Intrebari referitoare la impartirea legaturii de internet

  • Autor subiect DeletedUser24459
  • Data de început

DeletedUser10925

Am si eu o intrebare sau o nelamurire, stau intr-un camin de studenti si am obsevat ca toti avem acelasi Ip pe exterior (pe reteaua interna fiecare calculator are Ip propriu) faza este ca eu nu stiu daca mai joaca cineva triburile pe L5 pe care joc eu,daca mai joaca cineva se poate sa am ceva probleme din aceasta cauza??

Va trebui sa intrebi tot prin Sistemul de suport
 

DeletedUser

pai sa zicem ca ma duc la un prieten,si eu si el avem conturi pe l8 triburile

eu ma loghez,se logheaza si el imediat dupa ce ies eu,iese el si ma loghez eu iar ca am uitata sa dau un atac

SI E MULTIACCOUNT?:mad::mad::mad:
...da... nu conteaza nici daca esti atacat in acel interval de 5 min...cica nu se poate loga fara sa-i vezi parola:D:confused::eek:
...deci pot imparti patul cu nevasta dar legatura de net pe triburi nu:)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

asta e cea mai mare prostie. chiar asta e PRINCIPIUL unui joc pe BROWSER. sa nu il instalezi pe calculator, si a te loga de oriunde si oricand vrei. pai ce stau 24/24 acasa sa ma loghez numai de pe calculatorul meu? sau daca sunt la un prieten fug repede la un club de net de langa doar pentru ca joaca si el? ...unele 'reguli' sunt atata de PROST gandite, ca sa zic asa mai frumos. si oricum isi dau seama toti de lucrul asta, si adminii si moderatorii...
 

DeletedUser

daca am fost blocat pt nerespectarea unor reguli de aici, dupa cat timp voi fi deblocat???
 

DeletedUser

Referitor la cei din camine:
Nu este nevoie sa treci pe toata lumea din camin la impartirea legaturii..de fapt nu este nevoie sa treci pe nimeni , decat daca intra de pe acelasi IP cu al tau!
Nu sunt expert in retele dar e un lucru logic, mai ales ca in ultima vreme caminele au inceput sa dea IP-uri statice!
Cat despre multiaccount , asta ramane doar la latitudinea adminilor!
 

DeletedUser

clicknet

eu am modem de la clicknet cu 4 porturi si am dat unui prieten in acelasi bloc, putem intra in aceeasi lume, in acelasi trib sa ne putem ajuta ? Se poate vedea ca suntem online amandoi cateodata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13778

Eu semnalez o situatie care poate apare oricand intr-un conflict intre triburi.
Sunt sitter la un coleg si primesc pe ambele conturi, al meu si al lui, atacuri de la acelasi jucator inamic.
Conform regulilor impuse de niste unii care se cred mai destepti decat noi, nu am voie sa ripostez de pe ambele conturi, nu? Cel putin pe unul din ele trebuie sa stau ca fraierul si sa privesc cum vin atacurile, pentru ca daca-l atac de pe ambele, fie si pe sate diferite, imi sar in cap "baietii destepti"...
Nu zic ca jocul acesta nu trebuie sa aiba niste reguli, dar ele trebuie gandite astfel incat sa fie reglementate si exceptiile, pentru situatii de genul celei exemplificate.
 

DeletedUser9568

Ai voie sa te aperi pe ambele conturi si sa il ataci de pe cel care sonsideri de cuvinta.
 

DeletedUser13778

Ai voie sa te aperi pe ambele conturi si sa il ataci de pe cel care sonsideri de cuvinta.

Nu ti se pare ca nu e corecta aceasta regula?
Regulile de acest gen au fost impuse pentru a exclude posibilitatea ca unul sau doi jucatori sa atace, cu intentie, pe un altul, exclusiv din dorinta de a castiga ceva. Ori, in situatia expusa, este vorba de cu totul altceva. Nu mai e vorba de intentia de a-l cuceri pe X, ci de a riposta la un atac al acestuia. Pai daca, spre exemplu, intr-un wee-ken, accept sa fiu sitter la 2-3 colegi si toate conturile sunt atacate de aceeasi adversari, stau cu mainile in san si doar ma apar, pentru ca "adminii" nu vor sa gandeasca?
Trebuie sa ne raportam la scopul unei reguli, la valoarea care e necesar a fi protejata, si nu sa fim absurzi si sa o aplicam alandala, fara sa apreciem daca valoarea respectiva a fost sau nu afectata. Iar intr-o asemenea situatie, in nici un caz nu se lezeaza nimic, tocmai datorita lipsei intentiei.
Stiu ca e dificil de inteles, dar nu imposibil.
 

DeletedUser13778

Se pare ca nu am pus intrebarea la topicul corespunzator. O voi transfera la cel referitor la sitter.
 

DeletedUser

sal

am si eu o nelamurire sa ma lumineze un admin
am 2 prieteni sot si sotie care joaca si au fost banati pt ca joaca de pe acelasi ip. deci daca eu am un modem de la romtelecom cu 2 porturi si 2 PC-uri sa nu imi las nevasta sa isi faca cont ca avem acelesi ip si chior daca declaram legatura tot nu avem voie sa jucam in acelasi timp
ca asa au facut si astia 2 si cu toate ca au declarat legatura au fost banati
astept si eu de la un admin un raspus
 

DeletedUser

am si eu o nelamurire sa ma lumineze un admin
am 2 prieteni sot si sotie care joaca si au fost banati pt ca joaca de pe acelasi ip. deci daca eu am un modem de la romtelecom cu 2 porturi si 2 PC-uri sa nu imi las nevasta sa isi faca cont ca avem acelesi ip si chior daca declaram legatura tot nu avem voie sa jucam in acelasi timp
ca asa au facut si astia 2 si cu toate ca au declarat legatura au fost banati
astept si eu de la un admin un raspus

1.Daca va treceti unul pe altul la setari>impartirea legaturii de internet nu-i problema, dar ca sa fiti siguri nu jucati pe aceeasi lume.
2. Daca astepti raspuns de la un admin, trimite ticket ( setari>intrebare suport )
 

DeletedUser5809

am si eu o nelamurire sa ma lumineze un admin
am 2 prieteni sot si sotie care joaca si au fost banati pt ca joaca de pe acelasi ip. deci daca eu am un modem de la romtelecom cu 2 porturi si 2 PC-uri sa nu imi las nevasta sa isi faca cont ca avem acelesi ip si chior daca declaram legatura tot nu avem voie sa jucam in acelasi timp
ca asa au facut si astia 2 si cu toate ca au declarat legatura au fost banati
astept si eu de la un admin un raspus

Aveti voie sa jucati pe aceeasi lume.Daca sunt 2 calculatoare separat nu ar trebui sa fie problem,daca este acelasi calculator si in acelasi timp intrati,desi nu e o regula ca nu poti sa intri pe aceeasi lume in acelasi timp pe ambele conturi de pe acelasi calc,asta inseamna de obicei multi-account si adminii isi dau seama foarte usor daca a fost de pe acelasi calc sau diferite,chiar daca aveti acelasi ip.
Trimite ticket si afla mai multe informatii,sunt si anumite reguli cand imparti legatura de internet,sa nu trimiteti resurse intre voi,sa atacati acelasi jucator,etc.
 

DeletedUser

buna seara!am un prieten care s-a plictisit de joc si mi-a lasat mie contul, ni s-a inchis contul amandurora din cauza ca mi-am trimis trupe de la el pe sat pe unul de-al meu!mie, din cate vedeti mi-au dat contul inapoi, la el nu a avut cine sa il ceara inapoi, asa ca ma gandeam sa o fac eu, am voie???daca reusesc sa ii recuperez contul, mai am voie sa ii iau satele fara sa transportam trupe?
 

DeletedUser25417

buna seara!am un prieten care s-a plictisit de joc si mi-a lasat mie contul, ni s-a inchis contul amandurora din cauza ca mi-am trimis trupe de la el pe sat pe unul de-al meu!mie, din cate vedeti mi-au dat contul inapoi, la el nu a avut cine sa il ceara inapoi, asa ca ma gandeam sa o fac eu, am voie???daca reusesc sa ii recuperez contul, mai am voie sa ii iau satele fara sa transportam trupe?

zi mersi că ţi s'a dat contul înapoi. după ce ai zis mersi,du'te să mănânci o porţie de borş . si cel mai important TACI .

NU o să reuşeşti să recuperezi contul.
 

DeletedUser25931

Daca vei explica mai clar poate voi intelege ceva...

Daca 2 useri joaca de pe acelasi IP pe aceasi lume fara sa declare asta, vor fi banati.
Daca 2 useri joaca de pe acelasi ip pe aceasi lumea chiar daca declara asta, vor fi banati daca se logheaza la intervale mici de timp.

am mai gasit asta pe aici prin forum....dar la cat timp mai precis???



si as mai avea o intrebare

daca mi-a trimis sprijin X la 10 si eu la 12 lam trecut la impartirea legaturii:D:D......acum se incalca vreo regula?:confused:
 

DeletedUser

eu am modem de la clicknet cu 4 porturi si am dat unui prieten in acelasi bloc, putem intra in aceeasi lume, in acelasi trib sa ne putem ajuta ? Se poate vedea ca suntem online amandoi cateodata.

...vezi ca in primul rand incalci protocolul cu ROMTELECOM:D:p(vezi putin in contract...ca doar ai semnat)
 

DeletedUser

scuze am si eu o problema am impartire internet cu un foarte bun prieten si azi noapte din greseala am trimes niste trupe la el sprijin poate de oboseala nu miam dat seama ce spuneti se mai poate recupera contul si cu cine sa **
 
Sus