Interviuri

  • Autor subiect kokoboys02
  • Data de început

DeletedUser

am vorbit cu Raul dar cred k a mai facut iar o pauza de triburile...
nu a raspuns si nici nu a citit mesajul!
cu siguranta este ocupat si nu cred ca are timp de triburi....
 

DeletedUser1647

Aici sunt... are Lord Adex un pm de la mn. :p

PS. Joc pe l9, nu ma las, am fost ocupat un timp dar acum am revenit, nu cum jucam pe l2 ca acolo aveam mai mult timp liber dar si aici joc cat am timp. Acum serviciul si facultatea ce imi mai ocupa timpul in rest am timp.
 

DeletedUser

fratilor... am vorbit cu Raul la telefon... II luati interviu? Cum faceti?
 

DeletedUser

Lasand la o parte neintelegerile noastre din trecut, trebuie sa zic ca interviul e foarte bun.

as dori un interviu cu jucatorul dulcika de pe L2......

eu vreau un interviu cu sebica19 si illidan indiferent ca a fost MoD sau =nbz= atat tribul din care faceau parte , cat si ei ca jucatori s-au impus si au fost numarul 1(illindan si lumile 5 si 6 din cate stiu eu).

martzian ...nu cred ca mai e nevoie sa spun de ce

controversatul...singurul jucator indragit de absolut toata lumea(cotribali, inamici,aliati, nu conteaza, ea face istorie)

si eu as vrea un interviu cu ilidan

mai, nu trebuie sa puneti jucatori care sunt pe locul1! trebuie sa puneti jucatori care au facut triburi si le-au adus pe 1!

si trebuie neaparat sa fii jucat pe lumesa 1, 2 sau 3!

aaaaa ce prostie:mad: orice fel de jucator era frumos sa fie

si trebuie neaparat sa fii jucat pe lumesa 1, 2 sau 3!




Ai impus tu regulile astea?


Lord adex va face interviuri la cine va crede el de cuvinta, daca le faceai tu ziceam da asa , te rog frumos nu dezinforma.

citeste mah tema asta si dupaia mai vorbesti cu mine!

citeste mah tema asta si dupaia mai vorbesti cu mine!

ce limbaj ... de unde stii tu ca un jucator nu a jucat pe L1 2 sau 3..? stiu playeri care pe fiecare lume isi schimba nickul si nu sunt din aia de 2 lei:)

ce limbaj ... de unde stii tu ca un jucator nu a jucat pe L1 2 sau 3..? stiu playeri care pe fiecare lume isi schimba nickul si nu sunt din aia de 2 lei:)

nu e limbaj urat...
dar mi-a zis k regula asta am facuto eu? ce era sa-i zic?

2.6.2. Este interzisa inlocuirea literei "c" cu litera "k", sau folosirea grupurilor de litere "tz", "sh" si altele de acelasi fel, care contravin corectitudinii limbii romane

Va rog sa incetati certurile. Voi incerca sa abordez toate numele propuse si sa acopar toate lumile pe care acestia si-a cladit un renume, in cazul in care s-a jucat pe conturi diferite daca va dori va indica acest lucru.
Imi cer scuze, ordinea aleasa a fost aleatoare, sper sa nu facem din asta o discutie gen "ala era mai bun" si trebuia primul.

Recunosc, ritmul ar fi mai des de "saptamanal" daca as gasi si inspiratie mai mare in alegerea intrebarilor (este rugamintea mea ca sa faceti propuneri pe privat cu ele).

mai, nu trebuie sa puneti jucatori care sunt pe locul1! trebuie sa puneti jucatori care au facut triburi si le-au adus pe 1!

illidan stormrage a facut =nbz= lumea 8 si a fost locul 1 8 luni parca consecutiv, la conducere l-a urmat sebica 19

in lumea 13 tot ei au facut =nbz= care a tinut fruntea pana saptamana trecuta cand Angry(tribul din care fac parte eu) i-a detronat.

in lumea 7 au fost MoD amandoi...trebuie sa va mai povestesc despre asta? plus..de ce trebuie eu sa justific ??

Propunerile pentru intervirui postati-le si voi aici

Propunerile pentru intervirui postati-le si voi aici

As sugera aceeasi chestie. Haideti sa lasam tema asta ca tema in care sa apara interviurile..si propunerile/ intrebarile postati-le ...unde a indemnat si DarkSyte

Trebuie iar sa ne mutam cu discutiile? :(
Lord Adex putea sa editeze prima postare si sa puna interviurile acolo, unul dupa altul. Cum doriti voi. Mie personal mi-ar placea sa discutam tot aici.
Subscriu la propunerile lui Miss

am si eu o propunere de interviu cu McBecks
cred ca ar fi interesant un interviu cu acest jucator:)

Trebuie iar sa ne mutam cu discutiile? :(
Lord Adex putea sa editeze prima postare si sa puna interviurile acolo, unul dupa altul. Cum doriti voi. Mie personal mi-ar placea sa discutam tot aici.
Subscriu la propunerile lui Miss

La un moment dat ..ar deveni greu de citit daca s-ar tot edita si ar exista doar spoilere ...si doar in prima postare.
Asa daca exista cateun post pentru fiecare interviu in genul primei postari este cu totul altceva. parerea mea e ca ar fi mult mai aerisit

De acord cu ingerasa :D

nu mai bine se face o sectiune pe tw.stats pentru interviuri...si toata lumea le citeste acolo ? :) pe forum doar haos se creeaza...Pe forum sa se propuna la cine sa se ia interviu...si pe twstats de exemplu sa se puna interviul...sau faceti un blog triburile.ro. Ma rog...sunt doar ideei :)

eu vreau un interviu cu sebica19 si illidan indiferent ca a fost MoD sau =nbz= atat tribul din care faceau parte , cat si ei ca jucatori s-au impus si au fost numarul 1(illindan si lumile 5 si 6 din cate stiu eu).

martzian ...nu cred ca mai e nevoie sa spun de ce

controversatul...singurul jucator indragit de absolut toata lumea(cotribali, inamici,aliati, nu conteaza, ea face istorie)


Nu stiu pe 5...da pe 6 nu a fost acolo a fost unu care sa lasat ca probabil a considerat ca...nu are cu cine...

p.s. Eu as vrea un....bi-interviu cu leederi la 2 triburi care se afla in razboi(sau aflat) un razboi mare care se cunoaste.... de exemplu unu din DIE cu unu din Sciti ... ori unu din Armada cu unul din GTC ,si tot asa...

dar asta se poate face pe lumile mai avansate unde razboiu intre 2 triburi coaguleaza in juru lor toata lumea in 2 tabere

Interviu cu Rosito si Andurill :)

Nu stiu pe 5...da pe 6 nu a fost acolo a fost unu care sa lasat ca probabil a considerat ca...nu are cu cine...

p.s. Eu as vrea un....bi-interviu cu leederi la 2 triburi care se afla in razboi(sau aflat) un razboi mare care se cunoaste.... de exemplu unu din DIE cu unu din Sciti ... ori unu din Armada cu unul din GTC ,si tot asa...

dar asta se poate face pe lumile mai avansate unde razboiu intre 2 triburi coaguleaza in juru lor toata lumea in 2 tabere

Aspirator il chema pe acel jucator :) .
Care era primul de pe L6 , daca nu am eu amnezie :) .

Un interviu ar trebui luat romanului care a facut legea pe toate serverele externe pe care a jucat: aztecul sau iorga.

Un interviu ar trebui luat romanului care a facut legea pe toate serverele externe pe care a jucat: aztecul sau iorga.

Da de acord 100% :) !
Adex fi atent la aceasta propunere , e una buna :) !

Pana atunci delectati-va :) Aztecul - povestea lui
Mi-ar placea sa vorbesc cu toti, sa impartasim tuturor ganduri frumoase si ma bucur nespus cand vad ca exista doritori de astfel de momente (nu m-am indoit nici o clipa) doar ca timpul este inamicul nostru cel mai eficient. Ne impiedica sa facem multe lucruri placute.

Astept in continuare si idei de scenarii si conversatii pe masura celor abordati, sau chiar ii rog pe cei care considera sa imi trimita "interviuri" dupa un scenariu inchipuit de ei, deja completate, dupa dorinta.

Ar fi interesant daca ar fi actualizat interviul lui Aztecul :D

Aspirator il chema pe acel jucator :) .
Care era primul de pe L6 , daca nu am eu amnezie :) .

Aspirator a fost pe 2....ai amnezie...ala care era nu a fost un jucator care inobila sate de barbari ci sate de la dusmani...il chema ceva in stilu phateon....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1959

LizardKing,BurnDomination,Zeer,dora2007,claponel...si as mai putea sa dau inca vreo 10 lideri/conducatori
 

DeletedUser26904

Da,dar de exemplu eu daca joc pe l6 nu am de unde sa stiu cine e X de pe l8 unde joaca ala si i sa luat interviul.Stiu s-a facut asta la inceput de tot,cu valiusha parca,din ce imi amintesc eu,dar atunci era o lume,parca de abia aparuse 2 si fiecare stia cine e fiecare,dar nu mai este cazul.Oricum,e proiectul tau,bafta.:D

s-a facut asta la inceput cu valiusha,dar nu la inceput de tot.......era inceputa lumea 7! iar vali a scris istorie de la inceput pentru ca a fost "primul care a facut..." in mai multe privinte. in ce priveste "nu stiu de alta lume nu ma intereseaza"...nu cred ca nu ai prieteni/cunostinte care nu te tin la curent, sau pot sa-ti raspunda la intrebari astfel incat sa cunosti jocul ca fenomen in ansamblul lui(si daca nuai exista mereu "actele jucatorului"sa te puna la curent).

lideri sunt cu sutele pe orice lume...dar, nu stiu cati vor sa citeasca interviuri despre oameni de care nu-i intereseaza, sunt atatea personalitati controversate cu istorie pe mai mult de o lume sau 2, nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Eu sincer cunosc foarte putine persoane aici,10 maxim,avand in vedere ca nu joc,deci chiar daca ma apuc de o lume acum,l17 cand o sa apara,daca se face un interviu pentru l3 eu nu o sa stiu cine e si nici nu o sa ma intereseze avand in vedere ca nu joc acolo.Si sunt multi in situatia mea,asa ca nici nu o sa ma obosesc sa citesc.De asta ziceam sa fie interviu specific pentru aceea lume.
 

DeletedUser

eu as avea cateva propuneri
1. carmi
2. dave
3. SelenaX vs Andurill
 
Scor reacție
0
Asta este o dovada de ignoranta specifica (varstei oare ?), dupa parerea mea. Ne place sa ne dam cu parerea despre tot si toate, sa dam sfaturi si povete insa nu ne intereseaza nimic despre altii, decat in masura in care ne poate ajuta in vreun fel.

Eu zic sa luati lucrurile mai degajat, nu vorbim aici nici de personalitati nici de interese, este o comunitate de oameni care, intamplator sau nu, au o pasiune comuna : triburile. Si daca sunt cativa care merita admirati si respectati pentru asta (o pasiune cu adevarat), atunci sa fie ! Probabil o tema cu injuraturi si atacuri la persoana interesa pe oricine, sunt sigur.

Sa revin la propunerile voastre, din moment ce jucatorii au mai multe conturi pe o lume (Gangster Ray si-a creat renumele pe 2 dar acum activeaza pe 9) sau cei mai multi au inceput pe 1 (acolo se mai afla inca 50 % din cei mai buni jucatori de pe server, dupa parerea mea), ce relevanta are o astfel de propunere ?

Da, mi-ar placea un "hall of fame", un loc unde sa fie trecuti toti cei care au insemnat si inseamna ceva acest joc, dincolo de controversele si parerile diferite ale unora, subiective desigur.
 

DeletedUser5809

Asta este o dovada de ignoranta specifica (varstei oare ?), dupa parerea mea. Ne place sa ne dam cu parerea despre tot si toate, sa dam sfaturi si povete insa nu ne intereseaza nimic despre altii, decat in masura in care ne poate ajuta in vreun fel.

Eu zic sa luati lucrurile mai degajat, nu vorbim aici nici de personalitati nici de interese, este o comunitate de oameni care, intamplator sau nu, au o pasiune comuna : triburile. Si daca sunt cativa care merita admirati si respectati pentru asta (o pasiune cu adevarat), atunci sa fie ! Probabil o tema cu injuraturi si atacuri la persoana interesa pe oricine, sunt sigur.
Nu e vorba de ignoranta,tu nu iei in calcul ca sunt si oameni care de abia acum incep sa joace.Poate citesc si ei forumul,dar poate nu ii intereseaza ce face x pe lumea aia,dar le place idea de interviu,pe mine m-ar durea undeva ce face ala acolo cand eu am probleme aici desi mi-ar place sa stiu ce experienta are asta la mine sa stiu cu cine ma lupt.De asta am zis ca ar fi mai interensant sa se faca interviuri pentru fiecare lume in parte.Desi tu ai fost ironic,ai avut dreptate cand ai zis "nu ne intereseaza nimic despre altii, decat in masura in care ne poate ajuta in vreun fel".
 

DeletedUser

Dulcika....unul dintre intemeietorii tribului Hell...actualul eTonns de pe L2.....
as vrea sa stiu cat de greu a fost la inceput..si daca jocul ii mai aduce satisfactii.....
nu-l cunosc personal....:D
 

DeletedUser

Aspirator a fost pe 2....ai amnezie...ala care era nu a fost un jucator care inobila sate de barbari ci sate de la dusmani...il chema ceva in stilu phateon....

A da phateon sau phanteon ceva de genul , pai asta e acelasi care era cotabita pe lumea 8 sau 9 , acelasi care era i eat grass pe lumea 5 , cel putin asa cred eu :) .
Si nu e unu singur joaca mai multi sunt conturi jucate de mai multi jucatori pana la un moment dat , 24/24 .

eu cred ca mai degraba phaeton :p

In fine cum il chema..

p.s. si eu cred ca era unu si acelasi cu ...cotabita, aceasi crestere exploziva...

cotabita a murit pe la 40-50 de sate parca. phaeton avea 100 si ala de pe locul doi nu avea nici macar 50.

Anastasia, diplomat/conducator Acvila Fraternitas :)

10 sate de atac is bune pana la un anumit stadiu al jocului ...la stadiile avansate cu 10 full-uri poti sa nu misti zidu pe granita.

un stil ofensiv nu inseamna neaparat numai sate de atac sau mai multe sate de atac decat de aparare...mai mult inseamna agresivitate sa preiei controlu , tu ataci toti posibili contracandidati ai tai in zona ...nu astepti sa creasca mari si sa te atace ei

am mai vazut de multe ori afirmatia, directa sau subinteleasa, conform careia un jucator bun obligatoriu are puncte multe. nimic mai fals. intr-o echipa, jucatorii sunt ceea ce vor sa fie. daca vrei sa fii jucator de atac, ideal este sa ai puncte si sate putine, ca sa ai moral bun impotriva oricarei tinte. satele cucerite de tine de la altii sa le dai colegilor de trib iar cei care iau satele gata cucerite de tine sa te sprijine. ajungi astfel sa joci avand doar 10 sate, toate de atac, si de la colegii de trib o sustinere de cate 50-60 de mii de defensivi pe fiecare sat si late cateva zeci de mii gata sa fie trimise sprijin. cine te poate invinge? si daca un trib are 20 de astfel de jucatori...

de asemenea, am vazut peste tot ca multi dintre jucatorii care se considera buni spun ca stilul ofensiv e cel mai bun. complet gresit. stilul ofensiv iti ofera posibilitatea unei expansiuni explozive, dar deosebit de riscante. nu uitati ce spunea sun tzu: cine stie sa atace, va castiga, cine stie sa se apere este invincibil. un jucator ofensiv poate castiga o lupta, 10 lupte, dar daca un trib ofensiv va fi prins intr-un razboi cu un trib defensiv, pana la urma cel defensiv va castiga razboiul.

iar ca interviu cred ca sir soreen daca ar mai fi intervievat odata, as citi din nou, cu pasiune, interviul.

@imperiul moldav, daca vrei sa scrii un tutorial te invit sa cauti tema potrivita.

@martzian, cu aprobarea ta imi permit sa ma pregatesc ca fiind urmatoarea discutie, cea cu tine. Daca esti dispus, trimite-mi pe pm ce nu vrei sa te intreb :)

@martzian, cu aprobarea ta imi permit sa ma pregatesc ca fiind urmatoarea discutie, cea cu tine. Daca esti dispus, trimite-mi pe pm ce nu vrei sa te intreb :)

cred ca sunt destul de abil incat, daca ma surprinzi cu vreo intrebare extrem de dificila, sa ocolesc diplomatic raspunsul. cred totusi ca intrebarile dificile fac farmecul unui interviu, si asta o spun dupa 15 ani de presa...

Astept interviul cu martzian :p

Acu on-topic, eu as vrea un bi-interviu cu mcbecks si cgal ...ar fi interesant :) doi leederi emblematici pe L4 care prin razboiu lor a impartit harta in 2

Total de acord...as dori sa vad acest interviu.
Ca pe P&P L4 este plictiseala.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si eu doresc sa mai fac cateva interviuri, numai ca sunt mai "old school", cunosc jucatori foarte vechi si foarte buni, care nu ar avea nici la ora actuala competitie.
Scanez foarte mult forumurile si jucatorii, sa vad care s-ar incadra, dar am dificultati in a-i alege.

Ce pot sa spun e ca nu voi lua interviu unui jucator propus de un prieten ca a reusit, la un punct, sa aiba un numar de sate si dupa care "s-a lasat" ca nu mai avea timp. Ma intereseaza jucatori care au trecut prin destule razboaie in care nu erau favoriti si care au reusit, prin actiunile lor, sa le castige.

Am sa-mi fac propria lista cu jucatori carora as dori sa le iau un interviu, iar voi veti putea sa alegeti ordinea sau jucatorul caruia vreti sa-i iau cat mai rapid un interviu. ;)

Spor la joaca!
 

DeletedUser8266

@Lord Adex , scuze de off-topic ,
p.s. banuiesc eu ce ar trebui sa il intrebi ... despre marele razboi contra immo si cum a mobilizat el oameni
p.p.s. glumeam :)))

Acu on-topic, eu as vrea un bi-interviu cu mcbecks si cgal ...ar fi interesant :) doi leederi emblematici pe L4 care prin razboiu lor a impartit harta in 2
 
Ultima editare de un moderator:
Sus