intrebare

  • Autor subiect DeletedUser19202
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser19202

am o curiozitate- asa cum e afisata lista de admini pe fiecare lume pe forum vreau sa stiu daca este posibil sa fie afisata si ierarhia din team( sa zicem nivele master ..etc)

banuiesc ca din moment ce conducatorii oricum sunt afisati nu cred ca ar fi chiar secret de stat
sunt convins ca unii dintre noi o stim deja dar majoritatea categoric nu si sunt curios pana unde merge transparenta asta atat de des afisata de moderatori

multumesc sper totusi sa primesc un raspuns nu ca la ultimele teme deschise desi si acelea erau foarte la obiect ;)
 

DeletedUser19202

el vrea ieraria din team, fiecare admin de ce nivel este .

da exact restul ar fi bonus dar asta vroiam eu sa stiu daca se poate

si am intrebat ptr ca ma gandesc ca e in folosul jucatorilor asta pentru ca eu unu oricum stiu ce ma intereseaza iar altceva nu-mi trebuie dar am auzit tot mai des intrebari din astea si poate ca n-ar trebui sa fie un secret
 

DeletedUser

da exact restul ar fi bonus dar asta vroiam eu sa stiu daca se poate

si am intrebat ptr ca ma gandesc ca e in folosul jucatorilor asta pentru ca eu unu oricum stiu ce ma intereseaza iar altceva nu-mi trebuie dar am auzit tot mai des intrebari din astea si poate ca n-ar trebui sa fie un secret

personal, n-as vedea o mare problema in publicarea ierarhiei cerute de tine (cu unele rezerve). pe de alta parte, publicarea ei ar duce, in mod sigur, spre situatii ridicole, jenante si de-a dreptul penibile de genul: "am vazut eu pe forum ca nu esti decat lvl1 (spre exemplu), deci, habar n-ai, nu esti bun/a de nimic, esti incompetent/a, etc., vreau sa se ocupe adminul x sau y de caz, ca e master (sau ce-o fi)" ori, cred ca, daca incearca cineva sa "intre in papucii nostri" intr-o situatie din aceasta, e clar ca nu convine nimanui, mai ales ca asemenea cazuri sunt generate de incredulitatea unora si de tendinta altora de a nu admite greseala sau de a omori si capra vecinului. diferenta intre admini este ca unii au acces la mai multe butoane, pentru cazurile speciale care, din fericire, nu sunt atat de multe, deci, marea majoritate a cazurilor le rezolva orice admin, de orice lvl, la fel de competent fiind si unul de lvl 1, si un master (ca sa anticipez, toti invatam, mereu, aflam lucruri noi, furam din experienta celor vechi, ne lasam, la randul nostru "jefuiti" de cei noi, etc., deci, nu mi-as dori sa bateti moneda pe exceptiile care intaresc regula, sau pe exemple personale pe care le ridicati la grad de generalite; chiar nu mi-am propus sa generez polemici pe tema asta). ca sa nu fiu inteleasa gresit, accept si recunosc o curiozitate fireasca, dar am reticente in a demonstra o transparenta care s-a dovedit, de multe ori, ca este folosita pe post de pubela sau de tabla de tras la tinta (e o experienta reala, cu multe exemple si protagonisti, deci, as aprecia daca n-ai considera ca este o aluzie la tine).
daca se va veni, sau nu, in intampinarea cererii tale, ramane la latitudinea coordonatorului de proiect.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
ai scris un roman si la sfarsit spui ca nu e treaba ta ci a lui carmi. nu puteai sa lasi doar finalul ?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
mai chevyx, daca atata te duce mintea ca a-mi spune o parere inseamna razbunare (pe ce, pentru ce ?!), atunci urmareste tot ce scriu pe aici. nu o voi mai face, daca asta vrei. sau nu, daca vreau eu.

acum sincer, cand te duci intr-o fabrica nu stii care e portarul si care e directorul ? scrie mare la intrare si lumea poarta legitimatii, sa stie omul cu cine vorbeste. asta zicea si pandev, nu ?
 

DeletedUser

adex pe mine poate atata ma duce mintea dar tu ce parere ai despre tine ? atata timp cat aveai bucatica ta de ciolan si era bucatica zemoasa bine facuta la gratar sustineai tt-ul din toate punctele de vedere si te lingeai pe bot iar acum postezi doar contra lui . Cum se numeste asta , nu razbunare ieftina ? te razbuni pentru ca ai fost zburatacit din cotet .
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
daca am scris mai sus ce am scris inseamna ca sunt contra ? daca am o alta parere sau opinie sa nu o mai scriu pentru a nu se interpreta ? nu stiu exact la ce bucatele te referi dar deja mi se face foame. si oricum, nu despre asta e vorba :)

finalul este apoteotic, ma intreb ce stii tu despre gaini, cocosi si ... closca cu puii de aur. nimic, iti spun eu :)
 

DeletedUser

recunoaste ca iti este ciuda adex ( cel putin asa reiese din atitudinea ta ca iti este ciuda ) . daca aveai coloana vertebrala paraseai tu TT nu asteptai sa fii dat afara si puneai bete in roate la nivel declarativ inca de atunci dar pana acum cateva zile TT era dumnezeul tau , nu te puteai pune contra lui .
deja spamam aici
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
pe bune, tu chiar crezi ce scrii ? sau stii ceva din astea ? coloana vertebrala, razbunari, Dumnezeu ... omule, te uiti prea mult la mosteniri si narcise, pe bune.

nu mai pot sterge mesajele de mai sus, rog un moderator sa o faca. chevyx, nu mai specula ca esti pe langa. si nici cu parerea nu-ti mai da ca romanul, ca nu le stii pe toate. e un sfat, daca vrei sa te iau in seama pe viitor.
 

DeletedUser

coloana vertebrala, razbunari ....

tinere , nu-mi sta in obicei sa vorbesc doar de dragul de a o face precum faci tu in ultimul timp , erai privit altfel de toti userii ( si nu ma refer la prietenii tai pentru ca nu sunt singurul caruia ultimele tale posturi i se par razbunari ieftine ) ci de catre cei ce te cunosc doar cu titlu verde pe forum daca iti acceptai demn situatia actuala . dar tu in schimb vii cu posturi de acest gen la spartul targului :

Intrebari pentru moderatori : userul katus seamana izbitor cu userul mine, banat definitiv (informatie facuta publica). Exista vreo legatura intre aceste conturi ? Daca da, de ce nu este banat ? Se fac aceste banari dupa prietenii sau relatii ? Ce trebuie sa faca un user banat sa mai poate avea acces la forum ?

Stiu ca exista sindromul "post team" - dupa ce iesi din team, la prima critica esti acuzat de lipsa de demnitate bla bla.

Katus
Mini Statistics

Adaugă data
01.09.2010

Total Posts
244


lol , acum 8-9 luni din cate imi amintesc super moderator era un anume lord adex ( TU ) . te rog sa il intrebi tu pe lord adex de ce timp de 7-8 luni cat a avut butoane nu a luat masuri impotriva acestui user pentru ca nu seamana izbitor cu 'mine' de ieri ci dintotdeauna iar acum este deodata deranjat de prezenta userului katus printre noi . intradevar chiar exista sindromul post team , este un lucru pozitiv faptul ca ai constientizat asta . un sfat : abtine-te ...
ma opresc aici in discutia cu tine , era frumos ca tu sa fi avut cu totul alta atitudine decat cea afisata privind userii mine-katus sau congres
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19202

EU CRED ca era o propunere destul de la obiect si ma interesa un raspuns clar
in nici un caz nu ma interesa galceava dintre voi doi pe teme aiurea ;)
 

DeletedUser

@SUPERPANDEV nu stiu cu ce ar ajuta afisarea unei astfel de ierarhii, deoarece o astfel de ierarhie tine mai mult de partea organizatorica. Adica cei situati mai spre varful ierarhiei au tot aceleasi drepturi si obligatii ca si cei de la baza ierarhiei plus cateva in plus, iar la fiecare nivel mai apare cate ceva.
 

DeletedUser15142

Adex , nu mai esti moderator?:O

asta e motivul razbunarii tale fata de congres , si acum incerci sa faci bine , cand erai moderator numai rele faceam , warn-uri peste warn-uri , si ban-ari peste ban-ari!
 

DeletedUser9103

personal, n-as vedea o mare problema in publicarea ierarhiei cerute de tine (cu unele rezerve). pe de alta parte, publicarea ei ar duce, in mod sigur, spre situatii ridicole, jenante si de-a dreptul penibile de genul: "am vazut eu pe forum ca nu esti decat lvl1 (spre exemplu), deci, habar n-ai, nu esti bun/a de nimic, esti incompetent/a, etc., vreau sa se ocupe adminul x sau y de caz, ca e master (sau ce-o fi)" ori, cred ca, daca incearca cineva sa "intre in papucii nostri" intr-o situatie din aceasta, e clar ca nu convine nimanui, mai ales ca asemenea cazuri sunt generate de incredulitatea unora si de tendinta altora de a nu admite greseala sau de a omori si capra vecinului. diferenta intre admini este ca unii au acces la mai multe butoane, pentru cazurile speciale care, din fericire, nu sunt atat de multe, deci, marea majoritate a cazurilor le rezolva orice admin, de orice lvl, la fel de competent fiind si unul de lvl 1, si un master (ca sa anticipez, toti invatam, mereu, aflam lucruri noi, furam din experienta celor vechi, ne lasam, la randul nostru "jefuiti" de cei noi, etc., deci, nu mi-as dori sa bateti moneda pe exceptiile care intaresc regula, sau pe exemple personale pe care le ridicati la grad de generalite; chiar nu mi-am propus sa generez polemici pe tema asta). ca sa nu fiu inteleasa gresit, accept si recunosc o curiozitate fireasca, dar am reticente in a demonstra o transparenta care s-a dovedit, de multe ori, ca este folosita pe post de pubela sau de tabla de tras la tinta (e o experienta reala, cu multe exemple si protagonisti, deci, as aprecia daca n-ai considera ca este o aluzie la tine).
daca se va veni, sau nu, in intampinarea cererii tale, ramane la latitudinea coordonatorului de proiect.

Din punctul meu de vedere o ierharhie cu adminii ii irelevanta. Master sau level 1 tot una-i :)
 

DeletedUser19202

rog un moderator sa inchida tema ca oricum nu are nimeni competenta sa raspunda sau sa studieze intrebarea
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus