Intrebari despre nobili

  • Autor subiect Godefroy de Bouillon
  • Data de început

DeletedUser5809

Daca vreti sa va certati, sa o faceti pe privat. Cred ca a primit raspunsul care il dorea.
 

DeletedUser

aah ok, am un nobil, ca sa iau un sat de langa mine pur si simplu trimit nobilul fara armata sau cum se face ca habar n-am?
 

DeletedUser

Pentru a inobila un sat trimiti nobilul insotit de armata sa fii sigur ca nu iti va muri. Nobilul trebuie trimis de 4 ori (chiar 5 daca e mai departe si adeziunea scade mai putin)
 

DeletedUser

de obicei nobilii nu se trimit singuri pentru ca acestia pot muri, cel mai bine este sa trimiti nobilul insotit de cateva trupe de atac ....

iti recomand sa citesti FAQsi Ajutor pentru eventuale nedumeriri

LE:scuze gabytza17 am postat in acelasi timp si nu am observat ca i-am raspuns amandoi
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
ii poti trimite si singurei , dar sa trimiti mai multi in acelasi atac, bineinteles satul atacat sa fie gol si cu zidul 0 :D
 

DeletedUser

are sens sa bag armata doar ca nu stiam exact daca trimit un nobil se descurca singurel sau nu :)) satul pe care-l vreau are 1500 de puncte am pus vreo 2 300 de sabieri, arcasi, si alealalte...ma rog alta intrebare daca tot sunteti saritori, ca sa pot cuceri sate cu nobilii imi trebe taleri, deci nu pot avea 2 sau 3 sate la un taler/1 nobil...trebuie taleri pt n* numar de sate pe care le pot cuceri, sau pot cu acel 1 singurel nobil? :))

@Earl Diamondback - da da acum citesc, multam
 

DeletedUser

Primul nobil costa 1 taler, al doilea nobil 2 taleri, al treilea nobil 3 taleri si tot asa. Iti arata in curtea nobila cati taleri mai sunt necesari pana la urmatoarea generatie de nobili.
 

DeletedUser

nu prea am inteles 100% ce ai scris dar am inteles cad de cat unde bati dupa ce iei un sat nobilul dispare iar pentru a il face pe al doilea este nevoie sa bati inca 2 taleri...pentru al 3-lea la fel inca 3 taleri etc. si un sfat de la mine nu ataca cu sabieri arcasi sau lancieri acestea sunt trupe defensive,,,cel mai bine ataca cu luptatori cu toporul si/sau cavalerie usoara
 

DeletedUser

da stiu am citit primele postari dar intrebam daca, imi iau primul sat cu un nobil...ca sa-l iau pe al doilea, treilea si tot asa mai multe sate, pot sa le iau tot cu acel 1 nobil sau la fiecare sat pe care vreau sal cuceresc imi trebuie tot mai multi nobili?

Edit: Ok deci nobilul dispare nu am stiut, atunci am inteles, mersi mult!
 

DeletedUser

deci satele se pot lua si cu un nobil dar nu cu acelasi nobil cu care l-ai luat pe primul trebuie sa creezi altul
 

DeletedUser34369

da stiu am citit primele postari dar intrebam daca, imi iau primul sat cu un nobil...ca sa-l iau pe al doilea, treilea si tot asa mai multe sate, pot sa le iau tot cu acel 1 nobil sau la fiecare sat pe care vreau sal cuceresc imi trebuie tot mai multi nobili?

Edit: Ok deci nobilul dispare nu am stiut, atunci am inteles, mersi mult!

fiecare sat il iei cu cate un nobil dar tb sa dai 4-5 atacuri cu el . cand iei satul nobilul dispare , iti trebuie altul . pentru primul nobil ai batut un taler , pentru al 2 lea bati 2 taleri , pentru al 10 lea nobil bati 10 taleri . asa merge treaba , 1 taler ( primul nobil ) + 2 taleri ( al 2 lea nobil ) + 3 taleri ( al 3 lea nobil ) + 4 taleri ( al 4 lea nobil ) samd .
 

DeletedUser

Talerii nu pot fi donati altor membrii, pe lumile noi (L19 si L20) ii poti dona tribului pentru tabara militara.
 

DeletedUser

inca o intrebare, unitatile cu care am innobilat un sat, cand ajung inapoi in satul principal? este automat sau le chem cumva?
 

DeletedUser

ok intre timp am gasit cum, mersi!
 
Ultima editare de un moderator:
Sus