Intrebari referitoare la impartirea legaturii de internet

  • Autor subiect DeletedUser24459
  • Data de început

DeletedUser

scuze am si eu o problema am impartire internet cu un foarte bun prieten si azi noapte din greseala am trimes niste trupe la el sprijin poate de oboseala nu miam dat seama ce spuneti se mai poate recupera contul si cu cine sa **

Trimiti ticket la suport si le explici problema...desi nu cred ca trimiti sprijin cuiva cu care imparti legatura intamplator ;))
 

DeletedUser

nu se poate sa trimiti sprijin....si daca nu ti trecut la legatura de internet tot nu poti.Cel putin eu nu pot si am 25 cu care impart legatura de internet :)))
 

DeletedUser

este o tampenie cu blocarea asta am pierdut munca mea de 8 luni pt ca am trimes sprijin la cineva
 

DeletedUser

Este posibil ca sa apara si alte interese la mijloc pt banarea unui cont?
Colegul meu vine si intra de pe calculatorul meu pe contul lui.
biroul lui e la 1 m de mine
Trece la mine impartirea legaturii de internet da la el uita s-o faca
Si tot asa vre-o 4 5 zile din cauza unor probleme cu logistica
Dupa un timp este banat ca nu si-a declarat impartirea leg la internet
Comunica aproape ca pe mess cu Adminii.
Eu sterg de la mine mentiunea de impartire a legaturii de internet , dau un atac pe un jucator banuit de toata lumea ca ar fi admin, sau prieten cu unul din ei, si dupa 20 secunde banat definitiv ca am multe conturi.
Trimit intrebare suport si pauza
Colegii mei primesc raspunsuri , eu pauza.
Mai e o problema
Se pare ca adminii nu au auzit de conexiuni mobile, de plaja de IP-uri, de noile versiuni de IE care completeaza si memoreaza automat parolele
si ca mai poti si gresi daca a fost altul inaintea ta cand login pe o lume sau alta
si dupa 2 sec vezi ca nu esti tu
Dar interesanta este lipsa de explicatii a lor
Pt ca regulile , bune sau rele ,au fost respectate, mai putin aia cu 5 sau 6 min
da nu e scrisa nicaieri
Ma fac sa cred ca se bucura la cativa euro pe care tocmai i-am platit

Rusine
 

DeletedUser25931

am mai gasit asta pe aici prin forum....dar la cat timp mai precis???



si as mai avea o intrebare

daca mi-a trimis sprijin X la 10 si eu la 12 lam trecut la impartirea legaturii:D:D......acum se incalca vreo regula?:confused:


deci imi raspunde si mie cineva??..pls...
 

DeletedUser5809

Din pacate un admin nu poate sa isi dea seama daca tu ai uitat sa bifezi legatura de internet pentru ca mai joaca cineva de acelasi ip.
Si daca ai impresia ca un admin si-a folosit functia si esti defavorizat,trimite ticket cu problema ta si sa specifici de ce ai fost defavorizat si de cine,si ambele conturi vor fi verificate,atat al tau cat si al lui.

deci imi raspunde si mie cineva??..pls...
Nu se incalca nici o regula,dar daca se intampla de mai multe ori acelasi lucru devine suspicios si mai mult ca sigur ca o sa fii banat.
 

DeletedUser

De unde au scos-o pe asta cu 5-6 minute???!?!?!?!? Scrie undeva in regulament???!?!?!? Este incredibil ce se intampla ... si mi s-a intamplat si mie
 

DeletedUser

ce faceti fratilor nu mai pot intra pe cont......zice parola gresita
 

DeletedUser25931

dai acolo..unde te loghezi...parola uitata....dupaia iti bagi nickul si adresa cu care tiai facut contul....dupaia intri pe mail....si vezi ca iti apare un mail in care scrie modificare parola...si dai acolo.....si mai departe te descurci:p:p
 

DeletedUser

aceeasi problem am patito si eu cu admini..am primit 5 atacuri in aceeasi secunda data cu aceleasi trupe dupa un singur sat..imi poate explica si mie ceva..??
aici sunt atacurile:
ovidiu(670|730) astăzi la ora 19:54 18:55:58
ovidiu(670|730) astăzi la ora 19:54 18:55:58
ovidiu(670|730) astăzi la ora 19:54 18:55:58
ovidiu(670|730) astăzi la ora 19:54 18:55:58
ovidiu(670|730) astăzi la ora 19:54 18:55:58


raspuns de la admini:

Pana la 5 atacuri in aceeasi secunda sunt permise, daca se depaseste este anormal.
da`o draq de treaba..cum draq a dat???


la 3 zile dupa ce m-am certat cu ei m-au inchis...
 

DeletedUser5809

Au dat cu chrome,au deschis mai multe ferestre,le-au pus una langa alta,sa se vada doar ok,si au trecut repede cu mousul pe ok.
Sau cu opera,era o chestie de apasai 2 enter 2 enter si trimitea atacul intre taburi.Totul legal,era si un ghid pe undeva.Iti trebuie si un net bun pentru asta oricum.
 

DeletedUser26205

pai nu e mare greu sa dai 5 atacuri intr-o secunda daca ai net bun :)
 

DeletedUser4270

am si eu o intrebare de ex eu ma las de joc si vreau sa ii dau contu/satele lu gigi e vreo pr ?
 

DeletedUser5809

am si eu o intrebare de ex eu ma las de joc si vreau sa ii dau contu/satele lu gigi e vreo pr ?

Daca gigi joaca pe lumea aceea este o problema sa ii lasi contul/parola.Daca vrei sa ii lasi satele,le cureti de trupe,ii spui sa trimita nobili si pe urma intri sa pastrezi contul in viata pana ia satele.Daca gigi nu mai joaca pe aceea lume,poti sa ii dai parola/contul,dar daca tu joci pe alta lume,te faci direct raspunzator daca iti face probleme acolo.
 

DeletedUser

sincer eu sunt de acord cu regulile, nu va ajung conturile ?unul singur pe care jucati serios este destul;cand apare legatura de internet mai apare o problema cu care nu sunt de acord un cont se afla intr-un trib iar altul in alt trib si daca cele 2 triburi sunt in razboi automat acel "personaj" cu 2 conturi se transforma in spion.Eu am o intrebare, pentru cei care imi pot raspunde le multumesc in prealabil:Exista vreo modalitate "legala" prin care pot sa aflu daca un"personaj" are mai multe conturi? parerea mea este ca ar trebui facute publice.O zi buna!
 

DeletedUser5809

Nu chiar,dar daca banuiesti,le ceri la acele persoane sitter si te uiti la ip.Daca sunt la fel,sau chiar acelasi oras,e clara treaba.Ar fi o coincidenta mare daca banuiesc ca o persoana sa aiba 2 conturi sa fie din acelasi oras.Se mai intampla,dar cel putin ai o idee.
 
Sus