Interviuri Lumea 13

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

MAPET SOW

1.Cu cine am onoarea sa discut?
Ma numesc Mugurel sunt din jud ARGES,oras Mioveni si am 37 ani

2.Cum ai descoperit Triburile?
Am o fetita de 10 ani [Bianca]si ea de fapt a descoperit acest joc pe lumea 1.Am ajuns si eu pe linga ea sa incerc sa invat cam cu ce se maninca acest joc.
Am jucat o perioada pe l1 dupa care am continuat pe l8 unde prin intermediul unor prieteni de pe joc am ajuns sa inteleg acest joc cu adevarat.

3.De ce ai ales acest nick?
Nick-ul ---asa a vrut Bianca la inceput sa intre cu acest nick..numai ca a gresit ceva litere la inscriere...si am fost nevoiti sa raminem asa cu el.

4.Ne spui in ce triburi ai jucat? Si de ce ai ales sa schimbi tribul?(daca este cazul)
5.Ai o istorie lunga pe L13...ne spui cateva picanterii legate de diplomatia,tradarile,prieteniile L13?
Offf..offf ...e o istorie...dar i-mi place sa o povestesc;
Am jucat pe l8 cu niste tipi extraordinari.blenis care era cu mine in trib .impreuna am dat recital acolo si in tribul advers am cunoscut o tipa deosebita cu nick wings of chause.o tipa de 20 ani si frumoasa si jucatoare adevarata.Impreuna am hotarit sa parasim l8 si sa ne mutam pe l13.asa a luat fiinta pe l13 un trib L~W.la inceput am dat recital.dapa care Wings nu a mai putut continua..juca pe prea multe lumi[eu i-am zis ca e greu]dar ea batman,batman...sunt fata si pot
la un moment dat nu a mai putut aici
am fost nevoit ce cei din zona sa intram in tribul TOD un trib pe care il conducea tiger lili[o tipa pe care o stiam de pe l8...am intrat la ei si ne bateam cu tribul BB..UN TRIB MARE CU JUCATORI FOARTE BUNI
nu-mi era frica de ei.in zona k73 le-am dat recital...deoarece aveam grupul meu format de juc aici pe 13
totul sa distrus in tribul TOD atunci cind tigerlili a facut doua fete tirfe pe skype.pe meleck09 si reta 71[astea sunt doua fete deosebite pentru care am tot respectul] din acel moment am hotarit sa o parasesc pe tigerlili si care vor sa vina dupa mine e ok
am ** cu muhamad in tribul BB.ei ma stiau ce juc sunt si au fost deacord sa vin la ei doar eu si inca un tip de acolo pe numa vask.[eu i-am dat o lista intreaga de juc si am zis daca nu vin toti ne batem cu ei asa cum suntem] pina la urma au fost deacord sa ne accepte te toti...asa am ajuns in BB..dupa am facut furori pe joc ...jucau toti era super.cind muhamadu a parasit jocul datorita calamitatilor din acea vreme totul sa dus pe ripa in tribul BB.AU INCEPUT JUC SA SE LASE DE JOC AU INCEPUT CONTURI MULTE IN SITTERE.TOTUL SE DUCEA DE RIPA
toti conduceau dupa voia lor acel trib...dart il conduceau la margine
dupa nu stiu cei care cOnduceau in BB au facut o combinatie cu cei din OUT.eu sincer nu am vrut.eu vroiam in nbz alaturi de albinuk si cavaleri
dar am fost nevoit sa merg in OUT dupa majoritatea
bine dupa zonele de sate unii au intrat in OUT iar alti in DMC...ASA SA DUS BB
mie de OUT nu mi-a placut de la inceput[isi urmareau propriile interese nu jucau curat
spre final cind am parasit tribul OUT au dat toti pe mine dupa care au dat stergere...puteau sa joace daca erau jucatori si jucau jocul cinstit
acum am incercat sa refac BB deoarece e sfirsitul lumii 13.au dat stergere inca doi prieteni aseara cu siguranta cam asta e finalul l13
Afost o lume super frumoasa cu viteza super si tare mi-as dori sa se infinteze o lume la fel ca l13
sa o luam de la inceput...acum ar fi cu totul altceva as incepe in alta familie alaturi de albinuk[pentru care am tot respectul
CRED CA AM SCRIS UN ALBUM ...ASA SUNT EU MAI SCRIITOR

6.Ati intrat vreodata intr-un razboi in care stiati de la inceput ca nu aveti sanse de castig?
Da am intrat si as intra tot timpul.asta e doar un joc.pierzi,cistigi...nu conteaza.dat treaba e sa ai mereu fruntea sus si daca esti jucator sa revi de fiecare data.

7.Ai vreun ''mentor'' in jocul triburile?
Da:
-open mind -un vecin de la mine din Arges
-blenis -un prieten foarte bun

8.Dupa ce principii te ghidezi in joc? Sau orice e permis?
-in primul rind sa am cu cine sa joc...sa am o conducere corecta...nu ce am patit eu in OUT[ma cert cu nuria ca vroia sate moca in zona grupului nostru de juc care ne stiam de la inceputul l13...am lasat-o sa ia citeva cu speranta ca-si face def pentru granita...si colac peste pupaza fata a facut tot atac in ele si spre final a dat pe mine cu ele
-nu a fost singura,au fost si altii pe care ii credeam jucatori corecti
-dar asta e jocul,se intimpla din astea si la case mari
-sa dai toti pe unul si dupa ce nu mai ai cu ce da ,si nici pietre prin sate nu au gasit...cu siguranta ar fi dat si cu alea fac pariu
-dupa au dat stegere in masa demonstrind prin asta un fel de lasitate[parerea mea]

9.Poti sa faci un rezumat al realizarilor si esecurilor pe care le-ai avut dea lungul timpului pe aceasta lume?
-singurul lucru pe l13 pe care il consider un esec a fost fuziunea BB cu tribul BLC[prin implicarea celor din BLC si prin conducerea BB .asta il consider prima alunecare a tribului BB.atunci au inceput certuri in interiorul tribului si se vedea clar cum se duce BB
-al doilea esec si ultimul a fost fuziunea cu OUT.[eu unul nu am fost deacord.eu am vrut nbz dar am fost nevoit sa merg dupa majoritatea.nu ma puteam desparti de citeva pers. de acolo
-fuziunea cu OUT a fost bomba finala
-Tribul OUT dupa parerea mea a fost cel mai prost trib de pe l13 ,aici ma refer la strategia tribului si la conducerea lui
-in tribul OUT nu se juca nimic. sau se juca orice joc dar mai putin triburi,erau numai pupicuri pe skype si povesti de copii
-prin stergerea de conturi in masa unii dintre ei au considerat ca au realizat ceva..o bravura cred
-eu acest lucru l-am considerat.o neputinta si o lasitate din partea lor

10.Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la L13 desigur, deciziile care le-ai luat aici,ce ai face diferit?
-imi pare rau ca nu am ajuns in nbz sa joc alaturi de cavaleri si albinuk
acest lucru era posibil numai daca erau toti de acord cu mine
dar ei au ales majoritatea OUT si eu prost si sufletist cum sunt i-am urmat
nu ma puteam desparti de : reta 71,macea 2015,macea 2017,bogdanilk...etc

11.Povesteste-ne un moment amuzant din viata de tribal !
Cel mai amuzant moment din viata mea pe acest joc a fost atunci cind am primit mesaj pe skype de la cineva[-femeie trecuta de 40 de ani]---ca vrea sa faca dragoste virtual cu mine....am facut burta de ris...asta deoarece citeva minute am intrat in jocul ei...am vrut sa vad cit o duce mintea

12.Dar unul tensionat?
Cind a citit nevasta-mea mesajele pe skype[daca i-ar fi auzit si vocea...cred ca dormeam pe pres la usa o saptamina.

13.Jucatorii L13 se intalnesc face-to-face?
cred ca da.nu stiu sigur[cu citiva dintre ei m-am intilnit,cu macea am iesit la peste la crap.bleck hell a fost in trecere prin arges si l-am invitat pe la mine sa ne cunoastem...ar fi ceva frumos sa ne intilnim cu totii la o locatie undeva la munte...o sa mai discutam e posibil sa reusim.

14.Ai jucat/joci si pe alte lumi? Dar pe alte servere?
-am jucat pe multe lumi si pe extern.cit de curind o sa renunt la l13.lumea o consider sfirsita si ramin pe l24

15.Tinand cont de evolutia jocului de la lumea 1 pana la lumea 24, ce parere ai despre modificarile aduse jocului?
-sunt modificari.eu unul sunt multumit

16.Spre deosebire de celelalte lumile pe care ai jucat, cum ai cataloga lumea 13 ca nivel al jucatorilor din punct de vedere a experientei? Dar a conducatorilor?
-l13 cea mai frumoasa lume de la noi de pe ro.aici au fost si inca mai sunt si jucatori foarte buni.pe l13 nu prea am avut conducere.a fost ceva in BB cind avea muhamad timp de joc sa si vazut cit timp am stat pe podium.cum el a renuntat sa ales praful.nbz si DMC-conducere super.de asta au ramas pe harta.parerea mea

17.Ce parere ai de schimbare modului de folosire a sistemului de cont premium?
-de contul premium nu prea am ce sa zic eu cind alimentez alimentez o data 5000 puncte .cine are nevoie il ajut sunt si copii care nu au poate posibilitatea sa-si cumpere si daca le place jocul trebuie sa-i mai ajutam noi astia care mai avem cascaval...cit om mai avea ca pe zi ce trece se cam modifica tot in tara noastra ...spre rau.poate o fi vre-o data si bine...sa speram

18.Crezi ca la ora actuala mai sunt necesare tutorialele pe forum?
-nu comentez

19.Ne poti enumera cativa prieteni de pe L13?
-prieteni i-mi sunt toti si de pe l13 si de pe alte lumi unde am jucat[dar in realitate]..pe joc fiecare jucam jocul acolo unde suntem.pe l8 ma bubuiam cu o colega de servici...asta e jocul eram in triburi diferite.in realitate mergem la suc si inghetata

20.Daca ar fi sa faci un top 5 al celor mai buni jucatori de pe L13 , care ar fi acel top si de ce?
Juc cei mai bunil13?
Au fost in BB.Am primit si am dat atacuri impreuna cu ei 1500 de atacuri cred ,toate ajungind la un interval 2 secunde pe tinte
e munca dar e frumos
citeva nume;curlimind.macea 2017.bogdanilk.danyel35.quick09.cipry....juc adevarati.** de jucatori nu de conturile lor care au ramas pe harta dupa ce ei nu mai erau..renuntase-ra din cauza timpului
eu am dat singur pe un juc pmsr din BB eu eram in TOD.Am stat de seara de la ora 23;30 pe joc cointinu pina a doua zi la ora 12;00 asa erau calculate sa le trimit dar dimineata am avut satisfactia sa iau in 1 secunda 23 sate parca.tot atacul a intrat in 2 sec.a vrut muhamadu sa-l dea afara pe pmsr a crezut ca mi-a cedat satele.a fost timp pierdut intradevar dar a fost frumos.am avut satisfactie.asta e atacul perfect :coordonare intre mai multi juc si tot atacul sa intre in 1 secunda pe toate tintele...greu mai gasesti jucatori asa nebuni ca mine...dar e frumos credeti-ma.cind vezi 1000 atace aliniate in sec ti-e mai mare dragul.tie care ataci...cel care e atacat nu stiu ce simte

21.Pe viitor cu cine ai dori sa vezi un interviu, si de ce? Te-as ruga sa numesti cel putin un coleg de trib,un aliat si un „dusman” .
-interviu.chiar va multumesc daca a-ti avea timpul sa le luati la toti care joaca si sunt pe harta pe l13
[ dar tare as vrea sa o citesc si pe reta71 inca mai e pe 13]iar cei care nu mai sunt as vrea sa vad ceva de la macea 2017.bismbe.muhamad.bogdanilk.bleck hell.206 cc.chivulet

22.De ce crezi ca forumul L13 este atat de "nepopulat"?
23.Tu ce ai vrea sa gaseti? Ce te-ar face sa fi mai activ pe forumul extern?
-eu nu intru pe forum sa scriu.eu doar citesc.nu ma consider un jucator asa bun ,sau nu am atitia ani de triburi cum au altii si care merita sa-si dea cu parerea pe acolo

