Intrebari despre steaguri

DeletedUser489

O nelamurire am si eu:
La atac, conteaza ce steag era pe sat in momentul lansarii atacului sau in momentul sosirii lui?

Adica, daca lansez un atac cand am steagul de +x% atac iar apoi il schimb, beneficiez de bonus?
Dar daca am un steag oarecare cand lansez atacul si schimb cu unul de atac inaintea aterizarii atacului?
 

DeletedUser40739

Buna intrebarea vermei ! Sariti cu raspunsurile dragi moderatori / admini. :) .. pentru ca si eu sunt f.curios.
 

DeletedUser

O nelamurire am si eu:
La atac, conteaza ce steag era pe sat in momentul lansarii atacului sau in momentul sosirii lui?

Adica, daca lansez un atac cand am steagul de +x% atac iar apoi il schimb, beneficiez de bonus?
Dar daca am un steag oarecare cand lansez atacul si schimb cu unul de atac inaintea aterizarii atacului?

Conteaza steagul plantat la secunda sosirii atacului. Asta din rapoartele mele reiese. Nivelul steagului este cel plantat la momentul sosirii.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Conteaza steagul activ la momentul x. Voi mai face niste teste pentru a ma convinge si personal ( maine revin cu rezultat...trebuie ca steagul sa fie 24 de ore...etc ).
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Update ( au existat si astfel de intrebari ) :

In cazul in care un atac pleaca dintr-un sat cu biserica sau sub influenta uneia, atacul va fi religios indiferent unde ajunge. Daca dupa momentul lansarii atacului influenta bisericii dispare - atacul va fi nereligios.
 

DeletedUser

conteaza prezenta sau lipsa religiei in momentul ajungerii atacului nu in momentul plecarii
e un tutorial destul de complet raka la wiki
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Stiu, am pus mai sus tocmai datorita intrebarilor primite la suport ( mi-am adus aminte azi de asta - unii prefera sa intrebe aici pe forum, in loc sa caute raspunsuri in wiki )
 

DeletedUser

poate le e mai comod aici
unora de fapt le este si teama sa faca un tichet iar altii habar nu au cum :p



decazarmarea nu este accesibila si pe siter ?
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Update :

Se ia in considerare steagul activ in momentul actiunii ( ex : ajungere atac ).
 

DeletedUser

La 3 steaguri cu 100 de pp ar trebui sa-ti alegi tu ce steaguri vrei.NU E NORMAL?!! Ca cine stie ce steaguri imi da parlitul ala de robot automat. Cu 100 de pp-uri stau 3 luni la americani pe asistent de farmare de nu se poate . Ar trebui alta modalitate de plata contra steaguri. 1 steag vin 33,3 pp,nu? Si eu cumpar ,de exemplu 2 pachete. In astea 2 pachete imi intra cel putin 3 steaguri care nu-mi trebuiesc. De la ce culori se dau steagurile astea per pachet?!! Adica eu zic cel putin de la verde in sus sa primesti steagurile :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Uite aici raspunsul la intrebarea ta !

Fiecare pachet conţine 3 steaguri (Nivel 3, Nivel 4 şi Nivel 5). Două steaguri pot avea acelaşi bonus. Ai o şansă de 25%, ca unul dintre steaguri să fie la un nivel următor mai ridicat. Toate steagurile au aceeaşi şansă pentru această surpiză, care este valabilă doar pentru un singur steag.
 

DeletedUser

Eu as vinde niste steaguri. Pare o afacere profitabila :D Merge sa vand steaguri pe piata neagra?!!! Ce nu se gaseste la voi,poate am eu ...hahaha .
Este ilegal sa vinzi steaguri?!!!! Ca nu vad nicaieri sa scrie ceva de genul : ESTE INTERZISA COMERCIALIZAREA STEAGURILOR
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Fa si tu un anunt: Vand steaguri second hand aproape noi (revopsite) cu doar "x" ore de joc, perfect functionale

cred ca sunt interzise orice fel de actiuni de acest gen
 

DeletedUser

Vand steaguri reesapate ,la pachet si la bucata. Ieftin sa cumpere toata lumea ...hahaha
Eu vand steaguri cu U.E. cu Romania . Ce treaba am eu cu steagurile alea urate de la INNO?!!! EU AM STEAGURI MAI FRUMOASE. Din matase. Am 2 bucati aduse din Damasc si carpite(pardon,reesapate) la A.P.A.C.A. hihihi

PieS:
Am si cu Steaua, am si cu Dinamo.Alea cu Rapid is marfa. Pt doritori. Am si cu Gigi Becali, pt fani . Cred ca lu' Rahanu ii fac cadou un steag cu Gigi Becali daca reusesc sa vand 3 cu Rapid sau cu Dinamo....hahaha
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu stiu ca nu vrea nimeni sa se certe cu mine .Azi am chef de cearta ...hahaha
Ma gandeam la vanzatorii de conturi si la fraierii de cumpara. Tot asa si cu steagurile astea. Parca trebuie sa stie TT ce afaceri facem "noi" si cu cat se mai vinde la bursa un cont sau pachetelu' cu steaguri?!!! Indiferent ca vor sau ca nu vor, conturile tot se vand pe piata neagra . Eu daca as fi in locul lor as legaliza vanzarea conturilor la fel de bine ca si cum as legaliza prostitutia . E tot un fel de prostitutie. Faptul ca il prostesti pe unul sa-ti cumpere un cont!! Este o arta sa faci asta :D In fine, as legaliza vanzarea conturilor mergand pe schema FIFTY-JUMA. Adica ,da , conturile se vand ca la piata, pe taraba dar piata este controlata de INNO. Tu vinzi un cont, sa zicem cu 30 de euro, juma din bani vor merge in visteria INNO, iar cealalta jumatate merge la proprietarul care vinde contul sub forma de pp. De steaguri nu zic nimic ca-mi stric singur afacerea....hihihi
Legalizati bre vanzarea conturilor ca oricum ele se vand si fara acordul vostru. Acum ,pe bune, ala de cumpara o fi el tampit sa dea o caruta de euro pe un cont dar nu o fi atat de idiot sa spuna ca a cumparat un cont stiind ca in secunda 2 primeste bann si isi plange de mila ca a platit degeaba marfa . INNO sa devina un intermediar intre vanzatori si cumparatori si din toata afacerea asta iese in castig cu 50% din valoarea contului . De fapt ,chiar INNO sa faca pretul pe contul scos la vanzare, ca la licitatie :D Pt ideea asta geniala pe care v-am dat-o, eu zic sa mai ieftiniti pachetul ala de steaguri ...hahaha
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Frizerule, sper ca imi permiti sa iti zic ca esti dus ! :D

Nu de alta, dar puncte nu pot sa imi dau singur.
 

DeletedUser

Daca ma mai jignesti o singura data iti fac reclamatie la suport :D Vezi ca azi la americani e nu stiu ce sarbatoare si halesc aia curcani .Deci atat teoretic cat si practic nu am ce sa fac acolo,asa ca poate reusesc aici sa te fac sa te banezi singur ...hahaha.
Faza naspa la steagurile astea este cand sunt prea putini membri in trib ca nu prea ai cu cine sa schimbi,pe cine sa pacalesti si pe cine sa jecmanesti de steagurile care iti trebuiesc tie. Sa le dai la schimb niste stifturi de steaguri pe care le mai primesc de 10 ori ...hihihi
 
Sus