Intrebari despre Contul Premium

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser25671

Eu nu stiu ce il mai redirectionezi pe om spre suport ca de obicei tot tu raspunzi si acolo ;))
 
Scor reacție
209
Trebuie sa dau niste puncte premium inapoi, asta fiind posibil incepand cu sep 05,2012 13:56.
Acum cand vreau sa transmit imi apare urmatorul mesaj 570 puncte pot fi transmise doar după expirarea termenului cu posibilitate de retragere a cererii. Ce vrea sa insemne asta?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Trebuie sa dau niste puncte premium inapoi, asta fiind posibil incepand cu sep 05,2012 13:56.
Acum cand vreau sa transmit imi apare urmatorul mesaj 570 puncte pot fi transmise doar după expirarea termenului cu posibilitate de retragere a cererii. Ce vrea sa insemne asta?

Am sa te rog sa faci un ticket legat de problema asta, daca restrictia a expirat.
 
Scor reacție
209
Ok. Multumesc pt. promptitudinea cu care ai raspuns :p.

L.E. : Am incercat acum si a mers sa transmit. N-a mai fost nevoie sa deranjez suport-ul :D.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Salutare. Am o mică întrebare şi se pare că toată lumea o ignoră. Am depus ticket (pe o lume deschisă, deşi întrebarea e LA GENERAL), am întrebat şi unul din cei ce se ocupă de serverul .RO, însă toată lumea se face moartă în păpuşoi.

Aşa că pun întrebarea deschis pe forum, poate se găseşte cineva din oficiali să răspundă.

Aşadar:

Pe serverul .net (şi probabil nu doar acolo) a apărut opţiunea de a schimba numele contului contra modestei sume de 500 PP.

http://forum.tribalwars.net/showthread.php?252166-New-premium-feature-Player-name-changes

Întrebarea mea este, va apărea această opţiune şi pe .RO, dacă da - atunci cam când? dacă încă nu se ştie - ce paşi ar putea fi întreprinşi pentru a obţine această opţiune.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Ti-am raspuns la intrebare la :
rakanishu 2012-09-21 09:40:08

Cand sau daca va fi introdusa la noi optiunea respectiva, nu iti pot spune. Dar daca va fi implementata va fi anuntat pe caile normale.
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare/solicitare:
Nu este posibil ca la Managerul de trupe sa avem cate un buton de "alege toate","memoreaza","sterge" si in partea de sus, cum avem la Managerul de sate ?
 
Scor reacție
209
Salutare. Am o mică întrebare şi se pare că toată lumea o ignoră. Am depus ticket (pe o lume deschisă, deşi întrebarea e LA GENERAL), am întrebat şi unul din cei ce se ocupă de serverul .RO, însă toată lumea se face moartă în păpuşoi.

Aşa că pun întrebarea deschis pe forum, poate se găseşte cineva din oficiali să răspundă.

Aşadar:

Pe serverul .net (şi probabil nu doar acolo) a apărut opţiunea de a schimba numele contului contra modestei sume de 500 PP.

http://forum.tribalwars.net/showthread.php?252166-New-premium-feature-Player-name-changes

Întrebarea mea este, va apărea această opţiune şi pe .RO, dacă da - atunci cam când? dacă încă nu se ştie - ce paşi ar putea fi întreprinşi pentru a obţine această opţiune.


Aceeasi intrebare o aveam si eu in minte de ceva vreme. Am observat inca de pe w6 ca un coleg si-a schimbat numele pe joc.
Nu stiu cum de a fost posibil daca de-abia acum a aparut acest anunt. Poate avea "pile" la admini, cel putin asa a lasat de inteles atunci.
Si tot legat de acest subiect, cand preiau un cont pe o lume veche, se poate sa-mi schimb numele doar pe lumea aceea? Adica sa raman cu numele deja existent pe toate lumile. Nu sunt adeptul "lume noua/veche (cand preiau un cont), nume nou de frica dusmanilor :D.

Stiu ca acolo scrie destul de clar, schimbi numele si acesta la un moment dat poate fi preluat de altcineva.
Poate gasesc mai multe info in topicul cu discutii.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Îmi cer scuze faptului că nu am văzut replica lui rakanishu la ticket, greşeala este în totalitate a mea.

Însă din câte se vede nu se cunoaşte absolut nimic despre problema respectivă.

Aşa că aş ruga adminii, sau cine discută update-urile cu Mami.net şi Tati.net să întrebe despre implementarea opţiunii respective.
Sunt sigur că ar aduce ceva venituri suplimentare.

* dacă e nevoie de traducător - vă stau la dispoziţie, engleza mea e mai bună decât a lor :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am si eu o intrebare/solicitare:
Nu este posibil ca la Managerul de trupe sa avem cate un buton de "alege toate","memoreaza","sterge" si in partea de sus, cum avem la Managerul de sate ?

Revin cu aceasta intrebare/solicitare.
Am facut tichet cu acest subiect, mi s-a raspuns sa postez pe forum;oare cu ocazia update-ului de maine nu s-ar putea rezolva si acest lucru ?
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare. De cate ori primesti CP Gratis o data la 600 puncte si o data la 15.000 doar atat ?
 

DeletedUser

Incearc sa sa contactezi SUPORTUL. Trebuie sa fie cineva de serviciu la registratura.
Parca la 500pct,la 5000 pct si la 150000pct . Pe speciala s-au calicit un pic astia ca nu mai dau moca la 5000 pct. :D
 

DeletedUser

Salut. Eu stau in Belgia si nu stiu de ce nu ma lasa sa cumpar Puncte Premium. Intru la cont premium ,este selectata tara, selectez prin SMS, trimit mesaj la nr respectiv si nu se intampla nimic. Care ar fi rezolvarea? Multumesc.
 
Scor reacție
209
Oare cati ani trebuie sa astept afurisitul ala de sms cu codul? Mi-au mai facut o data figura si am pierdut 10 euro si puncte premium am vazut din parti.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Raspunsul la intrebarea ta in nici un caz nu il vei primi aici, trebuie sa faci un ticket la suport.
 

DeletedUser42927

Am si eu o intrebare,de ce nu merge sa bag PP de pe card?Am bagat 50 de lei pe card,dar nu merge sa accepte.."cerere invalida" am card BCR..Am ales ce trebuie ...Vreau sa cumpar 600 PP
 

DeletedUser36233

Salut,

Îmi poate spune şi mie cineva dacă de revelion va fii reducere la cumpărarea punctelor premium?

Merci
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus