Intrebare legata de atac cu nobil

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Daca vreau sa iau un sat de barbari, sau unul in care nu mai joaca respectivul, pot sa atac de exemplu doar cu lancieri? Si nobil, bineinteles...
Adica, armata e mai slabita daca trimiti si nobil?
 

DeletedUser

trimite decat nobilul:)))) daca trimiti cu lancieri raceste nobilu si scade adeziunea dor cu 20:))))
 

DeletedUser

Sigur nu moare nobilul?
Adica, stiu ca nu ar avea ce sa il atace ( teoretic ) dar totusi.... parca mi-e cam frica :D
 

DeletedUser

Pai si trebuie trupe multe?
Sau acolo, asa, sa zic ca nu sunt :D
 

DeletedUser

pai daca satul pe care vrei sa il cuceresti are zidul la 20 si cel putin 20k de lancieri,spade,arcasi si 6000 cavalerie grea.binenteles cu tot cu sprijin.iti va fii greu sa il cuceresti.trebuie sa ii darami zidul si sa dai cateva fulluri de sate de atac.trupele din sat cred ca le-am exagerat.doar daca nu cumva este intr-un trib mare.
 

DeletedUser

stii sa injuri? daca nu trimite nobilul singur:))) ai sa vezi ce iese:)))
 

DeletedUser

Mai... faza era ca am nevoie sa cuceresc un sat de barbari repede ( primul meu atac cu nobil ) si vroiam sa stiu daca moare nobilul singur in atac.

Intreb din nou: E neaparat nevoie sa trimit si trupe alaturi de nobil intr-un atac? In conditiile in care atac un sat de barbari.
 

DeletedUser

da.,e neaparata nevoie,cam 200-300 trupe e destul pt a trimite impreuna cu nobilul,in caz ca satul e gol
 

DeletedUser

Agresorul a câştigat

Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-11.8%

Moral: 100%

Agresor: Darma
Sat: Darma/niconico/07 (412|205) K24

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Apărător: MicShiRau
Sat: Faithless (407|211) K24

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Trupele apărătorului, care au fost pe drum

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Prada: 0/0
Modificare de adeziune Aprobare scăzuta de la 27 la -6

sau nu
 

DeletedUser

de ce sa se riste,daca s-a intamplat catorva persoane nu inseamna ca se va intampla oricui
 

DeletedUser

Si nici macar nu am avut cea mai mica intentie de a innobila, vroiam doar sa scap de niste nobili pe care i-am trimis initial pe un sat de barbari care intre timp a fost innobilat :)))). Daca avea intradevar zid nu ne amuzam de raport.
 

DeletedUser8416

Daca vreau sa iau un sat de barbari, sau unul in care nu mai joaca respectivul, pot sa atac de exemplu doar cu lancieri? Si nobil, bineinteles...
Adica, armata e mai slabita daca trimiti si nobil?

Pentru astfel de lucruri ai "SIMULATORUL" la "PIATA CENTRALA" ... introduci trupele acolo , moral, zid etc. si vezi ce se intampla... e cel mai sigur asa... succes!
 

DeletedUser

Mai... faza era ca am nevoie sa cuceresc un sat de barbari repede ( primul meu atac cu nobil ) si vroiam sa stiu daca moare nobilul singur in atac.

Intreb din nou: E neaparat nevoie sa trimit si trupe alaturi de nobil intr-un atac? In conditiile in care atac un sat de barbari.

satul e sat si are defensiva :) ...... daca satul e mic 116 pct ..... nu cred ca are zidul facut si daca e si gol rezulta ca poti sa trimiti nobilul singur :) ! Fa-ti si tu niste simulari :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus