Interviuri

DeletedUser

fapte de vitejie


sebyca recunosti ca abia astepti sa ti vina randul la interviu ? :))
 

DeletedUser6580

mie n-are dc sa-mi vina randu
tu esti cel mai slab jucator de pe triburile si is curios cum ai ajuns la aceasta performanta :))
 

DeletedUser

In continuare,Adinescu din SH a acceptat sa raspunda intrebarilor.Multumesc pentru timpul acordat:)

1.Descrie-ne putin persoana din spatele nick-ului.
Adinescu:In spatele nick-ului sunt eu, Adina- o impatimita a vechii arte a cititului (in prezent, desueta se pare), o rocker-ita cam zapacita, o fana a umorului de calitate si o adepta a filosofiei "nu te lua mereu in serios, lasa-i pe altii sa o faca".

2.Cum ai ajuns pe L6?
Adinescu:Apasand butonul de login :)),dupa ce am asistat la o discutie de 3 ore, la o terasa cu niste amici, pe marginea unor interesante teme cum ar fi: "cea mai eficienta aparare", "bah, eu fac 1000 de berbeci....", "ii rup lu' ala gura". Va imaginati ca singurul succes pe care respectivul tribalist l-a avut in ceea ce ma priveste, a fost ca m-am apucat de triburi :)):))

3.Ce experienta ai in afara Lumii 6?
Adinescu:Am inceput aci, apoi jocul m-a prins destul de tare intr-o perioada si am cochetat cu alte lumi, dar cele care mi-au ramas la suflet au fost L2 si Lclasica. De alftel, Lumea clasica am parasit-o cu mare greutate si mai am si acum momente cand regret noptile pierdute acolo. Ca si Bogdan (LIGHT), nu cred ca poti juca eficient pe mai multe lumi. Am ales L6 pt ca imi este cea mai apropiata de suflet, lumea pe care ma simt in largul meu.

4.Ca intemeietor SH,cum a aparut tribul si cat de departe tinteste?
Adinescu:Silent Hunters - la începutul L6, un grup de jucători de pe L1 s-a adunat pe aceasta lume noua pentru a reincepe jocul, ca intre prieteni. S-a numit mai intai FELINA, apoi ACAB (in urma unei fuziuni) si, in cele din urma, SH, asa cum l-am preluat eu, la 4 luni dupa deschiderea L6.
Am trecut prin diverse etape- academie R360,intrarea celor din SELECT, R360 si MIB.
Imi amintesc ca nu ni s-au dat prea multe sanse pe aceasta lume, ironic insa, suntem tot aci.
Cat de departe tintim?Da, ne-ar face placere sa vedem sfarsitul L6 :)):))insa nu asa cum il rostesc profetii tribali. Nu ma refer la dinamica triburilor pe harta, la cursul relatiilor diplomatice, ci la oamenii de dincolo de nick-uri. Cu orice iesire a unui prieten din joc, cu orice renuntare a unui dusman valoros, cu orice tradare, te apropii de sfarsit - de sfarsitul TAU pe L6.....

5.Poveste-ne putin despre razboaiele tribului.[actuale,daca vrei si din trecut]
Adinescu:Razboaiele SH - avem de doua tipuri:timpurii si scurte (Stefii, S_N, CRP, Y66) si lungi- FRIENDS, ~ARM~ si in prezent Mgoth. Acesta din urma este cel mai interesant, dar curg deja multe...prea multe vorbe pe forum despre el. Vom lasa jocul, norocul si harta sa decida, asa e mai fascinant.

6.Ce parere ai despre pozitionarea tribului tau pe harta?
Adinescu:Silent Hunters - sau, ca sa fiu corecta- nucleul acestui trib a fost/este in sud, am fost "sudisti" (termen vehiculat acum pe extern) si ne simtim bine:)). Extinderea spre est a fost dictata de dinamica hartii- razboaiele noastre au inceput si s-au desfasurat in sud-est, directia schimbandu-se dupa intrarea in razboi cu ~ARM~.
In prezent,tot harta ne indica....nord!Dar pana sa ajungem la mos Craciun,mai avem de trecut Marea Rosie:)) :))

7.Ce alt trib de pe L6 apreciezi?[inafara de tribul propriu,si de ce]
Adinescu:Trib....in afara de SH?:))in ordine alfabetica:Black, Light si Mgoth. De ce? Pentru ca sunt triburile care, dupa parerea mea, au pastrat un element de originalitate, de unicitate- ceva care le-a facut sa se deosebeasca de multitudinea de triburi ce s-au perindat pe L6.
Din cele care au fost mi-a placut DNY - singurul trib in care as fi ales sa joc daca nu jucam in SH.

8.Daca ar trebuii sa alegi jucatori pentru un nou trib,pe cine ai alege in special?
Adinescu:Joc alaturi de cine imi doresc sa joc, asa cum imi doresc sa joc! Stiu ca voi da apa la moara gurilor rele, dar colegii mei sunt cei mai grozavi jucatori. Echipa SH (si aci, dragilor, stiti despre cine vorbesc) este cea alaturi de care as alege sa joc, daca ar fi sa reincepem L6.

9.In ultimul timp au avut loc schimburi acide de replici pe extern cu privire la SH si nu numai.Ce parere ai despre comentarii/comentatori?
Adinescu:Eu nu joc pe extern (nici nu am de gand sa incep), asa ca nu doresc sa comentez. Fiecare e liber sa-si dea cu parerea, sa spuna ce ii trece prin cap, in limita posibilitatilor..... Noroc cu moderatorii, ca ne-am simti ca pe stadion citind externul :)):))Seminte careva?:)):))

10.Cum ai caracteriza L6?
Adinescu:Incet...incet.....incet....40 de ore....pfff.....STAI!intra in vrie!!! :)):)) fascinante furtunile de pe L6, nu credeti?!

11.Ce mesaj transmiti colegilor si cititorilor?
Adinescu:Dragii mei, acesta este doar un joc! Inchin un pahar de tulburel, va doresc sanatate, viata lunga si noroc!Rabdare sa aveti, ca lupta e lunga :))

PS:Astept nume pentru viitoarele interviuri.
 

DeletedUser

foarte frumos,se vede ca inainte de toate este un om manierat,nu cred ca apartenenta la un trib iti poate forma intelectul sau personalitatea,inca o data felicitari :)
 

DeletedUser31321

Felicitari Adina!M-am lamurit cine este persoana din spatele nick-ului si crede-ma ca am o parere foarte buna!
 

DeletedUser4833

Agerru ,nu eticheta doar pesoanele din Sh ca avand caracter si moralitate(asta ai dat de inteles spunand ca se observa ca este din SH),iti garantez ca sunt multi oameni de toata isprava pe L6...doar un trib sufera din punctul asta de vedere dar in rest sunt multi...o sa-i cunosti tu...

Interviu interesant ca si precedentul si precedentul,persoana din Sh nu am cunoscut-o dar pare un om de nota 10.



Intrebare Iei interviu doar intemeietorilor,daca da,vezi ca nu mai sunt multe triburi :D



Ps Va pupa Jean
 

DeletedUser6580

nu multumesc,nu sunt prea multe de zis despre mine
dar in schimb dasada poate sa spuna multe despre el :))
 

DeletedUser31321

Intervievatorule,eu zic sa il intrebi pe aggerru daca l-ar interesa un interviu:>
 
Sus