24. Cum crezi ca va evolua harta L13 in viitor?
l13 e gata.DMC in alianta cu nbz au cistigat l13.
- oricum pe l13 ca si trib si grup de jucatori buni eu unul consider BB pe primul loc
-DMC e pe locul 1 si au cistigat lumea 13 ,dar DMC e unde e acum datorita tot jucatorilor care au plecat din BB la ei[a fost decizia lor si au ales foarte bine deoarece au dat acolo de o conducere si o coordonare super .au avut si ei citiva juc buni nu pot spune ca nu.dar majoritatea ...se poate vedea si pe clasament si pe joc ..tot cei din BB au fost cei mai buni.
-si in nbz sunt juc foarte buni.si au si o conducere super
- dupa parerea mea in acest joc ;
conteaza grupul de jucatori cu care joci
timpul lor pentru lumea respectiva
dar cel mai important lucru e coordonarea
degeaba esti bun daca nu esti condus cum trebuie
---Daca mai aveti intrebari va astept astazi,de miine incep sa-mi fac si eu bagajul de pe l13.nu am atacuri,sa zica cineva ca plec de frica...dar sincer nu-mi mai vad rostul pe aici...lumea e jucata
Ar fi super daca spre toamna a-ti putea deschide o lume la fel ca l13 sa putem incepe sa mai omorim tastele ca pina acum
As incepe direct in formula cu albinuk si cei din nbz si fac pariu ca va fi ceva interesant pentru orice trib care o sa se formeze acolo,va fi un joc pe cinste

25.In incheiere,ai dori sa transmiti un mesaj jucatorilor de pe L13 ?
le multumesc tuturor[si adversari si colegi de trib] pentru jocul lor de pina acum.daca nu erau ei nu avea nici un farmec lumea 13


Multumec pt timpul acordat si pt cat derabdator ai fost :*
 

DeletedUser33745

Frumos intereviul, Mapet Sow a fost sincer :D
l-am citit cu drag !
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Iti raspund eu Mapet cum se simte ala care primeste atacurile in secunda...injura pana raguseste :D
Sau se mai poate sa te mai si imbeti inainte sa ajunga atacurile...:D
Ambele le-am incercat :).

PS: interviul este foarte interesant, raspunsurile sunt pe masura.
 

DeletedUser

DMC a avut ceva probleme interne odata cu intrarea jucatorilor din BB. Totusi cei care au ramas s-au integrat bine si merita tot respectul pentru jocul facut in echipa.
 

DeletedUser

angel34, luc14s, chivulet, raj, mateidanionut, gadjo, fostul player muhamad ali, blackhell, si sunt multialti jucatori de valoare...as vrea s avad onterviuri daca se poate cu acesti jucatori, asa ca unul ce vede l13 din afara, se poate sau va certati in continuare pana se plictisesc toti de voi exact cum sau plictisit sa joace pe l13:D
 

DeletedUser23963

mapet, trebuie sa recunosc ca ai crescut in ochii mei
nu ma asteptam sa spui chiar asa lucrurilor pe nume :cool:
 

BlackHell

member
Scor reacție
0
Mugurele, inainte de a-ti da cu parerea, invata sa privesti o harta si sa folosesti recrutarea in masa ... iar acum sa vii cu argumentul acela ca daca recrutezi cu script nu-ti cresc trupele la fel de puternice ca atunci cand recrutezi manual (rofl).
 

DeletedUser39708

Mugurele, inainte de a-ti da cu parerea, invata sa privesti o harta si sa folosesti recrutarea in masa ... iar acum sa vii cu argumentul acela ca daca recrutezi cu script nu-ti cresc trupele la fel de puternice ca atunci cand recrutezi manual (rofl).

Lasa-l boss, el e jucator de jucator, asa se lauda !:))
 

DeletedUser

Ramoluad incearca sa iei legatura cu urmatorii jucatori pentru a obtine cateva interviuri interesante.

Chivulet ( conducator DMC )
BlackHell ( conducator Regal )
Nuria ( conducator OUT )
Muhamad Ali / Baghera09 ( conducatori BB )
Angel34 ( jucatorul care o sa termine pe locul 1 la puncte )
206cc si superpandev ( sunt doua persoane care ar putea spune multe despre aceasta lume )
Macea2017 / luc14s ( doua jucatori respectati din sudul hartii )


Ti-am dat cateva exemple mai sus pentru a iti da seama si de importanta lor pe harta si de influenta fiecaruia pe lumea 13 .

Incearca prin interviurile facute sa acoperi toate zonele hartii si astfel sa oferi jucatorilor cat mai multe perspective prin intermediul celor mai importante figuri de pe harta care au contribuit la istoria acestei lumi de joc.


p.s. daca ai nevoie de contacte te pot ajuta .
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus