Intrebari Pentru Admin

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

eh man - oricum e mai interesant sa fii solitar ;)

1. Este o greseala imensa sa scri pe profilul tau din ce tara esti pentru ca jucatorii experrimentati isi vor da seama in ce time zone esti si te vor ataca numai cand dormi.

sau nu ...daca esti constient de aspectul asta...si intelegi ce vreau sa spun ;)

3. Plus ca daca tribul e facut exclusiv din romani nu exista posibilitatea sa iti fie cineva sitter de noapte si poti sa iti pierzi toate orasele in 12 ore...(De ce crezi ca pe triburile.ro exista protectie de noapte)

adevarat doar partial...daca stii sa te folosesti de prejudecata asta iti poate folosi mult mai mult decat crezi...
 

DeletedUser

smoke...eu nu am inteles nimik din postul tau.
fi bun si explicami si mie!
 

DeletedUser

Nu stiu ce sa zic, am inteles de la voi ca este un joc de razboi, asa si este daca traduci din engleza, dar cred ca si razboaiele se poarta cu demnitate si onoare(adica ma gandesc ca parca si Putin, Busch si mai stiu eu cine, declara razboi inainte si spun motivele pentru care ataca pe cineva desi poate ca mint si nu sunt acelea motivele). Ce sa zic, ii greu sa te dezvolti daca nu faci si tu ce fac altii dar ma gandesc ca daca tot vreau sa farmez pe cineva macar sa discut cu el putin cine stie poate imi voi castiga un prieten care ma va putea ajuta mai tarziu si asta e mult mai important.
Eu zic ca fiecare vede jocul in felulul lui si ca maniera lui de joc ii reflecta personalitatea si caracterul si cu asta basta. Atat timp cat regulile jocului nu iti interzic anumite lucruri poti sa le faci, nimeni nu te va pedepsii pentru asta. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa dormi linistit ca i-ai stricat unuia munca de cateva luni doar pentru ca tu ai fost mai puternic si ai putut sa faci asta, asta tine de constiinta pe care o are fiecare.
 

DeletedUser

asa este..sunt vorbe fara fond..nu le lua in seama

ciprian - e o viziune destul de utopica...stii tu - in razboi si in dragoste..;)

oricum - orice actiune iti aduce avantaje si dezavantaje..si cum ai zis...fiecare face dupa cum il indeamna caracteru.
 

DeletedUser706

3. Triburile bune nu au fost niciodata facute in functie de nationalitate... intradevar ar fi frumos insa ca sa poti reusi un trib trebuie facut in functie de asezare geografica si competenta jucatorilor... Plus ca daca tribul e facut exclusiv din romani nu exista posibilitatea sa iti fie cineva sitter de noapte si poti sa iti pierzi toate orasele in 12 ore...(De ce crezi ca pe triburile.ro exista protectie de noapte)

Asta demonstreaza de cand joci tu acest joc , nu si ca ai dreptate .
Daca citeai cu atentie , ti am dat detaliat ceea ce s a intamplat de la W1 cand eram RO si exclusiv doar romani pana la W2 + unde s a acceptat formarea mai multor aripi , unde sa se includa si jucatori de alta nationalitate .
Si cum apoi usor , usor din cauza unor "curajosi" care au ales sa si gaseasca "protectia" prin triburi de top ....proiectul s a destramat .
Faptul ca tu spui ca nu au fost facute niciodata in functie de nationalitate demonstreaza ca desi nici nu sti toata istoria TW , incerci sa vorbesti despre ceva care exista cand tu nici macar nu auzisei de joc .
Daca tu intri in minutul 70 intr un meci de fotbal , asta nu inseamna ca toate golurile care s au marcat pana atunci nu se pun , doar pentru ca nu ai jucat tu .
Deci o alianta EXCLUSIV romaneasca a existat , si crede ma ca nu ne am facut de ras !

4.Vad ca tot nu ne-ai spus nikul tau pe W1 ... deci dai dovada de lasitate sustinand ca tu esti asa bun , mult mai bun ca noi(ca mine:rolleyes: )
si nici macar nu vrei sa ne demonstrezi asta...

Ce rost are sa ti dau nickul meu din TW 1 sau 2 cand acum e clar pentru mine ca tu atunci erai departe de acest joc .
Rferitor la faptul ca eu sustin ca sunt mai bun sau mai prost decat altii ...astea sunt afirmatile voastre nu ale mele .
Unii spun ca sunt un noob ....alti ca ma cred bun !
E treaba voastra sa comentati ..
In opinia mea nu sunt nici mai bun nici mai prost decat oricine din acest joc .
La fel ca voi toti sunt un jucator ...si atat ..!
Nimic mai mult !
Poate doar cu ceva mai multa experienta ....dar nu inseamna ca mai experimentat , inseamna si mai bun ...
Joc sa ma distrez ...nu sa fi u cel mai bun !

Toate viziunile tale asupra jocului sunt utopice , numai niste persoane care inca nu cunosc acest joc ar putea sa le urmeze asa orbeste. Eu zic sa te mai joci putin si ai sa vezi ce caraghioase o sa ti se pare pana la urma acele concepte.

P.S. si pe w 4 s-a incercat sa se faca mai multe triburi Ro chiar si eu am facut parte din 1 si la inceput mi-a placut insa cu timpul cand am invatat si eu jocul asta nu am mai putut suporta acel trib... Eram foarte imprastiati daca eram 5 insi pe acelasi k era bine... Cu timpul toti membri din acel trib ne-am luat gang(atunci am pierdut tot si eu) si tribul s-a destramat

Afirmatile mele de pana acum au fost .
1. Un joc corect fara multi conturi , si fara pushing ...[Asta e utopie ?]
2. Verificarea stricta a transferurilor de resurse , prin piata si banarea celor care incalca regulile jocului [ Asta e utopie? ]
3.Acordarea unei sanse si jucatorilor noi , care nu s au integrat inca in nici un trib si care petrec cateva ore pentru a se distra . Nu am spus ca ei sa nu fi e atacati sau sa fi e tratati "special"! ....dar sa se interzica amenintarea lor cu taxe de protectie sau cum le mai numiti voi .....
Am jucat si joc destul de multe jocuri , chiar si de strategie/ war si din cate stiu eu acest lucru se pedepseste .
Voi spuneti ca aici este singurul joc unde este permis sa jignesti un jucator sa l ameninti ca daca nu ti da resursele nu l lasi sa joace ...
Eu spun ca este imoral ! [ Poate in regulament este permis acest lucru ..dar daca spun ca e imoral nu inseamna ca e o utopie ]
4.Am vorbit de faptul ca este un simplu joc , si ca dincolo de jocul in sine trebuie sa existe si un respect intre noi ca jucatori [ asta e o utopie ?]
5.Apoi am vorbit de TW si de faptul ca la inceputuri noi romani am jucat impreuna intr un singur trib ...[ Cei care au jucat de la inceput , stiu ca lucrul acesta este real si nu este o utopie ]

Acestea sunt afirmatile mele , si le sustin in continuare ...!
Dar probabil simteai nevoia sa ma jignesti intr un fel , si bineanteles daca cineva nu imparte aceleasi ideii cu tine ....bate campii !
 

DeletedUser

aztecul,daca vrei sa demonstrezi ca ai vreo competenta sa faci vre-un comentariu referitor la "istoria TW",si ca sa eviti sa te faci de ras cu chestii inventate cel putin de tine,ar fi bine sa ne dai si noua nikul tau de tribalwars...:)

nu de alta,dar ultimul tau si lung post seamana cu niste afirmatii "gratuite" care au la baza parerea ta ...deci este subiectiva..:D
 

DeletedUser

pai cred ca asta a si zis..ca e parerea lui si fiecare poate sa comenteze ce vrea :)
 

DeletedUser706

pai cred ca asta a si zis..ca e parerea lui si fiecare poate sa comenteze ce vrea :)

CORECT!
In plus cred ca am oferit suficente indicii , pentru un jucator care are experienta pe TW pentru a si da seama cine sunt !

Am spus ca TW1 a existat un jucator [ din nobili tribului ] care nu a fost de acord ca in alianta romaneasca sa intre si jucatori straini , sa ne rupem in mai multe aripi ..
Deci daca ai jucat sti cine sunt ...

Apoi am spus ca tribul a fost macelarit cand am intrat in conflict cu TW aliindu ne cu dusmani lor ...
Am ramas doar 10 insi care am reusit sa rezistam ceva mai mult timp ...
Era alt indiciu

Apoi in TW 2 unul din nobili tribului a refuzat sa mai joace in trib atunci cand in trib au aparut mai multe aripi divizate , cu multi straini ...
E chiar atat de greu ...sa sti cine sunt ?

Apoi in celelalte TW un roman a jucat intotdeauna singur [ desi am primit mereu invitatii de la voi ]...
Dupa un timp am renuntat sa joc ...

Am revenit TW 8 si in triburi ....

Nu ma intereseaza parerea voastra despre mine ....m a deranjat doar cand cineva spunea ca habar am de joc , ca habar am ce inseamna TW !
Si atunci v am reamintit niste detalii pe care nu aveam de unde sa le stiu decat daca jucam de la inceput jocului ...
Si ca daca nu m am implicat in triburile create de voi in varianta romaneasca ....nu inseamna ca sunt ultimul tamp pe aici ...

Defapt am intrat pe forumul asta , cand discutii " cu unul cu altul " am aflat ca pe aici se joaca cu 2-3 conturi , cu pushing ...si alte magarii de care in TW nu aveam parte ![Sau cel putin nu stiam de ele ]

Cand a inceput lumea 2 din triburi am facut apel la admin ...sa puna "cureaua " pe zdrentele care fura ...si asa a inceput lunga discutie de pe acest topic .

In plus m a deranjat cum jucatori de 3 lei [ si mi asum ceea ce spun ] tot arunca cu amenintari la jucatorii noi , si se dau mari grozavi pe aici .
Sincer nu aveam de gand sa continui in triburi , dar "baietasi" astia m au ambitionat cu "vitejia" lor ...si am spus sa vad si eu c am ce pot !

Nu am nimic cu tine , sau cu oricare alt baiat care joaca corect , si de ce nu ..poate este mai bun de 10 ori ca mine . Problema mea este cu acei "smecheri " ...
Si am sa ti spun si de ce a devenit problema mea ...
Pentru ca la greu tocmai "smecherasii " astia au fost primii care ne au tradat si au fugit ca iepurii...

Cu asta sper sa inchidem subiectul !
Ti am dat destule indicii daca chiar ai jucat in TW sa sti cine sunt ...daca nu ...
Asta e ...
Nu conteaza cine sunt eu ....
 

DeletedUser

Hai sa incerc sa fie mai putin utopic. Parerea mea este ca:
1. este mai important sa iti faci prieteni care te pot ajuta mai tarziu decat sa intrii intr-un trib in care nu ai nici o sansa sa ii cunosti pe toti ceilalti si drept urmare sa nu stii niciodata daca vei fi ajutat sau nu vei fi ajutat in momentul in care vei avea nevoie.
2. harta este destul de mare si ai de unde sa alegi pe cine sa farmezi si pe cine sa iti faci prieten.
3. nu exista replica: "te atac pentru ca asa este jocul", jocul este asa pentru ca noi il facem asa, este un joc de razboi, recunosc, dar este in joc in care toti ceilalti adversari sunt oameni(unii mai mult iar altii mai putin;) ) si pentru asta ar trebuii ca cei care il joaca sa tina cont si de asta si nu numai de regulile scrise ale jocului
4. a trisa inseamna a alege partea usoara de a ajunge in top, de obicei cine alege calea asta are un caracter de o calitate slaba si cred ca pana la urma va ajunge sa piarda jocul........e un joc de cursa lunga la urma urmelor
Asta e parerea mea si cred ca sunt un pic si offtopic (cred ca asa se zice:) ) dar imi cer scuze pentru asta si mai indrept din greseala.


P.S. experienta voastra de pe .net nu are cum sa fie irelevanta dar sa stiti ca este posibil sa va ajute mai putin decat credeti.De ce cred eu asta?....pentru simplu fapt ca aici joaca numai romani(si minoritatile bineanteles) iar din cate stiu eu caracterul romanilor difera de cel al nemtilor, francezilor, italienilor, spaniolilor s.a.m.d. asa ca in anumite situatii din joc in care acolo oamenii reactionau intr-un fel aici sa se reactioneze in altfel.
 

DeletedUser22

aici in general reactioneaza mult mai praf sau la fel ca si pe .net ( AJUTOR DIN TRIB )
e un joc de razboi asta inseamna ca poti ataca pe cine vrei cand vrei si cum vrei atata timp cat il bati,daca esti milog si iti zice ala te rog frumos foarte foarte frumos nu ma ataca please please si tu nu il ataci si il faci prieten poate ala peste 2 saptamani se lasa de joc si nu mai joaca
nu noi facem jocul,programatorii fac jocul,noi doar il jucam.
 

DeletedUser

@aztecul

NU ,imi pare rau dar "indiciile" date de tine seamana cu...nush nu te supara astea le puteai auzi de la pretenul tau cel mai bun care putea fii liderul RO ,de la altii intr-un bar la o bere sau mai stiu eu ce...:D..deci: "MA LASI?"

Deci nu tine...:)...dupa cum ti-am zis,ar fii indicat sa-ti dai nickul de pe net..atunci vedem ce si cum..sunt multi care probabil sunt in situatia ta...

Nici eu nu sunt de acord cu trisorii,si eu am raportat o gramada (cred ca am pe putin 50 tichete depuse in joc),din pacate nu multi au fost inchisi desi evident triseaza asta e..:D
 

DeletedUser

aici in general reactioneaza mult mai praf sau la fel ca si pe .net ( AJUTOR DIN TRIB )
e un joc de razboi asta inseamna ca poti ataca pe cine vrei cand vrei si cum vrei atata timp cat il bati,daca esti milog si iti zice ala te rog frumos foarte foarte frumos nu ma ataca please please si tu nu il ataci si il faci prieten poate ala peste 2 saptamani se lasa de joc si nu mai joaca
nu noi facem jocul,programatorii fac jocul,noi doar il jucam.

:) daca definesti ce inseamna "mai praf" ii ok daca nu cred ca ai scris degeaba lucrul ala, "mai praf" nu inseamna nimic, "mai praf" in ce sens, "mai praf",cu ce te ajuta asta?, "mai praf" inseamna ca anumite lucruri pe care le-ai invatat acolo nu mai sunt valabile aici?
Milog, si daca se lasa de joc ce?.....nu ii mai pot lua satul?, de obicei cu un prieten comunici si iti dai seama daca se va lasa de joc, un prieten iti va cere ajutorul daca il ataca altcineva pentru ca se gandeste ca acelasi lucru l-ar face si el pentru tine, asa ca nu vad ce poti pierde.
Numai dupa ce colaborezi cu o persoana iti poti da seama ca iti poate fi prieten sau nu, pana atunci nu poti decat sa cercetezi lucrul asta si crede-ma ca iti poti da seama daca s-a milogit de tine doar ca sa scape de tine si apoi te va ataca sau nu.
Acum intrebarea mea este ce faci cu cei pe care ii ataci si ca sa scape de tine nu fac decat sa intre in tribul tau ca sa nu ii mai poti ataca?.....iti vor fi prieteni sau dusmani?
 

DeletedUser

@aztecul

NU ,imi pare rau dar "indiciile" date de tine seamana cu...nush nu te supara astea le puteai auzi de la pretenul tau cel mai bun care putea fii liderul RO ,de la altii intr-un bar la o bere sau mai stiu eu ce...:D..deci: "MA LASI?"

Deci nu tine...:)...dupa cum ti-am zis,ar fii indicat sa-ti dai nickul de pe net..atunci vedem ce si cum..sunt multi care probabil sunt in situatia ta...

Nici eu nu sunt de acord cu trisorii,si eu am raportat o gramada (cred ca am pe putin 50 tichete depuse in joc),din pacate nu multi au fost inchisi desi evident triseaza asta e..:D

Eh foarte rau din partea adminilor daca nu au de grija de lucrurile astea.... dar trisori nu au nici un viitor in jocul acesta... (trisand dau dovada de lipsa rebdare iar la jocu asta itzi cam tre multa :D) + cum o sa itzi faci "skill" trisand? habar nu ai de joc daca trisezi sau te ajuta careva... Kill them all :axemen: :axemen: :nobleman:
 

DeletedUser

On topik :
De ce nu merge cum trebue forumu ?? poza la avatar... imaginile... etc... ? + de ce e in germana ??
 

DeletedUser1245

1.Exista si sunt verificate! Insa in lumea 1 este mai greu de dat seama care e multi-account deoarece regula PUSH-ACCOUNT a fost introdusa tarziu! In l2 nu or sa fie probleme. Acolo este verificat chiar si targul (daca ratia este mare), daca exista atacuri de pe mai multe conturi sau daca sunt trimise trupe suport. Adica o sa fie un joc 100% corect.

2.Ti-a explicat Vrajitorul din Oz foarte bine si foarte clar...

3.Tu crezi ca scrie pe fruntea jucatorilor "Am fost banat"? Multi jucatori au fost banati si/sau pedepsiti pentru PUSH sau MULTI. Si Pedepsele sunt indeajuns incat sa-i coboare sub nivelul la care ajungeau normal. Acum va intrebati, "de ce pedepse? au gresit, platesc!"... Vine si raspunsul: Pentru ca daca un jucator "de faima" este banat se primesc 100 de tickete cu rugaminti, 300 tickete cu amenintari ca se lasa de joc si 500 tickete "de dulce". Si pana la urma ar fi aiurea sa investesti 2 luni intr-un joc (chiar de ai trisat) si dupa sa nu il mai poti juca... Te-ar da inapoi in viata cu fix... 2 luni.

Cat despre top 100 a l2 :)) sa-ti spun o intamplare.
Acum 3 saptamani am dat linkul de recrutare unui prieten, ca m-a vazut jucand si i-a placut. S-a inregistrat in l1 a jucat binishor, etc. Acum s-a inregistrat si in l2 inca de la inceput... Si ce mesaj primesc ieri pe messenger de la el: "Ba este pardaf? Te-am luat in top pe lumea 2! Sunt pe 200!"... mdea... am ramas speechless... dupa l-am intrebat din curiozitate, ce cladiri are :)) si el mi-a insirat de la cazarma pana la targ :)) cica visu' lui e sa-si faca grajd cat mai repede :)) Ce sa zic... Buby(ca asta e porecla lui, nu din joc) bafta la joc si ai sa-mi dai o bere ca te-am facut vedeta

Si eu am aflat de joc tot de la un amic, avea link-ul cu triburile pe mess si mi s-a parut amuzanta denumirea, l-am intrebat despre ce-i vorba, mi-a zis sa intru sa vad, asa ca am intrat si eu sa vad despre ce-i vorba. Mai auzisem de jocuri web based, dar auzisem de la cineva mare fan turn based asa ca am refuzat din start pana si sa vad despre ce-i vorba fiindca eu sunt mare amator de real time strategy.
Vreau sa spun ca jocul e fantastic, pacat ca multi vin cu idei preconcepute din lumile anterioare alterandu-l. Parerea mea e ca totusi suntem in lumea 2, lumea 1 si .net sunt bune doar pentru a sti cum reactioneaza majoritatea jucatorilor, cu regulile care sunt pe lumea 2 si cu noobs ca mine cu siguranta joaca s-a cam schimbat...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus