Intrebare regula

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

§4) Comunicare

Triburile este versiunea românească a jocului TribalWars. De aceea vă rugăm să folosiţi pe acest server doar limba română pentru a fi înţeles de către toţi jucătorii! Toate profilurile, descrierile, adăugările de joc şi forumul trebuie să fie scrise pe româneşte.
De ce mai avem regula asta daca nici macar maretul TT nu o respecta? Macar sa renuntam cu totul la ea. Oricum nimeni nu o respecta, nici macar cei care ar trebui sa faca asta in primul rand.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

De ce mai avem regula asta daca nici macar maretul TT nu o respecta? Macar sa renuntam cu totul la ea. Oricum nimeni nu o respecta, nici macar cei care ar trebui sa faca asta in primul rand.

Regula respectiva face parte din regulamentul de joc. Daca ai plangeri referitoare la nerespectarea ei foloseste sistemul de suport.
 

DeletedUser5168

T T = Team triburile da?

TEAM s. v. echipă, formaţie.

definitie luata din DEX.... se pare ca nu ai auzit de neologisme :D:cool:
 

DeletedUser

Regula respectiva face parte din regulamentul de joc. Daca ai plangeri referitoare la nerespectarea ei foloseste sistemul de suport.

Nu am plangeri . Intrebam doar de ce mai tinem o regula pe care nimeni nu o respecta, nici macar cei care ar trebui sa faca asta in primul rand, faimoasa echipa.
 

DeletedUser

Trecand peste faptul ca si unii membrii TT au profil in alte limbi decat limba romana, ceea ce nu te contrazic, te rog sa verifici ce procentaj de jucatori (activi) au profilul in limba romana. Nu este ceva extrem de strict in aceasta regula, si nu e o incalcare foarte importanta pentru a se lua masuri asupra a mai bine de 60% din jucatorii acestui joc.

"Cel fara de pacat dintre voi sa arunce cel dintâi piatra..."

...
 

DeletedUser

Imi poti spune macar ceva, daca un profil intr-o limba straina inseamna ca vei fi pedepsit cu luarea de sate sau ban temporar. Daca nu primesti astfel de pedepse atunci ai dreptate si e o incalcare minora.

Si daca membrii TT au profile care nu corespund de ce nu si le fac sa corespunda? Ei in primul rand trebuie sa dea exemplu. Nu mai poti cere mare lucru de la altii daca nu dai tu un exemplu .

E o diferenta intre userii obisnuiti si cei care sunt membrii ai TT. Acestia se presupune ca sunt fara niciun fel de pata, fie ea si minora. In plus o incalcare a regulamentului voita din partea lor nu cred ca da prea bine, chiar daca e minora.
 

DeletedUser

Imi poti spune macar ceva, daca un profil intr-o limba straina inseamna ca vei fi pedepsit cu luarea de sate sau ban temporar. Daca nu primesti astfel de pedepse atunci ai dreptate si e o incalcare minora.

Ceea ce vrei tu sa aflii tine de regulamentul intern al echipei de admini. Prin urmare, iti va ramane necunoscut.
 

DeletedUser

Ceea ce vrei tu sa aflii tine de regulamentul intern al echipei de admini. Prin urmare, iti va ramane necunoscut.

Mc mult. Oricum o incalcare a regulilor fie ea si minora ramane tot incalcare. Daca asa exemplu sunteti voi incalcand regulamentul voit ...
 

DeletedUser

Mc mult. Oricum o incalcare a regulilor fie ea si minora ramane tot incalcare. Daca asa exemplu sunteti voi incalcand regulamentul voit ...

Imi cer scuze in numele membrilor TT care au scris in alta limba decat limba romana profilul, numele satelor, etc.

Ne cerem scuze ca suntem oameni, ca voi. Daca am fi fost zei cum intentioneaza nihilius sa sugereze, nu am fi gresit. Din pacate suntem jucatori ca si voi, si sa fim sinceri, unele cuvinte suna mai bine in engleza...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Imi cer scuze in numele membrilor TT care au scris in alta limba decat limba romana profilul, numele satelor, etc.

Ne cerem scuze ca suntem oameni, ca voi. Daca am fi fost zei cum intentioneaza nihilus sa sugereze, nu am fi gresit. Din pacate suntem jucatori ca si voi, si sa fim sinceri, unele cuvinte suna mai bine in engleza...

In primul rand nu mi-ai scris bine nickul , te rog sa corectezi. Cred ca un moderator trebuie sa aibe macar minima decenta sa scrie corect nickul unui user.

In al doilea rand nu ati gresit. Stiti ca lucrul asta nu e permis si totusi incalcati regulamentul in mod voluntar. Greseala e cand faci ceva in necunoastere de cauza. Atunci poti invoca faptul ca ai gresit. Cand faci ceva ilegal voit in cunostiinta de cauza e incalcarea voluntara a regulamentului, regulament pe care voi trebuie sa il puneti in aplicare si sa nu il incalcati voit.

Nu m-am referit la denumirea satelor, m-am referit la profilele userilor mai ales.

Nu cere nimeni sa fiti zei, sa nu gresiti, dar cred ca putem cere sa nu faceti asta voit. Cum aveti o pozitie in echipa se presupune ca stiti si regulamentul. Poate nu il stiti, asa ca puneti manuta si cititi-l. Doar daca nu il stiti e greseala. :rolleyes:

In rest acelasi vechi Bloom care in loc sa recunoasca adevarul se ascunde dupa ironii ieftine si altele.:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca ar fi fost vorba de tratament preferential, ai fi avut 100% dreptate domnule nihilius. Dar cred ca stii si tu foarte bine ca nu e asa, si recunosc, si userul BlooM are profil personal in engleza, extras din wiki.
Inca odata, repet, daca ai plangeri referitoare la jucatori, te rog sa te adresezi sistemului de suport.

In rest, acelasi nihilius...si asta spune tot.

Bine ai revenit!
 

DeletedUser

Esti membru in TT , respecti regulile nu ptr ca vei fi verificat de alti admini ci ptr ca asa e normal. Le respecti ptr ca asa trebuie, nu ptr ca poti fi prins cand le incalci. Chiar si un lucru minor trebuie respectat. Daca nu o faci si incalci regulamentul voit asta spune multe despre.

La tine insa nu e asa. Tu preferi sa ataci decat sa recunosti un lucru real. Asta este, e mai usor sa vezi partea urata a altora decat a celor de langa tine.

Bine am revenit? Trebuia sa fii plecat ca sa revin, deci nu e niciun bine ai revenit.

PS: vad ca bunul simt la tine lipseste, nu ai modificat nickul meu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Se pare ca nu citesti postarile mele.

1. Mi-am cerut scuze in numele colegilor mei pentru profilele in alte limbi decat limba romana.
2. Am recunoscut ca si userul BlooM cu care joc, are profil in engleza, extras din wiki.
3. Am scris cu bold i-ul lipsa din nick-ul tau.

Si daca nu ma inseala memoria, fusesei "in vacanta", deci ai revenit. As aprecia daca ai inceta atacurile la persoana, posturile mele sunt in calitate de moderator si cunosti regulamentul.
 

DeletedUser

Ti-ai cerut scuze, ai recunoscut faptul ca ai si tu o semnatura de genul ala. Tot respectul ptr aceste lucruri. Dar nu puteai sa lasi deoparte si ironiile ieftine, daca tot faci ceva bine fa-o pana la capat.




Ne cerem scuze ca suntem oameni, ca voi. Daca am fi fost zei cum intentioneaza nihilus sa sugereze, nu am fi gresit. Din pacate suntem jucatori ca si voi, si sa fim sinceri, unele cuvinte suna mai bine in engleza...


Minti....
3. Am scris cu bold i-ul lipsa din nick-ul tau.
Daca am fost in vacanta nu inseamna ca am plecat dragul meu BlooM. ,,Spiritual" am fost mereu aici pe forum.
 

DeletedUser

Daca ar fi fost vorba de tratament preferential, ai fi avut 100% dreptate domnule nihilius. Dar cred ca stii si tu foarte bine ca nu e asa, si recunosc, si userul BlooM are profil personal in engleza, extras din wiki.
Inca odata, repet, daca ai plangeri referitoare la jucatori, te rog sa te adresezi sistemului de suport.

In rest, acelasi nihilius...si asta spune tot.

Bine ai revenit!

In consecinta, subiect inchis si astept scuzele de rigoare.
 

DeletedUser

In consecinta, subiect inchis si astept scuzele de rigoare.
Nu ai corectat unde am spus eu sa faci asta. Ti-am si aratat unde ai lasat nickul meu scris gresit. Pana nu corectezi raman la aceeasi opinie.

Imi cer scuze in numele membrilor TT care au scris in alta limba decat limba romana profilul, numele satelor, etc.

Ne cerem scuze ca suntem oameni, ca voi. Daca am fi fost zei cum intentioneaza nihilus sa sugereze, nu am fi gresit. Din pacate suntem jucatori ca si voi, si sa fim sinceri, unele cuvinte suna mai bine in engleza...

Aici ti-am spus sa corectezi. Ce imi arati tu nu are legatura cu ce am spus eu. Tu imi arati o postare scrisa de tine dupa ce am spus eu sa imi scrii corect numele. Cred ca era logic ca ma refer la nickul meu scris gresit undeva inainte de acea postare a mea.

Pe scurt nu vad niciun motiv momentan sa imi cer scuze ptr ceva . Nu mi s-a dovedit ca am gresit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Textul era: "Am scris"...NU..."am modificat".

Prin urmare, afirmatia ta nu-si are rostul. Daca ai ceva de spus pe subiect, topicul va ramane inchis. Daca nu, va fi inchis ca orice alt topic unde s-a primit raspuns.


later edit: Daca ai ceva de continuat pe langa subiect, astept mesaj privat.
 

DeletedUser

Textul era: "Am scris"...NU..."am modificat".

Prin urmare, afirmatia ta nu-si are rostul. Daca ai ceva de spus pe subiect, topicul va ramane inchis. Daca nu, va fi inchis ca orice alt topic unde s-a primit raspuns.


Ce pot sa ma astept de la tine... nici macar atat nu poti face sa imi scrii nickul corect desi ti-am atras atentia acestui fapt. Chiar daca nu iti place trebuie sa imi scrii nickul corect, mai ales ca spui ca esti in calitate oficiala. Imi retrag afirmatia cand vei modifica acolo.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

"Last edited by BlooM; Astăzi at 00:52:10.. "

Datorita acuzatiilor aduse, acest topic devine topic inchis. Orice alta plangere, te rog sa o adresezi sistemului de suport.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus