Interviuri Lumea 2

  • Autor subiect Earl Diamondback
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

In fiecare saptamana voi incerca sa iau cate un interviu unor playeri pe care multi din voi ii cunoasteti mai mult sau mai putin:lideri de triburi,jucatori de top, etc.

Primul interviu incepe cu Condorul jucatorul care este clasat pe locul 1 in clasamentul jucatorilor dar si la inamici invinsi!





Earl:pentru inceput ai putea sa ne spui cateva lucruri despre persoana din spatele nick-ului Condorul?

Condorul:.am 31 ani, sunt o persoana extrem de activa, imi place foarte mult ''miscarea'' si strategia in general.

Earl:Cum ai inceput sa joci pe aceasta lume?

Condorul:.Era o zi din vara 2007, din cate imi amintesc si am primit un mass pe messenger...atunci a inceput totul.:)

Earl:Esti pe primul loc momentan. Ce anume te-a adus acolo, care sunt calitatile tale in paralel cu ceilalti playeri care sunt in triburi mult mai bine clasate ?

Condorul:.Momentan, da, sunt pe primul loc si sincer, acolo imi place sa raman, de asta si joc, in speranta ca echipa din care fac parte sa devina si ea tot prima...Nu ma pot lauda cu calitati edosebite, aici e vorba de timpul pe care il asociezi acestui ''proiect-hobby'', poate putine calitati de a ''manageria'' trupele/resursele.




Earl:Care trib il vezi in viitor dominand lumea 2?

Condorul:Nu cred ca prea devreme va domina un trib lumea 2, cred ca lumea2 va fi dominata de o alianta mai mare, chiar daca acum sunt 2 aliante mari, super puternice, consider ca in viitor se pot schimba multe, sunt foarte multi factori la mijloc...



Earl:Multi jucatori s-au retras de pe aceasta lume din diferite motive, pe tine ce te face sa continui?

Condorul:.Echipa si prietenii pe care i-am facut aici.


Earl:Ce crezi despre tribul din care faci parte acum? isi merita locul?

Condorul:Cred ca se poate mult mai mult...




Earl: Daca tribul tau s-ar dizolva in ce trib ai prefera sa continui?

Condorul:Nu stiu, depinde foarte mult de multi factori...



Earl:Ai vreun ''mentor'' in jocul triburile?


Condorul:Nu, cand am inceput eram chiar un ''noob'':))




Earl:pe cine ai propune pentru viitorul interviu?

Condorul:Cred ca pe dora2007



Earl:In incheiere, ai vreun mesaj de transmis jucatorilor de pe L2?

Condorul:Joc placut si sa nu uite niciodata ca e doar un joc!:)


Multumesc Condorul pentru timpul acordat si bafta in joc!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Din cauza aglomeratiei cotidiene am ramas in pana de idei, dar am incercat sa aleg cele mai bune intrebari si sa le pun aceste intrebari liderilor triburilor din top-ul lumii 2 sper sa va placa si acest lucru, voi updata acest post in functie de raspunsurile primite de la lideri!


Intrebari:
1.Pentru inceput ai putea sa ne spui cateva lucruri despre persoana din spatele nick-ului ?

2.Cum de ai ales L 2 si nu alta lume?

3. Din cate am inteles esti liderul/a tribului , ce te-a facut sa continui sa te lupti pentru locul 1 ?


4.Ce calitati trebuie sa aiva un bun lider de trib?

5.Nu sunt multi jucatori care s-ar stradui sa continue sa conduca un trib pana la sfarsitul acestei lumi, pe tine ce te face sa continui ?

6.Ce crezi despre tribul pe care il conduci acum? isi merita locul in clasament?


7.Ce trib(uri) ai vedea in viitor ca domina L2?

8.Dupa tine care este cel mai bun trib de pe L2, mai bine zis cel mai experimentat?

9.Pe cine ai propune pentru viitorul interviu?


10.In incheiere, ai vreun mesaj de transmis jucatorilor de pe L2?



Raspunsuri:
Ma numesc Zeno, sunt bihorean, magihiar. Stau in Timisoara joca acest joc de circa 4 ani cred, nu mai stiu exact :) am cunoscut acest joc prin fosta prietena care in acel moment juca pe lumea 1, m-am ferit sa incep sa il joc pt ca am vazut din prima clipa ca daca o sa ma joc am sa raman si am sa-l joc mult si bine, joc pe lumea de cand s-a deschis e adevarat ca nu cu acsest nick am inceput dar dupa ce am fost innobilat pe primul cont am facut contul asta si am reusit sa ma dezvolt poate si din cauza asta am ramas pe aceasta lume. Cred ca am jucat pe toate lumile dar nu am pus accent pe ele m-am concetrat doar pe lumea 2, am reusit sa intru in tribul pe care il conduc acum unde am cunoscut multe pers ca m-au ajutat de foarte multe ori la nevoie suntem ca intr-o fam cand are probleme unu sar toti si asta este un lucru foarte bun si important in acest joc. Nu suntem considerati ca si un trib familie puternica pe lumea asta, dar asta nu ne deranjeaza deloc sti cum zice si acel proverb " buturuga mica rastoarna carul mare" :)). Am ajuns liderul familiei poate si din cauza ca toti cei care au fost in conducere atunci cand am primit si eu aceste drepturi s-au lasat deja, am castigat increderea si respectul celorlati prin faptele pe care le-am facut pt aceasta fam dealungul anilor. Nu stiu exact ce calitati trebuie sa aiba un lider eu unul sunt intelegator cu toata lumea accept mult mai multe din partea membrilor tribului decat ceilalti conducatori din cate am vazut eu, totusi lumea ma asculta si imi cere parerea daca doresc sa faca ceva nou pt familie. Simcer sa fiu nu am crezut ca am sa joc atata timp acest joc dar se pare ca am ramas aici, ce ma face sa continui cand vad ca altii se lase poate faptul ca sunt liderul familiei si nu as dori sa imi las colegii balta, in prima faza am zis ca am sa las de joc atunci cand am sa ajunga la 10 mil puncte, dar acum mi-am propus un tel nou am sa ma las atunci cand am sa ajung la cota de 10 mii sate :)). Cum ziceam mai sus fam pe care o conduc este format din jucatori de incredere care ajuta atunci cand este nevoie din cate am obs ( nu stiu cum sunt restul) suntem foarte uniti si ne ajutam cum putem mai bine. In viit sper sa ramanem noi printre ultimele triburi fam de pe lumea asta ( dar cred ca asta isi doreste oricare lider adevarat). Ca si experienta parerea mea este ca cel mai experimentat trib de pe lumea asta este tribul NEW, au trecut printre niste razboaie prin care eu nu sunt ca noi treceam cu bine. Pt urm interviu l-as propune pe liderul tribului NEW darkwiz, iar pt cei care mai joaca pe lumea 2 le doresc multa bafta incontinuare si le transmit sa mai reziste putin ca nu mai dureaza asa mult aceasta lume inca circa 20 de ani de acum incolo :) o sa imbatranim aici.


Cu stima si respect HarapAlb66, lider familia GETICA

1.Pentru inceput ai putea sa ne spui cateva lucruri despre persoana din spatele nick-ului ?

Ma numesc Vlad, am 31 de ani.

2.Cum de ai ales L 2 si nu alta lume?

Am inceput pe L1 si L2 in acelasi timp dar din lipsa timpului am ramas doar pe L2

3. Din cate am inteles esti liderul/a tribului , ce te-a facut sa continui sa te lupti pentru locul 1 ?

Sunt mai degraba diplomatul tribului :)). Noi nu avem un conducator ci un consiliu de conducere din care fac parte vreo 20 de oameni. Absolut toate actiunile tribului trebuie sa treaca prin consiliul tribal.


4.Ce calitati trebuie sa aiva un bun lider de trib?

In primul rand ar trebui sa fie un bun strateg, iar in al doilea rand un bun diplomat

5.Nu sunt multi jucatori care s-ar stradui sa continue sa conduca un trib pana la sfarsitul acestei lumi, pe tine ce te face sa continui ?

Am avut mai multe tentative de a parasi jocul, dar de fiecare data prietenii m-au facut sa ma razgandesc. Nu vad alt motiv pentru care as ramane in joc.

6.Ce crezi despre tribul pe care il conduci acum? isi merita locul in clasament?

DBD este un trib format dintr-un grup de prieteni care incearca sa savureze jocul :))))
Cat despre locul in clasament cred ca am demonstrat de-a lungul timpului ca ne meritam locul printre triburile fruntase ale L2.


7.Ce trib(uri) ai vedea in viitor ca domina L2?

Nu cred ca un trib poate domina L2. Cel putin nu acum. Momentan “Alianta Sudului” domina jocul … dar se pot intampla multe

8.Dupa tine care este cel mai bun trib de pe L2, mai bine zis cel mai experimentat?

DBD :))

9.Pe cine ai propune pentru viitorul interviu?

Droopyxx

10.In incheiere, ai vreun mesaj de transmis jucatorilor de pe L2?

Spor la joc.


1.Pentru inceput ai putea sa ne spui cateva lucruri despre persoana din spatele nick-ului Pichiutza?

Din cauza ca multi nu prea stiu sa`mi citeasca nickul, primul lucru care trebuie stiut e ca Pichiuţă e baiat, il cheama George si e student in Bucuresti. Acum incerc sa`mi dau licenta.. daca "ma lasa" triburile :)) Am inceput sa ma joc dintr`o gluma cu niste prieteni, convins c`o sa renunt in prima saptamana.

2.Cum de ai ales L 2 si nu alta lume?

Initial, acum vreo 2 ani adica, m-am inscris pe L2 ca sa vad cum e *** in alta parte. Un fel de experiment, sa zic :) Erau doar 2 lumi deschise la momentul respectiv, eu jucam pe L1 destul de serios, iar lumea 2 mi se parea plina de de jucatori slabi care n-au mai avut loc "dincolo". Intre timp, a`nceput sa`mi placa aici mai mult pentru ca triburile nu sunt imprastiate si se joaca mai mult "pe harta" decat pe forum, cum se`ntampla pe L1 :) Alte lumi n-am mai incercat de-atunci.

3. Din cate am inteles esti liderul/a tribului Ghimes, ce te-a facut sa continui sa te lupti pentru locul 1 ?

Nici eu, nici tribul nu ne dam peste cap sa ajungem pe primul loc :) In prezent ne luptam sa ne castigam razboaiele, iar in general.. continuam jocul pentru ca ne place. O sa vedem noi pe parcurs unde ajungem :)

4.Ce calitati trebuie sa aiva un bun lider de trib?

Trebuie sa fie o persoana cu timp *** chef sa`i asculte pe toti, bun jucator si in principal..deschis, comunicativ *** prezent cand ai nevoie de el. Si, bineinteles, ii trebuie fler pentru decizii bune, altfel ramane fara trib :)

5.Nu sunt multi jucatori care s-ar stradui sa continue sa conduca un trib pana la sfarsitul acestei lumi, pe tine ce te face sa continui ?

Prietenii din joc, ca pe toata lumea.. Dupa ce joci 2 ani cu un grup de oameni si te simti bine langa ei, nu poti sa`i lasi balta prea usor.

6.Ce crezi despre tribul pe care il conduci acum? isi merita locul in clasament?

Suntem cel mai vechi trib din top10, cel mai "incercat" de razboaie, avem cel mai original nume, cea mai stransa comunitate *** cel mai laudaros lider :)) In clasament am urcat mereu incet, dar sigur... sper sa continuam si pe viitor la fel de sigur :)

7.Ce trib(uri) ai vedea in viitor ca domina L2?

In prezent, pe L2 se poarta un fel de "razboi mondial", cu o tabara dominand`o clar pe cealalta. M-astept ca in anul urmator balanta sa se`ncline si mai mult in favoarea DBD (tribul de pe locul 1 acum) si a aliatilor lor :)

8.Dupa tine care este cel mai bun trib de pe L2, mai bine zis cel mai experimentat?

Tocmai ce l-am numit mai sus. In momentul asta cred ca DBD`ul isi merita locul din clasament.

9.Pe cine ai propune pentru viitorul interviu?

miauuu, familia NE, sa`i cunoastem si pe ei :p

10.In incheiere, ai vreun mesaj de transmis jucatorilor de pe L2?

Distractie placuta`n continuare. Hai Brazilia!


1.Dora este numele meu, am 31 de ani…sunt frumoasa..desteapta..sincera …devreme acasa ..si foarte modesta :))))

2.Intr-una din zilele anului 2007, a venit la firma la care lucrez un baiat sa instaleze un programel.In timp ce isi facea treaba, am observat ca a intrat pe un site…a inceput sa dea extinderi la cladiri…asa a inceput totul..

3. Suntem un trib de top, am demonstrat pe harta .Locul 1 este relativ…azi este DBD (baieti extraordinari, sincere felicitari!) maine din doua miscari si o fuziune poate ajunge familia NE…
…atunci cand se va micsora costul talerilor si pe lumea 2...cine stie..poate vom ajunge mai repede pe locul 1… =))… glumesc!

4. Un bun lider de trib din punctul meu de vedere, trebuie sa fie un bun diplomat, un bun strateg si nu in ultimul rand trebuie sa aiba timp… mult timp disponibil pe care sa il dedice acestui joc…un bun lider de trib trebuie sa se gandeasca la colegi, inainte de a se gandi la sine si… trebuie neaparat sa aiba nervi de otel :)))

5. Pana la final alaturi de prieteni!

6.Tribul upS nu isi merita locul in clasament pentru ca sunt in trib jucatori cu experienta, oameni de calitate, care au avut parte de razboaie nu tocmai usoare si care nu joaca la potentialul pe care il au!Pot mai mult!!! La razboi copilasi!!!!:))))

7.Nu pot sa spun care trib va domina lumea 2 .Oricand pot aparea surprize…

8.upS normal! =)) http://www.youtube.com/watch?v=1socOem26Aw

9. darkwiz;droopyxx ;ghismo;lorrryyy..lista e lunga...

10.Bafta tuturor !
Nu uitati, este doar un joc pe care il jucam de placere, nu este un loc de munca!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus