intrebare trupe sustinere

  • Autor subiect DeletedUser377
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser377

Intr-un sat parasit plin de resurse, trimit la sustinere ceva spadasini.
Intrebare: Cand vin eu cu cavaleria la jefuit, o sa se bata cu spadasinii mei lasati la sustinere?
 

DeletedUser

Nu pare normala chestia asta...

pei nu inteleg de ce nu ti se pare normala?
tu ai trimis acolo trupele ca suport,deci sa apere satul
:eek:

oricum,vezi ca e o sectiune speciala pentru intrebari,ai postat topicul in threadul gresit omule
:D
 

DeletedUser22

stii cum faci?
trimiti spadasini in aparare
si dupaia ii lasi acolo si cand ataci tu fii cu cavalarie si intre timp retragi spadasini ...
 

DeletedUser377

pei nu inteleg de ce nu ti se pare normala?
tu ai trimis acolo trupele ca suport,deci sa apere satul
:eek:

oricum,vezi ca e o sectiune speciala pentru intrebari,ai postat topicul in threadul gresit omule
:D

nu mi se pare normala din punctul meu de vedere -fireste, nu dintr-al tau!
Tocmai de aceea si tu te miri de ce nu poti intelege :D

merci ptr. atentionare oricum :rolleyes:
 

DeletedUser

nu mi se pare normala din punctul meu de vedere -fireste, nu dintr-al tau!
curios cum toata lumea gandeste in felul ei si nu gandeste in modul de functionare al jocului. poate nu ti se pare normal, dar trupele alea sunt trimise ca suport sa apere satul, indiferent care e atacatorul. daca tu ai de exemplu 2 sate si-ti ataci un sat cu trupele din celalalt sat ce vrei sa se-ntample? sa se-mprieteneasca si sa mearga la una mica?
 

DeletedUser

Mersi Vokiel...da se pare ca mecanica jocului este grea si peste puterea de intelegere a unora.
O trupa de defence este menita pentru aparare,iar cand este atacata se apara...suportul este pentru a apara un sat nu pentru a manca mici si bere cu armatele ofensive,de atac adica
:D
 

DeletedUser

Intrebare: Cand vin eu cu cavaleria la jefuit, o sa se bata cu spadasinii mei lasati la sustinere?

da. e cea mai buna metoda sa-ti irosesti trupele degeaba

* partial off topic. editat in consecinta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sint sigur ca cineva ma va lamuri!!!
in cazul unei lupte, daca aparatorul are trupe in sprijin, care trupe intra primele in lupta - ale sale sau cele venite in sprijin? pierderile de trupe se impart in mod egal, sau exista posibilitatea ca el sa-si piarda toata armata si sprijinul sa supravietuiasca?multumesc anticipat.
 

DeletedUser

toate trupele sosite ca sprijin plus eventualele trupe originare din satul acela se lupta in acelasi timp cu atacatorul. eventualele pierderi ale aparatorilor sunt proportionale. daca ai 5 sulitasi si 200 primiit suport e posibil ca tie sa iti moara toata armata ..daca aia e armata si din cei 200 sa mai supravietuiasca
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus