Intrebari referitoare la impartirea legaturii de internet

  • Autor subiect DeletedUser24459
  • Data de început

DeletedUser5809

Cand spui oras te referi la localitatea declarata la profil ? S-ar putea sa minta, totusi, nu ?

Nu,atunci cand cauti un ip sa vezi de unde este,sunt site-uri online,unele iti arata si orasul.Folosesc metoda acum pe .net,am cerut mass sitting la toti si ma uit la ip sa vad daca toate ip-urile sunt din aceeasi tara.Daca nu sunt,au explicatii de dat.Asa si la noi,doar ca te uiti sa vezi din ce oras.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Totusi, cam mare plaja ... la mine in sat sunt cel putin 20 de elevi care au cont pe triburi, postasul si dascalul sunt intemeietori. E greu sa ii banuiesti de legaturi ilegale totusi.
 

DeletedUser15097

daca la tn joaca si postasul si dascalul ce a mai ajuns si lumea asta..............daca a ajuns si astia in varsta sa joace triburile e bine atunci ne lasam noi si i bagam pe ei :))
 

DeletedUser

:).!

Buna..varu`meu a dat inceput nou deoarece i`a fost cucerti satul

acuma a inceput iar sa joace triburile si azi mi`a lasat sitter deoarece este plecat!
intrebarea este:dupa ce nu mai sunt sitter la el il pot ajuta cu materie prima,sprijin. alea alea?


Astept raspuns!
Multumesc
 

DeletedUser21652

trebuie sa treaca 24 de ore de la incetarea jocului ca loctiitor sa poti da sprijin sau resurse pe acel cont
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cum pot afla daca un jucator are 2 conturi? Am suspiciuni ca bodybbb si bogdanpody sunt 2 nume ale aceluiasi jucator.
 

DeletedUser25931

dar serbanescustefan si stefanserbanescu..(lumea 9)..nu vad admini?...sau chiar e atat de greu ca sa-ti dai seama ca e acelasi jucator?
 

DeletedUser25856

cum pot afla daca un jucator are 2 conturi? Am suspiciuni ca bodybbb si bogdanpody sunt 2 nume ale aceluiasi jucator.

Daca ai suspiciuni poti depune un tiket. Nu cred ca vei primi si raspuns dar daca unul din ei este "inchis" atunci misterul este rezolvat.
 

DeletedUser

buna ziua...am doua intrebari legate de impartirea legaturii de internet si anume:

1) eu si prietenul meu am setat impartirea legaturii de internet conform regulilor, inca de la inceputul lumii 10, adica el la mine si eu la el, azi noapte din greseala a trimis sprijin unei colege din trib dar il va retrage imediat cum va ajunge si intrebarea ar fi: credeti ca ni se vor bloca conturile din cauza asta?

2) un coleg din trib vrea sa se lase de joc si sa-mi lase mie si prietenului meu satele pentru ca doar in noi doi are incredere si intrebarea ar fi: il poate ataca si el dupa 24 de ore dupa ce am luat eu sate de la acel coleg?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1.atata timp cat numai de pe un con s-a trimis sprijin nu are nimic
2.dupa reguli da ..poate ataca si prietenul tau contul respectiv dar numai dupa 24h
 

DeletedUser

scuze nu am pus intrebarea cum trebuia la punctul 1...sprijin am trimis si de pe contul meu insa e trimis de peste 30 de ore, sprijin care inca e pe drum ca fac 54 de ore pana la colega respectiva, si abia azi dimineata pe la 4 a trimis el nestiind ca eu i-am trimis pe satul acela insa nu l-a tinut la ea decat maxim 5 secunde pana a reusit sa il retraga...de asta am intrebat ca nu as vrea sa ni se blocheze conturile si in plus e prima oara cand ni se intampla asta :(
 

DeletedUser

..nu de mult timp mi-am facut si eu un cont pe triburi,stiu in mare parte regulile jocului,de acea vreau sa stiti ca pe computerul meu sunt inregistrate doua conturi,unul fiind al meu si unul al fratelui care nu e prea activ..nici nu mi-a trecut prin cap sa fac schimb de resurse sau alte chesti tocmai de asta am vrut sa fac un anunt p forum..(vrem sa ne pastram amandoi conturile fara a fi sterse de catre moderatori)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25771

buna!am incercat sa fac schimb de materiale cu jucatorul Cobrasy si a aparut scris ca impartim aceeasi legatura de internet.cum este posibil asa ceva cand eu sunt din botosani iar el din galati?
va rog sa verificati aceasta problema!
 

marakesh

member
Scor reacție
0
pai sunt mai multe variante:D ... iata una dintre ele: la un moment dat ori tu ori el v=ati lasat parola la cont celuilalt si pentru a nu incalca regulile (multicont) a declarat legatura de internet comuna... poti sa stergi legatura de internet si dupa 2 zile (daca nu ma insel) puteti sa faceti schimb de resurse etc
 

DeletedUser

de exemplu daca eu am un cont pe lumea 15 pot sami fac unul si pe lumea 16 nu?
 

DeletedUser14704

Da, poti sa iti creezi un cont cu care poti juca pe toate lumile :D sau poti sa iti creezi cate un cont pentru fiecare lume.
 

DeletedUser

Referitor la impartirea legaturii de internet

2 conturi sunt trecute la impartirea legaturii de internet , sunt 2 persoane diferite care au un singur calculator , este voie ca 1 cont sa se logheze dupa ce a iesit celalalt la interval de 2-3 min sau mai putin sau sa fie deschise ambele conturi de pe browsere diferite ?
In regulament nu este pomenit ca ar fi interzise asemenea treburi , dar vad pe forum ca unele persoane sustin ca este ilegal , exista o sursa oficiala postata de catre admini unde spune ca acest lucru ar fi interzis ?
 

DeletedUser4610

Teoretic este legal, deoarece regulamentul nu spune nimic despre intervalul in care se pot loga 2 jucatori care impart legatura de internet, dar s-a luat de multe ori ban pentru asa ceva, asa ca te sfatuiesc sa n-o faci.
 

DeletedUser25856

Nici Adminii nu o sa-ti spuna exact ce si cum. Eu am pus aceasta intrebare la Suport si am primit un raspuns naucitor...cica depinde de la caz la caz....daca am cerut amanunte nu am primit. E clar ca se lasa spatiu de manevra
 
Ultima editare de un moderator:
Sus