Intrebari despre Paladin

DeletedUser

Modificare:

2. Daca un paladin se afla intr-un sat ca sprijin si are un obiect ce da bonus de aparare, va influenta toate trupele aflate in satul respectiv, indiferent de provenienta. Acelasi bonus nu se acumuleaza, dintre 2 paladini cu obiecte ce ofera bonus pentru aceeasi unitate, numai 1 va avea efect. (valabil pe lumile cu arme de paladin si sate bonus)

Este valabil si in cazul in care am paladinul in sat si trimit sprin pe satul in care am paladinul ?

Va influenta paladinul pe langa trupele din satul in care se afla si trupele sosite k sprijin ?
 

DeletedUser

yeap , o face ca e smecher

va influenta toate trupele aflate in satul respectiv, indiferent de provenienta
 

DeletedUser

Multumesc pt sublinierea textului , dar in original se spune numai de actiunea paladinului atunci cand este TRIMIS EL K SPRIJIN , nu si daca se primeste sprijin pe satul in care se afla paladinul.

Logic este sa fie cum spui tu , dar nu reiese clar din text !
 

DeletedUser

Eu nu stiu de ce tot despicati firul in 16! Ca e sprijin, ca e la altul, ca e in satul de provenienta!
Ce-i asa greu? Ai 100.000 de lanci intr-un sat, plus alte trupe si ai un paladin cu halebarda! Nu conteaza de unde e paladinul, nu conteaza de unde sunt lanciile! Important este ca sunt in aceeasi oala cu paladinul, deci vor fi influentate de halebarda! Toate, nu cele din fata, nici cele din spate, nici cele din beci, nici cele din pod! TOATE!!!

Oricat v-ar explica oamenii, voi musai trebuie sa gasiti alte lucruri de intrebat pe acelasi subiect!
 

DeletedUser24788

am si eu o intrebare ... sa zicem ca am 15 000 lanci si 20 paladini toti cu halebarda intr-un sat ... asta inseamna ca puterea lancilor va creste cu 20 x 20 % (400%) in aparare???
 

DeletedUser

Buna intrebare....vroiam si eu sa intreb ceva de genul numai ca la alta arma si alte trupe
 

DeletedUser

am si eu o intrebare ... sa zicem ca am 15 000 lanci si 20 paladini toti cu halebarda intr-un sat ... asta inseamna ca puterea lancilor va creste cu 20 x 20 % (400%) in aparare???

:) Tu acum vrei sa vezi cum reactionez!
Raspunsul l-a dat Grima mai sus!
 

DeletedUser24788

nu ... chiar e o intrebare la care vroiam sa aflu raspunsul:) nu inteleg ce te-a ofensat asa
 

DeletedUser5809

Raspunsul este nu, se ia in considerare doar bonusul de la un singur paladin.
 

DeletedUser

am si eu o intrebare ... sa zicem ca am 15 000 lanci si 20 paladini toti cu halebarda intr-un sat ... asta inseamna ca puterea lancilor va creste cu 20 x 20 % (400%) in aparare???

rapunsul il stiai . de ce cand ai mai multi paladini se inarmeaza cu arme diferite si nu li se pune aceeasi arma ? a raspuns jack ...

@ carrier : omul nu este senior ca noi , are cont de 3 saptamani . poate e la fel si in joc , nu crezi ?
 

DeletedUser

Pai daca e nou sa rasfoiasca putin!
La fiecare om care intra pe triburi trebuie sa ii dam mura-n gura? Astia acum invata triburi in 2 zile, noi am dat cu capul luni intregi si experienta am facut-o pe joc!
In fine!
 

DeletedUser24788

Ofensat te simti ma Carrier nu te obliga nimeni sa raspunzi ... nu conteaza daca stiam sau nu raspunsul ... am postat intrebarea la topicul corespunzator nu te obliga nimeni sa raspunzi puteai sa ma ignori pur si simplu ... nu mai iti manifesta frustrarile fata de mine!
 

DeletedUser

Stai linistit, mai omule din vest, ca nu am eu nimic cu tine! :)
Mi-e de astia care intra prima data pe forum si asteapta mura-n gura! Desi daca rasfoiesc putin forumul gasesc raspuns la orice!
Dar lenea e mare, iar atunci, mai bine deschizi o tema noua! :rolleyes:

Daca ma intelegi!
 

DeletedUser24788

te inteleg insa sa privim putin si din partea cealalta a taberei :)
daca tu ai o intrebare, esti nerabdator sa aflii raspunsul si pe un topic sunt 200 pagini te apuci sa rasfoiesti tot ?

edit: Sa zicem ca vine o noua persoana pe forum , un incepator cum zici tu, are o intrebare despre joc sa zicem despre care este cea mai buna configuratie a unui sat sau alta n-are importanta, el cum incepator fiind sa zicem ca intra la "moderatorii va raspund-discutii libere" vrede peste 200 pagini de spam, devieri de la subiect , intrebari si incepe saracu om sa caute ... cauta si iar cauta pana cand intr-un final din graba si nervozitatea provocata de citirea a 100 pagini in ritm alert sare peste raspunsul dorit ....plictisit de atata cautare da si el un " raspuns la discutie" in care isi posteaza amarata intrebare.... apoi vine partea tare ... voi incepeti sa il huliti cu pietre si sa strigati dupa el de parca ar fi insusi satana, iar in loc sa foloseasca cu incredere forumul va fugi de el ca dracu de tamaie... in loc sa ii raspundeti sau macar sa ii dati un topic unde gaseste cea ce a dorit
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Lasa-ma, ca de paladin se vorbeste de o gramada de vreme!
Plus ca ce se intreaba acum s-a mai raspuns cu alte ocazii!

Sa mai invete si ei pe pielea lor, nu tot sa le vine pe de-am gata! :)
 

DeletedUser24788

Lasa-ma, ca de paladin se vorbeste de o gramada de vreme!
Plus ca ce se intreaba acum s-a mai raspuns cu alte ocazii!

Sa mai invete si ei pe pielea lor, nu tot sa le vine pe de-am gata! :)

citeste te rog editul

@chevy

asta tot incerc sa ii spun si eu ....
 

DeletedUser

Bine, ma bine, gata!
Invatati-i voi! :D
Eu doar ma enervez!
Cu aceasta ocazie o sa dispar de pe extern!
Cel putin temporar!
Pa pa!
 

DeletedUser

cam des dispari tu
in fine , daca vrei sa ajuti o faci daca nu nu o faci si gata . nu te compara pe tine care stii tot ce misca pe aici cu 1 nou
nu am secrete ...

@Men of west : citisem
 
Sus