Interviuri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Discutiile aici


1.Cu cine am onoarea sa discut?
"Onoare" e un cuvant greu pentru un om obisnuit ..

Atunci spune-ne cate ceva despre omul din spatele contului!
Omu' din spatele calculatorului ??? - Un baietel cu frica lu' dumnezeu (cu d mic) :p:)

2.Cum ai descoperit Triburile?
Eram acum vreo 4-5 ani client fidel al unui internet-cafe din Craiova si acolo am vazut la "colegi de breazla" .

3.De ce ai ales acest nick?
profucv = pro fotbal UNIVERSITATEA CRAIOVA - cu asta am jucat multe jocuri inainte de a juca triburile e nickul meu din anii '95 de mess

4.Ne spui in ce triburi ai jucat? Si de ce ai ales sa schimbi tribul?
Am jucat pe l7 in 5 triburi - 1 intemeiat de mine cu 3 prieteni din copilarie , apoi am facut fuziune cu un alt trib ca intemeietor (eu alaturi de un copil) s-a rupt totul in 2 zile , apoi am intrat in OLD (alaturi de 2 jucatori foarte buni - dar care profitau de .."inocenta" mea) ca intr-un final impotriva vointei mele sa intru in DIABLO (asa au zis cei 2 ca e mai bine)

5.Ai o istorie lunga pe L7...ne spui cateva picanterii legate de diplomatia,tradarile,prieteniile L7?
pffff .. cat misto o sa imi iau pe intrebarea asta ..
Sa incep .. am venit cu coada intre picioare in DIABLO , imi vedeam linistit de jocul meu desi mai erau ceva divergente intre cei 2 jucatori experimentati cu care venisem aici si 2 tipe care erau mai de mult DIABLO .
Intemeietorii de atunci JET-LI jucator si om de nota 10 , si CITU - Super jucator , (inca astept sa bem o bere impreuna) au decis ca ar fii mai bine pentru trib sa ma ocup eu de tot (datorita unui atac impotriva burn organizat de mine), alaturi de unul dintre cei 2 cu care am venit - BUNICA DIN CUBA ..
Era o situatie critica - MOD picase (aliatii nostrii) , iar noi eram un rotund (k43 , k44 , k54 -putine sate) in mijlocul inamicilor :
BURN - loc 1 - k33 , k34 , k45 (granita)
DIE - loc 2 - k33-k43 , k44, (granita)
TSL - loc 3 - doar in k 54 aveam ceva granita cu ei
Noobs - loc 4 - sudul k44 si k54 ...
Nimeni nu ne acorda vreo sansa atunci .. usor usor ..
Burn s-a dus (multi au venit la noi - pierdeau sate) , noobs datorita faptului ca au atacat tot tribul 3 jucatori -1 sunt eu , altul il aveam in sitter( nu cum zic ei ca datorita adminilor ) si nu au luat foarte multe sate ,dar si datorita a prostei diplomatii facute de MARTIAN - aliante peste tot decat DIABLO la inamici .
Scapind de 2 razboie grele si avind la granita cu DIE (devenise no. 1) jucatori eceptionali gen RIAN si ARII care luau multe sate de la inamic , ne-a fost mult mai usor sa ne dezvoltam avand foarte multi barbari in sud (am incheiat un pna cu TSL) , jucatori care pierdeau sate pe zii ce trecea in est (fostul Burn) , iar n-w il tineau cei doi jucatori + inca cativa .
A urmat apoi ruptura die , fuziunea intre ei si heaven formarea TDL , moment in care noi a trebuit sa ne gasim alti aliati ..Am gasit in tribul Viking un trib de oameni activi , care se luptau si luat foarte multe sate de la cei din noul format TDL . Am avut o perioada buna in care tot timpul , seara de seara stateam in conferinte eu cu bunica din cuba , moryoka si Dacus 100 . Ne intelegeam foarte bine , 3 olteni si un timisorean pus pe glume .
A urmat plecarea lui Bunica din cuba in ~FR~ si promovarea lui AMX20 ca si intemeiotor in DIABLO .
Atunci s-a format alianta All 4 one :
Diablo , Viking , dark si ~FR~ deoparte
TDL ,TSL,TFO(Desi era 1 alianta a nostra de pe l7) heavem si nu mai stiu care triburi deoparte
Pe de alta parte crestea vazind cu ochii tribul H.K.(trib cu care noi aveam deja alianta)
Ruptura a inceput de cand Dark a picat
In zona de est a hartii se tot formau triburi pe care viking le acapare , noi urmind sa ne dezvoltam in n-w . A picat si tdl , a picat si heaven , vikingul luand cam tot , noi facind pe mielusei ..
In aceasta perioada au intrat la noi cativa jucatori din TSL a (academia lor) de unde am avut un mare castig - PRICEPUTUL67
Amx20 s-a lasat de joc astfel incat Intemeietori eram eu , Luptatorul veteran si Priceputul67 .
Am facut o fuziune FOARTE BUNA cu tribul -=D-B=- care ne-a ajutat in razboiul pe care il aveau ei deja cu -TFO- . =-D-B=- era un trib micut , dar cu oameni activi si foarte buni jucatori . Sunt convins ca aceasta fuziune ne-a ajutat sa ajungem sa fim ceea ce suntem acum .
Facind fuziunea cu ei , luptatorul veteran a renuntat la drepturi astfel incat drepturile de intemeire le aveau ca si pana in ziua de azi Camicadze , priceputul67 si eu .
Avind razboi cu ramasitele TDL - redenumit reborn - si cu ~TFO~ ne mergea de minune . Am avut atunci cea mai frumoasa perioada petrecuta pe acest joc . Vorbeam cu inamicii (cei din ~tfo~ - codite si johnnie b) in aceeasi conferinta desi lansam atacuri asupra lor . Stateam ca nebunii pana la 3 dimineata 20 de insi in conferinte pe skype iar dupa aceea la 4 se trezea un
nebun ca TAMINA sau COSACKSS sa dea niste spionaje .. si uite asa ne prindeau zorii zilei .. luind sate de la .. ~TFO~
Tin sa felicit cele 2 jucatoare Coditze si Johnnie b (primul jucator care mi-a luat sat(2) pe l7 dupa aproape 2 ani - NE RECUPERAT)
A urmat pentru tribul DIABLO o perioada foarte buna in care maturam cu toti jos , si poate de aceea a venit momentul in care cei din Viking s-au certat (moryoka si dacus 100) . Amandoi (olteni de ai mei) imi ziceau
ca celalalt vrea sa atace DIABLO . Viking s-a rupt , iar noi am decis sa pastram alianta cu viking si sa le acordam "razvratilor" pna .
Am discutat cu moryoka problema tribului MAIDEN - trib aliat cu ambele triburi (DIABLO si Viking) nu a avut nimic impotriva ruperii relatiilor noastre cu ei .
In 2 zile dupa ce le-am declarat razboi celor din Maiden - cand mai multi jucatori din DIABLO incepusera atacurile asupra lor - am observat ca atacurile ajungeau .. pe viking . Aducind 2 conturi dintre cei "razvratiti" la noi si noi luind sate de la cei "fosti maiden" razboiul era ca si inceput ..
Ei i-au adus intre timp pe cei din heaven ... moryoka s-a lasat de joc si astfel tribul viking a ajuns pe mana unor "figuri celebre" zalast flori , amonn-ra si morfen . Cu ei nu am discutat de prea multe ori , cert este ca in sud luam sate (ramiselel tfo + IPAL = flame) in vest ne mergea de minune (fostul maiden - devenit viking sau barbarizat) , in schimb in zona k32 , k33 , k34 aveam mari probleme .
A urmat un raboi (poate cel mai greu ca si replici la atacuri - si impotriva jucatorilor foarte buni - Demogladiatorul , Zeus01 , Zalast flori , morfen , amonn-ra , noltisor , gerula59 , supermyha70 - jucatori buni de la care cu greu reuseai sa iei un sat sa poti sa il si pastrezi .
Cativa jucatori de la noi gen rocca forte , yoghin , hashimoto , allexzandra erau permanent atacati , cu greu am i-am facut (noi conducerea) sa ii facem sa nu renunte .
A fost o perioada grea , in care ca sa iei un sat in k34 (cea mai grea zona a razboiului) iti trebuiau 100 de fuluri . In alte zone se luau sate mai usor , astfel incat au ajuns sa se afirme si alti "playeri" , mult prea laudati pe aceasta lume si care (ca si mine acum 3 ani ) venisera cu coada intre picioare la portile .. DIABLO ..
Ajungind in momentul in care luam peste 100 de sate pe zii si barbarizindu-se tribul TSL (pe care desi i-am avut la dusmani - tot timpul ne-am respectat) - cei din H.K. au decis ca intr-o noapte sa atace miseleste o foarte mare parte din granita cu ei - asta desi eram aliati .
A urmat ceea ce stie toata lumea .. am luat pumni vreo 2-3 saptamani , pana ne-am organizat , cei din heaven care erau ... "in pielea goala" - amon-ra barbarizat , morfen-toate satele sparte , zalast distrusa psihic , si demogladiatorul singurul care s-a luptat pana in ultimul minut pana sa intre in DIABLO (asta o stiu pentru ca eu si el am luptat pentru un sat ) am incercat sa ne reorganizam pentru razboiul cu H.K.
A durat mai putin de 1 luna , desi preconizam sa pierdem timp de vreo 3 luni sate si sa pierdem 3-4 conturi (norogex,angel of terror,pusky ilie,dilita-si poate cuionut) . Vazind ca sunt SLABI am organizat la nivel de trib un atac de 25000 de sate prin care PUR SI SIMPLU i-am pus cu botu' pe labe pe marii H.K. (aflati pe 1 loc la momentul cand ne atacau) .
De aici in colo nu mai e nimic de zis ... decat de apreciat TOTI JUCATORII DIN DIABLO care au pierdut zile si nopti pentru ... acest joc ..

6.Ati intrat vreodata intr-un razboi in care stiati de la inceput ca nu aveti sanse de castig?
Singurele razboaie pe care le-a declarat DIABLO au fost impotriva ~TFO~ , IPAL (ambele viitoare flame) , Maiden . In toate 3 am intrat in razboi cu prima sansa (zic eu cel putin datorita numarului de sate) .

7.Ai vreun ''mentor'' in jocul triburile?
Mentor pe acest joc nu am pentru ca eu (noi conducerea diablo) am condus acest trib ATIPIC - in 3 ani doar 2 jucatori am bagat la innobilari , si au fost inca vreo 2 dati afara din trib . .

8.Dupa ce principii te ghidezi in joc? Sau orice e permis?
Ca si conducator daca are cineva sa imi reproseze ceva (vorbind strict de diplomatie) personal nu imi reprosez nimic - sper si cred ca cel putin din punctul asta de vedere sa nu fiu "huiduit" . Ca jucator NICIODATA in afara de momentul cand aveam 1 sat nu am incercat sa inchei aliante personale .
Nu imi place sa vorbesc aproape niciodata cu inamicii- doar daca el ma "baga in seama" - si atunci incerc sa evit)

9.Poti sa faci un rezumat al realizarilor si esecurilor pe care le-ai avut dea lungul timpului pe aceasta lume?
Ca realizari nu trebuie sa vorbesc eu , ca esecuri insa ar fii ceva de zis ..
De pe contul meu mai greu s-au luat sate , am mai stat sitter la colegi .. insa acolo m-am descurcat mai greu ... am avut la un moment dat si reprosuri , si de aceea am luat foarte greu sitter .
Am avut un moment de ...."ratacire" :p :)) acum vreo 6 luni cand dupa 1 an imi gasisem de munca in viata reala si o lasasem mai moale cu triburile ... La acel moment mai multi jucatori (unii buni-fosti din heaven) au decis sa iasa din DIABLO datorita unuia dintre ei care tot timpul avea numai nemultumiri . Atunci (a 2 a mea zii de servici) am avut neplacerea sa ma trezesc cu 6000 de atacuri (dintre care doar vreo 2000 notate- pe sate puse la punct) din parte fostilor colegi . E normal ca avind satele goale in k34 si k45 sa fiu prins nepregatit . S-a tot facut misto de mine in perioada aia (am pierdut sat luat doar cu nobil) - nu am mai postat nimic pe forumul extern de atunci - dar acum cred ca a venit timpul sa vin cu argumente .
Cand m-am culcat la ora 00 00 aveam 2000 de atacuri (toate notate) , si cand am deschis pc-ul la ora 10 15 (de la servici - ATENTIE era a 2 a mea zii de munca) aveam 6200 -dintre care in fiecare minut aveam cel putin 2-3 . In aceeasi perioada ma mutasem (imi mutasem domiciliul - sa inteleaga toata lumea) si NU aveam net acasa , doar un stick pe care ma puteam connecta doar intre orele 1 si 7 . Au fost multe zambete pe buze cand eu aveam trupe de atac in sat , dar au fost momente cand le tineam INTENTIONAT , deoarece "dusmanii" atacau chiar si cu aparare - deci nu stiu cine e mai de ras , cel care ataca cu aparare sau cel care se apara cu atac - .
intr-un final dupa 6200 de atacuri am pierdut 8 sate si am luat 42 (Atentie -asta in doar 3 zile) .. Nu stiu ce motiv au unii sa rada .. Acest subiect e considerat un ... esec .. poate singurul ..

10.Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la L7 desigur, deciziile care le-ai luat aici,ce ai face diferit?
Nu as fi salvat 2 jucatori care la un moment dat ajunsesera rang 1

11.Povesteste-ne un moment amuzant din viata de tribal !
Iti povestesc unul de vis .. am stat 7 zile la munte in cea mai frumoasa perioada a vietii mele (poate doar nasterea copiilor mei sa fii fost un moment mai fericit)
si hazliu ar fii momentul in care un "rebel" din diablo - in speta gerula59 m-a vazut ca am venit intr-un bar unde isi dadusera ei intalnire si s-a rosit la fata mai rau decat un rac fier .. Intr-un final toti ne-am distrat (poate mai putin el)

12.Dar unul tensionat?
Acelasi moment in care am intrat alaturi de cativa colegi in barul in care erau "razvratitii" . Pana la uram a iesit totul ok

13.Jucatorii L7 se intalnesc face-to-face?
Da eu am participat la vreo 3 intalniri cu colegii din bucuresti si alte orase , am fost odata si in craiova la o intalnire , dar acolo am fost jucatori de pe mai multe lumi ...

14.Ai jucat/joci si pe alte lumi? Dar pe alte servere?
Pe alte lumi am jucat , dar doar pe l3 am fost devotat (aproape) cum sunt pe l7 , dar acolo am fost nevoit sa ma las de joc din cauza unui "neica nimeni" din conducere .

15.Tinand cont de evolutia jocului de la lumea 1 pana la lumea 24, ce parere ai despre modificarile aduse jocului?
Eu nu am jucat de la inceput sa imi pot spune o parere pertinenta , dar ce am vazut de-a lungul timpului pe l7 mai mult imi displac decat sa imi placa ...

16.Spre deosebire de celelalte lumile pe care ai jucat, cum ai cataloga lumea 7 ca nivel al jucatorilor din punct de vedere a experientei? Dar a conducatorilor?

Acum 2 ani daca puneai aceasta intrebare toata lumea iti zicea ca pe l7 s-a adunat "spuma" , acum majoritatea zic ca aici sunt numai ..."legume" .. Ca sa fiu un pic sarcastic ... Am fost multi buni ... DAR DOAR CEI MAI BUNI REZISTA ..

17.Ce parere ai de schimbare modului de folosire a sistemului de cont premium?
Desi s-ar putea sa nu iti pice bine sunt de parere ca e o noaua modalitate de a ne lua mai multi bani .

18.Crezi ca la ora actuala mai sunt necesare tutorialele pe forum?
Nu stiu eu deastea :p :))

19.Ne poti enumera cativa prieteni de pe L7?
vanina , iulia , cosackss , tamina , issac , cocos , omron , dany , rian , martyneel ,kuku , isa ,mielu , meles , soluna , ludovic , maya , mihai (allexzandra) , id3m , luci (poarta) , vlad , cristina , pirtu' , mihai (un mercenar :p :) ) corandra , laura , dunraful ...
Stau si ma gandesc si sunt convins ca maine o sa se uite multi stramb la mine ....
II CONSIDER prieteni pe foarte multi colegi ..

20.Daca ar fi sa faci un top 5 al celor mai buni jucatori de pe L7 , care ar fi acel top si de ce?
:))
Am interactionat cu multi jucatori ,dar foarte putini cred ca i-as aprecia ca si atacatori , insa am cunoscut jucatori mult mai buni decat sunt eu ca si jucatori defensivi , de aceea o sa aleg doar dintre acestia :
1 - Coditze .
2 - Zalast flori .
3 - demogladiatorul
4 - shau
5 - Tamina - desi cred ca la general e cel mai bun jucator de triburile cunoscut de mine . (poate doar rian sa il bata) .

21.Pe viitor cu cine ai dori sa vezi un interviu, si de ce? Te-as ruga sa numesti cel putin un coleg de trib,un aliat si un „dusman” .
COSACKSS - fara doar si poate .. Asa mult va iubeste .. incat sunt sigur ca o sa iasa SHOW .. Pune-o pe alizeea sa se roage de el :p :))

22.De ce crezi ca forumul L 7 este atat de "nepopulat"?
Pentru ca noi nu suntem laudarosi (doar eu acum) si invinsii nu au cu ce sa lauda :p :)) (poate doar shau care isi deschide topicuri singur) :p :)))

23.Tu ce ai vrea sa gaseti? Ce te-ar face sa fi mai activ pe forumul extern?
Povestea mea e lunga . Ce iti zisei aici nu e nimic , am multi "prieteni" si la ora 3 30 cand scriu acest interviu daca postez ceva imediat ar fii 2 "looseri"-ca doar e permis sa imi sara in cap .. deci prefer sa tac ...

24.In incheiere, ai vreun mesaj de transmis jucatorilor de pe L7?
Ca mesaj am doar pentru cei din h.h. sau tnt sau twn sau cum se vor mai numii .. nu va chinuiti ca va chinuiti degeba :) (Olteanu' al draqu - tot trufas)
Multumesc colegilor care m-au ajutat de-a lungul timpului si cu care sper din tot sufletul sa ramanem prieteni pentru totdeauna si in viata de zi cu zi ..
Multumesc . Ramane sa trimiti baxurile de bere la Craiova . Adresa ti-o trimisei pe skype :p :)

Merci pt timpul acordat…bine ca nu am propus asta dimineata :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1.Cu cine am onoarea sa discut?
Ma numesc Bogdan si numele din joc este **stelele**iadului**.

2.Cum ai descoperit Triburile?
De jocul triburile am aflat de la un prieten care se juca si el .

3.De ce ai ales acest nick?
Am facut acest nick ca sa ma joc mai mult pe speed cu el. Nu l-am ales special. Asa imi venise atunci in minte.

4.Ne spui in ce triburi ai jucat? Si de ce ai ales sa schimbi tribul?(daca este cazul)
Pe lumea 7 am jucat in cateva triburi imporantate.
-dark- ar fi cam primul trib imporatant in care am jucat . Am plecat din –dark- in Narf! pentru ca tribul era pe cale sa se desfiinteze . In Narf! imi facusem multi prienteni dar pentru ca multi vroiau sa dea stergere am luat hotararea sa plec in Viking la prietena mea zalst flori . Dupa picarea vikingului toata lumea a plecat in ce parte a putut , eu m-am dus in MIR unde nu am stat mult pentru ca m-am dus la cei din DIABLO unde sunt si acuma .

5.Ai o istorie lunga pe L7...ne spui cateva picanterii legate de diplomatia,tradarile,prieteniile L7?
Oho buna intrebare ... o sa o iau la rand fiecare din subpuncetele acestei intebari .
Diplomatie ? In cate triburi am fost nu mi-a placut sa ma implic foarte mult si nu am avut nici o treaba cu diplomatia .

Tradari , nu prea mi-am tradari prieteni adevarati , am putea lua in considerara tradare ceea ce am facut cu cei din narf. In narf cand venisem nu prea aveam prieteni , prieten il puteam cosidera la acel timp doar pe xoy (sper sa nu gresesc numele ) cel care m-a adus in acel trib. In narf am avut una dintre cele mai bune perioade de crestele ale mele . Ajungand prieten bun cu xoy am fost foarte mult ajutat de el in sensul ca daca intra un jucator la inobilari interne eram intrebat si eu daca vreau sa iau ceva sate de la acel player.
Acuma si traderea , fiind in narf si avand razboi cu cei din viking , narf-ul incerca sa faca orice ca sa aiba macar o sansa sa castige acel razboi , care insa nu a venit. Auzind de la unii jucatori ca cei din narf vor sa dea stergere cont in masa , m-am gandit spre binele meu sa plec in vinking. Dupa plecarea mea fosti mei colegi au trimis pe mine toata apararea si tot atacu care il aveau. Acest lucru li s-a parut lor o tradare :D.

Prieteni ? nu prea am avut asa de multi prieteni buni pe lumea 7 pana sa intru in DIABLO . Prieteni buni au cam fost : just4fun ; xoy; zalast flori ; soluna ; ludovicnapoleon si cu timpul mai multi din DIABLO.

6.Ati intrat vreodata intr-un razboi in care stiati de la inceput ca nu aveti sanse de castig?
Singur in razboaie nu am intrat , am intrat in razboaie daor impreuna cu tribul si in momentul in care am vazut ca nu resusesc sa ies din acel razboi am incercat sa fac ceea ce pot ca sa-mi fie bine.

7.Ai vreun ''mentor'' in jocul triburile?
Un mentor ? nu am nici un mentor de cand am aflat de triburile am jucator impreuna cu tatal meu si am invatat amandoi sa jucam acest joc fara ajutorul nimanui.

8.Dupa ce principii te ghidezi in joc? Sau orice e permis?
Principiul dupa care ma ghidez in joc este sa-mi fac prieteni cu care sa pot colabora. Nu este cam orice permis , daca te dai prieten cu cineva si pe urma il ataci pe la spate nu e prea frumos.

9.Poti sa faci un rezumat al realizarilor si esecurilor pe care le-ai avut dea lungul timpului pe aceasta lume?
Singurele realizari ar fi urcarea in clasament chiar daca nu am inceput chiar din prima zi si esecuri nu prea sunt pentru ca orice jucator care a resuti sa ia sate de la mine a pierdut mai multe decat a luat. 

10.Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la L7 desigur, deciziile care le-ai luat aici,ce ai face diferit?
Nu as schimba nimica , eu zic ca toate deciziile care le-am luat , le-am luat cu cap .

11.Povesteste-ne un moment amuzant din viata de tribal !
Cel mai amuzant moment pe care mil aduc aminte fiind mai de curand este legat de cei din RRD. Nu mai atacasem RRD-ul de ceva vreme si cand m-am gandit sa le mai dau 2-3 atacuri –Deagle- imi zice :

-DeaGle- în data de xx.xx. la ora xx:xx
.................. am auzit ca ai probleme pe acasa , si cu scoala din cauza triburilor .

-DeaGle- în data de xx.xx. la ora xx:xx
nu conteaza cine mi-a zis asta am auzit ca se ** mai nou , cica nu mergi la scoala din cauza ca stai pe triburile mai tot timpul si ca vrea taicato sa-ti sparga calculatorul din cauza asta .

Si acuma cand recitesc acestea imi vine sa rad. Nu stiu cine a spus aberatiile astea dar cred ca avea ceva la bord cand a zis. 

12.Dar unul tensionat?
Un moment tensionat a fost atunci cand am plecat din narf! si majoritatea jucatorilor au inceput sa ma atace . Imi era foarte greu sa intru atunci pe triburile pentru ca aveam niste probleme .

13.Jucatorii L7 se intalnesc face-to-face?
Din cate stiu eu se intalnesc jucatori de pe lumea 7 , si eu m-am intalnit cu cativa jucatori de pe L7 care sunt din Buzau.

14.Ai jucat/joci si pe alte lumi? Dar pe alte servere?
Am mai jucat si pe tribalwars.net dar din lipsa timpului m-am last . Pe triburile.ro este singura lume pe care mai joc din aceeasi problema a timpului.

15.Tinand cont de evolutia jocului de la lumea 1 pana la lumea 24, ce parere ai despre modificarile aduse jocului?
Nu am jucat chiar de la lumea 1 , jocul a evoluat bine , grafica arata mult mai bine ca la inceput . Felicitari pentru acest lucru echipei.

16.Spre deosebire de celelalte lumile pe care ai jucat, cum ai cataloga lumea 7 ca nivel al jucatorilor din punct de vedere a experientei? Dar a conducatorilor?
La inceput se zicea ca pe lumea 7 sunt jucatori buni . Conducatorii au incercat sa faca ce e mai bine pentru trib.

17.Ce parere ai de schimbare modului de folosire a sistemului de cont premium?
Nu s-a facut bine aceasta modificare pentru ca majoritatea se obisnuise sa cumpere cate 5 pp-uri si acuma trebuie 200 . Trebuia odata si odata sa se scumpeasca si contul premiu .:)

18.Crezi ca la ora actuala mai sunt necesare tutorialele pe forum?
Nu mai sunt necesare pentru ca acuma mai oricine cand se apuca de triburile se apuca ca ii zice un prieten si acel prieten il ajuta sa invete tot ce trebuie ca sa joace.

19.Ne poti enumera cativa prieteni de pe L7?
Soluna , sevan kingdom , priceputul67 , profu , ludovic ; THE WEREWOLF ; m0ndy si mai multi din tribul DIABLO.

20.Daca ar fi sa faci un top 5 al celor mai buni jucatori de pe L7 , care ar fi acel top si de ce?
1-zalast flori
2-profucv
3-priceputul67
4-ludovic
5-shau (pentru felul cum sa apara).

21.Pe viitor cu cine ai dori sa vezi un interviu, si de ce? Te-as ruga sa numesti cel putin un coleg de trib,un aliat si un „dusman” .
Ar fi bine sa ii faceti un interviu si lui priceputul67 pentru ca si ea s-a luptat si se lupta pentru tribul DIABLO.Shau ar fi cel mai bun dusman care ar trebui sa fie intervievat .Si un aliat ? greu de zis , cred ca cineva din EXE ar tebui.

22.De ce crezi ca forumul L 7 este atat de "nepopulat"?
Forumul este atat de nepopulat pentru ca lumea nu are timp .

23.Tu ce ai vrea sa gaseti? Ce te-ar face sa fi mai activ pe forumul extern?
Nu m-ar face nimica mai activ pe forum pentru ca orice ar fi pe forum dusmani or sa se certe intre ei si asta duce la o pierdere mare de timp.

24.In incheiere, ai vreun mesaj de transmis jucatorilor de pe L7?
Ca cei din NWT sa se chinuie mai mult si colegilor vreau sa le multumesc pentru tot sprijinul acordat , ca si datorita lor sunt acolo unde sunt .

Multumesc pentru timpul acordat!
 

DeletedUser

1.Cu cine am onoarea sa discut?
Andrei din alexandria(insa de vreo 4-5 ani in bucuresti )

2.Cum ai descoperit Triburile?
Din intamplare avand o munca de birou cautam moduri de ocupare a timpilor morti gasisem initial travian unde aveam un coleg de munca care era printre cei mai buni jucatori acolo si asa am intrat si eu..pana intr-o zi cand am gasit o reclama la triburile pe net.

3.De ce ai ales acest nick?
Nickul initial care l-am vrut a fost Pandev insa din pacate la momentul ala imi arata ca este ocupat (vine din fotbal insa era un jucator mediocru la vremea aia insa il simpatizam eu mult intre timp insa a si devenit unu dintre cei mai buni din lumi)asa ca am fost nevoit sa adaptez putin si am ajuns la nickul actual.

4.Ne spui in ce triburi ai jucat? Si de ce ai ales sa schimbi tribul?(daca este cazul)
Pe lumea 7 initial in perioada de inceput am jucat in cateva tribulete pana cand am ajuns in master condus de djmircea a urmat o fuziune cu knight care deja devenea un trib important..am ramas acolo pana cand am inceput sa avem -probleme din cauza jucatorilor care renuntau si din cauza razboielor avute knight fiind si pe centrul hartii adica cea mai grea zona
desi m-am opus initial ptr ca hk recrutase din knight desi erau in pna cu noi si fusesera mult ajutati de knight inainte
treptat am fost nevoit sa accept intrarea in hk (dupa ce ginel39 renuntase si janika0 ajunsese intemeietor fusesem pus conducere si eram practic singurul activ din toti cei cu drepturi in knight) pentru ca majoritatea jucatorilor importanti renuntasera
in hk am stat pana la momentul in care lumea de asemenea a inceput sa renunte imediat dupa incheierea razboiului cu tsl (atunci au renuntat multi din cei cu care jucam iar apoi restul au facut-o imediat dupa inceperea celui cu diablo cam la 2-3 saptamani )
si asa m-am trezit ca ramasesem singurul care mai juca (mai era cred doar shau) pe toata granita de centru fara nobili si intr-o mare de barbari
la momentul acela jucam deja pe lumea 20 impreuna cu unii din jucatorii din diablo de pe 7 si in momentul in care am primit propunerea nu am stat pe ganduri pentru ca efectiv 3/4 din jucatorii buni din hk disparusera si nu avea sens sa ma agat aiurea (de altfel majoritatea celor ramasi s-au marit atunci pe baza barbarilor si a celor lasati si erau jucatori pe care in multe cazuri inca nu apucasem sa ii cunosc).

5.Ai o istorie lunga pe L7...ne spui cateva picanterii legate de diplomatia,tradarile,prieteniile L7?
Da am jucat pe 7 inca de la deschidere..ce sa zic am inceput modest si am ajuns treptat in knight nepierzand mai mult de 2 ore pe zi pe joc la inceput
apoi knight avea o pozitie f buna si ocupa un loc bun in clasament deasemenea si diplomatia era acceptabila
asa a fost pana in momentul in care aliatul nostru cel mai important SW din senin au considerat ca e mai bine sa ne atace fara sa mai anunte
pentru mine a fost punctul culminant al ascensiunii ca jucator deoarece eu aveam contul mai mult de jumatate printre ei..refuzand invitatia lor am ajuns sa pierd in primele zile aproape 40% din cont la inceput (repet razboiul nu a fost anuntat au atacat intai si apoi au anuntat si logic ca nu se punea problema sa fie vreun sat aparat pentru ca nimeni nu se astepta)
in momentul ala am inceput sa acord acestui joc mai mult timp incercand sa ma perfectionez continuu
am profitat si de faptul ca in knight erau destui jucatori foarte buni la momentul ala cum ar fi janika0 icssizero ginel39 neluchelu nickolin lord lover andurill steaua cazatoare profa maria si multi altii care desi majoritatea cam incepeau sa renunte pe 7 din varii motive totusi inca mai jucau in perioada aceea
treptat ne-am revenit si apoi cu ajutorul celor din hk in special situatia a devenit urata pentru cei din SW care a fost cam singurul trib de aproape 30 mil punctaj total decimat integral in cateva luni
insa acela nu era singurul razboi ci aveam si cu TSL si RA in partea de est care treptat neau macinat jucatorii care incepusera sa se lase pe capete si astfel am fost nevoit sa accept intrarea in hk in conditiile in care knight devenea treptat un trib inactiv la momentula acela ramasesem singuri si practic doar cu hk mai colaboram asa ca era singura solutie posibila
am intrat in hk unde am cunoscut alti oameni cu care am colaborat foarte bine cum ar fi kheittos vali.cristian ionutplj bebev neddhu shau 13 cca getjar stuszivadasz dar si conducerea care era danii si thestranger cu care desi avusesem unele conflicte inainte de intrarea in hk totusi pot sa spun ca am colaborat foarte bine
a urmat razboi cu tsl si gvl inainte fusese si cu jar din toate hk iesind castigator echipa se sudase era un grup de vreo 15-20 de jucatori foarte buni si uniti insa apoi paradoxal dupa ce tsl a picat treptat au aparut animozitati din ce in ce mai dese si renuntari la joc
atunci hk a pierdut cel mai bun jucator pe care il avea -getjar care a renuntat
intemeietorul a incercat sa mai anime lumea declarand razboi diablo ..oricum la momentul ala practic mai erau decat hk si diablo si restul erau doar tribulete micute
apoi vazand ca nici acest lucru nu anima jucatorii pe care se baza suficient a renuntat impreuna cu altii si in momentul ala m-am trezit singur
si am acceptat oferta diablo si nu-mi pare rau
de altfel nu vreau sa ma laud dar pe lumea 7 cred ca am fost cel mai important castig atat pentru hk din cei recrutati din knight cat si pentru diablo din cei recrutati din hk
si cam atat.

6.Ati intrat vreodata intr-un razboi in care stiati de la inceput ca nu aveti sanse de castig?
Cu exceptia unei scurte perioade in knight si la fel si in hk cand am avut conducere eu nu am avut drepturi pe lumea 7 si nu am inceput eu razboie ..referitor la triburile unde eram ..singurul moment a fost in hk cand sa declarat razboi diablo tin minte ca f multi jucatori erau cu moralul la pamant si plictisiti inainte de a incepe.

7.Ai vreun ''mentor'' in jocul triburile?
Nu am nici un mentor in jocul asta insa probabil ca sunt destui jucatori de la care se poate invata
insa eu sunt destul mandru in general si prefer sa invat singur decat sa ma invete cineva ..de altfel asa am si facut aici.

8.Dupa ce principii te ghidezi in joc? Sau orice e permis?
Teoretic nu sunt principii insa imi place sa cred ca sunt corect si nu cred ca se poate plange cineva de pe 7 ca l-am inselat sau i-am tradat increderea .

9.Poti sa faci un rezumat al realizarilor si esecurilor pe care le-ai avut dea lungul timpului pe aceasta lume?
Ca realizari prefer pe altii sa si dea cu parerea insa eu consider ca simplul fapt ca am ajuns pana aici este o realizare iar ca esecuri as putea trece doar faptul ca atunci cand eram in knight in scurta perioada cat am fost conducere nu am reusit sa conving jucatorii sa nu renunte si nu am reusit sa redresez tribul fara a fi nevoit sa intram in alte parti..insa la vremea aia nu aveam experienta in asa ceva si intemeietorul janika0 considera ca era cea mai buna solutie si ma convins si pe mine in final..insa cateodata ma gandesc ca poate ar fi fost posibil ca tribul sa reziste si singur..

10.Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la L7 desigur, deciziile care le-ai luat aici,ce ai face diferit?
Nu-mi vine in minte nimic acum.

11.Povesteste-ne un moment amuzant din viata de tribal !
Au fost multe probabil intamplate in multele iesiri insa ce-mi vine acum in minte este o chestie intamplata in knight in timpul cand eram presati pe toate granitele si totusi conferinta grupei 3 la vremea aia din knight unde eram eu bengabius robert s profamaria si altii era locul celor mai tari glume si distractii iar intemeietorul de atunci ginel 39 incepuse sa faca filmulete adaptate din dif filme insa cu dialoguri modificate si care erau adaptate la intamplarile de pe 7
probabil a fost cea mai frumoasa perioada mai ales ca eram si mai pe la inceput si mi se parea altfel.

12.Dar unul tensionat?
Tensionat a fost momentul cand sandokan renuntat si cedase si niste sate unor dusmani intr-un moment cand isi pierduse luciditatea ..si de asemenea si cand sw a atacat fara sa mai anunte si eram singur printre ei.

13.Jucatorii L7 se intalnesc face-to-face?
Da se mai intalnesc insa probabil mai rar decat pe alte lumi...am participat in perioada din hk la destule intalniri insa erau cu grupul de acolo apoi la una si dupa ce am ajuns in diablo insa..eu m-am intalnit mai des cu jucatori de pe alte lumi.

14.Ai jucat/joci si pe alte lumi? Dar pe alte servere?
Am jucat si joc si pe alte lumi si pe alte servere..
de fapt inca banuiesc ca sunt singurul jucator care la un moment dat era in top 15 cu acelasi nick pe 2 lumi de viteza 2 (7 si 13)
insa este foarte greu asa ceva am jucat pe multe lumi insa as aminti l 7 l10 l13 l21 si acum am inceput si l 24
afara am jucat pe w46 impreuna cu grupul tsl si w9 impreuna cu niste amici insa nu am jucat prea mult si de asemenea w53 unde am incercat sa fac ceva eu.

15.Tinand cont de evolutia jocului de la lumea 1 pana la lumea 24, ce parere ai despre modificarile aduse jocului?
Din punctul meu de vedere jocul merge intr-o directie gresita practic conducatorul proiectului uita ce este de fapt acest joc si anume unul bazat pe browser si implementeaza chestii aiurea in joc care treptat le vor aduce la un moment sfarsitul.ptr ca treptat isi pierd si calitatea de joc bazat pe browser si de aici vin clientii lor iar cu restul producatorilor de jocuri oricum nu au cum sa se compare ptr ca sunt mult in urma..

16.Spre deosebire de celelalte lumile pe care ai jucat, cum ai cataloga lumea 7 ca nivel al jucatorilor din punct de vedere a experientei? Dar a conducatorilor?
Lumea 7 a avut la start toata crema care exista la momentul ala plus ca foarte multi jucatori au devenit nume importante in urma realizarilor de pe 7 ..deci cred ca este printre cele mai valoroase lumi daca nu chiar cea mai valoroasa..la fel si in privinta conducatorilor.

17.Ce parere ai de schimbare modului de folosire a sistemului de cont premium?
Inteleg de ce sa facut pe mine nu ma afecteaza insa sa vazut clar ca odata cu asta au pierdut foarte multi jucatori si vor mai pierde iar despre injumatatiri ...nam cuvinte practic creeaza un avantaj mult prea mare prin care practic jocul numai este gratuit cum se spune in reclama..insa tot sper sa le scoata.

18.Crezi ca la ora actuala mai sunt necesare tutorialele pe forum?
Da categoric atat timp cat apar noi jucatori e logic ca au nevoie de asa ceva.

19.Ne poti enumera cativa prieteni de pe L7?
Dintre cei care au jucat as avea foarte multi iar din cei actuali as putea enumera cativa si anume priceputul67 ryde soluna dasimo hashimoto maruskk si altii.

20.Daca ar fi sa faci un top 5 al celor mai buni jucatori de pe L7 , care ar fi acel top si de ce?
Este foarte greu de facut un top si v-am zis pe 7 au jucat cam toti juc buni de pe .ro la momentul ala insa daca as fi sa enumar cativa clar jucatori foarte valorosi au fost
tazman(si avea si ceva cifre dar numai retin)-care juca in ra si care din cemi aduc aminte nu pierduse nici un sat pana sa lasat si asta desi se batea cu tot knight ...
getjar -care cat a jucat de asemenea nu prea a avut adversar
au fost si altii zalast flori a fost un jucator foarte bun opteron180 ionutplj (poate cel mai bun din hk la fel cat a jucat) vali.cristian open mind buffy2008 janika0 si multi altii
din jucatorii actuali de mai sunt pe harta probabil profucv este cel mai bun..(n-as fi vrut sa ma trec pe mine:)))))),thestranger ,danii, hashimoto, 13cca, ovicrina, sebastos1, priceputul67.
insa trebuie spus ceva din cei pe care i-am intalnit pe joc singurii care mi-au facut probleme pe 7 au fost grupa de sus a tsl vhndl open mind buffy2008 otyh
asta desi eu am avut in timp granita in multe locuri si cu alti jucatori foarte buni insa doar aceia cu adevarat miau pus probleme mari.

21.Pe viitor cu cine ai dori sa vezi un interviu, si de ce? Te-as ruga sa numesti cel putin un coleg de trib,un aliat si un „dusman” .
Coleg de trib-priceputul67
aliat-nu stiu
dusman- as vrea un interviu cu stuszivadasz care este unul din juc vechi pe serverul .ro si sigur are multe de spus.

22.De ce crezi ca forumul L 7 este atat de "nepopulat"?
Pai nu prea mai este nimic de spus situatia e clara inca de cand juc valorosi de erau in hk au renuntat cam la scurt timp dupa ce a inceput razboiul ..ce a urmat a fost doar agonie insa rezultatul se stia de atunci.

23.Tu ce ai vrea sa gaseti? Ce te-ar face sa fi mai activ pe forumul extern?
Nu am idee daca stiam incercam sa ma fac moderator:)))

24.In incheiere, ai vreun mesaj de transmis jucatorilor de pe L7?
Vreau sa spun ca lumea 7 a fost cea mai frumoasa de pe .ro poate doar 3 sa se mai apropie un pic .si de aceea ii rog sa incerce sa faca totul ptr a ramane pana la final este pacat de munca lor
asta indiferent de tribul din care fac parte
iar ptr colegii mei stiu ca am avut perioade in care am mai lipsit deoarece jucam si pe alte lumi insa de ceva vreme si de acum incolo ma voi dedica cel mai mult lumii 7 pentru a reusi sa fie si prima lume inchisa de pe .ro
pentru ca eu cred ca merita
multumesc!



Merci ,bafta la joc :*
 

DeletedUser

1.Cu cine am onoarea sa discut?
Hashimoto sau Cristi.

2.Cum ai descoperit Triburile?
Niste prieteni jucau si am zis sa incerc si eu sa vad cu ce sa mananca jocu asta.

3.De ce ai ales acest nick?
Asa s-a nimerit.

4.Ne spui in ce triburi ai jucat? Si de ce ai ales sa schimbi tribul?(daca este cazul)
La inceput am fost in triburi mai mici Cuba, Irs, Navajo care s-au destramat intre timp, apoi a urmat DIE o perioada misto ajunse-se locul 1 pelume apoi conducatorul Suranu a renunntat din motive personale si s-a destramat tot, a urmat o perioada scurta de incertitudini cu triburi facute si refacute gen Death, reborn si pana la urma Diablo.

5.Ai o istorie lunga pe L7...ne spui cateva picanterii legate de diplomatia,tradarile,prieteniile L7?
Am incept prin k33 unde impreuna cu The Werewolf, Cossmana, Danvander,kulika, Rocca Forte, ZeusOne, Iobo, Paraschiv1980, drkangel,mogul si altii de care acuma nu imi aduc aminte am format nucleul Die in k33. A urmat o perioada faina in care Dia a ajuns locul 1 pe lume dar cand toate mergeau din ce in ce mai bine liderul Die (Suranu) a renuntsat la joc din motive personale si a ajuns la conducere un jucator Slideshow care a facut ce a facut si a declarat razboaie la aproape toata harta si pan la urma tribul s-a destramat s-a creat Death de catre jucatorii din k32-33-34-24 pe urma a urmat crearea tribului Reborn dupa destramarea caruia unii au trebuit sa intre in Diablo restul in Viking.
A urmat o perioada in care am dus razboiul cu SFera, 3X si IAD impreuna, apoi dupa destramarea Sfera si sfarsitul razboiului a urmat atacul asupra Maiden care din dusmani au devenit in prima faza dusmani si apoi impreuna cu cei din Viking care ii recrutase-ra din nou dusmani.
Apoi a fost partea cea mai intensa pentru mine fiind aproape tot contul printre Viking, impreuna cu Rocca Forte si partial Sir Liviu am avut granita de nord in k23-33. A fost greu dar frumos mai mult timp online, conferinte pe skype nesfarsite pana tarziu in noapte dar a meritat desi la un moment dat voiam sa renunt, mi se aglomerase programul nu mai aveam foarte mult timp de joc dar am zis ca nu las tribul la greu convins fiind de Iulia sa mai astept ca or veni si zile mai bune si pt noi si a avut dreptate. Dupa sfarsitul razboiului cu viking si mai apoi Heaven a urmat miscarea celor din HK dar eu neavand granita si avand exercitiu in granita am tot coborat in granita si am ajuns unde nici nu ma gandeam la inceput sau in urma cu 1 an.

6.Ati intrat vreodata intr-un razboi in care stiati de la inceput ca nu aveti sanse de castig?
Eu nu am fost prin conducere decat acuma mai tarziu in Diablo, asa ca nu m-a intersat sa declar razboie.

7.Ai vreun ''mentor'' in jocul triburile?
Nu, am invatat singur, cu timpul inveti.

8.Dupa ce principii te ghidezi in joc? Sau orice e permis?
Eu sunt adeptul corectitudinii, nu cred ca este vreun jucator care sa se planga din aceasta privinta, de multe ori am lasat de la mine doar sa nu fie scandal in trib, dar urasc "jmekerii" ... pe aia ii taxez la maxim.

9.Poti sa faci un rezumat al realizarilor si esecurilor pe care le-ai avut dea lungul timpului pe aceasta lume?
Nu stiu eu am tratat triburile ca un joc cateodata imi era ciuda ca am pierdut un sat aiurea dar asa e jocu, alteori am luat sat nesperat, e un joc si il tratez ca atare.

10.Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la L7 desigur, deciziile care le-ai luat aici,ce ai face diferit?
Nu cred ca am ce sa imi reprosez, am facut ce am simtit in momentul respectiv.

11.Povesteste-ne un moment amuzant din viata de tribal !
Eram mai multi jucatori din Diablo intr-o conferinta pe skype si unu din celebri jucatori ai acestei lumi si poate si altele ne zicea ca e atacat de un jucator care avea doar un sat, ii ziceam baga mai sprijin, dar el nu are rost ca nu poate ala numa cu un sat ii ia lui satu si pan la urma ne zice "am pierdut satu".

12.Dar unul tensionat?
La un moment dat cand aveam in permanenta 5-600 de atacuri voiam sa ma las, dar a trecut.

13.Jucatorii L7 se intalnesc face-to-face?
Din cate stiu eu sau intalnit de cateva ori prin Bucuresti, eu nu am participat pt ca e cale lunga de la Cluj.

14.Ai jucat/joci si pe alte lumi? Dar pe alte servere?
Am mai jucat si pe altele dar mai putin si mai mult de distractie. Am inceput si pe serverul francez la un moment dat cu cativa jucatori de pe L3 dar am renuntat pt ca era viteza mica si nu aveam rabdare.

15.Tinand cont de evolutia jocului de la lumea 1 pana la lumea 24, ce parere ai despre modificarile aduse jocului?
Multe dintre ele doar ingreuneaza, altele ajuta intradevar, dar multi prefera versiunea clasica si acum.

16.Spre deosebire de celelalte lumile pe care ai jucat, cum ai cataloga lumea 7 ca nivel al jucatorilor din punct de vedere a experientei? Dar a conducatorilor?
La inceput au fost toti jucatorii buni si de pe celelate lumi, acuma mai e doar cine a rezistat , cat despre conducatori sunt buni si rai si aici si pe celelate lumi acuma depinde in ce trib intri si peste ce oameni dai.

17.Ce parere ai de schimbare modului de folosire a sistemului de cont premium?
Un mod de a lua mai multi bani de la noi, tot mai multa lume se lasa din cauza asta...

18.Crezi ca la ora actuala mai sunt necesare tutorialele pe forum?
Pentru unii cred ca sunt necesare si acuma desi joaca de mult timp, dar aia fac tot cum stiu ei degeaba le explici si nici pe forum nu se uita la asa ceva:)

19.Ne poti enumera cativa prieteni de pe L7?
Rocca Forte (italianu ), Priceputul67, profucv, ryde, Issac, Soluna, Maya, cossack, martynel, isabel0, luci(portile), theodon, the werewolf, pfla, superpandev, dunraful, vlad, corandra, yoghin, rian... si multi altii eu ii consider pe multi prieteni.

20.Daca ar fi sa faci un top 5 al celor mai buni jucatori de pe L7 , care ar fi acel top si de ce?
Tamina - tot timpu un ghimpe in coasta dusmanului
profucv - mult timp acordat jocului
cossack - un om hotarat in tot ceea ce face :)
Gerula59 - Supermyha - un tandem f. bun ca atacanti -crede-ma ca stiu ce ** am simtit-o pe pielea mea :D
Shau - altii se lasau de mult la cate atacuri a avut si are el

21.Pe viitor cu cine ai dori sa vezi un interviu, si de ce? Te-as ruga sa numesti cel putin un coleg de trib,un aliat si un „dusman” .
cossack
shau
pejo307

22.De ce crezi ca forumul L 7 este atat de "nepopulat"?
Nu stiu, multi cauta doar cearta pe acest forum si cunosc eu 2-3 personaje care isi dau cu parerea despre tot si toate ... eu unu prefer sa fac altceva decat sa stau sa ma cert pe forum cu niste copii atomici.

23.Tu ce ai vrea sa gaseti? Ce te-ar face sa fi mai activ pe forumul extern?
Cred ca nimic nu m-ar atrage.

24.In incheiere, ai vreun mesaj de transmis jucatorilor de pe L7?
Multa sanatate si o viata frumoasa in continuare chiar daca pierd sau castiga.


Multumesc pt timpul acordat!
 

DeletedUser

1.Cu cine am onoarea sa discut?
Cristina, incantata de cunostinta.

2.Cum ai descoperit Triburile?
Intial am jucat travian, finul meu a fost cel care mi-a spus ca ar trebui sa joc triburile.

3.De ce ai ales acest nick?
Este numele meu: Issa Cristina

4.Ne spui in ce triburi ai jucat? Si de ce ai ales sa schimbi tribul?(daca este cazul)
Primul trib in care am intrat a fost NWO, un trib destul de puternic in zona de nord, in k 32 acolo unde am inceput sa joc! Nu cunosteam pe nimeni si foarte multi credeau ca sunt baiat (unii mai cred acest lucru si acum) :))
Intre timp si-au facut si o academie L~NWO, iar cei din trib mi-au propus sa devin conducator al academiei alaturi de un foarte bun prieten: pietroi. Intre timp au existat niste discutii intre academie si trib si o parte din jucatori au hotarat sa mearga in Die. Astfel am ajuns si eu acolo. Din Die a urmat Death si apoi TDL->Reborne (probabil multi cunosc istoria acestor triburi) si apoi am ajuns in Diablo.

5.Ai o istorie lunga pe L7...ne spui cateva picanterii legate de diplomatia,tradarile,prieteniile L7?
Nu stiu daca o pot numi istorie pe L7, pot spune ca am inceput sa joc dupa mai mult de o luna de la inceperea lumii. L7 a fost pentru mine prima lume pe care am jucat. Nu aveam deloc experienta si probabil aceasta lipsa de experienta s-a vazut in dezvoltarea mea initiala. Incet, incet am inceput sa "fur" din tainele acestui joc si am inceput sa ii acord mai mult timp decat am facut-o initial. Pot spune ca atunci cand am intrat in Diablo avea 1 mil si ceva de puncte, pot spune ca mi-am facut multi prieteni, dar si multi dusmani. Probabil lucrurile acestea sunt valabile pentru toti jucatorii de triburile, insa ce pot spune e faptul ca i-am respectat pe toti, i-am admirat si i-am incurajat tot timpul sa nu uite ca e un joc si ca in spatele monitorelor sunt oameni.
Despre diplomatia tribului Diablo a vorbit profucv, eu as vrea sa adaug doar cateva amanunte legate de razboiul Maiden, ulterior Viking si heaven: as vrea sa le multumesc tuturor colegilor care au luptat in granita alaturi de mine (theodon. asiaticul1, cristy-tipul, Regatul Tigrului, micul legionar, sremus, cristanu, isabel0 si multi altii! Imi cer scuze celor pe care nu i-am numit, desi ei stiu parerea mea despre ei! Din punctul meu de vedere granita cu Viking din k 22 a fost mult mai animata, ne-am distrat mult mai mult in perioada aceea desi eram atacati!
Despre tradari nu stiu daca le-as numi asa- mai degraba le-as numi asteptari. In momentul in care oferim ceva, asteptam ceva de la celalat/ ceilalti. De multe ori primim exact ce nu asteptam! :) Eu prefer sa vorbesc de oamenii care m-au surprins placut, despre oameni pe care ii consider prieteni, oameni pe care i-am intalnit si oameni cu care comunic de fiecare data cand am ocazia, oameni cu care pot spune ca impartasesc momente/ amintiri din viata.

6.Ati intrat vreodata intr-un razboi in care stiati de la inceput ca nu aveti sanse de castig?
Diablo nu prea a declarat razboi. Si atunci cand a declarat le-a dat inamiciilor timp de pregatire ( ma refer la Maiden), nu cum au facut cei din hk cand ne-au atacat noaptea si apoi ne-au declarat razboi!

7.Ai vreun ''mentor'' in jocul triburile?
Nu neaparat, am invatat de la mai multi cate ceva, dar am invatat si singura

8.Dupa ce principii te ghidezi in joc? Sau orice e permis?
Ma ghidez dupa aceleasi principii dupa care ma chidez in viata: onestitate, performanta, corectitudine,demnitate, ambitie, intelepciune, etc. Cred ca aceste principii submineaza faptul ca orice este permis- cel putin din punctul meu de vedere!

9.Poti sa faci un rezumat al realizarilor si esecurilor pe care le-ai avut dea lungul timpului pe aceasta lume?
Realizari: prietenii, esecuri: dusmanii :)) glumesc in privinta dusmanilor :)

10.Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la L7 desigur, deciziile care le-ai luat aici,ce ai face diferit?
Nimic, nu as schimba nimic! Niciodata nu am regretat ceea ce am facut! Nu imi pare rau pentru deciziile pe care le-am luat pentru ca sunt o fire analitica si iau in considerare toate variantele inainte sa decid!

11.Povesteste-ne un moment amuzant din viata de tribal !
Am avut parte de multe momente amuzante, de la filmuletele facute de Vlad si pana la mesajele primite de la jucatori.Cel mai amuzant a fost cand am pierdut un sat pentru ca eram in sedinta si trebuia sa prezint niste rapoarte si nu stiam cum sa omor nobilii :)) m-am distrat pentru ca tot cautam motive sa deschid triburile!

12.Dar unul tensionat?
Am avut cateva momente cand am vrut sa renunt pentru ca nu ma mai simteam bine acolo unde eram!

13.Jucatorii L7 se intalnesc face-to-face?
Da. Am fost si eu la niste intalniri.

14.Ai jucat/joci si pe alte lumi? Dar pe alte servere?
Am incercat si pe alte lumi, insa L7 e singura pe care mai joc si pe care voi mai juca.

15.Tinand cont de evolutia jocului de la lumea 1 pana la lumea 24, ce parere ai despre modificarile aduse jocului?
Unele modificari au fost binevenite, altele nu au imbunatatit deloc jocul!

16.Spre deosebire de celelalte lumile pe care ai jucat, cum ai cataloga lumea 7 ca nivel al jucatorilor din punct de vedere a experientei? Dar a conducatorilor?
Din puctul meu de vedere, L7 are jucatori experimentati si conducatori la fel de experimentati fata de celelalte lumi cu viteza mai mica. Nu contest insa faptul ca exista jucatori care nu au nicio treaba cu acest joc!

17.Ce parere ai de schimbare modului de folosire a sistemului de cont premium?
Nu sunt deloc incantata! Ar trebui sa ne oferiti mult mai multe avantaje avand in vedere ca jucam de ceva vreme! Nu stiu ce face departamentul de Marketing, insa ar trebui sa se gandeasca la faptul ca un client vine atras de ambalaj si pleaca daca nu stii sa il pastrezi! Pe piata sunt atatea jocuri online gratis incat multi renunta la triburile din cauza acestui cont premium! Si mai ales jucatorii care au conturi mari si care au nevoie de cont premium! Si ar trebui sa va ganditi ca multi jucatori au salarile mai mici cu 25%

18.Crezi ca la ora actuala mai sunt necesare tutorialele pe forum?
Da, de ce nu? Sunt convinsa ca se mai gasesc jucatori care nu stiu nici unde sunt aceste tutoriale!

19.Ne poti enumera cativa prieteni de pe L7?
dariusha,theodon, asiaticul1,priceputul67, nakuku, profucv, cosackss, rian, cocosaride, sremus, cristanu, m0ndy, twitch, hashimoto, micul legionar,arii, tamina, sir-liviu, morphen, best4him, drkangel, Lamb of God,Regatul Tigrului, yoghin, portile, corandra, luptatorul veteran, martynel, melesmeles si multi altii

20.Daca ar fi sa faci un top 5 al celor mai buni jucatori de pe L7 , care ar fi acel top si de ce?
tamina si Demogladiatorul- risca tot timpul luand sat in mijlocul dusmaniilor
cosackss- pentru perseverenta
profucv- sta f mult timp pe triburile
priceputul67- pentru rabdare

21.Pe viitor cu cine ai dori sa vezi un interviu, si de ce? Te-as ruga sa numesti cel putin un coleg de trib,un aliat si un „dusman” .
cosackss si pejo307, mocu (am vazut ca a revenit) :)

22.De ce crezi ca forumul L 7 este atat de "nepopulat"?
Probabil din cauza faptului ca unii jucatori jignesc foarte mult si nu sunt pedepsiti.

23.Tu ce ai vrea sa gaseti? Ce te-ar face sa fi mai activ pe forumul extern?
Am fost candva activa pana cand un admin m-a banat fara sa il sanctioneze pe cel care m-a jignit! De atunci am zis ca evit forumul extern pentru ca am un anumit statut.

24.In incheiere, ai vreun mesaj de transmis jucatorilor de pe L7?
Bafta tuturor atat in viata reala cat si pe triburile.ro! Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de fericire si impliniri!

Multumesc pt timpul acordat!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus