Intrebari despre Paladin

DeletedUser

Modificare:

1. Trupele trimise ca sprijin(nu este valabila in atac) insotite de paladin, se deplaseaza cu viteza acestuia indiferent care este cea mai lenta unitate din componenta. (valabil pe toate lumile cu paladin)

2. Daca un paladin se afla intr-un sat ca sprijin si are un obiect ce da bonus de aparare, va influenta toate trupele aflate in satul respectiv, indiferent de provenienta. Acelasi bonus nu se acumuleaza, dintre 2 paladini cu obiecte ce ofera bonus pentru aceeasi unitate, numai 1 va avea efect. (valabil pe lumile cu arme de paladin si sate bonus)

3. Daca un sat are mai multi paladini, fiecare cu un anumit bonus, toti vor avea efect asupra trupelor aflate in sat, respectandu-se conditia de la 2.

4. Daca un grup de spioni in atac este insotit de paladin (cu telescopul lui kalid, valabil pe lumile cu arme de paladin si sate bonus), atunci:
- atacul se deplaseaza la viteza paladinului (valabil pe orice lume cu paladin)
- paladinul poate omori spioni si alte trupe de la dusman daca acesta are putina defensiva
- paladinul poate fura resurse daca satul nu contine trupe (valabil pe orice lume cu paladin)
- paladinul nu moare decat daca mor toti spionii ce il insotesc (e suficient sa supravietuiasca 1 spion si supravietuieste si paladinul)

5. Daca un paladin insoteste un nobil in atac (cu sceptrul lui vasco, valabil pe lumile cu arme de paladin si sate bonus):
- nobilul scade adeziunea intre 30-35
- atacul merge la viteza nobilului


-----------------------------------------------------------------------------------------------

Rezumat al discutiilor urmatoare (se poate sa nu fie actualizat):

*** Mutarea paladinului de la un sat la altul se face dand click in satul destinatie, la statuie, pe link-ul de mutare a paladinului. Transferul cere 10 populatie liber in satul destinatie si dureaza la fel de mult cat necesita refacerea paladinului (daca ar fi murit, sau daca nu a fost inca creat). Prin aceasta metoda paladinul va fi relocat in acel sat si va putea indeplini comenzi (atac/sprijin) de acolo. Daca ar fi fost mutat printr-o simpla comanda de sprijin in satul destinatie, atunci el doar va adauga bonus-urile si va contribui la aparare, singura comanda pe care o va mai putea indeplini va vi retragerea trupelor/trimite inapoi.


*** Experienta creste cu 3% pe zi pe servere cu viteza 1(daca viteza ar fi 2, atunci ar creste cu 6%) daca jucatorul este activ (intra in joc). Jucatorul primeste bonus la exp paladinului cu cat are mai multe pcte la inamici invinsi, momentan nu imi sunt cunoscute cifrele exacte.
Cand ajungi cu experienta la 100%, atunci paladinul tau gaseste un nou artefact (chiar si daca se afla in sat, fara sa atace un alt sat)


*** Echiparea paladinului cu un artefact se face dand click pe artefactul dorit in camera de arme.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am nevoie de o lamurire cu privire la mutatul paladinului dintr-un sat in altul; exista 2 variante: sa-l trimiti sprijin ca pe oricare alt soldat/calaret sau sa-l muti folosind comanda de la statuie.

stiu ca daca il muti de la statuie timpul de mutare este mai lung si ca il poti folosi din satul in care l-ai adus pentru atac sau pentru a-l trimite sprijin.

care este situatia in cealalata varianta? nu se poate folosi pentru atac de exemplu?
 

DeletedUser13067

Pai daca paladinul este in satul X si tu il trimiti in satul Y nu ai cum sa ataci satul Z folosind trupe de atac din satul X inclusiv paladinul.
 

DeletedUser

daca folosesti linkul de la statuie poti

adica sa zicem ca ai statuie in 2 sate, satul X si satul Y.
momentan paladinul este in satul X.
intra in satul Y la statuie si vei gasi un link care zice "muta paladinul aici" sau ceva de genul asta. dai acolo si dupa un timp (considerabil mai mare decat ar face daca ai trimite sprijin paladinul din satul X in Y) paladinul va fi in satul Y.

de unde poti sa-l folosesti sa ataci cu el sau sa-l trimiti sprijin cu trupe ca si cum ar fi fost creat in satul Y. cel putin pe lumile 5 si 6 functioneaza. pe 7 nu am testat, iar pe restu nu am jucat.
 

DeletedUser

Telescopul lui Kalid

Spionii văd în orice caz toate trupele din afară.


cum anume folosesc aceasta arma si cum pot vedea trupele din afara

care sunt cerintele ce trebuie sa indeplineasca paladinu inarmat cu aceasta arma si dac poate vede cu ce trupe esti atacat -
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Modificare:

1. Trupele trimise ca sprijin insotite de paladin, se deplaseaza cu viteza acestuia indiferent care este cea mai lenta unitate din componenta. (valabil pe toate lumile cu paladin)

2. Daca un paladin se afla intr-un sat ca sprijin si are un obiect ce da bonus de aparare, va influenta toate trupele aflate in satul respectiv, indiferent de provenienta. Acelasi bonus nu se acumuleaza, dintre 2 paladini cu obiecte ce ofera bonus pentru aceeasi unitate, numai 1 va avea efect. (valabil pe L4, L5, L6)

3. Daca un sat are mai multi paladini, fiecare cu un anumit bonus, toti vor avea efect asupra trupelor aflate in sat, respectandu-se conditia de la 2.

4. Daca un grup de spioni in atac este insotit de paladin (cu telescopul lui kalid, pe lumile L4, L5, L6), atunci:
- atacul se deplaseaza la viteza paladinului (valabil pe orice lume cu paladin)
- paladinul poate omori spioni si alte trupe de la dusman daca acesta are putina defensiva
- paladinul poate fura resurse daca satul nu contine trupe (valabil pe orice lume cu paladin)
- paladinul nu moare decat daca mor toti spionii ce il insotesc (e suficient sa supravietuiasca 1 spion si supravietuieste si paladinul)

5. Daca un paladin insoteste un nobil in atac (cu sceptrul lui vasco, pe L4,L5,L6):
- nobilul scade adeziunea intre 30-35



Revenind la tema, poate cineva confirma ca se respecta "Daca un paladin se afla intr-un sat ca sprijin si are un obiect ce da bonus de aparare, va influenta toate trupele aflate in satul respectiv, indiferent de provenienta."?
 

DeletedUser

tot la paladin

pe lumea 7 cu cat creste experienta la paladin / zi? si cate trupe tre sa omor k sa creaca cu 1?:confused:
si pe langa asta...daca as anuntza ca atac,as anuntza p toata lumea din jur...IN AFARA DE ALA PE CARE IL ATAC >:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

Când cercetarea ajunge la 100%, primeşti o armă nouă, chiar dacă stai degeaba în sat.
 

DeletedUser

Când cercetarea ajunge la 100%, primeşti o armă nouă, chiar dacă stai degeaba în sat.

Sa inteleg ca atunci cand cercetez o ARMA NOUA am sa o primesc ?
Presupun ca-mi trebuie ATELIER ?
Deci sa ma intelege-ti : am inceput jocul de 4 zile, am 460 puncte, am cercetat pana la nivel de Cavalerie USOARA si acum am fieraria la lvl 9 ( mai au un hop si am sa pot construi ATELIERUL.
 

DeletedUser4349

cand bara aia rosie ajunge la 100% gasesti o arma...pe lume cu viteza 1 creste cu 3% si pe lumi cu viteza 2 creste cu 6% zilnic...daca vrei sa creasca mai repede trebuie sa ataci cu armata ce include paladinu' si sa omori cat mai multe trupe din apararea adversarului
 

DeletedUser

In CAMERA PALADINULUi am gasit urmatorul text :
" Obiectele au un efect, doar dacă paladinul tău este înarmat cu ele şi se află în trupele corespunzătoare"

CAZUL 1
Am descoperit un obiect .
- Cum fac sa-l inarmez cu acel obiect inainte sa plece la atac ?
CAZUL 2
Am descoperit MAI MULTE OBIECTE
- Cum fac sa schimb obiectele functie de trupele cu care pleaca sau functie de situatie ( In atac obiecte de atac si in aparare obiecte defensive ) ?
 

DeletedUser

pentru a dota un paladin cu o arma, intri in camera de arme, si se vad acolo armele. dai click pe cea care vrei sa o folosesti, si va fi folosita de paladin.
asa e in ambele cazuri;)
 
Sus