Intrebari Pentru Admin

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser706

1.Am dat exemplu WORLD 8 pentru ca era ultimul ....si omul incrca sa mi explice ca sunt paralel ca jocul TRIBALWAR ....in plus tu ai scos fraza din context ....deoarece am spus ca daca chiar doriti sa aratam cat de buni suntem [ hai sa ne declaram numele si din toate lumile TRIBAL ] ..pe privat , deoarece nu cred ca aici este un forum in care sa ne laudam cu performantele noastre .
Ti am dat initialele din WORLD 1 [primul] si daca i jucat jocul chiar de la inceput , a r trebui sa mi cunosti numele pe care l folosesc in TRIBAL !

2.Eu nu am spus niciodata ca nu trebuie sa ataci si ca nu este un joc de razboi ! Dar vad ca voi nu face ti diferenta intre a avea ONOARE ...si a profita de anumite chesti mizere .

Dar cred ca numai are rost sa continui discutia ...
Atata timp cat multi spun ca pentru a reusi trebuie sa ti atingi telul cu orice pret , indiferent daca calci pe cadavrele prietenilor tai , si ca nu are importanta sa ai caracter si onoare ...e clar ca facem parte din mentalitati diferite si putem polemiza la nesfarsit .

Singurul lucru pe care a s putea sa l mai spun a r fi ca NU MI A S DORI SA FI U IN GRUPUL VOSTRU DE PRIETENI ! Cine stie poate intr o zi pentru a fi mai buni , o sa ma atacati si pe mine pe la spate !

Inainte ma miram cand citeam pe forum ca unii din acelasi trib se ataca intre ei , sau ca atunci cand sunt atacati nu si trimit ajutoare ...Acum citind mesajele voastre i mi dau seama cat de real este ...
Voi nu jucati sa va distrati , singurul scop este sa va mentineti voi !

Un om mai fraier spunea ...
Daca vrei sa dobandesti puterea de a suporta viata, fii gata sa accepti moartea. - Sigmund Freud

iar o vorba veche latina

Doscendo discimus
invatand pe altii invatam si noi; prin transmitere, cunostintele noastre se consolideaza si se imbogatesc;

Dar e greu de inteles vorbele astea de oameni care joaca doar pentru a castiga cu orice pret !

NU FAC REFERIRE LA NIMENI , VORBESC LA MODUL GENERAL ...SI CINE SE SIMTE LEZAT PROBABIL STIE DE CE . DECI NU MA REFER LA PARTENERI DE DISCUTIE DE PE ACEST TOPIC
 

DeletedUser

daca ii tratezi pe toti la fel si tuturor le acorzi respectul tau in egala masura risti sa dai in platitudine.
Atunci ,pentru tine nu va mai exista persoane deosebite si mai putin deosebite,ci vor fi toti egali in ochii tai.ceea ce eu unul consider un lucru cum nu se poate mai nepotrivit.
in viatza,cum si in acest joc,este indicat sa iti formezi o "gasca",camarila,cum vrei tu sa ii spui si sa incerci sa le fi loial doar lor ,sa le acorzi un respect mai deosebit lor si aceasta onoare despre care vorbesti sa se manifeste in cadrul acestui grup.
deci nu imi spune mie ca nu e onorabil sa il farmezi pe vecinu pana da reset, pentru ca scopul acestui joc e sa domini.

sper ca miai inteles pozitia.

numai bine
 

DeletedUser706

daca ii tratezi pe toti la fel si tuturor le acorzi respectul tau in egala masura risti sa dai in platitudine.
Atunci ,pentru tine nu va mai exista persoane deosebite si mai putin deosebite,ci vor fi toti egali in ochii tai.ceea ce eu unul consider un lucru cum nu se poate mai nepotrivit.
in viatza,cum si in acest joc,este indicat sa iti formezi o "gasca",camarila,cum vrei tu sa ii spui si sa incerci sa le fi loial doar lor ,sa le acorzi un respect mai deosebit lor si aceasta onoare despre care vorbesti sa se manifeste in cadrul acestui grup.
deci nu imi spune mie ca nu e onorabil sa il farmezi pe vecinu pana da reset, pentru ca scopul acestui joc e sa domini.

sper ca miai inteles pozitia.

numai bine

E ultimul raspuns pe care l dau ...pentru ca vad ca oricum discutia nu duce nicaieri ..

1.In viata nu acord respect unei "gasti" anturaj ..sau cum vrei tu ... ACORD RESPECT TUTUROR CELOR CARE MA RESPECTA
Un om nu merita respectul meu doar pentru ca face parte dintr un anumit grup ....respectul se castiga sau se poate pierde de catre oricine , din anturaj sau nu !

2.Eu nu cred in gasti nici in joc nici in viata reala . Cred in oameni ...
Unii oameni i mi sunt apropiati altii nu ...DAR ASTA DEPINDE EXCLUSIV DE COMPORTAMENTUL LOR

3. SCOPUL ACESTUI JOC NU ESTE SA DOMINI , CI SA TE DISTREZI Cred ca aici e punctul care ne desparte pe noi ...
Un joc pe internet nu poate fi altceva DECAT UN JOC !
E adevarat motorul jocului se bazeaza pe strategie si cucerire ....DAR NU CRED CA TI DA CINEVA 5 LEI CA ESTI PE PRIMUL LOC DUPA CE AI CUCERIT SI FARMAT TOATA HARTA ...PE CAND UN TIP PE CARE L AI AJUTAT [ SPRIJINIT] INTR UN MOMENT A L JOCULUI ...I TI POATE FI PARTENER LA O BERE RECE !
E o deosebire !

4.Tot o tineti cu faptul ca eu nu sunt de acord cu atacul ....NU EU NU SUNT DE ACORD SA UITI CA E UN SIMPLU JOC , SI SA INCEPI PENTRU CA AI CATEVA LUNI IN SPATE IN JOC FATA DE UN INCEPATOR SA TE DAI MARE !
De ce nu vad nici un "super jucator " din acesta ..atat de bun ...sa stea singur ..sa nu se ascunda intr un trib ...si sa atace pana i i vine rau ...
Si apoi cand se termina jocul daca el este inca in primi 1000 ...eu ridic palaria !
Va ascundeti prin triburi de sute de membrii si aruncati cu amenintari !
Provoc pe oricine se crede atat de bun ....sa joace singur asa cum o fac eu si am facut o si in celelalte lumi din triburi sau tribal .
Si daca sunte ti asa de cuceritori faceti o singuri ! nu va ascundeti in spatele unui trib !
 

DeletedUser

Eu cred ca s-a deviat de la esenta topicului, si anume, aceea despre trisari si trisori.
Eu cred ca am inteles ce a vrut sa spuna Aztecul initial, si anume ca jucatorii f. slabi de inger creeaza conditii de dezvoltare pt. alti jucatori. Acestia ar crea un dezechilibru in joc. De ex. ce ar fi fost ca in joc sa fi fost niste comori ascunse si cine le gasea era norocos. Jucatorii de mai sus adauga un "spor" de noroc jocului, care nu ar trebui. Asta nu e un joc de noroc ci de strategie. Jucatorii f slabi sunt niste comori ascunse pt. jucatorii care cauta.
 

DeletedUser

Are dreptate Aztecul in anumite privinte dar vreau sa-l contrazic in ceva. Ma rog, nu neaparat sa-l contrazic dar... asta (ca si multe altele) e un joc de echipa. De asta se si cheama Triburile / Tribal Wars. Ca joaca singur din placere sau fortat de anumite imprejurari e problema lui. La urma urmei asa e si-n viata reala, tabere adverse..

Stau si-mi imaginez o lume a Aztecului, in care nu exista triburi si fiecare e pe cont propriu. Nu trebuie sa fii un geniu sa-ti dai seama ca ar fi HAOS. Recunosc, ar fi interesant si chiar ar stimula ceva mai mult abilitatile jucatorilor dar ar duce la haos. Asta e parerea mea.

Ok, asta-i cam tot ce-am avut de completat. Si vorba predecesorului, discutia o ia in alta directie decat ce se vroia initial.

Bafta.
 

DeletedUser706

Are dreptate Aztecul in anumite privinte dar vreau sa-l contrazic in ceva. Ma rog, nu neaparat sa-l contrazic dar... asta (ca si multe altele) e un joc de echipa. De asta se si cheama Triburile / Tribal Wars. Ca joaca singur din placere sau fortat de anumite imprejurari e problema lui. La urma urmei asa e si-n viata reala, tabere adverse..

Stau si-mi imaginez o lume a Aztecului, in care nu exista triburi si fiecare e pe cont propriu. Nu trebuie sa fii un geniu sa-ti dai seama ca ar fi HAOS. Recunosc, ar fi interesant si chiar ar stimula ceva mai mult abilitatile jucatorilor dar ar duce la haos. Asta e parerea mea.

Ok, asta-i cam tot ce-am avut de completat. Si vorba predecesorului, discutia o ia in alta directie decat ce se vroia initial.

Bafta.

Nu am spus niciodata ca in viata reala "joc" singur !
Am spus ca prietenii ca si dusmanii mi i aleg in functie de oameni si nu de grupul din care fac parte .

EX: Daca eu tin cu echipa x si tu cu echipa y suntem din doua grupuri diferite ...
Dar daca eu consider ca esti un tip de caracter pe care l respect ...nu tin cont de grupul din care fac parte si pot fi prieten bun cu tine , chiar daca tu apartii altei grupari ...
La fel si inversul problemei ..
Poti fi din acelasi grup cu mine , dar din cauza caracterului tau ...sa nu reprezinti nimic pentru mine ,poate chiar sa intram in conflict ..

Deci i mi aleg prietenii in functie de oameni nu de grupuri ...

Nu am spus ca trebuie sa traiesti de nebun in viata reala , dar ca e mai putin important grupul pentru mine , important fiind caracterul fiecarui om in parte .
 

DeletedUser

De ce nu vad nici un "super jucator " din acesta ..atat de bun ...sa stea singur ..sa nu se ascunda intr un trib ...si sa atace pana i i vine rau ...
Si apoi cand se termina jocul daca el este inca in primi 1000 ...eu ridic palaria !
Va ascundeti prin triburi de sute de membrii si aruncati cu amenintari !
Provoc pe oricine se crede atat de bun ....sa joace singur asa cum o fac eu si am facut o si in celelalte lumi din triburi sau tribal .
Si daca sunte ti asa de cuceritori faceti o singuri ! nu va ascundeti in spatele unui trib !


pentru simplul fapt ca jocul se numeste triburile si nu altfel si pentru ca un atac coordonat e mult mai distractiv decat sa ataci singur.

daca zici ca tu joci singur si nu intri in nici un trib inseamna ca nu stii cum arata un forum si nici nu sti cum arata sectiunea "bodega de palavre" ,nu sti ce se vorbeste acolo si ce fun e.
parerea mea e ca un anumit numar de puncte e un scut in sine si de aceea jucatorii cu puncte mai putine sunt atacati.

***poate postul meu nu mai are rost dupa ce au scris baieti dar il mai las un pic si il sterg***
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu am spus niciodata ca in viata reala "joc" singur !

Si ce, eu am spus? N-am zis ca 'joci' singur in RL, nici n-am urmarit sa zic asta si nici nu ma intereseaza. Era doar o comparatie intre RL si joc. Hai sa nu despicam firul in patru, shall we?

EX: Daca eu tin cu echipa x si tu cu echipa y suntem din doua grupuri diferite ...
Dar daca eu consider ca esti un tip de caracter pe care l respect ...nu tin cont de grupul din care fac parte si pot fi prieten bun cu tine , chiar daca tu apartii altei grupari ...
La fel si inversul problemei ..
Poti fi din acelasi grup cu mine , dar din cauza caracterului tau ...sa nu reprezinti nimic pentru mine ,poate chiar sa intram in conflict ..

Deci i mi aleg prietenii in functie de oameni nu de grupuri ...

Nimic mai adevarat.
Apropo, daca ne apucam sa ne comentam reply-urile unii celorlalti n-ajungem nicaieri nici cand incepe w3.
 

DeletedUser706

Bine am inteles in esenta opinia voastra si sincer O RESPECT , deoarece intotdeauna in viata poti invata ceva nou ...si pentru asta e bine sa asculti ..

DAR .....

DE CE NU E LUMEA TOT ATAT DE INVERSUNATA SI CONTRA CELOR CARE JOCA CU 2 SAU MAI MULTE CONTURI !!!

A inceput cineva din admin sa verifice daca s a inceput construirea si care sunt schimburile de resurse ?
E modalitatea perfecta pentru inceputul jocului de a vedea , care joaca corect si care nu !

MI ar face placere sa existe cel putin tot atatea opinii de sustinere , pentru UN JOC CURAT , cate au existat contra mea cand am spus ca trebuie sa existe o limita a bunului simt , si ca nu este moral sa ceri taxa de protectie [ nu am spus nimic de legalitate ]
Am spus ca e un joc ...DOAR UN JOC ! in care trebuie DOAR sa ne distram si sa poata juca chiar si cei mai noi , fara sa fi e obligati pentru cateva ore pe net in pauza la slujba sa plateasca "tribut"..
Dar discutia asta am avut o ....SA VEDEM DACA EXISTA ACEASI VEHEMENTA SI CONTRA TRISORILOR !


Nu ma intereseaza sincer cate conturi are fiecare [ poate sa aive si 10 ] dar sa nu si creeze un avantaj din asta , alimentand satele ...
Si asta se poate vedea la PIATA ...si imediat jucatorul trebuie banat ...poate chiar expus aici sa vedem si noi cine au fost "vitejii"

cine este pentru un control strict asupra pietei de transfer a resurselor ?
 

DeletedUser

eu sunt total de acord.
numai ca nu cred ca se va face lucrul asta asa de strict cum vrem noi
 

DeletedUser

Pro. Dar cred ca-i cam complicat sa verifici un asa volum de transferuri. Nu suntem 'decat' > 14.000 jucatori (deocamdata).
Plus ca din cate-am inteles eu, transferurile de resurse sunt blocate pe w2 (nu stiu daca da, si pentru cat timp).
 

DeletedUser523

Trimiterea liberã de materii prime pe piaþa este deocamdatã deactivatã, dar poþi face oferte
asta apare la targ dar am vazut ca oferte sunt deci cand le vom putea accesa??
 

DeletedUser

1.EXISTA POSIBILITATEA CA VOI SA VERIFICATI TOATE TRANZACTILE DE RESURSE FACUTE PRIN TARG ?


2.AM CITIT PE UNDEVA PE AICI DE AMENINTARI SI MAI ALES DE CERERI DE "TAXA DE PROTECTIE" ..ACEST LUCRU NU ESTE ILEGAL ?


IN LUMEA 1 SA DOVEDIT CA FOARTE MULTI JUCATORI AVEAU 2-3 CONTURI CARE I A "AJUTAT" SA SE DEZVOLTE DESTUL DE BINE .. NU AU FOST NICIODATA BANATI [ DESI ERA SIMPLU SE VERIFICA IP SI TRANSFERUL DE RESURSE ]...DE CE ?

Macar in lumea asta se va proceda asa ...sau vorbim despre viteza mica a jocului , dar ne prefacem ca nu vedem cum top 100 e facut artificial cu jucatori clona ?

1.Exista si sunt verificate! Insa in lumea 1 este mai greu de dat seama care e multi-account deoarece regula PUSH-ACCOUNT a fost introdusa tarziu! In l2 nu or sa fie probleme. Acolo este verificat chiar si targul (daca ratia este mare), daca exista atacuri de pe mai multe conturi sau daca sunt trimise trupe suport. Adica o sa fie un joc 100% corect.

2.Ti-a explicat Vrajitorul din Oz foarte bine si foarte clar...

3.Tu crezi ca scrie pe fruntea jucatorilor "Am fost banat"? Multi jucatori au fost banati si/sau pedepsiti pentru PUSH sau MULTI. Si Pedepsele sunt indeajuns incat sa-i coboare sub nivelul la care ajungeau normal. Acum va intrebati, "de ce pedepse? au gresit, platesc!"... Vine si raspunsul: Pentru ca daca un jucator "de faima" este banat se primesc 100 de tickete cu rugaminti, 300 tickete cu amenintari ca se lasa de joc si 500 tickete "de dulce". Si pana la urma ar fi aiurea sa investesti 2 luni intr-un joc (chiar de ai trisat) si dupa sa nu il mai poti juca... Te-ar da inapoi in viata cu fix... 2 luni.

Cat despre top 100 a l2 :)) sa-ti spun o intamplare.
Acum 3 saptamani am dat linkul de recrutare unui prieten, ca m-a vazut jucand si i-a placut. S-a inregistrat in l1 a jucat binishor, etc. Acum s-a inregistrat si in l2 inca de la inceput... Si ce mesaj primesc ieri pe messenger de la el: "Ba este pardaf? Te-am luat in top pe lumea 2! Sunt pe 200!"... mdea... am ramas speechless... dupa l-am intrebat din curiozitate, ce cladiri are :)) si el mi-a insirat de la cazarma pana la targ :)) cica visu' lui e sa-si faca grajd cat mai repede :)) Ce sa zic... Buby(ca asta e porecla lui, nu din joc) bafta la joc si ai sa-mi dai o bere ca te-am facut vedeta
 

DeletedUser6

"Sunt un noob "....daca tu spui asa o fi .. Vorbeai de varianta engleza ma uitam intamplator la locul meu in clasament la WORLD 8 [ ultimul ] si SURPRIZA !!!.Desi eu joc singur si acolo , nu ma ascund in spatele vreunui trib ....sunt cu cateva sute de locuri bune in fata ta ...
A l dracu noob ...
A ......si sa nu uit ....EU NU AM AJUNS ACOLO CERAND TAXA DE PROTECTIE !....
Nu spun ca nu am atacat pentru a face punctele alea ......dar nu atac niciodata pe cei care sunt la pamant , doar pentru a ma da mare .
Si daca vrei sa vorbim de experienta ....scrie mi pe privat numele tau din WORLD 1 din TRIBAL ...din RO daca chiar ai jucat ...
A l meu era SxxxxxE si cand s a destramat RO eram pe 11 in trib ...
Deci inainte sa arunci cu jigniri in cineva si mai ales sa l ei peste picior vezi cumva daca nu esti pe dinafara ...
Daca joc singur , si daca am niste principii pe care lu sustin ...nu inseamna ca am ajuns chiar sa fiu facut noob doar pentru ca nu ti place ce scriu eu !

Eu nu mi am permis sa te fac noob pe tine sau sa jignesc alt jucator , chiar daca joc de atata timp si nu m am facut niciodata de ras ! Faptul ca oricine are o opinie diferita , pentru tine e un fraier ...asta spune multe !

PS; Vrei sa ti dau de nume de jucatori , sa vorbesti cu ei , jucatori carora le ma rupt absolut toata armata ... jucatori care puteam sai farmez sau sa i inobilez ,dar i am lasat in pace [ pe unii chiar i am sprijinit apoi ] pentru ca am considerat ca nu e nici o onoare sa mai lovesti un om deja la pamant !
Si uite ca desi joc singur de atata timp , si aici si in TRIBAL inca i mi pastrez satele si raman constant in joc ...
Asa noob cum sunt !

Calmeazate mai baiete... eu pe w 8 nu joc serios vreau sa experimentez ceva. Da de ce nu zici nimic cat esti in fata mea pe w 5 sau w 6 singurele lumi in care joc sau L1. Nu poti sa iti dai seama din rankings de cat de bun e un jucator decat dupa ce au trecut deja cateva luni... dar se pare ca tu nu sti asta de aceea imi permit sa te numesc din nou NOOB... chiar NOOB de NOOB. Taxa de protectie este legala si va fi folosita in continuare de toti cei care vor sa fie in topul clasamentelor. Daca ar fi dupa tine ar trebui sa ne oprim si din farmat nu??? Imi pare rau sa iti spun eu nu am jucat pe w 1 doar W4(m-am lasat de mult de el) W5 (probabil o sa ma las in curand) W6 imi merge destul de bine si triburile.

P.S. te-am cautat pe twplus si observ ca nu exista nicaieri un jucator SxxxxxE ??? Te rog sa ne uimesti pe toti cu cate puncte aveai
 

DeletedUser

@ Aztecul

Din cate stiu, jucatori solitari nu prea gasesti. De asta se numeste tribalwars, se bazeaza pe cooperare si pe strategie.
Ultimul solitar pe care-l stiu, Jackvance, a sfarsit cu mai mult de 2k atacuri pe el.
Cat despre rankurile din .net, daca le aduci in discutie ai decenta si da-ti macar numele complet de acolo. ;)
 

DeletedUser706

@ Aztecul

Din cate stiu, jucatori solitari nu prea gasesti. De asta se numeste tribalwars, se bazeaza pe cooperare si pe strategie.
Ultimul solitar pe care-l stiu, Jackvance, a sfarsit cu mai mult de 2k atacuri pe el.
Cat despre rankurile din .net, daca le aduci in discutie ai decenta si da-ti macar numele complet de acolo. ;)

Esti moderator ...asta presupune ca joci de ceva timp acest joc ...
Poate chiar de la inceput ...
Jocul TRIBAL a inceput cu o alianta romaneasca Exclusivista..
TW 1 sa jucat cu numele de RO si nu participau decat jucatori romani ...
Apoi cineva a venit in TW 2 cu ideea sa aducem in trib si jucatori straini ...
[Cand incepusera aia sa faca crize ca scrim in profil in limba romana , si ca nu avem voie ]
Multi au cedat si astfel din RO tribul romanilor ...a devenit RO cu multe aripi ..si cu jucatori straini ...
M am opus , si asta am facut o pe forumul nostru destul de clar ...

Apoi in TW 1 dar si in TW 2 au inceput atacurile dure asupra tribului ...
Cei mai multi au fugit ca iepurii si s au ascuns pe la alte triburi straine[ asta spune multe despre asa autonumiti "jucatori " care "rupeti" tot pe aici "
In TW 1 am mai ramas cateva zeci pana ne au exterminat unul cate unul [ cei care am ramas in RO ...cei care s au tirat prin alte triburi au scapat ..
Unul dintre cei cu care am luptat pana la sfarsit se numa MIRADA [ daca retin bine ] un jucator excelent , alaturi de care a fost o placere sa joc pana am pierdut tot [Nu stiu daca mai joaca , sau poate sub alt pseudonim , dar el stie cine au fost "tradatorii" si cine au ramas pana la capat ]
In momentul in care in TW 2 s a decis ca RO sa numai reprezinte jucatorii romani ...ci sa fi e un trib oarecare ..i am spus lui MIRADA ...era unul din lideri ca eu ma retrag ...
Un alt motiv pentru care m am retras era faptul ca voi sunte ti tare buni de gura ...dar cand a fost vorba sa "luptam " impreuna cei mai multi au fugit si ne au lasat singuri ..
Iar eu am considerat ca nu am ce sa mai caut in acelasi trib cu astfel de oameni ..
Mi am schimbat pseudonimul si de atunci am jucat solitar intotdeauna ...
Chiar si Triburi 1......tot singurul am ramas .[ Asta pentru ca spui ca e imposibil acest lucru in acest joc ]
Si crede ma nici nu sunt ferma ....si nici nu am pierdut vreo batalie pana acum [ Si cred ca ti dai seama ca singur fiind ...eram mereu luat drept tinta ]
Vorbeai de rangurile pe net ...
UNIRO i ti spune ceva ?
Ma indoiesc ....
Numele de SEDUCTIV i ti spune ceva [ nu e vorba de mine ]?
Iar ma indoiesc ...

Defapt in TW numai exista demult o alianta care sa ne reprezinte , tocmai pentru cei mai multi " viteji" prefera sa se ascunda prin triburile din top 10 de pe acolo , pentru a nu avea probleme , decat sa joace asa cum am jucat candva , reprezentand jucatori romani .

Am si eu o intrebare pentru voi "profesionisti"
De ce nu a ti mai avut niciodata curajul de a juca pe TW asa cum incepusem ...noi jucatori romani intr un trib , pentru a demonstra superioritatea romanilor in acest joc ...?
De ce trebuie sa va ascundeti prin triburi straine ...si nu jucam din nou impreuna asa cum incepusem ?

PS : Pe TW 8 am primit in ultimele 2-3 zile , 2 propuneri de a intra in triburi de la jucatori romani , in limba engleza !!...
Nu va mai place romana ....??
Daca la mine in profil scrie ca sunt roaman ...ce dracu mai baieti ...ne e rusine ca suntem romani ?
 

DeletedUser

deja aceasta discutie a deviat de la subiect. la urmatorul off topic voi inchide discutia
 

DeletedUser6

Esti moderator ...asta presupune ca joci de ceva timp acest joc ...
Poate chiar de la inceput ...
Jocul TRIBAL a inceput cu o alianta romaneasca Exclusivista..
TW 1 sa jucat cu numele de RO si nu participau decat jucatori romani ...
Apoi cineva a venit in TW 2 cu ideea sa aducem in trib si jucatori straini ...
[Cand incepusera aia sa faca crize ca scrim in profil in limba romana , si ca nu avem voie ]
Multi au cedat si astfel din RO tribul romanilor ...a devenit RO cu multe aripi ..si cu jucatori straini ...
M am opus , si asta am facut o pe forumul nostru destul de clar ...

Apoi in TW 1 dar si in TW 2 au inceput atacurile dure asupra tribului ...
Cei mai multi au fugit ca iepurii si s au ascuns pe la alte triburi straine[ asta spune multe despre asa autonumiti "jucatori " care "rupeti" tot pe aici "
In TW 1 am mai ramas cateva zeci pana ne au exterminat unul cate unul [ cei care am ramas in RO ...cei care s au tirat prin alte triburi au scapat ..
Unul dintre cei cu care am luptat pana la sfarsit se numa MIRADA [ daca retin bine ] un jucator excelent , alaturi de care a fost o placere sa joc pana am pierdut tot [Nu stiu daca mai joaca , sau poate sub alt pseudonim , dar el stie cine au fost "tradatorii" si cine au ramas pana la capat ]
In momentul in care in TW 2 s a decis ca RO sa numai reprezinte jucatorii romani ...ci sa fi e un trib oarecare ..i am spus lui MIRADA ...era unul din lideri ca eu ma retrag ...
Un alt motiv pentru care m am retras era faptul ca voi sunte ti tare buni de gura ...dar cand a fost vorba sa "luptam " impreuna cei mai multi au fugit si ne au lasat singuri ..
Iar eu am considerat ca nu am ce sa mai caut in acelasi trib cu astfel de oameni ..
Mi am schimbat pseudonimul si de atunci am jucat solitar intotdeauna ...
Chiar si Triburi 1......tot singurul am ramas .[ Asta pentru ca spui ca e imposibil acest lucru in acest joc ]
Si crede ma nici nu sunt ferma ....si nici nu am pierdut vreo batalie pana acum [ Si cred ca ti dai seama ca singur fiind ...eram mereu luat drept tinta ]
Vorbeai de rangurile pe net ...
UNIRO i ti spune ceva ?
Ma indoiesc ....
Numele de SEDUCTIV i ti spune ceva [ nu e vorba de mine ]?
Iar ma indoiesc ...

Defapt in TW numai exista demult o alianta care sa ne reprezinte , tocmai pentru cei mai multi " viteji" prefera sa se ascunda prin triburile din top 10 de pe acolo , pentru a nu avea probleme , decat sa joace asa cum am jucat candva , reprezentand jucatori romani .

Am si eu o intrebare pentru voi "profesionisti"
De ce nu a ti mai avut niciodata curajul de a juca pe TW asa cum incepusem ...noi jucatori romani intr un trib , pentru a demonstra superioritatea romanilor in acest joc ...?
De ce trebuie sa va ascundeti prin triburi straine ...si nu jucam din nou impreuna asa cum incepusem ?

PS : Pe TW 8 am primit in ultimele 2-3 zile , 2 propuneri de a intra in triburi de la jucatori romani , in limba engleza !!...
Nu va mai place romana ....??
Daca la mine in profil scrie ca sunt roaman ...ce dracu mai baieti ...ne e rusine ca suntem romani ?
1. Este o greseala imensa sa scri pe profilul tau din ce tara esti pentru ca jucatorii experrimentati isi vor da seama in ce time zone esti si te vor ataca numai cand dormi.

2. Mailurile pe care le primesti sunt in limba engleza pentru ca probabil persoanele respective nu s0au uitat la profilul tau si nu si-au dat seama ca esti roman. Daca nu stiai e interzis sa trimiti un mail in alta limba decat engleza si daca persoana respectiva nu stie limba in care i-a fost trimis mailul expeditorul isi ia ban sau worn.

3. Triburile bune nu au fost niciodata facute in functie de nationalitate... intradevar ar fi frumos insa ca sa poti reusi un trib trebuie facut in functie de asezare geografica si competenta jucatorilor... Plus ca daca tribul e facut exclusiv din romani nu exista posibilitatea sa iti fie cineva sitter de noapte si poti sa iti pierzi toate orasele in 12 ore...(De ce crezi ca pe triburile.ro exista protectie de noapte)

4.Vad ca tot nu ne-ai spus nikul tau pe W1 ... deci dai dovada de lasitate sustinand ca tu esti asa bun , mult mai bun ca noi(ca mine:rolleyes: )
si nici macar nu vrei sa ne demonstrezi asta...

Toate viziunile tale asupra jocului sunt utopice , numai niste persoane care inca nu cunosc acest joc ar putea sa le urmeze asa orbeste. Eu zic sa te mai joci putin si ai sa vezi ce caraghioase o sa ti se pare pana la urma acele concepte.

P.S. si pe w 4 s-a incercat sa se faca mai multe triburi Ro chiar si eu am facut parte din 1 si la inceput mi-a placut insa cu timpul cand am invatat si eu jocul asta nu am mai putut suporta acel trib... Eram foarte imprastiati daca eram 5 insi pe acelasi k era bine... Cu timpul toti membri din acel trib ne-am luat gang(atunci am pierdut tot si eu) si tribul s-a destramat
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus