Intrebare

  • Autor subiect DeletedUser40102
  • Data de început

DeletedUser40102

bine mersi da scriptul asta ii defapt un scrpit de recrutare in masa?
 

DeletedUser20120

atcuni cand vrei sa ataci cu mai multe fuluri de atac, folosesti scriptul pentru ca el iti insereaza trupele singur in piata centrala, ca sa nu mai selectezi tu toate trupele...
 

DeletedUser40102

acelasi sat?? si pun in script coordonatele satului si dupaia merg la fiecare sat de atac la piata centrala sa atac??:S:S
 

DeletedUser

acelasi sat?? si pun in script coordonatele satului si dupaia merg la fiecare sat de atac la piata centrala sa atac??:S:S

1. comenzile se dau din piata centrala a fiecarui sat. deci, da, trebuie sa te plimbi prin fiecare sat, daca vrei sa trimiti curatare.

2. scriptul de inserare trupe poate fi folosit ca sa economiseasca niste timp.
exemplul 1: vrei sa trimiti doar un anumit numar de trupe din sat, nu pe toate (vrei sa lasi in sat trupe de pus pe un nobil, spre exemplu, sau de omorat un nobil, daca e vorba de sat de aparare). ca sa nu innebunesti introducand la mana cantitatea de trupe dorita a fi trimisa sprijin, sau atac, dupa ce introduci coordonatele satului tinta, fie la mana, fie cu un alt script, folosesti scriptul de inserare trupe, adaptat si prelucrat pentru ceea ce vrei tu si economisesti o multime de timp.
exemplul 2:
intri in piata centrala a satului de origine a trupelor cu care ai treaba, si:
-click pe script de introducere coordonate
-click pe script inserare trupe (aici ai putea elimina un pas, daca in scriptul de introducere coordonate/fake pui sa-ti insereze si trupele dorite, pentru ceea ce vrei sa faci: fake, curatare, sprijin, etc., functie de specificul fiecatui sat)
-click pe atac/sprijin
-click pe "ok"

dupa care, mergi in urmatorul sat si repeti operatiunile de la punctul 2.
 

DeletedUser5809

Nu prea vad nici unde ca cineva sa zica ca un script sa apese atac sau ok.
 

DeletedUser

http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=596822&postcount=1

"NU ai voie sa folosesti programe/scripturi care apasa pe butonul de atac, ok sau suport. "

Avand in vedere cele postate mai sus, acest anunt nu mai este valabil ?

daca te referi la ce am scris eu, unde e problema? ce nu este in regula? daca citesti cu atentie, e vorba de 3, sau chiar de 4 ckick-uri diferite.
- 1 click pe scriptul pentru introdus coordonatele.
- 1 click pe scriptul pentru introdus trupele.
- 1 click pe butonul de atac/sprijin.
- 1 click pe butonul ok.
daca folosesti script separat pentru introdus coordonate si trupe, ies 4 click-uri. daca le combini, ies 3 click-uri. ce e in neregula?
Later edit - reeditare - explicatii mai detaliate (pentru cei ce intorc problema pe toate partile):
Quote:
NU ai voie sa folosesti programe/scripturi care apasa pe butonul de atac, ok sau suport.

Orice combinatie a continutului acestor 3 scripturi cu oricare alt script va trebui aprobata inainte de a putea fi folosita.
Combinatiile neaprobate sunt interzise si pot duce la penalizari.
Va recomand sa folositi doar scripturi aprobate
daca reanalizezi, vei vedea ca in ceea ce am spus eu sunt implicate 2 scripturi, maxim, nu 3 si, in niciun caz, nu e vorba de script care sa apese butoanele de atac/sprijin sau ok. acelea le apasa jucatorul, in mod direct si personal.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Hai sa citim impreuna mai bine :

Detaliere:
vor fi interzise scripturile tip fake/farm/atac care printr-o singura "scurtatura" in meniul "task prelucrare rapida" executa la fiecare click una din urmatoarele functii:

...

eu zic ca este interzis, chiar daca e din 3-4 clickuri.
 

DeletedUser

ia citeste tot, te rog...nu doar pe bucatele sau doar ceea ce sustine afirmatia ta...citatul meu e tot din postul respectiv. citeste finalul...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Ca idee, ca tot suntem la discutii : cum se poate depista auto-farmul/click/whatever de catre admini ? Daca de exemplu primesti 200 de atacuri de la un jucator in decurs de 30 de secunde se poate depune tichet, este vreo modalitate de a preveni asa ceva ?
 

DeletedUser

sa incercam altfel:
- scriptul care doar insereaza coordonate este interzis? NU.
- scriptul care doar insereaza trupe, este interzis? NU.
- scriptul care doar insereaza coordonate si trupe este interzis? NU.
oricare dintre aceste scripturi presupune 1 click. daca la primele 2 scripturi adaugi cate 1 click separat pentru butoanele de atac/sprijin si ok, ies inca 2 click-uri, deci, ies 4 in total.
daca la ultimul script, care presupune 1 click, adaugi cate 1 click separat pentru butoanele de atac/sprijin si ok, ies inca 2 click-uri, deci, ies 3 in total.
oricum ai suci ceea ce am spus eu, este corect. mai spun o data: butoanele de atac/sprijin le apasa jucatorul, direct, cu mouse-ul, nu prin intermediul unui alt script.

L.E.
Ca idee, ca tot suntem la discutii : cum se poate depista auto-farmul/click/whatever de catre admini ? Daca de exemplu primesti 200 de atacuri de la un jucator in decurs de 30 de secunde se poate depune tichet, este vreo modalitate de a preveni asa ceva ?
nu cred ca despre asta este vorba aici. cel care a facut tema a avut o intrebare specifica si asteapta raspuns la ea. ceea ce intrebi tu, creaza confuzie, aici, deci, cred ca ar trebui sa intrebi in alta parte...
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Gata, m-am prins ... e ilegal cel care are un buton pe care dai 3 clickuri dar e legal daca ai 3 butoane pe care dai 3 clickuri. Diferenta de cativa milimetri distanta sa misti mouse-ul ... in fine, pe alte servere sunt interzise total, nu ar fi rau sa eliminati si voi astea.

Imi poti raspunde si la urmatoarea intrebare te rog ?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@nu cred ca despre asta este vorba aici. cel care a facut tema a avut o intrebare specifica si asteapta raspuns la ea. ceea ce intrebi tu, creaza confuzie, aici, deci, cred ca ar trebui sa intrebi in alta parte...

multumesc pentru raspuns, oricum. nu, confuzie este atunci cand sunt banati unii jucatori pentru folosirea de astfel de "boti" iar altii nu, desi este absolut evident ca folosesc si ei. precum e confuzie ca poti folosi acele butoane descrise mai sus, absolut automatizari dar mai putin performante. iata ca ele evolueaza, in scurt timp cine stie la ce se va ajunge. chiar nu inteleg, contul premium ofera suficiente facilitati de genul, ataca din nou cu aceleasi trupe ... de ce mai este nevoie de asa ceva ? sunt multe dezavantaje si prea putine avantaje, este de neinteles ... sunt confuz ...
 

DeletedUser

precum e confuzie ca poti folosi acele butoane descrise mai sus, absolut automatizari
nu stiu la ce te referi tu, dar eu ma refer la butoanele din Piata centrala, cele puse la dispozitie de joc, nu la alt tip de butoane...prin urmare, ce legatura au butoanele descrise de mine, cu automatizarile? daca Producatorul nu le-ar fi pus, cum s-ar mai fi jucat? eu inteleg ca tu ai o problema, ca esti confuz, dar, daca macar ai incerca sa intelegi ce scriu, poate te-ai lumina mai repede...deja deviezi mult de la subiectul initial...
aici nu discutam nici despre ce metode avem noi sa descoperim autoclicker-ul, sau cat de justificat/nejustificat sunt banati unii sau altii, etc. ce legatura au cu subiectul initial?

cat priveste eliminarea totala a scripturilor, eu oscilez: pe de o parte s-ar munci mai mult, dar satisfactia ar fi net mai mare, probabil la fel si experienta acumulata, pe de alta parte, cand ajungi, deja, la sute de sate, sau te indrepti chiar spre 1000+, devine job, nu mai e distractie...in loc sa-ti pui mintea la treaba sa joci creativ, sa descoperi noi strategii de joc, etc., ai pierde vremea plimband resurse, introducand coordonate/trupe la mana sau recrutand cu bucatica, calculand cate, cand, cum, etc. prin urmare, daca ar fi sa votez, m-as indrepta spre comoditate si castigarea de timp, deci, spre o semiautomatizare, daca vrei. unele scripturi chiar sunt utile. nu discut aici despre moralitate sau despre scripturi ilegale. s-a scris destul, cu alte ocazii si nu are rost sa redeschidem subiectul.
 
Sus