Intrebari despre Contul Premium

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

daca am scris datele la card gresit odata atunci nu mai pot sa le mai scriu odata?
care e codul ala de securitate de pe card ca nu il gasesc

am rezolvat
inca ceva
cat de sigur e ca am dat datele de la card
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am o dilema si as dori sa imi raspunda, daca se poate, cine este in masura, nu primul pufulete care citeste acest post!

Dau un exemplu: Ma duc la banca si cumpar cont premium sa imi ajunga pe 10 ani (mii, zeci de mii de puncte, nu conteaza asta)! Platesc din cont, imi intra punctele, iar eu activez tot contul premium cat il am, pe 10 - 11 ani! Apoi ma duc la banca si stornez plata! Automat banii imi revin in contul bancar, iar eu pe contul de pe triburi raman cu un minus de cateva zeci de mii de pp, dar CP este activ pe toata perioada activata!!
O lume sa se inchida in 6-7 ani, nu conteaza! Am CP gratis tot timpul???? AM!!!

Intrebarea mea este: Care e schema? De ce nu imi dispare CP din moment ce am stornat plata? INNO ma lasa cu CP activ pe 10 ani, desi nu am platit nimic!


Doresc sa imi raspunda cineva de la Lord Adex sau Jackass, inclusiv, in sus si prefer ca pe forum sa fie scris cat mai vag, sa nu ispitim jucatorii! Restul pe PM!
Va multumesc!
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Din ce stiu poti activa punctele cumparate prin transfer bancar numai dupa confirmarea bancii (pana la 10 zile).
 

DeletedUser9828

Intrebarea mea este: Care e schema? De ce nu imi dispare CP din moment ce am stornat plata? INNO ma lasa cu CP activ pe 10 ani, desi nu am platit nimic!

ai avut situatii de genul?
eu cred ca daca faci asa ai ban permanent
 

DeletedUser

ai avut situatii de genul?
eu cred ca daca faci asa ai ban permanent

Un amic a avut! Chiar de aceea ma mir si eu!
Contul premium il activezi chiar atunci cand iti da punctele, iar daca plata se storneaza, ramai cu CP activ!
Va spun pentru ca am vazut cu ochii mei! E ciudat!
 

DeletedUser

Un amic a avut! Chiar de aceea ma mir si eu!
Contul premium il activezi chiar atunci cand iti da punctele, iar daca plata se storneaza, ramai cu CP activ!
Va spun pentru ca am vazut cu ochii mei! E ciudat!

pentru o situatie de genu,un coleg de-al meu a luat ban permanent.
de fapt,inainte sa primeasca banul,a avut de ales,ori cumpara iar puncte premium,suma exacta cate a cumparat inainte sa retraga plata sau primeste ban. nu a cumparat,asa ca s-a ales cu masterban pe contul respectiv.

stiu ca nu sunt adex sau jackass,dar am intalnit o situatie similara.

Din ce stiu poti activa punctele cumparate prin transfer bancar numai dupa confirmarea bancii (pana la 10 zile).

eu stiu ca poti activa in orice moment,nu poti insa transfera...
 

DeletedUser

intr-adevar... si eu stiu acelasi lucru. poti activa punctele, dar nu le poti transfera 30 de zile.
legat de faza cu stornarea... inca nu a primit tiket pt asta sau nu si-a bagat vreun admin mai cu seama boticu printre piciorusele premiate. ia depune-i tiket si vezi cum vine si masteru :p
 

DeletedUser

nu intotdeauna mine . am 2 buni prieteni care au cumparat 5000 pct cu card si in ziua in care le-au primit au si putut sa transfere din ele
 

DeletedUser

e de la nu stiu cate in sus sau ceva de genu... da' la sume mari clar nu merg transferate. pana mea, eu am zis ca nu mai cumpar, asa ca nu ma mai agit. si recomand acelasi lucru. scripturi sunt o gramada si fara sa bagi bani in premium si enspe tva-uri:cool:
 

DeletedUser

pai se zvoneste ca daca iei 5000 nu poti sau asa vorbesc unii pe aici ca nu se poate dar x a transmis 2500 cum le-a primit . deci ? un admin ne lamureste si pe noi ?
 

DeletedUser

Chevyx a spus:
un admin ne lamureste si pe noi ?
Treaba asta cu stornarea cred ca a fost un fapt care i-a luat prin surprindere pe cei de la INNO! Pasii sunt in conformitate cu regulamentul! Practic, nu au de ce sa te pedepseasca! Asta pana in momentul cand modifica ei regulamentul!

De aceea, nu cred ca este admin, nu numai pe .ro, ci in toata lumea, care sa ne poata lamuri in acest aspect, in acest moment! Pe viitor sigur va fi, dar acum nu!


De aceea spun: presupunem ca eu joc pe L X si vreau sa o duc la sfarsit! Spun eu ca lumea o sa tina 6 ani, dar imi iau o marja de eroare si imi cumpar CP pe 10 sau 15 ani! Activez, apoi stornez! Si uite cum am CP 15 ani fara sa platesc nimic!
Precizez faptul ca, in momentul de fata, acest lucru este perfect valabil si legal, totodata!

Va intrebati de ce fac mare tam-tam!?! Simplu! Nu prea sunt adeptul contului premium, abia dupa 2 milioane de puncte!
Pana acolo nu! Asta in memoria unui bun fost jucator care a dat multor oameni peste nas: Hades123!
 

DeletedUser

Mai ai de papat putin pana sa pomenesti numele Hades123 ;) :) sau hades1234..e unul si acelasi :)
 

DeletedUser38835

intrebare

salutare,,,,,,,am activat C P dar observ ca nu mai apare meniul rapid......dc???
 

DeletedUser5809

Te duci sus la setari, iar la setari si bifezi arata meniul rapid.
 

DeletedUser

Am cont pe Lumea 23 si am 1000 pc si nu am activat cont premium si akuma nu imi mai apare raportul cu contul premium:( si akuma ce fac:D daca ma poate ajuta cineva:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus