Intrebari referitoare la impartirea legaturii de internet

Discuție în 'Întrebări' creată de calibraxl, 29. Apr 2009.

Distribuie această pagină

1. calibraxl

calibraxl member

Camin studenti, acelasi IP :|

Am si eu o intrebare sau o nelamurire, stau intr-un camin de studenti si am obsevat ca toti avem acelasi Ip pe exterior (pe reteaua interna fiecare calculator are Ip propriu) faza este ca eu nu stiu daca mai joaca cineva triburile pe L5 pe care joc eu,daca mai joaca cineva se poate sa am ceva probleme din aceasta cauza??

Ultima editare de un moderator: 30. Apr 2009
  2. snoops

snoops member

si eu sunt in acelasi situatie,nu se va intampla nimic :)

3. sigur nu ar a face cu impartirea legaturii la internet?

4. calibraxl

calibraxl member

Pai nu pot sa-i bag la legatura de internet ptr ca **** daca este cineva care joaca din camin, sunt multe camere, multi studenti...

5. snoops

snoops member

da si chiar nu am cum sa ii stiu pe toti,desi pe cei mai multi ii stiu,dar ar fi chiar naspa sa fiu banat pentru ca a mai intrat unu din camin pe care nu il cunosc

6. calibraxl

calibraxl member

E vreun admin sau cineva de pe forum care poate sa ne dea detalii mai multe sau ceva convingator ??

7. Impartirea legaturii de internet

daca se joaca doi playeri pe aceasi legatura de internet dar inregistrati la impartirea legaturii de internet de ce se blocheaza utilizatorii ?mentionez ca aceleasi 2 conturi se joaca si pe IP-uri diferite,doar ca inregistrarea s-a facut pe un singur IP
    eu am renuntat pe L5 la cont din acesta cauza si eream printre primii
    si in L9 aceasi problema o am
    poate sunt eu mai prost si nu inteleg sau cineva ar trebuii sa dea niste explicatii, nu?
    nu ma intereseaza de pedepse atata timp cat sunt luat in bataie de joc
    daca m-am lasat pe L5 ,trebuie sa ma las si pe L9 ?sunt cam nelamurit in privinta cum se opresc playerii ca sa nu devina giganti fata de vecinii lor
    poate are cineva vre-o idee sa ma lamureasca si pe mine ca ajung sa fac crize de nervi si sa sparG calculatorul cand sunt oprit din joc in mod stupid

8. raduh

raduh member

Daca vei explica mai clar poate voi intelege ceva...

Daca 2 useri joaca de pe acelasi IP pe aceasi lume fara sa declare asta, vor fi banati.
    Daca 2 useri joaca de pe acelasi ip pe aceasi lumea chiar daca declara asta, vor fi banati daca se logheaza la intervale mici de timp.

9. cand s-a schimbat regula????:confused:ce porcarie:mad:

10. raduh

raduh member

Oficial nu s-a schimbat, dar cica e logic ca daca te loghezi la intervale mici in mod repetat e multicont...mici insemnand 5-6 minute

Ultima editare: 30. Apr 2009
  11. pai sa zicem ca ma duc la un prieten,si eu si el avem conturi pe l8 triburile

eu ma loghez,se logheaza si el imediat dupa ce ies eu,iese el si ma loghez eu iar ca am uitata sa dau un atac

SI E MULTIACCOUNT?:mad::mad::mad:

12. Asta e logica lu` peşte?
    Cred că e normal să apară login-uri la intervale mici.
    Poate cei doi ajunge acasă deodată(au fost plecaţi undeva împreună) şi intră să vadă dacă nu au atacuri.
    Ca şi cum ar intra pe multimess, pe ambele id-uri.

13. am dovedit ca suntem doi playeri pe aceste doua conturi prin logarile facute
    daca eu joc pe un calculator celalalt pe un calculator in acelasi timp ,timp de o luna,este clar ca sunt doi playeri la doua conturi si nu doar unu ,nu ?
    dar daca vin acasa de la servici nu pot sa mai joc triburile din cauza ca sunt suspect de multicont ?
    este o porcarie sa iti inchida contul cand asemenea dovezi
    pe al meu l-a inchis astazi din aceasta privinta
    -am fost trecuti la impartirea legaturii de internet
    -intram de pe acelasi IP doar seara cand ajungeam acasa

14. si mai mult de atat,am fost inchis de 14 ore si nici acum nu mi s-a raspuns la intrebarea de ce sunt inchis
    nimic

15. Agame

Agame member

Sper ca nu este un Thread-steal, dar am o intrebare similara.
    Un prieten din real m-a convins sa incerc triburile, si imi plac, joc deja de cateva luni.
    Problema este ca suntem in triburi diferite, si nu ne putem da sitter unul altuia datorita politicii interne a triburilor din care facem parte, ambele concediind membrii cu sitter din alt trib. Daca ne-am da conturile unul altuia, intrucat eu joc ziua, dar pe la ora 22 ma culc, in timp ce el joaca mult noaptea si deloc ziua, asta ce inseamna?
    E permis, e multiaccount atat din partea mea cat si a lui, e impartirea conexiunii? Caci asta ar insemna ca ziua ambele conturi sunt accesate de mine, iar noaptea de el.

16. dupa admini,cam incalcati regulile,asta zicea si cel ce a deschis tema...dar n-avem ce sa facem...astea's regulile:(

17. Agame

Agame member

Mentionez ca adeseori si noi ne logam la o bere in oras de pe laptopul meu, cu 2 taburi in aceeasi fereastra de internet explorer. Eu ii arat lui ce am mai facut, el mie, dar pe modemul GSM avem acelasi IP, logic! Si ne distram de minune cu forumurile triburilor, sunt pline de perle amandoua...
    Si eu, si el, jucam de pe un IP acasa, altul la servici, si al treilea de pe Lap, cand ne vedem. Total 5 IPuri, ca nu avem aceeasi casa sau acelasi serviciu. Dar avem acasa acelasi net-provider, cu IPuri alocate dinamic, deci acelasi range de IPuri acasa, oricum...
    Nu am declarat niciodata impartirea vreunei conexiuni, ca altfel nu l-as putea sprijini cand vreun coleg de-al meu de trib mai zelos il ataca...:D
    Cate si ce reguli incalcam?

18. hell-ena

hell-ena member

Ca si la sitter, voi centraliza aici toate temele referitoare la conturile care joaca de pe acelasi IP.

19. chiar trebuia asa ceva..deja m-am saturat sa citesc aproape acelasi topic :)

20. Cred ca merge si prima parte a regulii nr 1 citata aici:

Ultima editare de un moderator: 30. Apr 2009