Interviuri

DeletedUser

Primul doritor pentru a acorda un intreviu este Tespis.Multumesc pentru timpul acordat.

1.Descrie-ne putin persoana din spatele nick-ului.
Tespis:Buna tuturor,celor care ma cunosc si celor ca nu ma cunosc.Cei care nu ma cunosc:numele meu este George, prietenii imi spun Georgica:)…sunt cuminte:)),imi place sa citesc, sa ascult muzica si sa petrec timpul cu prietenii.Sunt stelist nascut:)).Mai mult nu cred ca trebuie sa scriu.Cat despre joc las colegii si dusmanii sa ma caracterizeze:)

2.Cum ai ajuns pe L6?
Tespis:Cum am ajuns pe lumea 6?...Pai am stat acum 2 ani parka pe terasa la un suc cu un verisor de al meu si cei din Black si fosta Tracie cred ca il cunosc:fostul ramires,mi-a povestit despre acest joc.Ajungand acasa si plictisindu-ma am zis sa incerc si eu.Am inceput cu contul Amfion,care l-am pierdut fiind izolat si neajutandu-ma nimeni am pierdut satele ceea ce aici nu voi mai face:)...Acest cont l-am preluat de la fratele meu la 800.000 de puncte care vroia sa se lase.Mi-a placut foarte mult acest joc si nu am mai putut sa ma las:)

3.Ce experienta ai in afara Lumii 6?
Tespis:pai am jucat si pe speed-uri alaturi de colegii mei...Am incercat si alte lumi am fost pe 7 in KL parca dar m-am lasat si am zis ca ma voi concentra mai mult pe lumea 6 pentru ca va fi mai usor sa fiu mai activ daca joc doar pe 1 lume.

4.Daca tribul tau ar disparea,unde ai alege sa joci?
Tespis:Simplu.Daca tribul meu ar disparea si voi face tot posibilul sa nu se intample asta, nu as mai juca.Ma leaga foarte multe de acesti jucatori(prieteni) cu care uneori pierdem noptile si zilele.Poate 4% as continua sa joc pentru a razbuna distrugerea tribului.

5.Ce parere ai despre raboaiele tribului tau?
Tespis:pai cum toti stiti noi avem razboi cu SH si academia lor ~RT~.La inceput imi era putin frica vazand ca sunt mari si multi,dar apoi m-am gandit...”buturuga mica rastoarna carul mare”.Eu as vrea sa fie un razboi lung si frumos fara prostii.Unii iau acest razboi prea in serios si isi pierde personalitatea.Pe aceea ii rog sa isi aduca aminte ca este doar un joc.Granitele care le avem cu tribul SH sunt formate cum a zis si maculets din jucatori mari care au de unde sa atace si sa se apere.Asta sper sa nu fie o problema pentru M-goth:))

6.Cum vezi pozitionarea tribului tau pe harta?
Tespis:Tribul meu are o pozitionare foarte buna.Avem mare albastra si avem si granita ceea ce ne face sa fim activi.Din marea albastra atacam si e bine deoarece acolo nu ne ataca nimeni:)

7.Daca ar trebuii sa alegi jucatori pentru un nou trib,pe cine ai alege in special?
Tespis:pai nu prea stiu.Cred ca am prea multi prieteni pentru a alege doar cativa.Toti sunt exceptionali.Cu cativa colegi cu care am jucat pe speed am facut o treaba buna deci se vede cooperarea si placerea de a juca impreuna.

8.Care este rolul tau in trib?
Tespis:Rolul meu...pf...asta ma cam pune pe ganduri...Pai eu cred ca sunt membrul de incredere al conducerii si mana dreapta a conducerii:)).Si sunt teroristul tribului...Bine ca mi-am adus aminte:))

9.Cum ai caracteriza L6?
Tespis:Lumea 6 este foarte inceata.Pe aceasta lume mai sunt 4 triburi mari si frumoase.Inactivii din toate triburile deja cred ca sunt pe cale de disparuitie ramand doar cei care vor sa joace.Incepand razboaie “mondiale” toate triburile vor sa scape de inactivii lor.

10.Ce mesaj transmiti colegilor si cititorilor?
Tespis: Dragi cititori, colegi si dragi inamici,eu va transmit cele mai bune urari sa jucati tot asa,sa traiti fericiti si SA TRAITI BINE!:)) Si sa nu uitati ca e doar un joc;)
 

DeletedUser

Bravo, apreciez acest interviu chiar daca suntem dusmani
Si te cunosc destul de bine de pe 3 conturi atacate de voi unde eram sitter si am pierdut noptile
Mi-a placut mult faza cum ca acest joc este numai un joc de strategie si doar atat. Multi jucatori nu inteleg acest lucru.
 

DeletedUser

Multumesc pt timpul acordat:)
1.Descrie-ne putin persoana din spatele nick-ului.
aggerru:Am 37 de ani,mascul :D,scolit pe scoala comunista,imi place sa fiu serios in ceea ce fac dar nu ratez niciodata ocaziile de distractie.

2.Cum ai ajuns pe L6?
aggerru:pur intamplator,o reclama pe o pagina m-a facut curios si asa am ajuns aici.

3.Ce experienta ai in afara Lumii 6?
aggerru:Am jucat perioade foarte scurte pe alte lumi dar nu am mai avut acea placere de inceput ca pe L6 si am renuntat repede.

4.Daca tribul tau ar disparea,unde ai alege sa joci?
aggerru:Daca tribul meu ar disparea ar insemna ca prietenii mei nu mai joaca aici,deci nu mai are nici un sens sa continui.

5.Ce parere ai despre razboaiele tribului tau?
aggerru:Momentan tribul SH are un razboi de uzura cu M-GOTH,un trib cu cativa jucatori buni dar si cu ceva inactivi(ca peste tot de altfel).Noi speram ca in timp sa dovedim ca nu intamplator suntem in primele 3 si sa inclinam balanta in favoarea noastra.

6.Cum vezi pozitionarea ta si a tribului tau pe harta?
aggerru:pozitia de inceput daca nu ma insel a fost una centrala,apoi prin prisma razboaielor am ajuns sa mergem spre nord.Momentan stam bine si speram sa fie si mai bine.

7.Daca ar trebuii sa alegi jucatori pentru un nou trib,pe cine ai alege in special?
aggerru:Nu se pune o astfel de problema,SH va exista pana la final.Sigur va fi cu mai putini jucatori dar eu voi ramane tot aici impreuna cu prietenii mei.

8.Care este rolul tau in trib?Esti multumit de el?
aggerru:Rolul meu in trib? Fac parte din conducere,o conducere care a stiut sa-si tina oamenii aproape.Mai ma ocup din cand in cand si de atacuri......Multumit? Atata timp cat colegii sunt multumiti de mine si eu sunt multumit.Asta inseamna ca ei au incredere in ceea ce fac si asta ma obliga sa tin stacheta sus.

9.Cum ai caracteriza L6?
aggerru:L6 este o lume ideala pentru mine.Viteza inceata chiar daca uneori devine enervanta iti lasa timp si pentru viata personala.Pana la urma e doar un joc,nu?

10.Ce mesaj transmiti colegilor si cititorilor?
aggerru:Sa incercam sa ne iubim mai mult aproapele.Sa ne aplecam urechea la greutatile celor din jur si sa incercam sa ajutam.Ajutand oamenii de langa noi sufletul va deveni mai curat si viata va deveni mai frumoasa.Spor la joc pentru toti ....dar nu uitati,viata reala e mult mai importanta decat orice lume virtuala !
 

DeletedUser

Multumesc pt timpul acordat:)
1.Descrie-ne putin persoana din spatele nick-ului.
Papadia:Sunt femeie in toata firea, cu familie, cu un job stabil, c-o masina galbena, rate la banci, dar cu cativa boi plecati de acasa. De ce? Fiindca in timpul liber, in loc sa crosetez sau sa ma uit la telenovele, mie imi plac triburile, filmele sf, sexul, şofatul si berea savurata impreuna cu prietenii.

2.Cum ai ajuns pe L6?
Papadia:Nu am ajuns eu pe ea, ea a venit singura la mine. Eu nu am nicio vina. De fapt la noi, gasca alaturi de care am infiintat in februarie 2007 tribul DWCC pe versiunea beta.

3.Ce experienta ai in afara Lumii 6?
Papadia:pai in afara Lumii 6, ma pot lauda cu 7 ani de administratie, vreo 19 ani de soferie, 17 ani in calitate de mama. Pe triburi slabut, doar vrei 3 ani jumătate, de cand au aparut triburile romanesti.

4.Daca tribul tau ar disparea,unde ai alege sa joci?
Papadia:In echipa de gimnastica masculina a lotului olimpic. Intotdeauna mi-am dorit sa sar la/pe cal, nu sa-i trimit de acasa la sinucidere sigura uneori.

5.Ce parere ai despre razboaiele tribului tau?
Papadia:Sa fie binecuvantate, ca daca nu erau ma uitam la telenovele acum.

6.Cum vezi pozitionarea ta si a tribului tau pe harta?
Papadia: De obicei eu sunt cu galben (culoarea mea preferata) si tribul cu albastru.

7.Daca ar trebuii sa alegi jucatori pentru un nou trib,pe cine ai alege in special?
Papadia: Daca as fiii obligata si ar trebuiii neaparat, as alege in special dusmanii, sa nu mai avem razboaie, sa pot termina si eu soseta aia inceputa in clasa a 7-a la ora de lucru manual.

8.Care este rolul tau in trib?Esti multumita de el?
Papadia: De cine sa fiu multumita? De rol sau de trib?
Am roluri diverse in trib, de la Regina Maria (poreclita in popor mama ranitilor) sau Justitiarul innobilarilor interne pana la Ms. Troop Mom (cand copilu’ invata ptr teza de la mate sau nena titularul de cont are treburi urgente ce nu sufera amanare)

9.Cum ai caracteriza L6?
Papadia:O lume nebuna, nebuna, nebuna! Dar tocmai pentru a lasa loc si altor activitati extratribale (spalat, calcat, gatit, job, educatia copilului, escapade cu prietenii joia, concedii scurte si dese).

10.Ce mesaj transmiti colegilor si cititorilor?
Papadia:Colegilor nu le transmit nici un mesaj, fiindca am premium si le pot trimite circulara. Cititorilor de aici si de pretundeni: iubiti-va si aveti-va ca fratii! (poate se incheie razboaiele sa temin si eu soseta mai sus mentionata).
 

DeletedUser

Incantatoare ca de obicei doamna Ileana.

ps: te astept in primavara la Costinesti sa vad iar cat de mult iti place sa bei bere.
 

DeletedUser

Pan'la primavara sa faci rost si de un mp de etamina, ca vreau sa cos o carpeta in timp ce savuram berea aia. Ideea mi-a dat-o Adinescu :D Tu stai cu harta L6 deschisa pe laptop si eu o s-o brodez pe panza. Si sa-mi iei numai ata albastra si bleo, ca n-o sa fie nevoie de alte culori. ..si ceva galben, bineinteles.
 

DeletedUser22352

papadia...dupa cum evoloati e cred ca iti trebuie mai multa ata rosie...:)))
 

DeletedUser

Stai tu fara grija! Evolotia noastra e calcolata! Ata rosie e soparatoare la vedere, medicul recomanda colori calde si linistitoare (noante de albastru)
 

DeletedUser

Dumnezeu să-l ierte şi să-l odihnească acolo în baza de date.
 

DeletedUser

interviurile se dau la tv.pentru unii d aici,lupta s-a mutat in arena politica si in strada.evident,pt cei care au folosit jocul de strategie ca si pe un simulator.pentru ca sunt si adevarati luptatori pe aici.
 
Sus