Interviuri L21

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Acest topic va ramane inchis. mai multe interviuri vor fi adaugate. Va doresc lectura placuta:)

1.Nume si ASL pls :)
Gabi, 31, M, Bucuresti

2. Cum te-ai procopsit cu id-ul acesta de joc?
o fosta porecla care-mi place

3. Ce te-a facut sa alegi L21?
am ales si lumea 21 pentru ca e viteza de joc mai mare si taleri ieftini

4. Daca ai putea da timpul inapoi, ai mai accesa link-ul catre triburi prima data?
da

5. Majoritatea jucatorilor recunosc ca au avut un mentor. E si cazul tau? Daca da, povesteste-ne, te rog.

nu

6. De cat timp esti conducator? Care a fost cea mai mare satisfactie?
de la inceput,ca satisfactie stergerea unui trib de pe harta pe lumea 12

7. Dar cea mai mare dezamagire?
Fara:)

8. Ai initiat vreodata vreun razboi desi stiai ca sansele de a-l castiga nu sunt totale?
Absolut

9. Referindu-ma in continuare la calitatea jocului, sa presupunem ca ai avea drepturi de admin pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Daca da, ce?
e bine asa cum e acum,poate daca puteau calatori nobilii mai mult...

10.Ai invatat ceva despre tine ca si om dupa experienta triburile? Daca da, ce anume?
da,colegalitate maxima

11. Care crezi ca sunt calitatile unui lider?
corectitudine,rautate,disciplina

12. Care dintre aceste calitati le-ai bifat si unde consideri ca mai trebuie sa mai muncesti?
la rautate :)

13. Ai reusit sa aprofundezi o relatie de colegialitate din trib intr-una de prietenie serioasa? Daca da, povesteste-ne.
foarte multe,m-ar apuca maine dimineata :)

14. Ai aflat ce inseamna tradarea?
da

15. Niste picanterii din trib ne zici?
am dat mesaj unuia in gluma ca cine din trib nu are minim 15000 taleri batuti e dat afara si saracu imi dadea zilnic mesaj cu cati taleri are

16 Crezi ca tribul pe care il reprezinti, isi merita locul? Povesteste-ne istoria sa.
binenteles,de la inceput am fost impreuna (conducerea)

17. La nivelul diplomatiei cu celelalte triburi, banuiesc ca ai diferite relatii, mai mult sau mai putin pacifiste. Caracterizeaza in cateva cuvinte ceilalti conducatori cu care intri fortat in legatura.
pana in momentul de fata baieti de cuvant ca si noi,care cand am vorbit ceva asa a fost

18. In final doresc sa iti multumesc pentru timpul acordat. Daca doresti sa faci niste sugestii, comentarii sau completari, le asteptam cu drag. Poate doresti sa transmiti ceva colegilor tai din L21?
succesuri tuturor


1.Prenume si ASL pls :)
Lucian,am 21 de ani si locuiesc in Botosani.

2. Cum te-ai procopsit cu id-ul acesta de joc?
Porecla mea in real life era lucifer de la lucian,si m-am gandit sa o folosesc si pe triburile.ro

3. Ce te-a facut sa alegi L21?
Poi in primul rand are viteza 2.In al doilea rand e ca eram somer si ma plictiseam in acel moment doar cu lumea 7,aveam acolo cont de 1000 si ceva de sate,se ataca odata la 2 saptamani,deci era plictiseala mare si am simtit ca ar trebui sa incep o lume de la inceput.

4. Daca ai putea da timpul inapoi, ai mai accesa link-ul catre triburi prima data?
Desigur,am intalnit unii oameni care sunt joc palaria,atat pe lume 7 in care joc de aproape 3 ani cat si pe lumea 21 care e mai la inceput.In toamna cred ca o sa merg si la o nunta intre doi colegi care s-au intalnit pe triburile.ro

5. Majoritatea jucatorilor recunosc ca au avut un mentor. E si cazul tau? Daca da, povesteste-ne, te rog.
Da chiar am avut,si nu doar unul.Mentorii mei au fost cuplul de care vorbeam mai sus,ei m-au invatat sa conduc un trib si sa joc acest joc la nivel inalt si tin sa le multumesc pe aceasta cale.

6. De cat timp esti conducator? Care a fost cea mai mare satisfactie?
Poi de triburile stiu ca m-am apucat in februarie 2008 si de condus triburi tin minte ca am inceput sa conduc din mai-iunie acelasi an.De atunci pe fiecare lume pe care am intrat,pe fiecare lume pe care am intrat am ajuns sa fiu conducator.Cea mai mare satisfactie pe triburile am avut-o pe lumea 7,cand tribul condus de mine si de inca cativa colegi,am reusit sa batem un trib care era de 3 ori mai mare decat al nostru,atunci mi-am dat seama ca daca ne tinem avem mari sanse la castigarea acelei lumi,si chiar tind sa cred ca asa o sa fie avand in vedere ca acum detinem peste 70% din harta acelei lumi.

7. Dar cea mai mare dezamagire?
Am avut multe dezamagiri,atat pe lumea asta cat si pe celelalte lumi,daca ar fi sa pun in balanta cred ca cele de pe l7 au avut un impact mai mare pentru ca am pentrecut mai mult timp acolo.

8. Ai initiat vreodata vreun razboi desi stiai ca sansele de a-l castiga nu sunt totale?
Da.Chiar daca sunt diplomat si de multe ori noi mai trebuie sa inghitim unele chestii din partea unora,uneori trebuie sa punem si piciorul in prag indiferent care sunt consecintele.Eu sunt genul de om care prefer "sa mor in batalie decat sa traiesc sluga".

9. Referindu-ma in continuare la calitatea jocului, sa presupunem ca ai avea drepturi de admin pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Daca da, ce?
Poi nu stiu cat de multa putere are un admin privind schimbarile ce le are jocul.Daca as avea sufiecienta purere as incerca sa fac in asa fel incat jocul sa se schimbe cat mai putin.Din cauza multiplelor schimbari sunt multi jucatori buni care s-au lasat si care faceau jocul asta mai fun.

10.Ai invatat ceva despre tine ca si om dupa experienta triburile? Daca da, ce anume?
Hmmmm...ca si om cam stiam ce e de capul meu,deci pe triburile nu am descoperit nimic nou.

11. Care crezi ca sunt calitatile unui lider?
In primul si in primul rand un lider trebuie sa fie obiectiv si nu subiectiv,sa stie cand sa fie dur cu jucatorii dar sa ii si relaxeze in unele momente si sa nu ii faca pe jucatori sa se gandeasca la jocul asta ca un job ci ca pe un loc unde sa se distreze,trebuie sa stie cum sa imbine utilul cu placulul.Un bun lider stie sa faca asta,daca nu,in ambele cazuri va pierde tribul de sub control.Trebuie sa mai aiba si calitati organizatorice dar trebuie sa fie si un bun diplomat,chiar daca are un diplomat care sa se ocupe de diplomatie trebuie sa inteleaga si el ce vrea sa faca diplomatul ala ca altfel nu va fi intelegere intre ei si relatia va fi de scurta durata.

12. Care dintre aceste calitati le-ai bifat si unde consideri ca mai trebuie sa mai muncesti?
Nu cred ca sunt eu cel care ar trebui sa raspund la aceasta intrebare ci cei cu care am interactionat.Eu tind sa cred insa ca am cate putin din fiecare avand in vedere ca atata timp cat am condus triburi m-am descurcat dupa parerea mea destul de bine.

13. Ai reusit sa aprofundezi o relatie de colegialitate din trib intr-una de prietenie serioasa? Daca da, povesteste-ne.
Da,v-am spus e vorba de cei care m-au invatat cum sa joc jocul asta si cum sa conduc un trib cat de cat.Din pacate inca nu m-am intalnit cu ei in real life dar sunt sigur ca in acest an o sa ma intalnesc cu ei si sper sa tinem legatura.Pot spune ca am o leratie de amicitie si cu unii jucatori de pe lumea 21,dar daca va fi una de prietenie se va vedea mai tarziu,e prea devreme pot sa zic acum.

14. Ai aflat ce inseamna tradarea?
Da,cred ca sunt expert la capitolul asta avand in evedere cate triburi au tradat tribul in care ma aflam eu.Pe lumea 7 cred ca au fost in total vreo 5 triburi care au tradat tribul in care am fost eu si pe lumea 21 doar 1 si acela a fost MoH care din calitate de aliati au recrutat de la dusmanii nostri si am fost nevoieti sa le declaram razboi,o decizie inteleapta in cele din urma avand in vedere ca noi impreuna cu aliatii din 88 am castigat razboiul.

15. Niste picanterii din trib ne zici?
Poi cine stie ce picanterii nu prea am ce zice,in ultimul timp lucrurile sunt cam monotone si nu prea imi place,acum cateva luni era mult mai frumos dar vad ca de la o zi la alta lumea asta devine din ce in ce mai pustie.Adevarul este ca lumile mai noi sunt lipsite de actiune.

16 Crezi ca tribul pe care il reprezinti, isi merita locul? Povesteste-ne istoria sa.
Da,locul 3 cred eu ca este bine meritat.Eu nu sunt de la inceput in tribul asta.Dar de cand am intrat eu mi-a placut cum s-a jucat aici.La inceput am fost un trib cu maxim 40 de jucatori,mai apoi am inceput sa crestem in membri ,dupa ce a fost desfiintat MoH-ul am inceput sa invitam mai mult dar cred eu ca am reusit sa gestionam destul de bine numarul mai mare de membri ce l-am avut.Ti-as fi spus mai detaliat dar sunt cam obosit.

17. La nivelul diplomatiei cu celelalte triburi, banuiesc ca ai diferite relatii, mai mult sau mai putin pacifiste. Caracterizeaza in cateva cuvinte ceilalti conducatori cu care intri fortat in legatura.
Poi tribul nostru are 3 diplomatii,o alianta,un PNA si un razboi.Alianta este cu cei din RP si pana acum am avut un o relatie destul de buna,chiar foarte buna.Baietii de la ei sunt niste baieti de treaba cu care pana acum m-am inteles destul de bine.Cu ce din BURN nu am discutat mai nimic,de cand s-a facut PNA-ul eu nu am mai vorbit nimic cu ei,mi-e rusine de mine ca si diplomat privind relatia asta.
Cat despre cei din PDB care ne sunt dusmani,avand in vedere ca saptamana trecuta ne-au spart un cont,nu pot sa spun decat ca aveam alte asteptari de la ei,dar mno....se mai inseala lumea.

18. In final doresc sa iti multumesc pentru timpul acordat. Daca doresti sa faci niste sugestii, comentarii sau completari, le asteptam cu drag. Poate doresti sa transmiti ceva colegilor tai din L21?
Poi nu am nici o completare.Colegilor le doresc spor la sate in continuare.

1.Prenume si ASL pls :)

Andrei ,baiat, 16 ani, Ploiesti si Catalin, baiat, 24 ani, Ploiesti / Bucuresti


2. Cum te-ai procopsit cu id-ul acesta de joc?

Vino a fost unul dintre conturile noastre de spionaj. Era o perioada pe Lumea 2 cand in calitate de conducator trebuia sa cunosti toate miscarile adversarului. In aceste conditii era imperios necesar sa detii un cont cheie in tribul inamic.

3. Ce te-a facut sa alegi L21?

In primul rand viteza dubla. Am inceput aceasta lume doar pentru distractie, ca sa evitam regulile rigide si mentalitatea invechita de pe Lumea 2. Insa situatia creeata acolo, certurile violente intre jucatori, blocajul creat de existenta aliantelor care incetineau expansiunea si mai ales destramarea unei vechi echipe care a facut istorie pe acel server ne-a impins spre dorinta de dezvoltare pe Lumea 21.

4. Daca ai putea da timpul inapoi, ai mai accesa link-ul catre triburi prima data?

Clar nu. Am pierdut 3 ani si 7 luni din viata intr-un mediu virtual. La inceput a fost distractiv, dar pe masura ce te dezvolti apare dependenta. Am neglijat foarte multe aspecte ale vietii private pentru a putea deveni experimentati si competitivi. Sutele de atacuri sincronizate care trebuiau sa ajunga in acelasi timp, descoperirea unui interval orar in care adversarul nu era on pe joc si nu in ultimul rand conferintele in care se dezbateau problemele tribului si strategiile care trebuiau adoptate in viitor ne-au irosit extrem de mult timp. Au fost zile, in care eram sub asediu si stateam 20 de ore pe joc.

5. Majoritatea jucatorilor recunosc ca au avut un mentor. E si cazul tau? Daca da, povesteste-ne, te rog.

Hmm aici este mai complicat deoarece am avut mai multi mentori. Incerc sa-i amintesc pe toti in ordine cronologica. Tarantulla m-a invatat sa joc, Expensiveman mi-a deschis apetitul pentru atacurile in haita, Mitical m-a initiat in tainele diplomatiei, iar de la Droopyxx ( un exceptional strateg ) am incercat sa fur putina meserie.

6. De cat timp esti conducator? Care a fost cea mai mare satisfactie?

Pe L21 sunt de aproximativ o luna. Pana in acest moment nu pot spune ca am avut o satisfactie in calitate de conducator. Ajutorarea unui coleg aflat la ananghie prin directionarea catre el a resurselor defensive din trib este probabil singurul aspect pentru care am acceptat provocarea de a fi conducator.


7. Dar cea mai mare dezamagire?

Oameni pe care i-am considerat prieteni mi-au intors spatele doar pentru ca nu au stiut sa faca diferenta intre lumea virtuala in care eram colegi/dusmani si Real life. In momentul in care cele 2 lumi nu au o granita clara se produce un derapaj care nu mai poate fi controlat.

8. Ai initiat vreodata vreun razboi desi stiai ca sansele de a-l castiga nu sunt totale?

Rezultatul conteaza si nu mijloacele care au condus la realizarea acestui rezultat. Astfel daca exista sansa ca un razboi sa se poata castiga prin jocuri de culise as declara razboi, chiar daca forta bruta ar fi disproportionata. Insa nu sunt kamikaze, nu as arunca tribul intr-un razboi in care ar fi 0 % sanse de castig.

9. Referindu-ma in continuare la calitatea jocului, sa presupunem ca ai avea drepturi de admin pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Daca da, ce?

Sunt prea multe aspecte de schimbat. In primul rand ar trebui sa se ia in calcul si tichetele playerilor care propun diverse modificari ale regulilor. Orice modificare majora ar trebui sa fie supusa unui "referendum" in care playerii sa voteze. Astfel sondajele de opinie ar trebui sa fie mai numeroase. Si nu in ultimul rand impartialitatea deciziilor luate de admini ( de cand joc am auzit de numeroase cazuri in care decizia luata a fost injusta, dar cum adminul este suveran nu se poate face nimic ). Eu as propune o structura gen "Inalta Curte de Casatie si Justitie" din Real Life in care fiecare lume sa fie reprezentata de 1-2 membri alesi prin criterii riguroase. Aceasta comisie impreuna cu Carmi ar trebui sa evalueze fiecare decizie controversata.

10. Care crezi ca sunt calitatile unui lider?

Un lider trebuie sa fie responsabil, perseverent, devotat, corect si nu in ultimul rand sa stie sa-si motiveze echipa pentru a atinge obiectivele.

11. Care dintre aceste calitati le-ai bifat si unde consideri ca mai trebuie sa mai muncesti?

Motivarea colegilor nu este punctul meu forte, in rest eu consider ca ma descurc. Progresul se realizeaza doar prin dorinta permanenta de autodepasire, astfel un lider bun are mereu ceva de perfectionat sau invatat.

12. Ai reusit sa aprofundezi o relatie de colegialitate din trib intr-una de prietenie serioasa? Daca da, povesteste-ne.

Din pacate nu am avut timpul necesar pentru a dezvolta relatia de colegialitate intr-una de prietenie. Dar cum vine vara poate facem un team buiding prin care sa incercam sa sudam relatiile dintre noi.

13. Ai aflat ce inseamna tradarea?

Orice padure are "uscaturile" ei. Atata timp cat omenirea va exista tradarea va avea un loc de cinste in primul rand al evenimentelelor.

14. Niste picanterii din trib ne zici?

Am un principiu conform caruia "rufele murdare" se spala in familie. Cine este curios sa afle picanterii este invitat sa se alature echipei noastre.

15. Crezi ca tribul pe care il reprezinti, isi merita locul? Povesteste-ne istoria sa.

Bineinteles ca-si merita locul 1. In acest moment inca scriem istoria. Pot doar spune ca a fost creat ca o alternativa la ceea ce exista anterior pe L21. Am format o echipa din oameni competititvi pentru a demonstra ca forta sta in uniunea grupului si nu in statistici. Am ajuns la un nivel pe aceasta lume in care deja au inceput sa se contureze 2 poli de putere: unul in nord si unul in sudul hartii. Astfel ca cel ce se va adapta mai repede si va forma primul o echipa competenta va avea prima sansa in a castiga batalia.

16. La nivelul diplomatiei cu celelalte triburi, banuiesc ca ai diferite relatii, mai mult sau mai putin pacifiste. Caracterizeaza in cateva cuvinte ceilalti conducatori cu care intri fortat in legatura.

Pot spune ca toti au personalitati puternice, sunt jucatori experimentati, ambitiosi unii chiar "prea perfectionisti". Doar in timp poti descoperi ce tip de persoana ai in fata. Aceasta intrebare ar fi interesanta peste 2-3 ani, acum ma pot pripi si pot face declaratii pripite.

17. In final doresc sa iti multumesc pentru timpul acordat. Daca doresti sa faci niste sugestii, comentarii sau completari, le asteptam cu drag. Poate doresti sa transmiti ceva colegilor tai din L21?

Cel mai bun intotdeauna castiga. Totodata "Nu uitati sa va distrati!".


1.Prenume si ASL pls :)
Ma numesc Anca,am 26 de ani si sunt din Targoviste
prietenii tribali imi spun Mere:)

2. Cum te-ai procopsit cu id-ul acesta de joc?
Divutza25....a fost de fapt Divutza23,nume cu care am inceput pe lumea 3 in 2007...de ce divutza?Pt ca asa eram alintata :)

3. Ce te-a facut sa alegi L21?
Am ales aceasta lume datorita setarilor ei,se misca mult mai repede si timpul mi-a dovedit ca am facut o alegere buna.

4. Daca ai putea da timpul inapoi, ai mai accesa link-ul catre triburi prima data?
Nici o clipa nu regret ca am accesat site-ul numit "triburile",aici am intalnit oameni minunati!

5. Majoritatea jucatorilor recunosc ca au avut un mentor. E si cazul tau? Daca da, povesteste-ne, te rog.
Bineinteles ca si eu am avut un mentor,ca si in viata de altfel...cu totii avem pe cineva in umbra care ne face mai puternici si nu ne da voie sa cadem...
La mine totul a inceput in vara anului 2010 cand am fost pusa in situatia de avea toate satele in granita unui trib caruia i s-a declarat razboi...mi-au fost luate 2 sate,fapt ce m-a ambitionat sa ma apuc cu adevarat de treaba,aici a intervenit mentorul meu...care a avut rabdarea si timpul suficient de a ma invata de la cele mai banale chestii cum ar notarea atacurilor ,pana la calcule matematice,recuperari,dodge, si asa mai departe.
A fost greu,insa cu ajutorul altor colegi pana in toamna granita respectiva a fost a noastra!

6. De cat timp esti conducator? Care a fost cea mai mare satisfactie?
Pe aceasta lume sunt conducator inca de la intemeierea tribului,mai exact 28 august 2010 !
Ca si conducator cea mai mare satisfactie este aceea ca Sangre este totusi un trib rang 4 fara prea multe eforturi,jucatorii reactioneaza promt in majoritatea cazurilor,a fost o ascensiune continua si pana in prezent am facut fata cu brio!

7. Dar cea mai mare dezamagire?
Stau si ma gandesc...nimic nu m-a dezamagit pana acum in conducerea acestui trib,mai sunt mici imperfectiuni insa nimic ce nu are rezolvare!

8. Ai initiat vreodata vreun razboi desi stiai ca sansele de a-l castiga nu sunt totale?
Pana acum nu am fost pusa in postura de a face acest lucru,consider ca astfel de decizii sunt controlate de orgolii si lipsa de judecata...sau de ce nu de imprejurari nefavorabile..
Si in orice caz astfel de decizii se iau la nivel de conducere "globala" avand in considerare numarul de sate expuse pe granita/granitele respective,numarul de judecatori activi...etc!

9. Referindu-ma in continuare la calitatea jocului, sa presupunem ca ai avea drepturi de admin pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Daca da, ce?
Sincer...as pune un fel de sonerie vocala atunci cand primesc mesaje si rapoarte :)))))))))))
In rest nu stiu ..nu m-am gandit totul pare ok,depinde de gandirea fiecaruia!

10.Ai invatat ceva despre tine ca si om dupa experienta triburile? Daca da, ce anume?
Am invatat ca inca mai pot crede in oameni,in dragoste si in prietenie!Acest joc are o mare calitate,aceea de a aduna persoane absolut straine una de cealalta si le face sa se comporte ca o familie...foarte tare :)

11. Care crezi ca sunt calitatile unui lider?
"Calitatile unui bun lider nu se definesc intotdeauna prin inteligenta, charisma sau aspect fizic. Oamenii au nevoie de o persoana pe care sa o urmeze de buna-voie, iar acest lucru nu tine neaparat de performantele in domeniu, ci mai ales de modul in care liderul relationeaza si se comporta cu cei din jur."
Sa enumeram totusi unele din calitatile unui lider in viziunea mea:
-Integritate
-Devotament
-Aprecierea meritelor
-Modestie
-Corectitudine
-Simtul umorului
-Autocontrol
-Critici constructive

12. Care dintre aceste calitati le-ai bifat si unde consideri ca mai trebuie sa mai muncesti?
Pot spune ca nu sunt chiar atat de modesta pe cat as fi vrut,aici cred ca trebuie sa mai corectez...
Poate colegii mei au alta parere,am sa fac un sondaj de opinie pe tema asta :)))

13. Ai reusit sa aprofundezi o relatie de colegialitate din trib intr-una de prietenie serioasa? Daca da, povesteste-ne.
Da,am reusit sa fac asta,insa prefer sa pastrez pentru mine acest lucru :)

14. Ai aflat ce inseamna tradarea?
In "real life" inca nu am avut asemenea experiente,inca pe joc da...sunt multi cu caractere slabe care cad prada acestor actiuni,am intalnit oameni care judeca,care mint,care pur si simplu te uimesc atunci cand isi dau mastile jos si ii vezi asa cum sunt in realitate..."urati",rai,egoisti si invidiosi.
lumea 17 e plina de astfel de persoane :)

15. Niste picanterii din trib ne zici?
O picanterie...vrem sa ne schimbam numele tribului in "viespele" pentru ca atacurile noastre sunt intepatoare :)))))))

16 Crezi ca tribul pe care il reprezinti, isi merita locul? Povesteste-ne istoria sa.
Tribul Sangre nu numai ca e un trib de calitate,are si foarte mult potential,de accea locul lui de final va fii 1.
Istoria sa v-o povesteste viespea20 !!!(catalin sa nu ma injuri)

17. La nivelul diplomatiei cu celelalte triburi, banuiesc ca ai diferite relatii, mai mult sau mai putin pacifiste. Caracterizeaza in cateva cuvinte ceilalti conducatori cu care intri fortat in legatura.
Tot catalin va poate da aceste detalii deorece el se ocupa cel mai mult de relatiile externe!Eu ma implic mai mult intern la nivelul tribului din care fac parte!

18. In final doresc sa iti multumesc pentru timpul acordat. Daca doresti sa faci niste sugestii, comentarii sau completari, le asteptam cu drag. Poate doresti sa transmiti ceva colegilor tai din L21?
Multumesc celor ce "ma citesc",imi salut prietenii de pe 21(grig,ciprian,ovidiu,iulian,memo,catalin,bogdan,petre...va pupa mere)
Deasemenea iti multumesc si tie Aldana!


1.Prenume si ASL pls :)
Sorin 33 de ani masculin din Fagaras

2. Cum te-ai procopsit cu id-ul acesta de joc?
Numele apartine unui mare cantaret din Israel "Zohar Argov" Mi-a placut cum canta si cand am vrut sa intru pe L21, ascultand unele melodi cantate de el m-am pricopsit cu acest nume.

3. Ce te-a facut sa alegi L21?
Am jucat pe multe numi cu alte id-uri
Aici mi-am schimbat numele si am cautat un refugiu..un nou inceput unde sa nu ma cunoasca nimeni

4. Daca ai putea da timpul inapoi, ai mai accesa link-ul catre triburi prima data?
Da

5. Majoritatea jucatorilor recunosc ca au avut un mentor. E si cazul tau? Daca da, povesteste-ne, te rog.
Nu pot sa numesc un mentor anume
Am inceput pe l5 unde am luat si prima bataie (ma credeam zmeu cu 1000 de topoare)..Dupa ce am inteles ce vrea sa spuna mesajul "ati fost cucerit" am inceput sa invat jocul incet incet alaturi de un amic care era si el incepator
In rest am invatat in timp si mai am multe de invatat inca

6. De cat timp esti conducator? Care a fost cea mai mare satisfactie?
Prima data am infiintat un trib pe l10 acum 2 ani "Triada"
alaturi de doi prieteni buni.
Cea mai mare satisfactie...hmm..sunt multe de spus
ce pot sa spun ca satisfactia mea este ca, am reusit sa-mi fac multi prieteni virtuali , chiar si prieteni reali

7. Dar cea mai mare dezamagire?
Dezamagire....la fel se poate spune multe...tradare...certuri intre conducatori..rupere de relati
Dar cel mai mult m-a lasat cu un gust amar L10 unde pe langa un razboi murdar cu multe tradari si vorbe aiurea aruncate in vant, am simptit si implicarea adminiilor pe aceea lume si folosirea multor tertipuri murdare si inlegale ale unor jucator ..fapt care ne-a facut sa stergem conturiile in masa (tot tribul)

8. Ai initiat vreodata vreun razboi desi stiai ca sansele de a-l castiga nu sunt totale?
Da de cateva ori si o sa o mai fac de cate ori se poate
Este un joc de strategie unde nimeni nu pierde si nimeni nu castiga (cel putin nu am auzit pe nimeni sa castige)
Sansele sunt 50-50 in fiecare razboi

9. Referindu-ma in continuare la calitatea jocului, sa presupunem ca ai avea drepturi de admin pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Daca da, ce?
Nu stiu ce as putea sa schimb
Niciodata nu m-am gandit la asta...
Poate as da afara adminii care nu isi vad de treaba si se implica in joc stricand frumusetea lui.

10.Ai invatat ceva despre tine ca si om dupa experienta triburile? Daca da, ce anume?
Am invata ca si conducator ca este mai bine sa sculti prima data dupa care sa te calmezi si dupa acea sa raspunzi sau sa actionezi
Cred ca acest lucru este bine sa se aplice si in viata reala

11. Care crezi ca sunt calitatile unui lider?
Bun strateg, bun asculatator, sa aplice corect legea tibului, sa nu ierte, sa nu actioneze in interesele lui in defavoarea tribului
si multe altele..

12. Care dintre aceste calitati le-ai bifat si unde consideri ca mai trebuie sa mai muncesti?
Pot sa zic ca sunt bun asculatator, nu actionez decat pt trib si pun suflet incea ce fac, Incerc sa rezolv probleme in avantajul jucatoriilor condusi de mine

Unde trebuie sa lucrez...sa invat sa nu mai iert, si multe altele

13. Ai reusit sa aprofundezi o relatie de colegialitate din trib intr-una de prietenie serioasa? Daca da, povesteste-ne.
Da.
Cu cativa colegi de pe l10, cu care chiar ne-am intalnit la o cabana pe langa Sibiu
Eram in mijlocul unui razboi mare si am decis sa ne intalnim sa ne cunoastem mai bine (cei din conducerea tribului si cativa activi)
A fost extraordinar..Ne-am dus cu familile ... ne-am distrat de minune si
ne chinuiam cu un laptop sa vedem ce se mai intampla

14. Ai aflat ce inseamna tradarea?
Chiar nu pot sa explic acest termen
Fiecare vede in tradare cu totul si cu totul alceva
In joc pot sa spun ca "tradarea" este atunci cand cineva se intoarce contra ta....dar sa nu uitam ca este un joc de strategie...in viata reala este cu totul alceva

15. Niste picanterii din trib ne zici?
.Nu imi vine niciuna in cap

16 Crezi ca tribul pe care il reprezinti, isi merita locul? Povesteste-ne istoria sa.
Da cred ca tribul isi merita locul
Nu vreau sa gresesc dar este un trib care s-a mentinut de cand s-a creat (cu mici excepti)
Am rezista 10 insi intre dusmani
Triburi mamute ca 88 si urss ne-au solicitat p.n.a cand se razboiau si de multe ori ne-au solicitat si ajutorul
Tot timpul am fost luati de sus
Eu zic ca tribul ar merita sa fie mai sus dar noi am decis sa crestem jucatori si sa ajutam jucatori mici si fara experienta
Am renunta la jucatori de milioane de puncte in favoarea jucatorilor de mii de puncte dar sufletisti

17. La nivelul diplomatiei cu celelalte triburi, banuiesc ca ai diferite relatii, mai mult sau mai putin pacifiste. Caracterizeaza in cateva cuvinte ceilalti conducatori cu care intri fortat in legatura.
Nu am avut conflicte mari cu diplomatii ai altor triburi
Pot sa spun ca multi conducatori al triburiilor mamute m-au cam luat de sus..dar timpul si strategia aplicata de catre mine si conducerea mea au facut ca acei oameni sa se intoarca cu fata la noi si sa lase garda mai jos
Tribul condus de mine nu s-a injosit fata de nimeni si nu a tradat nici un aliat

18. In final doresc sa iti multumesc pentru timpul acordat. Daca doresti sa faci niste sugestii, comentarii sau completari, le asteptam cu drag. Poate doresti sa transmiti ceva colegilor tai din L21?
Multumesc si eu si vreau sa le transmit atat colegilor cat si dusmanilor multa bafta in razboaie si "la cat mai multe sate"

1.Prenume si ASL pls :)
Costin, 23 ani, Valcea.

2. Cum te-ai procopsit cu id-ul acesta de joc?
O gluma intre prieteni, nici-o aluzie la scenariul lui Bogdan Ficeac, pt. filmul cu acelasi nume, interpretat magistral de catre Dorel Visan, poate de aceea nici n-am articulat, greu de obtinut un copyright :D

3. Ce te-a facut sa alegi L21?
Pe scurt… setarile.

4. Daca ai putea da timpul inapoi, ai mai accesa link-ul catre triburi prima data?
Depinde, cred ca, in special de timp.

5. Majoritatea jucatorilor recunosc ca au avut un mentor. E si cazul tau? Daca da, povesteste-ne, te rog.
Nu pot spune ca am avut un mentor. Am admirat intr-adevar cativa jucatori, pt. atitudine sau maniera de joc. Nu dau nume, pentru as putea naste polemici :)

6. De cat timp esti conducator? Care a fost cea mai mare satisfactie?
Pai cam de la inceputuri, sfarsitul lunii iunie, parca.
Hmm satisfactie?! Pai e simplu: am reusit, evident cu suportul celorlalti, neconditionat, sa mentin in top, un trib bine inchegat, unit si din ce in ce mai bun, daca e sa ne luam dupa statistici.

7. Dar cea mai mare dezamagire?
Abandonul, la primul contratac, la nivel de trib, a unor jucatori cu asa-zise pretentii la top 40 cel putin. Motivarea abandonului, fiind justificata de lipsa timpului sau alte scuze puerile. A fost o dezamagire, sincer. O alta dezamagire, desi nu vreau sa insist ar fi, jucatorii care “canta” la doi stapani, complexati fiind de rezultatele proprii, nesatisfacatoare, sau, mai nou, jucatorii care isi exacerbeaza “competenta” prin polemici inutile pe forumul extern in detrimentul luptei pe harta.

8. Ai initiat vreodata vreun razboi desi stiai ca sansele de a-l castiga nu sunt totale?
Intrebarea asta e o gluma? :) PDB pana acum cateva luni nu a avut aliati, iar razboaiele au fost si sunt in continuare in meniu. Si da, am initiat razboaie cu aproape toata harta, nu ne plac compromisurile, jocurile de culise si totodata e un mod de a mentine treaz, interesul pt. joc al colegilor.

9. Referindu-ma in continuare la calitatea jocului, sa presupunem ca ai avea drepturi de admin pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Daca da, ce?
In cateva ore nu poti face mare lucru! :p Personal nu am nimic cu adminii, desi e de notorietate faptul ca parte din ei au comis abuzuri, i-as sanctiona, public. Insa cred ca m-as rezuma doar la propunerea reformularii unor articole din Regulament. Nu intram in detalii pt. ca stim amandoi ca asa ceva e imposibil :p PS: Asteptam 3D’ul! ;)

10.Ai invatat ceva despre tine ca si om dupa experienta triburile? Daca da, ce anume?
Personal, nu ma pot evalua si mai ales in interactiune virtuala, ar fi subiectiv sau mai rau fals, deformat.

11. Care crezi ca sunt calitatile unui lider?
O intrebare ff grea, dar inevitabila si mai ales necesara. Raportand la mine, cred ca sunt necesare urmatoarele calitati: INCREDEREA, pe care trebuie s-o castigi, si pe care trebuie s-o inspiri celorlalti, ca si lider, RABDAREA, care de multe ori ti-e pusa la incercare, EMPATIA, felul in care interactionezi cu ei, MOTIVAREA, ORGANIZAREA TRIBULUI, GESTIONAREA CONFLICTELOR, si nu in ultimul rand STRATEGIA DE LUPTA, insa pt. ca toate astea sa fie posibile trebuie sa fii tu insuti un exemplu de jucator bun, si sa ai in team oameni care sa te ajute, dezinteresat.

12. Care dintre aceste calitati le-ai bifat si unde consideri ca mai trebuie sa mai muncesti?
Am raspuns mai sus, aceste calitati le-am raportat la experienta in PDB. Insa sigur ca mai este mult de munca, mai ales ca urasc rutina si jocul pasiv. Probabil la REmotivare. ;)

13. Ai reusit sa aprofundezi o relatie de colegialitate din trib intr-una de prietenie serioasa? Daca da, povesteste-ne.
In masura in care timpul ne permite, mai iesim la o barfa, la o bere, insa e ceva normal, mai ales ca am multi colegi cu care am mai jucat pe alte lumi si cu care am intretinut relatii amicale. Insa surpriza cea mare a fost ca m-am indragostit :)) … glumesc, insa astept cu placere, marea ieseala, din iunie cu peste jumatate din trib. Daca ceilalti oponenti pe harta considera ca e binevenita o intercunoastere, ni se pot alatura, insa numai daca platesc consumatia :))

14. Ai aflat ce inseamna tradarea?
De nenumarate ori, insa deja am devenit imun, face parte din joc. :)

15. Niste picanterii din trib ne zici?
Picanteriile raman la noi in ograda, nu de alta dar poate nu-s gustate. Noi stim sa facem si haz de necaz. Stii cum e, sa nu fie nici necazul bucuros, nici bucuria necajita:D

16 Crezi ca tribul pe care il reprezinti, isi merita locul? Povesteste-ne istoria sa.
Sunt convins. O spun statististicile, si raportul dintre agresori/aparatori. Necazul altora e ca suntem perseverenti si tintim mai sus. Never say never! ;)
Istoria sa? O saga a triburilor, daca asistenta stie la ce ma refer. La inceput a fost simplu, o gasca mica, o parte din ei “recidivisti” de pe L5, dupa care a inceput nebunia :)) Multi poate si din admiratie si de “nevoie” au acceptat sa faca parte din tribul nostru – pe atunci, MOH, pe care il conduceam alaturi de MD, eu mai putin implicandu-ma, cel putin la nivel decizional. In urma absorbtiei unui trib de trista amintire, ca fuziune nu a fost in nici-un caz, au inceput oarecare neintelegeri, inclusiv la nivel de conducere. Nu vreau sa dau numele celui care a sabotat MOH , ca nu ma caracterizeaza, insa dupa multe peripetii, concedieri hazardate, vendete personale, si culminand cu disband, am decis ca e nevoie de o alta formula cu o organizare mai buna si mai autoritara ( a nu se confunda cu dictatura). Asa s-a nascut “punguta cu doi bani” :D … dar cum spuneam si in motto ‘aia 2 bani fac toti banii…. Dupa cum se vede, ne-am recuperat ODA’ul pierdut la disband, performanta greu de atins in conditiile unor adversari concurenti.

17. La nivelul diplomatiei cu celelalte triburi, banuiesc ca ai diferite relatii, mai mult sau mai putin pacifiste. Caracterizeaza in cateva cuvinte ceilalti conducatori cu care intri fortat in legatura.
Eu is un tip mai rezervat in comentarii vis-à-vis de alti jucatori, cu atat mai mult conducatori. Ii respect ca adversari, ca oameni nu-mi permit sa-I judec. Diplomatia am facut-o asa cum a fost conjunctura la acel moment, chiar daca numeric sau ca pozitie am fost depasiti sau defavorizati, insa a fost o buna ocazie pt. mine, sa-mi cunosc colegii de trib, sa le observ priceperea, motivatia, fidelitatea si unitatea. Sunt multumit. Sigur sunt si exceptii insa e normal, acestia se vor autoexclude mai devreme sau mai tarziu. Deci dupa cum observi am facut o mica eschiva, deoarece prefer sa discut despre colegii mei, pe care ii salut, respect si multumesc pt. increderea acordata, decat despre adversari, ca-s lideri sau nu.

18. In final doresc sa iti multumesc pentru timpul acordat. Daca doresti sa faci niste sugestii, comentarii sau completari, le asteptam cu drag. Poate doresti sa transmiti ceva colegilor tai din L21?
Cu placere! Sper sa fie deschisi si ceilalti omologi :) . Salut de asemenea, toti jucatorii de pe L21 si sper ca acum daca da soarele sa nu abandoneze jocul, ca distractia abia incepe! :p
Bafta tuturor tribarilor! Sarbatori fericite, alaturi de cei dragi! :)



1.Prenume si ASL pls :)
ovidiu,32 ani,bucuresti

2. Cum te-ai procopsit cu id-ul acesta de joc?
vocale si consoane..elimini unele..raman altele

3. Ce te-a facut sa alegi L21?
dayla..in prima faza..si dupa viteze m a facut sa raman

4. Daca ai putea da timpul inapoi, ai mai accesa link-ul catre triburi prima data?
pt unele momente da..pt cele mai multe nu..niciodata

5. Majoritatea jucatorilor recunosc ca au avut un mentor. E si cazul tau? Daca da, povesteste-ne, te rog.
mentor nu..sfaturi si pareri da..chiar si acum cu bucurie cand cineva are de spus ceva argumentat
in rest matematica..pura

6. Nu esti conducator dar am observat ca esti rang 1. pe langa satisfactiile evidente, ce aduce in plus acest onorant loc?
rang 1..cateodata suna ciudat..sau ceva gen..
satisfactii..absolut nici una..cel putin la mine..injuraturi si diverse da..aproape zilnic
pt mine treaba asta cu rang 1 suna a ..utopie..sau sa nu spun prostie
sunt rang 1pt ca am stiut sa ma dezvolt,am stiut sa mi aleg zona in timp si am prevazutoarecum, anumite evenimente astfel reusind sa nu ma blochez
cat despre ceilalti care tipa pe forum..eu sunt rang unu la aparatori,la atacant..sau am facut si etc
miki e scarba
poti fi rang unu la aparator..daca ai tribul sau cativa amici in spate..sau cum este la moda cateva conturi..si la agresor la fel
as fi tare curios cum ar arata acest joc daca fiecare ar juca individual ..dar individual
sunt multe discutii si idei
nu cred ca putem sintetiza aici

7. care e cea mai mare dezamagire?
clar colegii..sau oamenii mai bine spus...(nu mi sunt toti colegi)..si romanii in particular

8. Ai initiat vreodata vreun razboi desi stiai ca sansele de a-l castiga nu sunt totale?
discutabil..principii..mult de discutat pe tema asta

9. Referindu-ma in continuare la calitatea jocului, sa presupunem ca ai avea drepturi de admin pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Daca da, ce?
a.clar moralul..mi se pare mult mai corect ca acesta sa scada in functie de data inceperii si nu de punctaj.nu este vina nimanui ca unii joaca si altii nu
b.i as ruga pe unii admini sa fie mai relaxati si sa faca diferenta intre o gluma si altceva...iar pe unii i as sfatui sa invete istorie...buna sau rea..ghinion..asta avem

10.Ai invatat ceva despre tine ca si om dupa experienta triburile? Daca da, ce anume?
nu..inafara de ce stiam deja

11. Care crezi ca sunt calitatile unui lider?
in afara de viziune..trebuie sa ai pe cine conduce..cu toate ca votez pt toti suntem egali

12. Ai reusit sa aprofundezi o relatie de colegialitate din trib intr-una de prietenie serioasa? Daca da, povesteste-ne.
cred ca mai toti jucatorii..si ma refer la cei care joaca..si nu..asa ..2-3 sate au facut treaba asta

13. Ai aflat ce inseamna tradarea?
la romani e ceva normal..da

14. Niste picanterii din trib ne zici?
nu dau din casa..:)))

15. Crezi ca tribul pe care il reprezinti, isi merita locul? Povesteste-ne istoria sa.
da..cred ca si merita locul..povestiri..sefu...intrebati la el

16. La nivelul diplomatiei cu celelalte triburi, banuiesc ca ai diferite relatii, mai mult sau mai putin pacifiste. Caracterizeaza in cateva cuvinte ceilalti conducatori cu care intri fortat in legatura.
cea mai mare parte..romani..daca pot spune asa
nu salta capul din pamant..si daca l salta nu vad mai departe de varful nasului
perversi in mare parte care alearga si dupa vrabie si dupa cioara si care nu si vad decat interesul personal si ambitiile prostesti

17. In final doresc sa iti multumesc pentru timpul acordat. Daca doresti sa faci niste sugestii, comentarii sau completari, le asteptam cu drag. Poate doresti sa transmiti ceva colegilor tai din L21?
iti multumesc si eu pt timpul pierdut cu mine

colegilor de lume...promit sa fie ultima lume pe care am mai dat inceput nou si ultima lume pe care mai joc..indiferent ca o mai fac 1 zi sau 2 ani
iar dupa cum stiu cativa..destulde putini pe alte conturi nu joc...
si mult succes...mai aveti de pierdut timpul cativa ani pe aici cei care vor sa joace


1.Prenume si ASL pls :)
Muri 35 masculin,Bucuresti

2. Cum te-ai procopsit cu id-ul acesta de joc?
Facand-mi cont pe L21

3. Ce te-a facut sa alegi L21?
Viteza foarte mare,si participarea mai multor colegi

4. Daca ai putea da timpul inapoi, ai mai accesa link-ul catre triburi prima data?
Sincer nu stiu ce sa zic,iti ocupa foarte mult timp din viata reala.

5. Majoritatea jucatorilor recunosc ca au avut un mentor. E si cazul tau? Daca da, povesteste-ne, te rog.
Nu am avut niciun mentor,am luat acest joc pas cu pas

6. Stiu ca nu esti conducator dar conduci detasat la capitolul inamici invinsi. Ce iti inspira acest lucru?
O foarte buna coordonare a sprijinului si al ajutorului oferit de colegi

7. Care a fost cea mai mare satisfactie care ti-a oferit-o jocul?
Formarea unui grup de prieteni in lumea virtuala si sper ca in curand si in viata reala

8. Dar cea mai mare dezamagire?
Decizia de ami imputina satele pe L21

9.De ce decizia de a-ti imputina satele pe L21 a fost o dezamagire?
Deoarece este o lume frumoasa,viteza la trupe cat si la server foarte mare,cost taleri redus etc.

10. Ai initiat vreodata vreun razboi desi stiai ca sansele de a-l castiga nu sunt totale?
Da

11. Referindu-ma in continuare la calitatea jocului, sa presupunem ca ai avea drepturi de admin pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Daca da, ce?
As incerca sa judec corect cazurile pe care le primesc,deoarece multi cand au atacuri se reclama singuri ca sa fie atacati pe neatacabil

12.Ai invatat ceva despre tine ca si om dupa experienta triburile? Daca da, ce anume?
Ca sunt harnic si darnic

13. Care crezi ca sunt calitatile unui lider?
Intelepciunea,rabdarea,perseverenta si puterea de a conduce

14. Care dintre aceste calitati le-ai bifat si unde consideri ca mai trebuie sa mai muncesti?
La rabdare,cu care se confrunta mai toata lumea in ziua de astazi

15. Ai reusit sa aprofundezi o relatie de colegialitate din trib intr-una de prietenie serioasa? Daca da, povesteste-ne.
Da.Am cunoscut multi jucatori si as vrea sa-i cunosc si in viata reala deoarece ne-am inteles bine in joc.

16. Ai aflat ce inseamna tradarea?
Sigur,pe L14

17. Niste picanterii din trib ne zici?
As prefera sa nu zic

18. Crezi ca tribul pe care il reprezinti, isi merita locul? Povesteste-ne istoria sa.
Da,tribul acesta are si o sa aibe mereu un loc de onoare pe lumea 21,este un trib remarcabil!

19. La nivelul diplomatiei cu celelalte triburi, banuiesc ca ai diferite relatii, mai mult sau mai putin pacifiste. Caracterizeaza in cateva cuvinte ceilalti conducatori cu care intri fortat in legatura.
Nu cred ca mi sa intampalt vreodata.

20. In final doresc sa iti multumesc pentru timpul acordat. Daca doresti sa faci niste sugestii, comentarii sau completari, le asteptam cu drag. Poate doresti sa transmiti ceva colegilor tai din L21?
Succes in continuare la joc si spor la innobilat sate!

1. Nume si ASL pls

Radu il cheama pe cel mic. Eu sunt Viorel, 35, Bucuresti.

2. Cum te-ai procopsit cu id-ul acesta de joc?

Radu, numele celui mic, Crangasi - cartierul.

3. Ce te-a facut sa alegi L21?

Luasem o pauza si am revenit aici, jucam in aceeasi forumula de mai multi ani.

4. Daca ai putea da timpul inapoi, ai mai accesa link-ul catre triburi prima data?

Da.

5. Majoritatea jucatorilor recunosc ca au avut un mentor. E si cazul tau? Daca da, povesteste-ne, te rog.

Am inceput pe Lumea 3 si pot spune ca mi-e dor de atacurile Scitilor. Sa zic ca ei mau invatat sa ma apar

6. De cat timp esti conducator? Care a fost cea mai mare satisfactie?

Jucam in formula asta (cu un nucleu de vreo 8-10 oameni) inca de pe Lumea 3. Aici am inceput cu alt nume de trib, apoi ne-am imprastiat un pic, dar pana la urma cam toti au revenit in trib. Una dintre satisfactii e ca am ramas prieteni, chiar daca uneori am fost in triburi adverse. Ca sa ducem povestea mai departe... mai avem de jucat.

7. Dar cea mai mare dezamagire?

La nivel de trib, faptul ca, desi jucam impreuna de atata vreme, uneori apar probleme de comunicare, ca sa zic asa.
La nivel de diversi jucatori intalniti pe joc, faptul ca, atunci cand au atacuri si pierd sate, motiveaza ca oricum se lasau de joc.

8. Ai initiat vreodata vreun razboi desi stiai ca sansele de a-l castiga nu sunt totale?
Cam de fiecare data am jucat cu harta deschisa. Nu cred ca am avut mai mult de 2 PNA-uri cu triburile din jur. Asadar, am avut ceva razboaie, declarate atat de noi, cat si de adversari.

9. Referindu-ma in continuare la calitatea jocului, sa presupunem ca ai avea drepturi de admin pentru cateva ore. Ai schimba ceva? Daca da, ce?

Ca la CNN , no comment.

10.Ai invatat ceva despre tine ca si om dupa experienta triburile? Daca da, ce anume?

Las pe altii sa isi spuna parerea.

11. Care crezi ca sunt calitatile unui lider?

Sincer, ca si in viata, romanii nu prea misca daca nu stai cu parul pe ei.

12. Care dintre aceste calitati le-ai bifat si unde consideri ca mai trebuie sa mai muncesti?

La rautate. Daca esti prieten cu toata lumea, fiecare face doar ce-l taie capul. Daca stai mereu cu gura pe ei, iar nu-i bine. Trebuie sa ajungi la un echilibru cumva.

13. Ai reusit sa aprofundezi o relatie de colegialitate din trib intr-una de prietenie serioasa? Daca da, povesteste-ne.

Foarte multe. Cei din "nucleul" tribului ne cunoastem si in realitate, fiind si din acelasi oras. S-a intamplat ca asta sa-mi aduca beneficii si in viata de zi cu zi.

14. Ai aflat ce inseamna tradarea?
Da. Prefer sa nu intru in detalii.

15. Niste picanterii din trib ne zici?
Sunt momente cand o mai ia cate unul pe campii si umple forumul intern de mesaje scrise doar in CAPS, dar si astea au farmecul lor.

16 Crezi ca tribul pe care il reprezinti isi merita locul? Povesteste-ne istoria sa.
Eu zic ca da, desi suntem mai mititei si unii nu ne baga in seama. Dupa cum am mai spus, jucam in formula asta de pe L3 incoace. E drept ca am jucat sub diferite nume, dar oamenii de baza au ramas.

17. La nivelul diplomatiei cu celelalte triburi, banuiesc ca ai diferite relatii, mai mult sau mai putin pacifiste. Caracterizeaza in cateva cuvinte ceilalti conducatori cu care intri fortat in legatura.

Pe Lumea 21 i-am lasat pe altii sa se ocupe de acest aspect si nu m-am implicat prea profund in relatiile diplomatice care, de altfel, nici nu-s prea multe.

18. In final doresc sa iti multumesc pentru timpul acordat. Daca doresti sa faci niste sugestii, comentarii sau completari, le asteptam cu drag. Poate doresti sa transmiti ceva colegilor tai din L21?

Pentru ai mei: ducem povestea mai departe.
Pentru ceilalti jucatori: respect.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus