Intrebari Generale Triburile!

DeletedUser

Va rog citit acest topic inainte sa postati la ,,Intrebari". Aici veti gasi raspunsuri care va vor ajuta.

1. Este posibil ca un jucator sa aiba 2 paladini?

Nu, nu este posibil, un jucator poate avea 2 paladini intr-un sat doar daca celalalt este sprijin

2. Care sunt nivelurile maxime ale cladirilor?

Cladire Principala - 30
Cazarma - 25
Grajd - 20
Atelier - 15
Biserica - 3 (biserica este activa doar pe unele lumi)
Statuie -1
Targ - 25
Taietorii de lemne - 30
Mina de argila - 30
Mina de fier - 30
Ferma - 30
Magazie - 30
Zid - 20
Ascunzatoare - 10


3. Cand se va deschide urmatoarea lume?

Adminii sau moderatorii nu va pot raspunde cu precizie, o lume noua apare doar cand lumea anterioara a atins limita sau a aparut o versiune de joc noua. Daca se va deschide o lume se va anunta si pe forum si pe pagina principala (www.triburile.ro) cu cateva zile inaintea deschiderii ei!

4. Un jucator m-a jignit. Ce sa fac?


- prin mesaje
Pentru a raporta limbajul necorespunzator in cadrul mesajelor private vã rugãm sã folositi optiunea "anuntã jignirea", situatã sub corpul mesajului.
-profil jucator, trib sau denumirea la sate
tiket la Suport.!


5. Cum se intra pe lumea speed?

Ca sa intri pe lumea speed trebuie sa fii rapid. Lumea speed se deschide la ore fixe si are o limita mica de jucatori. Jucatori cu cont-premium intra garantat. Atentie daca aveti Cont-Premium activat pe L19 (De ex) nu va puteti loga pe speed daca ati ratat limita!
Exita o limita de jucatori care intra fara CP (sunt anuntate in setari), restul jucatorilor trebuie sa aiba puncte premium neactivate pe nici o lume,


6.Unde pot cercete trupele? Cate nivele de cercetare au?

Trupele se cerceteaza din Fierarie. Trupele pot avea pana la 15 nivele de cercetare, dar depind de setariile lumilor.

7. Ce rol are paladinul?

Paladinul este ca eroul unui jucator. Il puteti face doar daca aveti statuia. Odata construita statuia dati pe ea si dati Numire Paladin. Paladinul poate avea diferite arme care dau bonus unor unitati. Mai multe informatii despre arme: Aici

8.Ce se intampla daca dau sterge cont?

Daca dati stergere cont aveti 5 zile la dispozitie sa anulati procedura de stergere sau contul se va sterge si satul se va face sat de barbari.

9.Exista un fel de ,,game shop" pentru triburile?

Nu, nu exista asa ceva, singurul lucru ce poate fi cumparat este contul premium!

10.Am uitat e-mailul si parola contului, dar stiu numele. Pot recupera parola?

Din pacate parola nu poate fi recuperata doar cu ajutorul numelui jucatorului. Trebuie sa aveti si e-mailul!

11.Am dat stergere cont pe o lume, se va sterge si pe celalalte lumi pe care joc?

Nu, nu se va sterge, odata activata stergerea va fi efectuata doar pe lumea respectiva!

12.Am atacat un sat cu 4 nobili si avea adeziune mica.Ce se intampla?

In caz ca patiti asa ceva , primele trupe care cuceresc satul vor ramane in sat iar cele ce vor urma se vor lupta cu cele actuale din sat(tot ale voastre) indiferent de proprietar. Trupele se vor lupta ca si cum ar fi inamici.

13.Unde pot vedea mai multe informatii despre o lume, adica cate trupe are cati jucatori , chiar si cate mesaje au fost expediate in total.

www.triburile.ro >>> Statistici
Aici


14.Nu sunt in niciun trib. Exista o limita in care pot sta fara trib?

Nu, nu exista asa ceva, poti sta timp nelimitat fara trib![/B]

15.Cat timp dureaza protectia de incepator?

Pe lumiile normale dureaza 5 zile (depinde de setari) dar pe lumiile speed poate dura de la 5 minute la mai multe ore!

16.Daca am Cladirea Principala la nivel mai mare scade mai greu adeziunea cand sunt atacat?

Nu, nu scade mai greu , va scadea la fel de repede ca si cum a-ti avea Cladirea principala la nivelul 1!

17.Resurse din atac - Am primit de cinci ori mai mult lemn decat argila si fier de doua ori mai putin decat lemn.

Acest lucru este normal, resursele furate sunt balansate doar cand sunt mai multe resurse din fiecare decat maximul de resurse carate de trupele impartit la 3.

18.De ce nu apar trofeele la toti jucatorii in clasament.

Trofeele apar doar daca jucatorul accepta sa fie afisate!

19. Cum pot rezerva un sat.

Sunt doua posibilitati, una este pe forum si a doua este planificator de innobilari
Trib >>> Planificator de innobilari si detaliile satului


20.De unde pot modifica profilul la trib?

Duceti-va la trib >> Insusiri si editati insuririle tribului

21. La cate zile de inactivitate se sterge contul ?

Contul se va sterge dupa 14 zile de inactivitate. Daca aveti cont pe L5 si L10 de ex si intrati pe lumea 10 si nu intrati pe lumea cinci deloc contul de pe lumea 5 se va sterge fara cel de pe L10 sau invers.

22. Ce se intampla daca dau inceput nou si am trupe in sat?Dar daca am dat comanda la cazarma/grajd/atelie inainte sau inceput nou?

Trupele vor ramane in sat! Trupele vor continua sa se produca in sat indiferent de ce se intampla

23. Ce se intampla daca mi se demoleaza fieraria in timp ce se recruteaza un nobil?

Nobilul va continua pana cand termina dar dupa aceea daca nu ai fieraria sau orice cladire necesara pentru curte nobila nu vei putea face nobili!

24. Cand se termina o lume?

O lume nu are data fixa la care se termina. Nu exista conditii anume impuse pentru inchiderea ei, poate dura cel putin 4 ani.

25. Exista coduri/cheats/hackuri pentru triburile?

Sunt doar scripturi pentru acest joc, singurele scripturi legale sunt cele de aici: Scripturi aprobate
ATENTIE: Daca sunteti prinsi folosind scripturi ilegale veti fi banati



26. Cand incepe o lume speed?

Daca nu stiti cand incepe lumea speed intrati pe www.triburile.ro si sus in bara exista Runde Speed.Dati acolo si acolo puteti vedea: Runde actuale , Runde vechi si Runde planuite. Dati pe runde planuite si veti vedea cand va fi urmatoarul speed. Daca pagina este goala inseamna ca nu este planuita o runda speed.

27. Ce este acela un sat bonus?


Sunt satele care au bonusuri ca: productie mai rapida a resurselor,
a trupelor in grajd sau in cazarma sau chiar magazia si ferma marita.


28. De ce satele de barbari sau satele bonus nu apar pe continentul 0?


Satele nu apar acolo deoarece apar cel mai dez pe marginea hartii unde sunt si jucatori , adica asta
inseamna cu cat sunt mai departe jucatorii cu atat mai departe apar si satele de mijlocul hartii!



29. Cand va gasi paladinul meu o arma?

Paladinul progreseaza in fiecare atac, cand va ajunge la 100% va primi o arma aleasa aleatoriu.

30. Cum desfiintez un trib?

Ca sa desfiintezi un trib trebuie sa intri la :
Trib >> Insusiri si undeva mai joc este ,,Dizolvare trib"


31. Daca moare paladinul se pierde tot ce a primit(arme)?

Nu , nu pierde nimic. Armele vor ramane cercetate si paladinul continua de la procentajul ramas !

32. Clasamentul triburilor se fac dupa punctajul primilor 40 jucatori?

Da, clasamentul triburilor se face dupa punctajul primilor 40 jucatori din acel trib!

33. Am mai putin de 24000 trupe , de ce imi arata ca ferma este plina?


Deoarece si cladirile ocupa din ferma si nu toate trupele iau cate 1 loc in ferma. Cele din cazarma
iau cate un loc dar cele din Grajd iau cate 2-6 locuri pe trupa.


34. De ce nu pot recruta alte trupe inafara de lanci?

Deoarece acele trupe trebe sa fie cercetate din fierarie. Fiecare trupa are nevoie de cladiri la un
anumit nivel sa poate fi cercetate.


35. Daca un jucator imi trimite mie sprijin trupe, acele trupe se pun la mine in ferma?

N , jucatorul care a recrutat trupele are ferma ocupata de ele oriunde ar fi ele!


36. Pot schimba grafica noua in cea veche?

Nu, nu este posibil , odata bagata grafica noua este pentru fiecare jucator si nu o poate schimba nici
cum , inafara daca are pachet grafic care necesita CP!



Intrebari Generale forum:
Intrebari generale forum
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Am facut update, scuzati ca a durat asa mult, am avut multe examene.:(
Daca credeti ca mai trebuie adaugat ceva, postati si modific.:D
 

DeletedUser5809

La 27, îţi dă bonus şi 50% la târg...

La ce exact se aplica bonusul, banuiesc ca mai multi negustori? Nu prea am jucat asa mult pe serverele cu sate bonus sau setari din acestea mai noi si nu stiu exact la ce se refera.:D
 

DeletedUser

Scuzati absenta mea , maine seara voi continua pana la 50 - 60 si voi da lui jackass sa bage un update:p
 

DeletedUser24860

"o lume noua apare doar cand lumea anterioara a atins limita sau a aparut o versiune de joc noua".Deci,asta inseamna ca joi ,intre orele 12 si 15 apare lumea 21?:D
 

DeletedUser

nu chiar , am zis dupa ce lumea anterioara atinge limita SAU apare o versiune de joc noua ... o fi una noua si da este posibil sa apara o lume noua in cursul acestei luni..

Scuzati : Au intervenit niste lucruri .. imi pare rau dar voi anula updateul de azi ... voi incerca sa-l fac la noapte sau maine dimineata..credeti-ma nu va las balta..multumesc de intelegere , Dany
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

O lume nouă NU apare la lansarea unei noi versiuni. Cu 6.0 a fost altă mâncare de peşte, s-a trecut la 6 şi s-a nimerit să se atingă limita lumii anterioare, că nu s-a lansat imediat după.
 

DeletedUser

27. Ce este acela un sat bonus?


Sunt satele care au bonusuri ca: productie mai rapida a resurselor (fie toate resursele, fie doar una din ele:30% toate resursele, 100% lemn, argila sau fier),
a trupelor in grajd (cu 33%), cazarma (cu 33%) sau atelier (cu 50%) sau chiar magazia+numar de negustori (50% capacitate mai mare de depozitare si negustori) si ferma marita (10% populatie).
 

DeletedUser

ajutor

am rugamintea sa ma edificati si pe mine in privinta unei probleme. Pe Lumea 21 , in 29.07.2010 am dat siter 5 minute unui coleg de trib. astazi 02.08.2010 a cerut el sa-i raman sitter ca nu poate ramane. a trecut timpul regulamentar pentru a se putea efectua actiunile de care vorbesc, dar nu pot loga sitterul. intreb de ce? la jucator de vacanta imi figureaza e drept cel caruia ar trebui sa-i fiu sitter cu data la care mi-a fost el si nu stiu cum sa-l scot pe el pentru a putea intra eu la el.
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Multumesc anticipat. Orantes
 

DeletedUser

eu cred ca tu te referi la istoric... ala nu are nici o treaba, poti sa te loghezi la el pe cont linistit daca iti lasa cererea... de fapt nu incalci cu nimic regulamentul daca el iti sta sitter sa zicem pana azi la 12 iar de la 12 incolo stai sitter tu la el atata timp cat nu atacati/sprijiniti/trimiteti resurse la acelasi jucator desi acum mai nou nici nu va mai lasa pana nu trec 24h de la ultima interactiune intre voi
 

DeletedUser36896

buna tuturor.azi m-am inscris la acest joc,am primit o invitatie la alianta.intrebarea mea este *** intru intr-o alianta cum pot iesi din ea?va rog sa ma ajutati
va multumesc anticipat
 

DeletedUser17342

sus in dreapta: trib- acceptare invitatie, sau trib - parasire trib. sa ai grija sa nu ai bifat la rapoarte-filtru-Invitaţie pentru tine . daca biezi nu vei mai primii invitatii in trib
 

DeletedUser

cum se calculeaza la inamici invinsi?
in functie de trupele atacatorului care mor sau in functie de pagubele pricinuite aparatorului?
 

DeletedUser33975

1. Este posibil ca un jucator sa aiba 2 paladini?

Nu, nu este posibil, un jucator poate avea 2 paladini intr-un sat doar daca celalalt este sprijin



poate corectati si voi un pic,ca duceti lumea in eroare.

Nu, nu este posibil, un jucator poate avea 2 paladini intr-un cont doar daca celalalt este sprijin
 

DeletedUser

o intrebare

trofeul puterea zilei ,am cucerit cam25-26 de sate in data de 5.01.2011 ,trebuiau mai multe sau nu? ca la finalul luni decembrie sa luat si cu 17 sate cucerite/
 
Sus