Intrebari despre Biserica

  • Autor subiect Christinne
  • Data de început

DeletedUser

Versiunea 5.0 se aplică și pe lumile vechi, sau doar începând cu Lumea 9 ?
 

DeletedUser

Versiunea 5.0 - aștept și un răspuns!!

Poate nu am fost suficient de clară, sau nu m-ați înțeles. Întrebarea mea nu are răspunsul în acel anunț despre versiunea 5.0. Acolo doar spune că lansarea versiunii va fi odată cu lumea 9, dar nu precizează dacă se aplică și pe lumile mai vechi.
Deci, revin cu întrebarea: Versiunea 5.0 se aplică și pe lumile de la 1 la 8 ?? Poate acum nu mai închideți fără drept la replică!
 

DeletedUser

Versiunea 5 se va aplica pe lumea 9 si lumi viitoare. Momentan nu s-a hotarat daca se aplica pe lumi vechi. Daca se va aplica pe lumi deja existente fiti siguri ca veti fi anuntati.
 

DeletedUser

Eu unul ma indoesc ca il vor baga si pe lumile vechi.

Elementele clasice isi au farmecul lor inca desi o imbunatatire nu ar strica.

Treaba cu forumul mi se pare excelenta in caz ca sunt triburi aliate, se pot face rezervarile in acelasi loc de toti.
 

DeletedUser

vresiune 5.0

La anuntul acela scrie va fi cladirea Biserica.Dar va fi si preot ca pe .de?
 

DeletedUser

Pai nu exista preot... Biserica e o cladire care ridica moralul, credinta trupelor. Cand se deschide si pe .ro o sa observi ca pe mini-harta poti da 'arata raza bisericii', iar in aceea raza moralul trupelor este mai ridicat, cand ataci in afara razei moralul este mai scazut. In primul sat pe care il primesti deja ai o biserica care se va numi Prima biserica. In rest cand o sa cuceresti sate poti construi si in alte sate biserica, dar trebui sa gandesti strategic.
 

DeletedUser

Setarile lumii vor fi anuntate din timp. Aveti putina rabdare, nu mai deschideti 10 teme legate de lumea 9!
Multumesc!
 

DeletedUser12819

Intrebare L9

Biserica este importantă pentru credinţa armatei. Unităţile din orice sat care nu sunt în raza unei biserici, vor fii cu 50% mai slabe atât la apărare cât şi la atac.

Asta va fi in locul moralului sau a norocului sau va fi cu totul altceva.

Multumesc anticipat;)
 

DeletedUser11852

cu totul altceva. Este un nou factor de complicare a calculului unui atac si de ingreunare a innobilarilor.
 

DeletedUser3357

cu totul altceva. Este un nou factor de complicare a calculului unui atac si de ingreunare a innobilarilor.

Toata lumea i sa isi faca aceasta biserica strategic pe unele din sate, astfel incat toate celelalte sate sa fie in 'raza de actiune' . Deci nu vad problema.
Problema e daca ti se cucereste mai intati satul cu biserica, si apoi satele de langa. Ai pierdut satul din zona cu biserica, celelalte sate se vor apara cu 50% mai slab.
 

DeletedUser12819

la asta ma gandeam si eu,dar nu stiam sigur....credeam ca il inlocuieste cu **;) asta e iar o strategie k trb sa darami si sa refaci biserica in functie de zona;)
 

DeletedUser

mai bine una pozitionata strategic ca ocupa mare parte din populatie
 

DeletedUser

mai bine mai multe, pentru ca in caz de atac si cucerire a satului respectiv, esti pus in situatia de a fi cucerit si mai usor, datorita lipsei Bisericii.
 

DeletedUser

Eu aşa şi nu înţeleg, biserica ocupă 5000 locuri în fermă sau e nevoie de 5000 locuri în fermă pentru a construi biserica, care va ţine vreo 50-60 locuri din fermă...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Datele lumii:

- viteza serverului: 1
- viteza trupelor: 1
- clădire nouă biserică
- transportul de resurse numai în cadrul unui trib
- se va putea alege direcţia satului la început
- numărul de membri în trib nu va fi limitat
- perioada maxima de sitting pe un cont într-un interval de 120 zile este de 60 zile
- bonusul de noapte activ
- perioada protecţie iniţială - 16zile ( la începutul lumii şi după data de 01.01.2009 -5zile)
- moral - activat


Mai vrea cineva ?...o sa apara iar mamutii lui danimaxxx, sau poate altii ca el, viteza 1...protectie 16 zile pentru ferme...un mare fas !
 

DeletedUser

Timpii de constructie

Vreau sa vad daca pot domina jocul dupa cateva nopti de analiza:rolleyes:. Ma intereseaza timpii de constructie ai cladirilor pe lumea 9, pentru ca vad ca nimeni nu ii specifica nici macar pe astealalte lumi. Vreau sa stiu dinainte cat timp imi va lua sa extind o cladire cu 3 nivele, spre exemplu.

Cu niste algoritmi de backtracking vreau sa vad cum poate evolua satul. Vreau sa stiu daca dependentele dintre cladiri si unitati s-au schimbat, sau raman aceleasi, sau chiar daca timpii de constructie ai unitatilor raman aceiasi.

Deci vreau detalii LA GREU. Asta e joc de strategie, nu? De ce nu a aparut help-ul la lumea 9? Era simplu.

Apropo, daca imi dati timpii de constructie ai unitatilor sau cladirilor, vreau sa fie timpii bruti, nu cei castigati prin extindere (adica un lancier dureaza 8:31, nu 5:22, adica 63% din timpul real,cat imi zice cazarma la nivelul 1). Stiu sa calculez si singur timpii obtinuti prin extinderea cladirilor.
 
Sus