Interviuri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser35749

Acest topic va ramane inchis., pentru discutii si propuneri puteti folosi topicul ASTA

Primul intervievat este Gabriel.165, jucatorul de pe primul loc, lectura placuta ! :)

Lethal Touch: Salut, pentru inceput ai putea sa ne spui cateva lucruri despre persoana din spatele nick-ului Gabriel.165?

Gabriel.165: Salut,persoana din spatele nick-ului...sunt un tanar la 20 de ani..din Braila,cu un job care imi da posibilitatea sa fiu super activ pe triburi.

Lethal Touch: Cum ai inceput sa joci acest joc, ce anume te-a atras la el?

Gabriel.165: M-am apucat la inceputul lumii 22..unde am inceput sa joc cu colegii de clasa..din lipsa de ocupatie..ce m-a atras la acest joc?..nu prea stiu ce sa zic..poate faptul ca ma pot juca oricand si pot face orice fara sa ma afecteze prea tare,si orice ce s-ar intampla o pot lua de la capat pe o alta lume..sau cu un alt nume.

Lethal Touch: Presupun ca ai jucat pe mai multe lumi, care este lumea ta de suflet si motivele pentru care o consideri asa?

Gabriel.165: Cam grea aceasta intrebare..tribul cu care am jucat mereu pana la l29(SKIN)..are defectul de a se plictisi cand lucrurile devin mai serioase si acest lucru nu mi-a permis sa ma atasez de o lume anume...

Lethal Touch: Esti rang 1 pe lumea 28, asta a fost scopul tau de la inceput?Ce crezi ca e mai greu sa ajungi acolo sau sa te mentii?

Gabriel.165: Da..rang 1..de ce sa nu recunosc?acesta a fost scopul meu chiar daca la inceput am lasat contul balta vreo 10-12 zile.Personal,cred ca e la fel de greu sa ajungi pe 1 cat sa te si mentii,e necesara o activitate foarte mare si un trib care sa te sustina.

Lethal Touch: Te implici si in conducerea tribului din care faci parte?Momentan tribul este pe locul 4, crezi ca are sanse sa urce mai sus?

Gabriel.165: Sunt intemeietor in trib (END),da..momentan suntem pe 4,toata lumea zice ca noi suntem fostul C.I.R.,dar chiar nu au dreptate,cei care au fost in acel trib s-au lasat,noi daca am jucat 1-2 saptamani nu inseamna ca il reprezentam sau asa ceva,noi suntem aici jucatori din 4 triburi(~WO~,WAR,WLC..si C.I.R<<25%>>) si abia de cateva zile am inceput si noi sa fim omogeni,momentan nu avem ca obiectiv urcarea in clasament,ne multumeste aceasta pozitie avand in vedere ca nu avem nici o alianta,dar pe viitor ...cine stie,poate o sa urcam pe 1,cel putin la numarul de secrete:)

Lethal Touch: Exista diferite modele de conducere, pe care il consideri cel mai potrivit ?

Gabriel.165: Dictatura sau democratia?...in END preferam fascismul.

Lethal Touch: Ce ne poti spune de evolutia tribului tau si momentele dificile prin care a trecut (tradari, jocuri de culise,diplomatice etc.) ?

Gabriel.165: Pot spune ca tribul a mers constant,tradari nu au fost foarte mari,doar schimbari de trib din motive pur si simplu aiurea,spionii majoritatea au iesit la iveala.Cu diplomatia e mai greu..suntem aproape inconjurati de razboaie dar ne descurcam in momentul de fata.

Lethal Touch: Spre deosebire de celelalte lumile pe care ai jucat, cum ai cataloga lumea 28 ca nivel al jucatorilor din punct de vedere a experientei? Dar a conducatorilor?

Gabriel.165: De acum au inceput sa ramana doar jucatorii de cursa lunga,nu prea ii cunosc pe acestia deci nu ma pot pronunta din punctul de vedere al experientei,dar 30-35% din ei par a cunoaste jocul si poate fi o lume care sa mai tina 3-5 ani.Cat despre conducatori,singurul cu care mai schimb mesaje este Chevyx,pare destul de experimentat si tot ce face este in folosul tribului sau. Referitor la conducatorii tribului meu,Th3rm1n4t0r,Tyvokka, Sardaukarul,Da si mie 3 lei,bulgarus,Infarct si andreea0905 sunt niste jucatori de clasa si vor arata foarte multe pe aceasta lume.

Lethal Touch: Daca tribul tau s-ar dizolva fara sanse de refacere, ai mai continua jocul in alt trib?

Gabriel.165: Daca s-ar intampla asa ceva probabil as continua jocul,dar in nici un caz la un trib marcat cu rosu in momentul de fata.

Lethal Touch: Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la L 28 desigur, deciziile care le-ai luat aici,ce ai face diferit?

Gabriel.165: Nu as schimba nimic,sunt foarte multumit in momentul actual si de trib si de diplomatie.

Lethal Touch: Multi jucatori renunta la joc, ce te face pe tine sa continui?

Gabriel.165: In mod clar tribul din care fac parte si membrii acestuia.

Lethal Touch: Sa inteleg ca e o atmosfera frumoasa in trib, care-i secretul?

Gabriel.165: In primul rand sunt foarte multumit ca am jucatori activi peste 18h pe zi si se tin de treaba,nu se plang si stiu sa se coordoneze,unul dintre secrete este comunicarea intre noi,nu suntem facebook sa devenim cei mai buni prieteni,dar este suficient pentru un joc.

Lethal Touch: Daca unul din "dusmanii" de pe harta te-ar invita la o bere te-ai duce?

Gabriel.165: Normal,o bere este buna intotdeauna si sa nu uitam ca totusi este un joc,probabil as accepta invitatia si de la un tradator.

Lethal Touch: e-am vazut des pe forumul extern. Ce opinie ai despre el, ce ai aduce tu daca ai avea aceasta putere?

Gabriel.165: E un mod foarte bun de a demoraliza inamicii si a ii face sa greseasca,pana acum sunt foarte multumit cu toate ca primesc des infractiuni din partea moderatorul(sa nu te simti cu musca pe caciula)..Daca as avea puterea sa aduc ceva nou?probabil ca niste sondaje,toata lumea e dornica sa aleaga cate ceva,indiferent despre ce este acesta,trib sau viata reala.

Lethal Touch: O sa tin cont de propunere ta in legatura cu sondajele.Pe viitor cu cine ai dori sa vezi un interviu si de ce?

Gabriel.165: Cu Nick58 sau cu Samasca,sunt niste jucatori care au un stil foarte agresiv si as dori sa spuna mai multe despre ei

Lethal Touch: In incheiere, ai vrea sa transmiti un mesaj jucatorilor de pe lumea 28?

Gabriel.165: Mult succes tuturor si toata lumea sa invete sa si piarda...si sa nu uite ca e doar un joc care nu are nici o legatura cu viata reala.

Lethal Touch:Lethal Touch: Asta a fost tot, multumesc frumos pentru timpul acordat.Sa ne auzim cu bine !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35749

Lethal Touch: Salut, pentru inceput ai putea sa ne spui cateva lucruri despre persoana din spatele nick-ului "samasca"?

Samasca: Salut , deci sant un baietas de 34 de ani din Oradea care joaca din plictiseala impreuna cu baiatul lui de 13 ani

Lethal Touch: Nick-ul ales de are vreo semnificatie, inseamna ceva pentru tine?

Samasca: Acest nick este numele meu de familie.

Lethal Touch: Ai zis ca joci impreuna cu baietelul tau pe cont (sa-ti traiasca), care din voi petrece mai mult timp pe cont?

Samasca: Multumesc frumos , momentan e plecat in vacanta de aceea merge si mai greu la mine ca eu lucrez 9-12 ore pe zi dar cand este acasa el se ocupa in special de recrutari si farmat cand are chef iar eu cu atacurile, iar in legatura cu timpul el sta 10min -1 ora maxim pe zi iar eu deppinde de zi intre 1 ora si 6-7 ore.

Lethal Touch: Cand si cum ai aflat de jocul "triburile" si ce te-a atras la el?

Samasca: De jocul triburile am aflat acum vreo 6 ani , l-a descoperit baiatul din gresala si s-a apucat sa joace si tot ma ruga sa-i dau constructii la cladiri si sa-i recrutez trupe si asa incetul cu incetul am facut o obsesie pentru joc si de atunci joc incontinuu.

Lethal Touch: Care a fost cel mai amuzant/haios lucru care l-ai facut cand ai inceput sa joci triburile?

Samasca: Deci cand am inceput eu sa joc nu prea aveam habar de triburi si ce trebuie sa faci in ele si mai farmam prin sate la colegii de trib si asa cu ajutorul de la ei si de la minele mele am ajuns primul pe continent si eu nu aveam habar cum se joaca

Lethal Touch: Presupun ca ai jucat pe mai multe lumi, care este lumea ta de suflet si motivele pentru care o consideri asa?

Samasca: Lumea mea de suflet ramane tot lumea 7 chiar daca am renuntat din cauza unor divergente cu administratia ,hai sa spunem si de ce sa nu fie curiosii unii si sper sa nu citeasca nevasta mea ca ma omoara << ramane lumea mea de suflet pentru ca mi-am gasit amanta tribala>>

Lethal Touch: Tribul din care faci parte este pe locul 1, ajuti in conducerea lui?

Samasca: Nu ma lasa timpul sa ajut in conducere abia am timp momentan de recrutari si de atacuri dar sant cativa oameni de treaba care conduc tribul si se vede la rezultate

Lethal Touch: Ce ne poti spune de evolutia/intemeierea tribului tau si momentele dificile prin care a trecut (tradari, jocuri de culise,diplomatice etc.) ?

Samasca: Ce pot sa zic avand in vedere ca am aterizat aici fara sa cunosc pe nimeni acum cateva luni eram dusmanul tribului dar conducatorul de acolo avea o imaginatie bogata dar de triburi nu prea avea habar ...atunci am decis impreuna cu 2-3 colegi sa intram aici ca ni s-a parut noua ca aici sant oameni care stiu ce vreau de la jocul asta.Jocuri de culise sant si o sa fie pana la sfarsitul lumii , nimeni nu stie ce o sa fie maine pentru ca sa nu uitam traim in Romania.

Lethal Touch: Observ ca esti pe locul 3 la puncte si locul 1 la inamici invinsi, banuiesc ca esti un jucator agresiv, nu?

Samasca: Parerea mea e ca locul pe care esti nu prea are nici o semnificatie , in jocul asta conteaza sa fii om si sa ajuti ca sa fii la randul tau la nevoie ajutat , iar despre inamici invinsi sant un jucator agresiv care atac haotic si neorganizat pentru ca nu prea am momentan timpul necesar de calcule

Lethal Touch: Ai intanlit vre-un jucator caruia sa nu-i poti lua sate, tu fiind in postura de atacator?

Samasca: Eu sant o persoana pe care bonusul de noapte nu o sperie avand in vedere ca lucrez aproape toata ziua dar cred ca un adversar se sperie mai repede si se satura cand este atacat asa haotic fara calcule fara nimic , inca nu am intalnit acea persoana toti se satura de atatea atacuri si renunta

Lethal Touch: Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la L 28 desigur, deciziile care le-ai luat aici,ce ai face diferit?


Samasca: Aproape nimic nu as schimba pentru ca poate mi se pare mie sau asa este totul merge ca pe roate chiar daca mai fac pana rotile

Lethal Touch: Daca unul din jucatorii cu care te "hartuiesti" pe harta te-ar invita la o bere/cafea, ai accepta invitatia?

Samasca: Asta depinde de noroc daca ma cheama pana in Bucuresti la cafea nu ma duc ca imi ia satele pana vin inapoi , dar daca e pe aproape cu placere pentru ca jocul e joc si viata personala nu trebuie amestecata cu joculiar cand te ridici de la pc lasi triburile si nu tot cu gandul la ele pentru ca trebuie sa si lucrezi sa poti cumpara PP ca altfel nu mai sant donatii si se inchid serverele ca e criza

Lethal Touch: Nu prea te-am vazut pe forumul extern...de ce il eviti?

Samasca: Eu am un stil asa mai artăgos si nu prea ma bag in discutii ca se lasa iar cu ban pentru mine,nu il evit citesc cand am putin liber dar nu prea am timp sa stau la discutii.

Lethal Touch: Ai vre-un mentor in joc?

Samasca: Mentor nu am dar am un sef de trib chevyx care dupa parerea mea are mai multa experienta ca si mine.

Lethal Touch: Dupa ce principii te ghidezi in joc? Sau orice e permis?

Samasca: Pe primul loc e legea tribului daca poti sa o respecti bine iar daca nu totul e posibil

Lethal Touch: Sunt jucatorii pe lumea 28 pentru care ti-ai da si ultima lance?Daca da, care sunt aia?

Samasca: Odata intrat in tribul Lykan am vazut ce fel de oameni de treaba sant dar nu cred ca am preferinte toti membrii tribului momentan sant prietenii mei si familia mea de pe triburi si aici voi incheia jocul si daca v-a fi bine si daca v-a fi rau.

Lethal Touch: Cam asta a fost tot, ai vrea sa transmiti un mesaj jucatorilor de pe lumea 28?

Samasca: Aici vine partea ce-a mai grea , sa ma ierte toti care au vazut ca am mai si spus lucruri ca la carte asa cum a scris gabriel pentru ca nu vreau sa supar pe nimeni dar asta e tara in care traim, daca nu esti curvar sau betiv toti iti spun ce esti bolnav sau impotent iar la jucatorii de pe lumea 28 toate cele bune si sa fiti fericiti in continuare care mai puteti care nu s-a deschis lume noua sa aveti spor la crescut

Lethal Touch: Multumesc frumos pentru timpul acordat !

Samasca: Cu placere , si alta data bucuros raspund.
 

DeletedUser35749

Salutare! Sa facem cunostinta, inainte de toate. Spune-ne cate ceva despre tine si cum ai ajuns sa joci pe triburile.ro!
Salut , ma numesc Adrian G, Adi de preferat , Nu stiu ce sa ti spun despre mine in mos special decat cele obisnuite de toti : am peste 30 de ani , studii liceale + alte cursuri de specialiatate , sunt din Iasi , am lucrat peste 16 in show bizz cum se spune , sau daca pot sa spun asa , mai exact in industria de entertainment , discoteci , cluburi , cafenele , terase , tot ce tine de industria asta sau cum ii spune . Am inceput sa joc jocul asta dupa ce am jucat ceva jocuri de strategie pe pc si am zis sa incerc si ceva on line . si m a prins , asta se intampla acum 4 ani .

De la ce provine mitycus, are vreo semnificatie anume?

Contul mitycus este preluat , nu stiu ce inseamna mai exact , am venit pe lumea asta sa ajut un fost coleg de pe L20 .AnastasiaIII , am jucat acolo impreuna si el avea nevoie de ajutor . nu am cerut eu sa devin conducator sau intemeietor , probabil timpul petrecut pe joc m-a propulsat in functia asta .
Am inteles, pe ce lume ai inceput sa joci, ai vreo lume de suflet pe care joci sau ai mai juca?
Da , de obicei se spune ca prima lume e cea mai de suflet . asa si a fost . L20 . fara bonusuri , fara biserici fara alte oprelisti sau chestii care sa stopeze dorinta de a juca . probabil setarile si viteza mi au placut acolo mai mult . Despre oameni si legaturi creeate acolo pot sa zic ca nu sunt fan la asa ceva . e un joc de strategie si echipa . de aceea am preferata sa nu creez legaturi stranse cu acei colegi . dar sunt si jucatori care imi aduc aminte cu placere si inca ii respect . as juca din nou pe lumea de unde am venit L29 . dar aici pe L28 nu vreau sa plec pentru ca as parea las . sunt cativa jucatori care m am apropiat mai mult dar asta nu inseamna ca mi place L28 . Deci ca sa ti raspund : as mai juca din nou pe o lume cu setarile L20

Tinand cont de evolutia jocului de la lumea 1 pana in prezent, ce parere ai despre modificarile aduse jocului?

Avand in vedere ca joc de pe L20 si au trecut doar 4 ani nu pot sa mi dau seama exact , dar totusi in acesti 4 ani lucrurile s-au schimbat mereu in bine . in ce priveste jocul . La noi din pacate oamenii strica . de la jucatori pana la Admini . Dar ca idee generala schimbarile sunt in bine de la an la an . Singura problema ar dorinta prea mare celor de la INNOGAMES sa traga de pe noi si ultimul leu . A inceput sa fie vizibila dorinta lor de a stoarce bani si a da cat mai putin jucatorilor .

Daca ai avea "puterea" ai schimba ceva la joc? Daca da, ce anume?

La joc incepand de la ce ? de la joc ? sau si oameni ?

La oameni nu prea ai cum din pacate. Intrebuintari jocului, setari noi, chestii de genu'.
Am inteles , as vrea insa ca adminii existenti sa se mai roteasca , sa mai lase si pe altii , nu fac o meserie sau un job de neinlocuit , Era pe vrea lui nea Nicu o vorba : rotirea cadrelor ... ar fi cazul sa se intample asa si pe aici . Unii sa mai plece si sa mai lase locul altora fara idei preconcepute si fara aerul de zeu de neatins . Din pacate adminii nostrii au impresia ca sunt deasupra noastra cand de fapt poate ne sunt cu mult inferiori . In ce priveste jocul as vrea sa pot da jucatorilor posibilitatea de a achizitiona puncte premium mai ieftine . Se stia ca mereu de sarbatori punctele premium aveau un pret redus . Ei cei de la INNO au scos asta in ultimii 2 ani , de ce ? nu stiu . dar stiu un lucru : ca sa ai trebuie sa mai si dai ceva inapoi celora care le tot iei ..banii . Jocul ar putea avea mici imbunatatiri dar minore pt ca nu sunt un programatori sau ceva de genul care sa mi dau seama exact ce as putea imbunatati .Am zis ca mi as nota ce idei am si am avut cateva , dar am uitat efectiv . Stiu ca se poate si mai bine .Si cred ca pune un test de inteligenta pentru cei care vor sa joace acest joc . din pacate prea multi analfabeti , agramati sau inculti au ajuns sa intre sa joace acest joc . Nu e o jignire adusa nimanui , e purul adevar.
Preferi faza de inceput a jocului sau faza mai avansata cand incep razboaiele serioase?
Sincer , prefer ambele : Faza de inceput e funny cu toti cei care sunt pe langa tine , colegi noi , ageamii sau incepatori . Aici ca o paranteza : urasc cuvantul noob si ar trebui exclus de pe joc de vreme ce nu avem voie sa folosim cuvinte dintr-o limba straina . Si ca sa revin , imi place si faza de inceput pt ca atunci poti sa ti formezi o echipa de jucatori care inca au entuziasm . Iar faza avansata are placerea ei , mai mica adevarat , cand incep razboiale adevarate cand se cern cu adevarat jucatorii si raman doar cei care au psihicul puternic. Pentru ca sa recunoastem la un moment dar razboaiele devin psihologice si nu mai tin de stiinta jocului . cine cedeaza primul ala pierde .

Dupa cum ai spus esti intemeietor in trib, banuiesc ca te implici in actiunile tribului, ce stil de conducere preferi, cel "comunist" sau "democrat"?

Am zis ca am ajuns intemeitor nu la dorinta mea .Deci nu as putea avea o relatie de amicitie cu toti membrii tribului . Dar cred ca un mod de a conduce ar fi o imbinare a celor 2 variante . Nu poti sa fii nici prea moale dar nici prea autoriar .Dar stii cum spune si vorba : " cum ii educi asa ii ai " . Probabil daca ar fi un grup de la inceputuri si ar exista legaturi stranse intre ei ar exista si respectul fata de unul din grup ajuns in Conducere .Parerea mea ca e un joc de razboi si nu de socializare : deci uneori trebuie sa fii autoritar . In fond nici un fost mare cuceritor de lumi nu a fost un om slab :Napoleon , Hitler , Stalin , Cezar si cati or mai fi si i-am omis.

Cum ai caracteriza tribul din care faci parte, mai e de lucrat la el?

Ca sa spun exact ceva si altii sa inteleaga exact pe dos sau sa mi critic colegii nu as vrea . Dar pot sa ti spun ca sunt cu mult mai maturi ca in celelalte triburi .Oameni seriosi , cu job uri , familie , copii , afaceri de intretinut .Ii respect pe toti atata vreme cat ei asigura respectul cuvenit colegilor lor . E un trib matur as putea spune incercati in batalii mai mult ca oricare altii . Un trib care se bate de peste 4 luni cu 4 triburi de pe harta si tine o granitza de 4 k-uri. Dupa cum ii vad eu cred ca unii ar putea fi trecuti in lista celor mai buni jucatori de pe lumea asta .In orice trib este ceva de facut si imbunatatit , deci da ...mai avem de lucrat , dar asta face parte din joc

Crezi ca se poate atinge perfectiunea, ca si jucator?

Probabil ca nu , mereu va fi cineva mai bun ca altul si nu neaparat din punctul de vedere al stiintei jocului ci efectiv cineva cu timp mai mult liber , pt ca dupa cum spunea un dusman de al meu : "Ce aptitudini îţi trebuie ca să fii "mare" jucător de triburile?
Niciuna! Triburile este un joc simplu.
A, nu, îţi trebuie mult timp la dispoziţie dar asta nu e nici aptitudine nici calitate.
Asta înseamnă doar că nu ai altceva mai bun de făcut. " . Deci timpul ar putea decide uneori daca se poate atinge perfectiunea .

Da, cu siguranta timpul e cel mai de temut inamic al jucatorilor.Ai spus ca ai fost adus pe lumea 28 de un prieten, daca el ar renunta sau ar parasi tribul l-ai urma?

Am spus mai sus ca as parasi lumea asta in secunda 2 , dar de vreme ce am o responsabilitate si unii jucatori cred in sansa lor sunt dator sa merg alaturi de ei pana la capat . Deci nu , nu as putea sa parasesc lumea doar pt faptul ca un amic nu mai vrea sau nu mai poate sa joace .

Ce ne poti spune de evolutia tribului tau si momentele dificile prin care a trecut (tradari, jocuri de culise,diplomatice etc.) ?

Vis a vis de intrebarea cu tradarile , jocurile de culise : din pacate pe L28 au fost mai multe tradari , jocuri de culise decat ce am intalnit eu pana cum . Oricum am observat ca o parte din joc se joaca pe forumurile externe si apoi pe harta . Chiar daca o sa se supere dusmanii sunt insa cei mai penbili din jucatorii pe care i am intalnit pana cum pe acest joc . Eu nici nu stiam pana sa vin aici cu ce se mananca Forumul extern , pana cand intr-o zi am aflat de la un coleg de trib ca sunt subioect de discutie pe forum cu toate ca indivizii nici nu ma cunoasteau . Am zis ca asa o fi la moda , sa te manance din dos toti . Am ignorat pana am vazut ca unii au facut obsesie din a ma discuta , apoi mi am dat si seama de ce : oamenii marunti au sa faca orice ca sa creasca in ochii altora , plus un comportament de copii needucati . Asta mi a dat seama ca face parte din razboiul lor psihlogic . Asa o fi dar nu e permis chiar orice . Partea cu tradarile insa e funny rau de tot pt ca dusmanii au acuzat pe noi de faptul ca ei au incercat sa ne fure conturi sau efectiv au resusit sa si faca rost de conturi in tribul acesta din care fac parte . Mi am dat seama ca asta e jocul lor si nu ai ce sa le faci unora care nu stiu ce i ala fair play .Referitor la aceiasi intrebare : Ma doare faptul ca nu am pierdut sate in lupta dreapta , ci prin jocuri de culise .Ce regret pe L28 ? Faptul ca am acceptat sa vin aici si am incepute sa joc :)

Consideri ca, caracterul din joc reflecta cu cel din viata de zi cu zi?

Nu stiu , nu mi dau seama , trebuie sa ajungi sa ma cunosti ca sa ti poti forma o parere , ca sa zic eu nu si de fapt nu e asa , poate nu ar fi corect . oricum am deja o varsta si probabil nu mai accept sa fiu calcat in picioare . de aceea am fost mereu acid la orice fel de remarca si orice tendinta a dusmanilor de a socializa cu mine , stiu asta asa : eu nu pup unde scuip . Poate unii si au format o parere despre mine dar e pur si simplu parerea lor si o respect atata vreme cat nu mi o spun mie sau nu o promoveaza pe undeva . Cand cineva starneste vand culege furtuna .

Ti s-a propus vreodata sa tradezi? Cine ti-a prospus?

Nu , nu cred ca cineva intreg la minte m-ar intreba asta pe mine , si nu cred ca as face , mai bine renunt la joc decat sa ma stie lumea de un asemenea caracter . De obicei spionii si tradatorii poarta acelasi hram , sunt niste oameni care nu vor realiza nici in viata si nici pe joc nimic , caractere marunte , neputinciosi care nu au tarie de caracter . Nu as putea sa traiesc cu asa ceva .

Cum vezi lumea 28 peste 1 an de zile?

[5:59:44 PM] adi: Sincer , nu cred ca mai dureaza 1 an de zile . Pentru ca dupa cum se laudau cei din Alianta ei au strans secretele . Urmeaza acum partea cu povestile de adormit copii , cum o sa si prosteasca colegii de trib sa le dea secretele de la unii la altii ca sa faca tribul ala castigator . Pentru ca tre sa fi realist
: ei sunt peste 200 si ceva , din care doar 60 pot castiiga lumea cu toate secretele adunate . Problema lor e ca trebuie sa i pacaleasca pe fiecare sa trimita specretele respective intr-un singur trib si atunci se va forma tribul castigator . Deci 60 o sa stea bine merci si restul pana la 200 o sa se uite pe geam cum le fac astia din mana . :)) Deci e posibil ca unii sa nu fie de acord sa si dea secretul si sa nu faca parte din cei 60 care casitga lumea si atunci o sa apara certurti si razboaie interne sau e posibil ca toti hipnotizati fiind sa se supuna ca oile cererilor de la Conducere si sa trimita secretele acolo unde le au zis . Deci L28 se poate castiga cat mai repde de cei care au 20 de secrete sau se poate lungi pana Alianta noasta mai face rost de secretele care ne lipsesc . Peste 1 an putem sa inchidem noi sau ei sau sa nu se inchida ...greu de dat un raspuns exact.

Spre deosebire de celelalte lumile pe care ai jucat, cum ai cataloga lumea 28 ca nivel al jucatorilor din punct de vedere a experientei? Dar a conducatorilor?

Nu vreau sa jignesc pe nimeni , dar sunt putini jucatori buni . Nivelul e slab peste tot , si la noi si la ei . sau poate am exagerat , nivelul e mediu , la peste 1 an de cand s a deschis trebuia sa fie unii mai avansati .si de la noi si de la ei . Conducatorii in general din parte adversa sincer au o nota mica din partea mea , ca oameni , ca jucatori poate sunt buni dar ca oameni sunt mult sub nivelul asteptarilor . Un conducator tre sa fie exemplu pozitiv , el nu trebuie sa se bacalareasca pe forumuri , nu trebuie sa impinga tribul la ura si dusmanie pe anumiti jucatori , ei trebuie sa instige la joc . Unii insa departe de a sti sa faca asta . Dupa peste 1 an mi se pare ca mai e de invatat la unii .

Ai vre'un mentor in joc?

Nu stiu , adica cineva care sa fi invatat ceva de la el ? nu prea ...stiu doar ca am un respect fatza de mai multi jucatori care am colaborat . Vezi tu , eu am invatat si sigur jocul acesta si mereu am cautat sa nu fiu ultimul ... Dar pot sa mentionez jucatori care m au impresionat de cand joc : de pe L20 Pintilosul Ion , Kekaumenosd , preafinutta , You C ant Escape , Anu96 alias Boadyguardu ... iar de pe L28 ii respect pe toti atata vreme cat isi vad lungul nasului si isi fac treaba acolo unde sunt . Tin cu oamenii mei sau de la noi din trib si nu am sa enumar vreodata jucatori de la tribul advers , unii inca nu si au castigat respectul meu ca sa i mentionez aici

In incheiere,ai dori sa transmiti un mesaj jucatorilor de pe L28 ?


Nu stiu daca am puterea sa influentez cu ceva dar as dori ca unii sa se mai uite si in jos daca tot au ajuns sus, unii sa mai incerce sa si dea seama ca e doar un joc si ce castiga la sfarsit e doar experienta . Poate unora le as zice sa mai uite de forumuri si sa si vada de casa si tribul lor . E doar un joc si uneori unii uita asta . Jocurile de a razboiu se poarte pe campul de lupta respectiv harta . Cei care dau din gura sunt de fapt niste papagali . Da le mai doresc tuturor un joc placut si o vara frumoasa , atat cat mai este :)

Multumesc frumos de timpul acordat, spor la joc si toate cele bune !
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus