Interviuri Lumea 13

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser34912

Poti sa-mi spui si mie ce initiativa ? Cea a lui Cavalleras (Robitza) ? ... nu eu mi-am comandat interviul stai calm :)... omul l-a facut singur :)
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Foarte tare interviul, mai merge si niste comedie, prea ne omoram aici cu seriozitatea...ah, la naiba iar au dat bebelushii organizat pe mine.PA! :D
 

DeletedUser

Mervin: Salut! Sa facem cunostinta, inainte de toate. Spune-ne cate ceva despre tine si cum ai ajuns sa joci pe triburile.ro!

Mircea Gogosu: Salut; m-au inscris copiii mei.... am 48 ani, inginer de profesie si ma chinui cu o firma in perioada de criza...

Mervin: Interesant...dintr-o intamplare ai ajuns sa joci acest joc...l13 este prima lume de joc?

Mircea Gogosu: Nu... am intrat pe L8 ... dupa vreo 3 luni de cand se deschisese.... am intrat pe L13 de la inceput la invitatia unor colegi de trib de pe L8

Mircea Gogosu: am uitat sa-ti spun ca ai mei copii (care sunt mai destepti ca mine), au renuntat de mult la triburi ....*voi il credeti? eu cred ca inca joaca, cine credeti ca bate talerii pe contul lui, va zic eu...ai lui copii, shh :rolleyes:

Mervin: Hmm...sa inteleg ca l13 a devenit lumea ta de "suflet" daca putem spune asa... din ceva surse am aflat ca esti unul din conducatorii academiei OUT...cum ai luat aceasta decizie...ai fi putut foarte bine fi in tribul mare...ce te-a determinat?

Mircea Gogosu: in perioada de destramare a TRY..am vrut sa avem o margine si sa nu se desfiinteze tribul TRY; atunci am luat hotarare impreuna cu Gina(Midnight Lady) sa incercam sa transformam tribul TRY in academia OUT; si asa sa salvam tribul si in acelasi timp sa pastram (macar provizoriu) o parte din jucatorii fostului TRY si o iesire la margine...desi aceasta este insuficienta. *ehe....defapt el vrea sa ii innobileze intern, sper sa nu citeasca ce am scris...:rolleyes:

Mervin: Dar nu a fost dificil sa formezi un trib alaturi de fostii dusmani ? In momentul de fata cum ai descrie atmosfera din cele doua triburi, out si academia?

Mircea Gogosu: Noi n-am fost dusmani nici macar un minut cu jucatorii din TRY ; am fost numai adversari..... majoritatea sunt oameni de calitate si se poate colabora bine cu ei .... si cei care n-au vrut sa respecte regulile hotarate impreuna au cam disparut de pe L13....* ce mai putea sa zica omul.... ce ii mai ataca si le lua sate noaptea cand erau in triburi adverse, acuma nah...:rolleyes:

Mervin: Ma bucur sa vad, ca unii jucatori inca fac distinctia intre realitate si joc...daca ai putea schimba ceva la joc, care ar fi acel lucru?

Mircea Gogosu: As pune sanctiuni mai mari pentru cei care nu respecta regulile jocului si mai ales spiritul sportiv al jocului (ca sa nu mai vorbesc de cei care sunt vulgari; acestia ar trebui sa dispara de pe toate lumile).

Mervin:...ca sa nu o mai lungim, ca banuiesc ca mai ai si alte treburi prin gospodarie...in afara de tine, care jucator il consideri "valoros" pe l13 ?

Mircea Gogosu: ..sunt multi jucatori valorosi pe fiecare lume (eu nu ma consider un jucator valoros ci poate numai unul dintre cei care aloca acestui joc mai mult timp decat altii); n-am sa nominalizez pe nimeni , dar mi-am facut cativa prieteni in jocul asta si asta il consider cel mai mare castig al meu.... * da de unde el, se crede cel mai bun, de asta nici nu a nominalizat pe nimeni vezi doamne, ca are impresia ca nu sunt altii mai buni ca el:rolleyes:


Mervin: Un raspuns foarte frumos, respectul pentru colegi este din plin.!!!...in incheiere...ai vrea sa le transmiti ceva celorlalti jucatori ?

Mircea Gogosu: .... o completare daca imi permiti..... in jocul asta un jucator nu este valoros, ci o echipa poate fi valoroasa sau NU!!!..... * :confused: oare ce a vrut sa zica ..ca eu nu am inteles...

Mervin: Se vede ca Mircea cunoaste jocul...nu cred ca poate fi contrazis.

Mircea Gogosu: Tuturor jucatorilor le urez numai bine in viata reala, fiindca daca in viata reala toate sunt bune , vor juca de placere acest joc; nu agreez faptul ca unii cu viata indoielnica incearca sa se razbune pe ceilalti participanti la joc....

Mervin: Merci frumos Mircea ca ti`ai pierdut timpul cu mine .

Mircea Gogosu: N-ai pentru ce sa-mi multumesti; mi-a facut placere sa discut cu tine. *in gandul lui: doamne nu mai scapam odata de asta....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

good work, tedy
mwahaha.gif
:*
 

DeletedUser

ciudat... eu imi amintesc ca era mircea in k44, a intrat inca din prima zi alaturi de alexandru28, nicidecum dupa 3 luni
 

DeletedUser

Mervin: Buna ! In primul rand, sa facem cunostinta. Spune-ne cate ceva despre tine : Nickname Triburile/Tribul tau.

Motisor: Joc sub Nickname Motisor din tribul OUT si ma numesc Mihaela.

Mervin: L13 este lumea de debut, sau ai mai jucat si in alte parti?

Motisor: Am inceput cu lumea 8 din cauza unui coleg de job care intrebandu-l ce joaca mi-a zis ca este un joc online de strategie si ca fetele nu se descurca si atunci m-am ambitionat sa ii demonstrez ca pot si fetele, chiar daca nu stiam nimic.

Mervin: Din ambtie, foarte interesant..si ai reusit sa ii dovedesti colegului contrariul ? "Si fetele pot juca?"

Motisor: Binenteles. M-am documentat pe forum si pe tot felul de tutoriale, nu am dormit noaptea iar ziua la job tot joc . In 2 saptamani am luat primul sat si l-am depasit in punctaj, ulterior afland care este scopul jocului nu numai punctele. Dupa o perioada eu aveam dublul satelor lui si din oftica s-a lasat de joc. * normal ca a renuntat bietul om, il teroriza la munca :"Daca nu imi cedezi satele iti micsorez salariul !!! :rolleyes:

Mervin: (rofl) Felicitari. Mihaela...ne poti povesti pe scurt, evolutia ta pe l13? Ai jucat in ceva triburi, ai intors armele impotriva fostilor colegi de trib si acum observ ca te afli din nou printre ei....daca ne poti dezvaluii tactica ta...

Motisor: Cred ca a fost mai degraba un amalgam de imprejurari destramandu-se fostul trib din care facem parte toti din zona mea. Fiecare a ales sa mearga in triburile din apriopiere iar eu am luat decizia de a incerca sa fac tot posibilul sa mai joace cativa prieteni care erau atacati de tribul BB fiind la granita cu ei. Am facut in asa fel incat sa intre in BB printre care si eu. Contul meu era o insula, departe de tribul in care am intrat, aflata la granita dintre tribul OUT si DMC. Adevarul este ca am avut mici conflicte cu cativa vechi colegi care acum erau in DMC. A fost frumos . Timpul a trecut si am luat decizia sa ma alatur Prietenilor mei din OUT cu care am inceput aceasta lume. * ehe, asta e povestea "oficiala"...fugea dintr`o parte in alta, unde erau mai multe sate de innobilat intern hop si ea...doamne sper sa nu citeasca...dupa interviu a zis ca ma scoate la un suc, daca citeste m`am ars.

Mervin: Sa inteleg, ca ai trecut in "tabara cealalta" pentru cativa prieteni? Foarte frumos..apropo vezi ca ai luat un sat intre timp :).

Motisor: (chuckle) Mai vorbim mai muncim :p

Mervin: Imi poti spune ce jucatori ti-au castigat respectul pe l13? Pentru cine ti`ai pune satele la bataie?

Motisor: Consider ca s-a format o prietenie , mai de graba o familie si ca sa te lamuresc mai mult: Tatal meu este Mircea Gogosu ,una dintre surioare este Nuria si cea de-a doua este Gabitza17. Dar daca este sa ajut pe oricare coleg din trib o voi face cu cea mai mare placere... Mai ales ca sunt renumita cu apararea satelor cu trupele de atac :p * in ultima fraza banuiesc ca a reusit sa va lamureasca, cand e vorba de trimis sprijin, incurca butoanele, ataca si ea !!!:confused:

Mervin: O intrebare ce nu cred ca a fost pusa pana acum...ce parere ai de jucatorii din top 5, merita ei sa fie acolo ?

Motisor: Consider ca in acest Top 5 exista jucatori foarte buni , jucatori buni si jucatori ce au avut oportunitatea de a innobila cat mai multe sate prin renuntarea colegilor de trib. Fiecare in parte isi merita locul daca te uiti din diferite unghiuri. Asta nu inseamna ca nu sunt jucatori excelenti pe care nu i-au interesat punctajul cat mai mare pe aceasta lume. * noroc ca am editat eu ceea ce a zis...."top5? cine sunt aia, toti innobileaza numai intern, nici nu am mai auzit de ei, niste incepatori!" doamne:rolleyes:...

Mervin: Iti multumesc pentru timpul acordat...in incheiere...ai avea ceva de transmis jucatorilor din tribul tau? de ce nu si dusmanilor...

Motisor: Sper sa existe taria de a continua ceea ce am inceput si de a juca fara sa existe dusmanie intre noi , chiar daca suntem in triburi dusmane. Jocul este joc si trebuie sa ne respectam pentru a fii la randul nostru respectati. * altfel spus, imi doresc sa renunte toti, sa am de unde sa iau sate.

Motisor: Un joc cat mai placut in continuare tuturor !!!

Mervin: Multumesc inca odata, spor la joc si cat mai multe sate iti doresc !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Congrats pentru interviu. Mihaela, la fel de diplomata ca intotdeauna :p
 

DeletedUser

Multumesc frumos Gabe...daca ai dispozitia necesara, poate iti rupi putin timp si imi dezvalui cate ceva din evolutia ta pe l13, astept un mesaj privat :)
 

DeletedUser

Mersi frumos pentru oferta, dar eu nu joc nici pe l13 si nici pe o alta lume, deci practic eu nu sunt jucator :p
 

DeletedUser

Interesant topic,felicitari!!!

Multumesc frumos Gabe...daca ai dispozitia necesara, poate iti rupi putin timp si imi dezvalui cate ceva din evolutia ta pe l13, astept un mesaj privat :)

Iti spun eu... o evolutie modesta :D

Pe viitor foloseşte opţiunea edit!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mervin: Salut! Sa facem cunostinta, inainte de toate. Spune-ne cate ceva despre tine si cum ai ajuns sa joci pe triburile.ro.

SUPERPANDEV: Andrei 27 ani ,economist lucrez la o banca... am ajuns sa joc simplu, jucam de ceva vreme travian da nu prea imi placea, am vazut intr-o zi reclama pe acel site si asa am intrat prima data.

Mervin: Din cate stiu eu l13 nu este prima ta lume de joc, ne poti spune pe ce lume ai debutat? Si care ar fi lumea in care ti-ai facut cei mai multi prieteni...

SUPERPANDEV: Am jucat mai mult sau mai putin pe toate, incepand cu clasica..dar de la lumea 5 am inceput sa le prind de la inceput, dar fara rezultate... practic incepand cu lumea 7 am inceput sa prind jocul si acolo am si acum cei mai multi prieteni.

Mervin: In momentul de fata joci si pe l7 si pe l13? Nu iti este greu?

SUPERPANDEV: Ba da. Este cam greu pentru ca sunt 2 lumi cu viteza 2 dar de ceva vreme am un coplayer. * defapt pe l7 intra doar sa vada daca are vre-un mesaj, nu mai joaca demult, coplayerul da atacuri, trimite sprijin, el doar citeste mesaje...shh, sa nu il deconspiram:rolleyes:

Mervin: Daca imi permiti as dorii sa te intreb cate ceva despre evolutia ta pe l13...in primul rand in ce trib ai jucat prima oara pe aceasta lume?

SUPERPANDEV: Am intrat pe 13 cu niste amici de pe l7, lord lover, kheitos.Tribul a avut mai multe denumiri..R CL PCA...au fost si atunci multe certuri....eu nu prea jucam atunci pentru ca eram prins intr-un razboi mare pe 7, eram mai mult pe siter .Cert e ca am ajuns in PCA,trib condus de vis3z. * "si acum regret..ce bine era daca imi faceam eu trib de la inceput...luam incepatori, ii innobilam intern, eram cel mai bun, intelegeti ce zic pac pac :rolleyes: "

Mervin: Din cate stiu eu...dupa ce triburile CL si ceea ce mai ramasese din fostul CN au fuzionat...tu ai devenit subiect principal de scandal...mai toata lumea te considera tradator, insa ceea ce ei nu stiu este ca tu ai fost concediat din acel trib in urma unor discuti...ne poti povestii mai multe?

SUPERPANDEV: Da, eu am fost mereu impotriva fuziunilor de orice fel in general dar atunci..au fost mari divergente pentru ca nu era doar o simpla fuziune, implica practic schimbarea la polul opus a diplomatiei existente si alte lucruri toate pe baza a nimic. Iar tradator nu m-a considerat decat o persoana..si cui a mai putut ea spune apoi dovada ca cei care erau in CL inainte de fuziune au venit apoi cu mine...in fine...eu asa am vazut lucrurile atunci. * eu am zis, erau slabi, ii innobilam, le luam satele faceam aparare...faceam pna cu toata harta....dar ei batman batman...:rolleyes:

Mervin: Iti pare rau pentru decizia ce ai luat-o in momentul respectiv? Sau si acum ai proceda exact la fel?

SUPERPANDEV: Nu...sunt sigur ca am avut dreptate si ideea e alta aici e vorba de niste principii eu nu fac chiar orice doar de dragul de a castiga, asta a fost principala divergenta de fapt...mai am si limite! *derivate, radicali...chestii matematice...


Mervin: Imi spuneai mai devreme de keithoss, ne poti dezvaluii motivul pentru care acesta a renuntat?

SUPERPANDEV: Sincer nu cunosc exact...dar ce pot sa spun e ca el numai avea timp...nefiind nici macar in tara...dovada ca a renuntat nu numai la joc ci si la adminat.


Mervin: Am inteles...ce planuri de viitor ai pe l13? Multi nu vad tribul in care te afli tu BB, intr-o situatie prea placuta, tu cum vezi lucrurile?

SUPERPANDEV: Eu nu prea imi fac planuri pe perioade mari de timp...fiind un joc imi place sa joc spontan ...vom vedea ce se intampla....intradevar e o situatie mai dificila acum....dar nu e datorata vreunui dusman, desi acestia ne depasesc mult numeric. Principala cauza sunt problemele interne si ..intr-adevar si stergerea aceasta practic a anulat....tot avantajul pe care il facusem contra DMC....dar nu cred ca jocurile sunt facute..nici pe departe.

Mervin: Sunt de aceeasi parare cu tine, inca mai este mult de jucat, daca nu te superi as dorii sa te intreb ceva legat de un jucator care nu mai activeaza pe aceasta lume, Dorm Doze, este adevarat ca i-ai depus ticket? Si daca da, ce te-a determinat sa o faci?

SUPERPANDEV: Am depus mai multor jucatori tikete...printre care si el da se intampla.dupa ce fusesem concediat din CL .A fost pentru multicont...* "era mai usor de innobilat daca era banat pe atacabil, dar nu am reusit, ahh:mad: "

Mervin.: Dorm Doze si The Brain. , corect?

SUPERPANDEV: Erau mai multe, din pacate fusese invatat chiar din CL unde erau destui cunoscatori ai regulamentului sa evite si nu a avut efect...

Mervin: Eh, sa nu intram in prea multe detalii, nu vreau sa supar pe nimeni cu intrebarile mele..

SUPERPANDEV: Nu ma deranjeaza.,.nu ma supar pe nimeni e un joc dar eu pe joc nu admit mai mult de o greseala....la a doua sigur e intentie;).

Mervin: In incheiere, ce ai vrea sa le tansmiti celorlalti jucatori ?

SUPERPANDEV: Mult succes pe joc indiferent de trib !!!

Mervin.: Iti multumesc Andrei pentru timpul acord, sa ne auzim numai de bine. Spor la `nobilat !!!

SUPERPANDEV: Multumesc si tie ca aud ca joci.. * in gandul lui: "numai sa aflu cine esti...vezi tu. "
 

DeletedUser

ce sa zica si bucur, doar e din BB, doar nu ai sa zici k e nereusit! :)):p
 

DeletedUser29611

ce sa zica si bucur, doar e din BB, doar nu ai sa zici k e nereusit! :)):p

te-a bagat cineva in seama si nu stiu eu? am zis eu ca doar ultimul interviu e reusit? sau iti place sa te bagi ca...... "nu pot sa ma exprim ca am amendeaza CNA-ul"?
 

DeletedUser

Mervin: Buna seara, Spune-ne cate ceva despre tine si ce anume te-a determinat sa te apuci sa joci acest joc.

Iluzie: Buna seara. Numele meu este Dan, sunt din Pitesti, nascut oltean, am 37 ani, economist, lucrez in domeniul IT. M-am apucat de triburile din curiozitate. Sa vad care sunt diferentele si asemanarile cu TRAVIAN. Si m-a acaparat.

Mervin: l13 este prima lume de joc, sau debutul a fost pe alta lume?

Iluzie: Am inceput pe L8, unde am jucat cam 3 luni. Cand a inceput L13 am renuntat si am inceput aceasta lume cu o parte din colegii de pe L8 si evident cu altii noi.

Mervin: Cum ti se pare sa fi conducatorul unui trib? Consideri ca ai calitatile necesare pentru aceasta "functie" ?

Iluzie: Este foarte solicitant sa fii conducatorul unui trib mare cum este [OUT], cu jucatori foarte buni si implicit cu personalitati puternice. Despre aptitudinile de conducator prefer sa nu discut. Imi las colegii sa isi spuna opiniile. * Ce intrebari, normal ...am toate calitatile din lume, incepatorii aia din trib sper sa ma laude, pe toti ii innobilez daca nu sunt de acord cu ceea ce eu zic.

Mervin: Care sunt lucrurile pe care le-ai apreciat cel mai mult la un jucator, in ceea ce priveste stilul de joc si atitudinea?

Iluzie: Sa priveasca Triburle ca pe un joc, pe care il jucam sa ne simtim bine, nu sa ne stresam in plus fata de viata reala, sa inteleaga ca este un joc de echipa si sa se comporte ca atare.Daca le indeplineste, este un jucator bun. Singur nu ai nici o sansa intr-un astfel de joc. * "Singur nu ai nici o sansa intr-un astfel de joc, decat daca ti se spune Iluzie !!!"

Mervin: Se vede ca esti un cunoscator al jocului. In opinia ta, care a fost cel mai interesant razboi al l13?

Iluzie: Nu pot sa ma refer la alte razboaie in afara celor in care a fost implicat [OUT]. Cel cu TRY. Eram capabili sa ne atacam si sa glumim concomitent. Chiar sa facem pariuri simbolice cine va pierde sau va castiga mai mult in timpul atacurilor. Multi din cei care formau TRY mi-au devenit colegi foarte buni si ma bucur ca joc alaturi de ei in acelasi trib.

Mervin: Daca ai putea alege, numeste-mi 5 jucatori alaturi de care sa formezi un trib pe o alta lume sa zicem.... Vreau un raspuns concret, 5 jucatori !

Iluzie: Sunt mai multi de 5 alaturi de care as dor sa joc. Si nu o sa raspund. Pentru ca as raspunde decat partial. * Iluzie1, Iluzie2, Iluzie3, Iluzie4, Iluzie5...Muhaha, multicont NORMAL !!!

Mervin: Eram sigur...respectul pentru colegii de trib, nu te lasa sa numesti doar 5 jucatori..

Iluzie: Si faptul ca am mai mult de 5 colegi alaturi de care as mai juca.

Mervin: Ca sa nu te mai retin, in opinia ta....cine crezi ca va incheia l13? Ce trib va fi invingator?

O persoana zbiera la usa... "pun pariu ca spune..."cel mai bun"..."mie de ce nu vrei sa imi iei interviu?????" ...ulterior am aflat ca era cealalta conducatoare a tribului OUT...Nuria...

Iluzie: Cel mai bun. * "OUT...incepatorii aia domne iti zic nu au nici un sansa...O sa vezi tu, sa mai fac ceva nobili, mai imi iau 2-3 jucatori din astia mai periculosi cu care ma cunosc eu si ne apucam de treaba!"

Mervin: Scurt si la obiect, daca nu te superi as mai vrea sa te intreb ceva..

Iluzie:Sa lasam jocul sa arate cine va fi.

Mervin: Ai avut vreodata impresia ca membrii tribului tau te vor lasa la greu, pe timp de razboi?

Iluzie: Nu, din contra. Totdeauna situatiile dificile ne-au unit. Si ne-au facut mai puternici ca trib.* Ehe...cati nu m-au lasat, noroc ca exista proxy(vezi sa stergi asta din interviu) joc eu pe conturile lasate de izbeliste, ma descurc...joc pe vreo 6-7 conturi.

Mervin: Punem punct aici interviului, iti multumesc pentru timpul acordat...sa ne auzim numai de bine.

Iluzie: Multumesc si eu.
 

DeletedUser9688

Mervin: Imi spuneai mai devreme de keithoss, ne poti dezvaluii motivul pentru care acesta a renuntat?

SUPERPANDEV: Sincer nu cunosc exact...dar ce pot sa spun e ca el numai avea timp...nefiind nici macar in tara...dovada ca a renuntat nu numai la joc ci si la adminat.

Sa nu exageram... la adminat am spus doar ca fac o pauza pana vad cum stau cu timpul. Nu am renuntat. Dar se pare ca informatoarea ta, te-a informat gresit. Intreab-o daca nu cumva sunt incontinuare admin.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Dar totusi, de ce ai dat stergere cont...niciun pic de cearta?? Se mai lasa lumea, dar lasa satele in trib...asta in cazul in care nu-si baga si stim noi cine coada:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus