Intrebari legate de account sitting

DeletedUser

Buna ziua.

Ma intrebam urmatoarele :

1. Daca un prieten imi lasa sitter, eu trimit sprijin de pe acel sitter jucatorului A, si se intampla sa zicem dupa 24 de ore sa nu am timp sa ma ocup de cont, pot pasa sitterul jucatorului A chiar daca are sprijin de pe sitter ? Perioada de 24 de ore a trecut de cand a ajuns sprijinul pe satul jucatorului A pana in momentul de fata cand vreau sa pasez sitter-ul.
2. Daca trimit puncte premium unui prieten, pot accepta sa ii fiu sitter si daca n-au trecut 24 de ore ?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Buna

1. Da, poti pasa jucatorului respectiv sitterul fara probleme.
2. Da, nu are nicio legatura cu trimiterea de puncte premium, poti accepta sa stai sitter si in secunda urmatoare.
 

DeletedUser

Ok, multumesc, am vrut sa fiu sigur, in trecut am fost banat pentru ceva neintentionat si am vrut sa ma asigur.

Inca ceva, are legatura daca jucatorul care este sitter a facut schimb de resurse cu cel care urmeaza sa primesca acest sitter ? Sau trebuie sa astept tot 24 de ore ? Din moment ce nici jucatorul A si nici jucatorul B nu au facut nimic care sa interactioneze cu sitter-ul inafara de comenzi de construire, farmare...banuiesc ca e ok, dar as vrea sa fiu sigur :)
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
E ok, la resurse ideea e sa nu trimiti la nimeni de pe un cont aflat pe sitter, in rest nu sunt probleme.
 

DeletedUser

Ok, multumesc inca o data!.

EDIT: Cu riscul de a fi injurat, inca o intrebare pentru a fi linistit pe viitor, daca playerul A trimite sprijin de pe sitter la playerul B si paseaza sitterul la playerul B inainte ca sprijinul sa ajunga este problema ? Sa zicem ca se intampla sa trimita sprijin la 115 ore distanta, este permis sa paseze sitterul din moment ce comanda a fost data inainte ? sau este considerata interactiune in momentul in care sprijinul ajunge?

Multumesc anticipat.
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Cu placere :)

Ok, multumesc inca o data!.

EDIT: Cu riscul de a fi injurat, inca o intrebare pentru a fi linistit pe viitor, daca playerul A trimite sprijin de pe sitter la playerul B si paseaza sitterul la playerul B inainte ca sprijinul sa ajunga este problema ? Sa zicem ca se intampla sa trimita sprijin la 115 ore distanta, este permis sa paseze sitterul din moment ce comanda a fost data inainte ? sau este considerata interactiune in momentul in care sprijinul ajunge?

Multumesc anticipat.

Nu te injura nimeni, stai linistit :)
E mai bine sa intrebi cand nu esti sigur ;)


Nu e nicio problema. Poti trimite sprijin lui X si pe urma sa ii dai sitter chiar daca nu a ajuns la destinatie.Interactiunile nu se rapoarteaza la astfel de aspecte. Ca sa iti dau un exemplu, nu ai voie sa ataci sau sa trimiti sprijin de pe sitterul A la jucatorul X, sa ramai sitter acolo si ulterior sa ataci sau sa sprijini de la tine sau sitterul B aflat tot la tine, pe acelasi jucator X, chiar daca au trecut mai mult de 24 de ore (asta inseamna interactiune).
 
Ultima editare:

DeletedUser

Ok, acum sunt sigur ca am inteles destul de bine.

Multumesc inca o data, cred ca raspunsurile au acoperit si restul intrebarilor pe care le mai aveam.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Cu placere, ma bucur:) daca mai e ceva, intreaba si iti raspundem.
 
Sus