Intrebari referitoare la impartirea legaturii de internet

  • Autor subiect DeletedUser24459
  • Data de început

DeletedUser7708

Codul ăla unic al calculatorului e de fapt MAC-ul, care aparţine de fapt şi de drept PLĂCII DE REŢEA.
 

DeletedUser5809

Codul ăla unic al calculatorului e de fapt MAC-ul, care aparţine de fapt şi de drept PLĂCII DE REŢEA.

Multam pentru explicatie, sincer nu stiam. Cu asta cred ca am rezolvat problema cu birourile, internatul, etc. Daca va mai gasiti intro situatie similara, dar stiti ca sunteti nevinovat, specifici sa se uite adminul la MAC.
 

DeletedUser

Nu trebuie sa specifici nimic ca oricum adminul vede si sanctioneaza doar cazurile unde nu sunt trecuti la impartirea legaturii sau unde se logheaza la intervale succesive mici de timp pe mai multe conturi. :D ;)
 

DeletedUser

si tu imi spui ca daca instalezi windowsul intrun birou, acelasi windows, din 50 de calculatoare 2 o sa aiba acel cod la fel? Nu prea cred.:D

eu nu stiu era o intrebare catre tine ;)

Codul ăla unic al calculatorului e de fapt MAC-ul, care aparţine de fapt şi de drept PLĂCII DE REŢEA.

dfa1 dar ce zice asta e adevarat ?

daca vrea doar sa schimbe mac-ul placii de retea trebuie doar sa invete sa foloseasca 'ifconfig'. daca vrea sa genereze pachete cu diferiti maci ca adresa sursa pune mana si instaleaza un generator de pachete numit nemesis.
in nici un caz nu schimba distributia fiindca n-a gasit prin meniuri 'pentru spufat mace clici aici'.



@Shinobi666, ai grija ce afisezi ca te miri dupa aceea ca esti sanctionat. Iti reamintesc :
2.9. Nu folositi materiale ale caror drepturi de autor nu va apartin.

@Silviu, nu mai invata lumea la prostii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am o intrebare si va explic acum:am jucat pe mai multe lumi sub numele de BONCUTIUC si acum joc pe lumea 16 sub alt nume fiindca primul nu mi-a mai placut si nu pot sa dau atacuri la secunda pe FIREFOX din cauza ca spune ca pe acest calculator mai este un cont.Va rog faceti cumva sa se stearga primul cont adica boncutiuc fiindca asa pierd multinobili in atacuri .cu stima! adica nu pot sa dau atacuri la secunda din cauza asta,deschid mai multe taburi si nu-mi da voie din cauza ca am mai lucat pe alte lumi sub alt nume.pe lumea 16 jos sub numele DER BESTE.Va rog sa-mi explice cineva cauza fiindca nu incalc regulamentul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu unul n-am mai auzit de chestia asta. si eu am mai jucat sub alte nickuri dar nu am intampinat aceasta problema.
eu stiu ca nu are treaba jocul cu calculatorul sau ip-ul ci conturile depind de mail. si nici la impartire de legatura nu se declara atunci cand se intra ocazional pe alt calculator. incearca sa bagi la impartire de legatura cele doua conturi (in cazul in care ai intrat si cu BONCUTIUC pe 16).
daca nici asa nu merge cu un ticket la admini cere lamuriri suplimentare. poate exista un bug la noua versiune de joc.

LE. poate ca faci tu o greseala tehnica si nu deschizi taburile cum trebuie. incearca sa deschizi cu click dreapta pe piata centrala si apoi selectezi "open link in new window"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

LE. poate ca faci tu o greseala tehnica si nu deschizi taburile cum trebuie. incearca sa deschizi cu click dreapta pe piata centrala si apoi selectezi "open link in new window"

ai uitat sa treci ca iti trebuie skil si net bun sa dai 4 atacuri intr`o secunda
 

DeletedUser

chestia ce mi-am amintit-o acum,fiindca joc cam de multisor este ca:pe contul nou joc de pe o alta adresa de e-mail ,de germania de cand eram acolo,fiindca am incercat sa-mi schimb numele de joc si nu puteam, si-am zis sa ma inregistrez de pe vechiul e-mail din germania.sa fie asta baiul?si cum as putea sa-l redresez,fiindca eu normal eu am sters contul de pe toate lumile si nu am ramas numai pe 16?
 

DeletedUser

fratele meu conturile nu au NICI o legatura cu atacurile la secunda conturile de pe alte lumi sau conturile cu care joci pe lumea X ..ia uita`te aici si vezi dupa de reusesti
 

DeletedUser

am incercat dar nu merge,am incercat si asa si cu taburi deschise si pe mozzila si pe opera si nu stiu cum sa mai incerc..la primul la al 2-lea la al 3-lea OK imi spune SESIUNE DEPASITA,DUTE LA PAGINA PRINCIPALA,SI NUMAI UN ATAC IMI DA VOIE. NU MAI INTELEG NIMIC !
 

DeletedUser5809

am incercat dar nu merge,am incercat si asa si cu taburi deschise si pe mozzila si pe opera si nu stiu cum sa mai incerc..la primul la al 2-lea la al 3-lea OK imi spune SESIUNE DEPASITA,DUTE LA PAGINA PRINCIPALA,SI NUMAI UN ATAC IMI DA VOIE. NU MAI INTELEG NIMIC !

Impartirea legaturii de internet nu are de a face cu atacurile la secunda. Poti deschide un alt topic si sa intrebi.
 

DeletedUser

din cate stiu eu e posibil sa fie exact din cauza browserului (cumva ai dat login permanent?) - si mie mi se mai intampla cand deschid pagina de triburile sa imi intre direct in contul surorii mele.
curata cookiesurile sau reinstaleaza browserul/browserurile :D
 

DeletedUser

impartirea leg internet wireless

sintem doi jucatori, pe doua calculatoare diferite, care jucam pe aceeasi lume. avem ip-uri diferite, dar folosim aceeasi retea wireless. ar trebui sa o trecem la impartirea legaturii de internet?
 

DeletedUser

asta dracu o mai stie. dupa regulament da. dar sa luam exemplul Pitestiului, orasul meu. In centrul orasului este o puternica retea wireless gratuita, oferita de primarie. in zona acoperitoare sunt cateva zeci de blocuri. ce ar trebui sa faca un jucator?...sa sune din usa in usa sa-i caute pe toti tribalii?
 

DeletedUser5809

Poti sa trimiti ticket inainte si sa explici ca ai un singur cont dar ca momentan esti conectat la un wireless public si ca exista sansa sa mai aiba cineva ip-ul. Oricum, sansa ca cineva sa joace pe aceeasi lume ca tine sunt mici, dar nu se stie. Sunt sigur ca daca avertizezi adminii o sa intaleaga, mai ales daca nu mai ai trecut pe cineva la impartirea legaturii de internet si nu ai avut incalcarii ale aceste reguli.
 

DeletedUser

Salut

Pun o intrebare aici, ca nu prea am acces pe tot forumul ( n u stiu dc )
azi dim mergea sa intru pe triburile L18, acum dupa amiaza
imi da toate 3 paginile din opera cu not responding / error... am inteles de la un prieten ca s-ar putea sa fii luat ban si nu stiu de ce. Joc de 3-4 zile, am intrat o singura data de la un prieten sa-i arat Upgrade-urile, si cel mai important am net dintr-o retea (rds- suntem vreo 10 si nu stiu daca ceilalti joaca triburile). ma poate ajuta cineva ?
p.s. am golit cache-urile din opera si restul, la router nu am acces sa modific ceva si oricum nu as avea ce ... a mers perfect azi dim cand am intrat ultimaoara. ma oftic mai mult ca am bagat si premium X(

LE: acolo mi-i s-a dat un raspuns care nu are legatura cu problema mea, internetul imi merge perfect dar nu amm acces pe www.triburile.ro si pagina principala din forum (am dat search pe google si mi-a gasit o anexa forum de pe care am intrat aici )


LLE: s-a rezolvat, mc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21652

ai mai pus intrebarea asta o data
nu e nevoie sa o repeti de 7 ori in topicuri diferite
 

DeletedUser

omul a spus ca s-a rezolvat a gasit raspuns acolo nu mai spamati degeaba:|
 

DeletedUser

Salut, vreau sa stiu daca ma pot loga de pe o adresa proxy fara sa am probleme din partea adminilor. am probleme cu internetul, imi merg doar cateva site-uri din romania foarte prost(www.triburile.ro nu imi merge).
 
Sus