe astia incercau sa dea la recuperare atunci ii vine patriarhului ideea de a ii da sitter conducatoarei din RY... care inafara de colegul beatlemaniacul mai avea inca 4 conturi din zona aia pe sitter.... ii dau sitter si colega ce face se gandeste ea si accepta sitterul... si uite asa am intrat noi in k48 printre satele lui beatlemaniacul ... cand vine beatlemaniacul pe cont a doua sau a treia zi si ma vede in 48 il apuca transpiratiile... si hopa apar discutiile din RY... domne cum a luat ala satele acolo de ce nu ati recuperat etc etc etc... insa colega ingerash33 de rusine ca facuse o prostie cand preluase sitterul (ea nu a mai putut sa dea la recuperare de nici unde) incepuse saraca sa isi ceara scuze la toata lumea... dupa care sa aflu ca in conf lor de pe skype fata chiar incepuse sa planga ca uite ce nemernic este patriarhul :)))) apropo de faze haioase cu beatlemaniacul....

o fi fost el samuari dar acuma este circar cu drepturi depline....Te pupa patriarhu!
 

DeletedUser8678

da mah, ne-ai pacalit atunci, a fost singura data cand am lasat sitter la ingerash, cred ca era in 2010 cand am fost plecat de Paste in Canada o saptamana. Uite asa se scrie istoria Lumii 1!
 

DeletedUser47120

Interviul lui Raducu zis si Dorel Fermecatorul ... :)))
SA vezi interviul lui Raul =)))))) *** si alte***
 

DeletedUser8678

eu zic sa iti vezi de treaba ta ca nu stiu cine te mai baga in seama!
Ia cautati pe marele jucator I M M O R T A L pe tw stats la adresa asta:

http://ro.twstats.com/ro45/index.php?page=player&id=743577091

si o sa vedeti ca a jucat pe 9 lumi din care cel mai mult a avut 4 sate. In afara de lumea 45 unde ne-a faultat pe noi ca sa iasa el in fata.

Asa ca mare jucator ce esti, Maria-ta, lasa-ne , cu 20 de sate pe 9 lumi esti un nimeni pe acest joc!!! CAPISCI?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47120

eu zic sa iti vezi de treaba ta ca nu stiu cine te mai baga in seama!
Ia cautati pe marele jucator I M M O R T A L pe tw stats la adresa asta:

http://ro.twstats.com/ro45/index.php?page=player&id=743577091

si o sa vedeti ca a jucat pe 9 lumi din care cel mai mult a avut 4 sate. In afara de lumea 45 unde ne-a faultat pe noi ca sa iasa el in fata.

Asa ca mare jucator ce esti, Maria-ta, lasa-ne , cu 20 de sate pe 9 lumi esti un nimeni pe acest joc!!! CAPISCI?

Ba tu esti frustrat? Am inchis 3 lumi , pe cand tu si acum te chinui cu lumea asta
 

DeletedUser8678

Oi fi inchis Lumea lui Ghita, ca eu pe TWstats nu te vad cu nici o lume inchisa.
 

DeletedUser8678

LUMEA 45

Nume: I M M O R T A L
Trib: N.W.O
Puncte: 102,011
Sate: 18

Lumile anterioare ale jucătorului:
RO44 RO41 RO40 RO39 RO38 RO6 ROC1
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8678

daca vrei le luam pe rand, lumile alea de sus pe care ai jucat tu.

Deci:

LUMEA ROC1
Cele mai multe sate:1

LUMEA RO6
Cele mai multe sate: 1

LUMEA 38
Cele mai multe sate: 1

LUMEA 39
Cele mai multe sate: 1

LUMEA 40
Cele mai multe sate: 3

LUMEA 41
Cele mai multe sate: 1

LUMEA 44
Cele mai multe sate: 1


Marite jucator, lasa-ma sa ghicesc: Ai inchis 3 lumi jucand cu alt nick. Desigur. Inainte sa imi raspunzi cauta un nick oarecare din cei care au inchis unele lumi si jura-ne aici ca tu ai fost ala. HAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAH

La mine se vede clar pe cate lumi am jucat si cate sate am avut. Nu am inchis nici o lume, dar stiu ca am jucat pe multe lumi si am avut peste 100 de sate pe unele din ele. Eu, frustratul care a jucat cu acelasi nick pe toate lumile fiindca nu am avut nimic de ascuns.
Cine schimba nick-uri inseamna ca are ceva de ascuns. Asta e clar.
 

DeletedUser8678

Uite si cateva din lumile mele:

ROC1 - 14 sate
Lumea 2 - 47
Lumea 5 - 6
Lumea 9 - 13
Lumea 27 - 9
Lumea 33 - 4
Lumea 35 - 24
Lumea 40 -27
Lumea 43 - 18

Nu sunt eu chiar un barosan dar parca totusi cifrele sunt mai mari ca ale tale!!!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Iata ca inevitabilul s-a produs pana la urma, azi s-a tras cortina peste un capitol de istorie, o lume pe care multi dintre noi am luat primul contact cu jocul asta, o lume pe care ne-am pierdut zile si nopti, am cunoscut oameni noi, am legat prietenii, etc.
Cu bunele si cu relele ei, lumea 1 s-a inchis astazi !
Felicitari celor care au rezistat pana la capat, felicitari si celor care au jucat de-a lungul timpului pe prima lume a serverului romanesc !

Sa auzim numai de bine.
 

DeletedUser23519

multumim raka ... o sa imi fie dor de lumea 1 ...pfff cate zile si nopti nedormite :)) dar nu imi pare rau as face la fel daca as da timpul inapoi :p
 

DeletedUser

Felicitări și succes în continuare celor care vor mai juca triburi sau nu :)
Vă salută Geani :cool:
 

DeletedUser8678

S-a inchis de numai cateva ore si pe mine deja ma furnica degetele sa mai intru o data ... dar nu se mai poate ...
 

DeletedUser15326

a fost totusi frumos,tin minte certurile cu voi,noptile pe la serv online si multe altele,chia sincer mi-a placut cu toate ca nu v-am suportat dar asta e viata merge inainte,intamplarea face ca dupa 8 ani de triburi,si eu sa-mi schimb locul de munca,coincidenta stranie sau nu,asta-i viata
 

DeletedUser47120

daca vrei le luam pe rand, lumile alea de sus pe care ai jucat tu.

Deci:

LUMEA ROC1
Cele mai multe sate:1

LUMEA RO6
Cele mai multe sate: 1

LUMEA 38
Cele mai multe sate: 1

LUMEA 39
Cele mai multe sate: 1

LUMEA 40
Cele mai multe sate: 3

LUMEA 41
Cele mai multe sate: 1

LUMEA 44
Cele mai multe sate: 1


Marite jucator, lasa-ma sa ghicesc: Ai inchis 3 lumi jucand cu alt nick. Desigur. Inainte sa imi raspunzi cauta un nick oarecare din cei care au inchis unele lumi si jura-ne aici ca tu ai fost ala. HAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAH

La mine se vede clar pe cate lumi am jucat si cate sate am avut. Nu am inchis nici o lume, dar stiu ca am jucat pe multe lumi si am avut peste 100 de sate pe unele din ele. Eu, frustratul care a jucat cu acelasi nick pe toate lumile fiindca nu am avut nimic de ascuns.
Cine schimba nick-uri inseamna ca are ceva de ascuns. Asta e clar.

cauta bai asta fri3nds ( lumea 27 ) ImmortalGoodLike ( Lumea 8 )

bai mustata crezi ca stau sa-ti jur ? ai intrebat , ti-am raspuns , ma crezi bine daca nu ma doare fix in .... Stai linistit bnu mai e mult si ajung langa tine si sa te vad pe harta , pana atunci fugi si invata despre joc
 

DeletedUser8678

cauta bai asta fri3nds ( lumea 27 ) ImmortalGoodLike ( Lumea 8 )

bai mustata crezi ca stau sa-ti jur ? ai intrebat , ti-am raspuns , ma crezi bine daca nu ma doare fix in .... Stai linistit bnu mai e mult si ajung langa tine si sa te vad pe harta , pana atunci fugi si invata despre joc

Ok si de unde stiu eu ca ai fost tu?
Asa si eu zic ca an jucat pe urmatoarele conturi: uscatelul, puyutul, felinul, ingerasul, coiosul.
Hai langa mine te astept
 
Sus