intrebare speed round

DeletedUser

Doar viteza 50.. prea mica :(
Chiar speram la o runda de weekend cu speed 300-400.
 

DeletedUser

pãi e doar prima rundã, dupã aia cred cã vor fi viteze mai mari.
 

DeletedUser

Doar viteza 50.. prea mica :(
Chiar speram la o runda de weekend cu speed 300-400.

esti al treilea
21.gif
 

DeletedUser

e speed 50 dar si runda e pt o perioada foarte lunga...

asa la 300-400 erau deajuns 2-3 zile...

cred ca primele trei runde de speed o sa fie cam aiurea deoarece toata lumea va intra sa testeze cum e....abea apoi vor incepe sa apara jucatorii de speed care n-au somn si prea mult timp liber.
 

DeletedUser1647

Am si eu 2 intrebari... sper ca nu prostesti, dar nu sunt prea familiarizat cu rundele astea.

1. Poti sa iti alegi pozitia?
2. Este bonus de noapte?
 

DeletedUser

1.da

2.nu

exista sleep mode

practic satul "ingheata" pt cateva ore...resursele nu cresc ,trupele nu se produc..nu se construieste nimic si nu poti fi atacat,nici macar nu poti intra pe cont pe perioada pe care ai ales-o


l.e.:incearca-ti speed-ul german pana cand incepe pe .ro....acolo sunt 2 speed-uri,pe unul viteza variaza intre 100 si 500, iar pe celalt srv de speed viteza e 5000

http://www.die-staemme.de
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1.da

2.nu

exista sleep mode

practic satul "ingheata" pt cateva ore...resursele nu cresc ,trupele nu se produc..nu se construieste nimic si nu poti fi atacat,nici macar nu poti intra pe cont pe perioada pe care ai ales-o


l.e.:incearca-ti speed-ul german pana cand incepe pe .ro....acolo sunt 2 speed-uri,pe unul viteza variaza intre 100 si 500, iar pe celalt srv de speed viteza e 5000

http://www.die-staemme.de



eu am jucat si pe .det si am prins si pe .net la un moment dat. E bine ca e sleep mod. Il pui si cand intri din nou cel de langa tine deja are 10 sate de 12130 de pct. Speed va fi 50 (cam putin) dar viteza trupelor care va fi?



oricum cel mai urat este asta: primii 100 jucãtori vor putea juca fãrã puncte premium.
ca sa poti sa joci iti trebuie premium asa ca ....
 

DeletedUser

eu am jucat si pe .det si am prins si pe .net la un moment dat. E bine ca e sleep mod. Il pui si cand intri din nou cel de langa tine deja are 10 sate de 12130 de pct. Speed va fi 50 (cam putin) dar viteza trupelor care va fi?

tocmai asta e si farmecul speed-ului...in 2 zile se intampla lucruri pt care in mod normal astepti 6-7 luni....

de exemplu pe .net...pe acelasi cont joaca 2-3 jucatori,in mare parte din cazuri... altfel nu poti rezista...cel putin un om normal nu poate.
ca sa joci de unul singur pe speed ,necesita un efort extraordinar...sa stai 18 ore pe zi in fata calculatorului...innebunesti...

dar deocamdata pe .ro nu e cazul,am zis...primele 3 runde o sa fie doar pt experimentat,apoi o sa se joace la modul serios speed.
 

DeletedUser1647

l.e.:incearca-ti speed-ul german pana cand incepe pe .ro....acolo sunt 2 speed-uri,pe unul viteza variaza intre 100 si 500, iar pe celalt srv de speed viteza e 5000

http://www.die-staemme.de

Aia au deja un cate mil puncte... primii, nu mai are rost sa intru. Iar pe .net se termina maine dim la 08:00 runda. Crek tot pe .ro o sa fac experimentul!
 

DeletedUser

Aia au deja un cate mil puncte... primii, nu mai are rost sa intru. Iar pe .net se termina maine dim la 08:00 runda. Crek tot pe .ro o sa fac experimentul!

au...doar au jucat ca nebunii in ultimele 2 zile

maine se termina runda cu speed 5000....si tot maine probabil sau cel tarziu poimaine va incepe iar o noua runda :)
 

DeletedUser

Explicati va rog, ce e cu Runda Speed 50...

1 - Adica se mareste de 50 ori viteza de miscare a trupelor, colectarea resurselor si crearea trupelor?

2 - Se va aplica la toate 5 Lumi de pe serverul roman?

3 - "primii 100 jucãtori vor putea juca fãrã puncte premium" - cum adica, sunt în top 100 pe o lume dar oricum nu am puncte premium, cum ma va afecta pe mine asta?

4 - "Poti sa iti alegi pozitia" - wtf - ce pozitie?

* Da, sunt n00b, dar nu ma poate rapune nimeni... :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Deci lol. Asa, Speed e o lume speciala doar pentru premium (+ primii 100 care se logheaza pe Speed nu au nevoie de premium). Viteza = 50 deci de 50 de ori mai rapida decat L1. Nu o sa te afecteze in niciun fel. Nu se aplica la toate lumile. Speedul dureaza doar o sapt.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sa inteleg ca e o mini-lume de care beneficiaza doar cei care au Premium :D
Un motiv in plus ca sa mai pui un ban (un ban.. am in vedere un euro :D) in jocul asta :rolleyes: tutti claro :D ms.
 

DeletedUser

a da, am uitat, primii care se claseaza pe acesta lume castiga ceva puncte premium....
 

DeletedUser

Nu mai stiu:)) Nu am jucat pe speed decat prima oara cand a aparut pe .net:))... Atunci s-au dat 100 sau 200 de pcte premium pentru I loc:))
 
Sus