intrebare

  • Autor subiect DeletedUser299
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser299

azi am pierdut 5 spioni....din ce cauza? cum se pot descoperii spionii? :mad:
 

DeletedUser

daca ai trimis spioni intr-un sat care la randul sau are spioni...tii omoara...acuma depinde de cat de multi spioni aveti fiecare
daca tu aveai mai multi spioni nu iti mureau toti,dar daca avea el mai multi palarevedere
 

DeletedUser319

tre sa aiba cel putin 2xN+1 scouts ca sa ti-i omoare pe toti din cate stiu

N=nr de scouts trimisi de tine
 

DeletedUser

Bogu,aici nu se aplica setarile de pe w1-w4
e de ajuns sa aibe N-1 nr de scouti in deff ca sa-i omoare toti scoutii
:)

(N=nr de scouts trimisi de tine);)
 

DeletedUser319

Bogu,aici nu se aplica setarile de pe w1-w4
e de ajuns sa aibe N-1 nr de scouti in deff ca sa-i omoare toti scoutii
:)

(N=nr de scouts trimisi de tine);)

Uite ca aflai si eu pe calea asta. Merci. Adica daca are cu unu mai putin decat am trimis eu mi-i omoara pe toti :( Era mai usor inainte :)
 

DeletedUser

astazi am pierdut 5 spioni suna de parca s-ar fi ratacit aia in drum spre tinta sau spre casa. fi mai explicit

in ce priveste raspunsul la a doua intebare ...
ca sa descoperi spionii dintr-un sat este necesar sa ataci satul cu spioni dar sa si supravietuiasca
ne-ar fi mult mai usor sa iti explicam ce s-a intamplat daca ai posta raportul sau ai explica cum anume i-ai "pierdut"
 

DeletedUser

Ca o completare la ce s-a zis (luat din ajutorul in-game):

1. Daca supravietuieste macar un spion in urma luptei, primesti raport asupra trupelor din satul atacat (ceea ce probabil te interesa si pe tine arsene)
2. Daca supravietuiesc cel putin jumatate din spionii trimisi, primesti raport asupra materiilor prime aflate in sat (exceptand ce e pus in targ si ce acopera ascunzatoarea).
3. Daca supravietuiesc cel putin 70% din spionii trimisi, primesti raport asupra cladirilor construite in satul atacat si al nivelulul fiecareia.
4. Daca supravietuiesc cel putin 90% din spionii trimisi, primesti raport asupra trupelor aflate in afara satului atacat (stationate ca suport in alt sat sau aflate in tranzit).
 

DeletedUser

ca o completare la ce banuiesc ca nu se stie:

daca ai cu 2 spioni mai mult decat aparatorul,iti supravietuieste unu si primesti raportul cel mai "primitiv" sa-i zicem asa
-_-
 

DeletedUser

tot despre spioni

Apropo de spioni, ajutorul in-game spune:

"Spionii satului atacat vor încerca să-i ia prizonieri. Regula este: cu cât mai mare proporţia între spionii apărători şi agresori, cu atât mai mulţi prizonieri vor fi luaţi."

De ce nu spune clar: sa-i omoare? Cand e vorba de prizonieri, te gandesti ca mai poti sa ii recuperezi, daca i-ai trimis si ai pierdut, sau ca o sa-i gasesti inchisi pe undeva, daca ai fost atacat si ai castigat!
 

DeletedUser

Traducerea e proasta. A fost facuta de unii care n-aveau habar de jocul asta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus