Intrebare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

edit
2)mi-a venit in minte un exemplu, as dori sa stiu parerea persoanelor avizate:
Sa zicem ca x foloseste o carte de credit expirata(sau furata) si cumpara puncte premium. Din intamplare am ajuns sa fiu prieten cu x(se leaga prietenii in acest joc). x imi da mie 1000 puncte premium. Eu ca un cetatean model, il intreb de unde sunt punctele, iar el imi raspunde ca le-a cumparat cinstit, se lasa de joc si de accea mi le trimite mie(sau alt motiv, le-a primit de la prietenii lui, sau orice alt motiv) iar eu cum am incredere in el, il cred. Intrebarea este, eu voi fi banat?
3)Domnilor moderatori, va rog sa nu imi inchideti si acest post, nu discut despre nici o sanctiune, nu provoc pe nimeni, nu contest decizia nimanui, vreau doar niste informatii. Multumesc.

Daca doresti ca topicul sa ramana deschis, respecta regulile forumului, mai exact partea:

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.
ciuly
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am citit postul, dar nu imi raspunde la intrebari. Eu fiind prieten cu userul x, il cred in legatura cu provenienta punctelor.
 

DeletedUser

pai cred ca sfatul oficial este - ori nu ai incredere nici in prieteni (nush ce prietenie mai e aia atunci), ori ai incredere si o musti daca e cazul :D

pentru ca raspunsul oficial este acesta:

Dacã primiti puncte premium de la un prieten trebuie sã aveti foarte mare incredere in prietenul acela.Ca exemplu vã pot da un caz in care era vorba de 1000 de puncte premium care au fost impãrþite mai departe dar care nu au fost plãtite, drept consecinþã au fost inchise toate conturile care au beneficiat si au impãrþit aceste puncte mai departe.
Deci sfatul meu este sã vã cumpãrati mai bine singur punctele premium.. mai mult nu vã pot spune.

Distracþie plãcutã în continuare!

stiu ca nu asta era intentia, dar urarea de 'distractie placuta' suna un pic ironic in contextul dat :)

dar, dupa cum spuneam si in alta parte, distractie placuta, ai grija pe cine lasi sitter, ai grija cine iti da premium, iar seara inainte de culcare, uita-te sub pat si in debara. :)
 

DeletedUser

Daca doresti ca topicul sa ramana deschis, respecta regulile forumului, mai exact partea:

Quote:
Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise


Mai omule da chiar nu mai avem voie sa vorbim despre nimic. Ce vrei sa vorbim cum zboara ciorile? FORUM inseamna: FA-TE AUZIT!!! SPUNE CE VREI!!! SPUNE CE SIMTI!!! Restrictii inseamna sa nu injuri, sa nu jignesti. dar incet incet vad ca ni se pune pumnul in gura din ce in ce mai mult. Daca se intampla ceva avem dreptul sa vb despre acel ceva .AVEM DREPTUL LA OPINII PROPRII!!! Asa cum Chiar ne ascundem tot timpul dupa niste regului fara noima? Noi ce drepturi avem? Dreptul sa tacem si sa fim banati? A spune ceva inseamna a-ti spune opinia. Cine nu are nimic de ascuns si are onoare poate sa raspunda la atacul oricui.

Pe orice forum din lumea asta nu exista restrictii in a vb. despre lucrurile ce tin despre acel forum. Nu poti sa faci un forum si sa interzici la nesfarsit in a se vb. despre ce se intampla in joc, despre ce se intampla cu un jucator sau altul. Cui nu ii convine si se simte lezat poate sa nu citeasca sau poate sa de-a dovada ca e un om cu onoare si cu IQ de nivel obisnuit si raspunde pt. a-si arata nevinovatia.

VA MULTUMESC CA MI-ATI OFERIT OCAZIA SA MA EXPRIM.
 

DeletedUser

am citit postul, dar nu imi raspunde la intrebari. Eu fiind prieten cu userul x, il cred in legatura cu provenienta punctelor.

tu chiar ne crezii prosti pe toti??? ... stiu ca peste 70% din cei de pe aici nu stiu ce inseamna IQ , ca sa nu vorbim ca al lor este negativ

Ma gandesc oare cum de .. tocmai X edit dintre toti jucatorii a primit 1000 de puncte ... nu 10 nu 100 ... ci 1000 .. si el a crezut ca lumea ii face cadou de 430 de euro .. ca nah ... el este Xedit sa zica mersi ca nu este acuzat de frauda .. nu cum face el pe interesantul si zice ca o sa dea in judecata pe cei ce administreaza financiar jocul ... daca oamenii aia vroiau el era judecat acum

NU mai acuzati conducerea jocului atat de mult .. au gresit si ei .. au gresit si anumiti jucatori .. dar sa nu spanzuram conducerea pt fiecare ban pe care il dau ca au si ei dreptate ... daca toaata lumea ar fii jucat curat de la inceput nu ar exista asemea situatii .

Jucati corect si nu va mai plngeti pe forum .

Fara referiri la o anumita persoana si atentie la atacurile la persoana. Sau vei primi un avertisment.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

NU mai acuzati conducerea jocului atat de mult .. au gresit si ei .. au gresit si anumiti jucatori .. dar sa nu spanzuram conducerea pt fiecare ban pe care il dau ca au si ei dreptate ... daca toaata lumea ar fii jucat curat de la inceput nu ar exista asemea situatii .

Jucati corect si nu va mai plngeti pe forum .

Tocmai asta e, ca eu nu acuz pe nimeni, doar pun niste intrebari:) Din pacate vad ca nu dreptul sa pun anumite intrebari. edit, dar sa zicem ca eu primesc de la un amic 10 puncte, pe motiv ca el se lasa de joc(acele puncte sunt ilegale), atunci ce se intampla?

E atat de greu sa nu va referiti la o anumita persoana si sa vorbiti doar la modul general?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Tocmai asta e, ca eu nu acuz pe nimeni, doar pun niste intrebari:) Din pacate vad ca nu dreptul sa pun anumite intrebari. Sunt pentru ban-ul lui mircea, el a primit 1000 de puncte, dar sa zicem ca eu primesc de la un amic 10 puncte, pe motiv ca el se lasa de joc(acele puncte sunt ilegale), atunci ce se intampla?

E simplu .. dai un mesaj la un admin si ii spui ce s-a intamplat ... edit
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Chiar dacã suntem la off-topic, am încuviințarea autorului sã închid acest thread ?
 

DeletedUser

avand in vedere ca trebuie sa aflu altfel raspunsul la prima intrebare(cea care a fost editata), da, il poti inchide:)
 

DeletedUser

Tocmai asta e, ca eu nu acuz pe nimeni, doar pun niste intrebari:) Din pacate vad ca nu dreptul sa pun anumite intrebari. edit, dar sa zicem ca eu primesc de la un amic 10 puncte, pe motiv ca el se lasa de joc(acele puncte sunt ilegale), atunci ce se intampla?[/COLOR]


Daca trimiti un mesaj la suport si spui ca ai dubii cu privire la respectivele puncte, in cazul in care ele au fost obtinute prin frauda nu vei pati nimic. In cazul in care te folosesti de puncte si ele au fost obtinute prin frauda, odata cu descoperirea fraudei vei fi banat definitiv.

Desi am spus clar ca nu trebuie facuta nici o referire la o anumita persoana au fost posturi unde nu s-a tinut cont de asta, motiv pentru care topicul va fi inchis.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus