Intrebari referitoare la impartirea legaturii de internet

  • Autor subiect DeletedUser24459
  • Data de început

DeletedUser

conturi inchise

imi cer scuze daca am gresit ca am scris aici dar numai stiu unde...eu si sotul meu jucam pe lumea 15 am declarat ca suntem 2 persoane la aceasi conexiune de internet si totusi ne-au inchis conturile pe motiv ca intram prea repede unul dupa celalalt....dar cat dureaza sa intri unul dupa celalat daca suntem amandoi in fata calculatorului curiosi sa vedem ce au mai facut oamenii nostrii ? si totusi am scris la suport si nu mi sa raspuns deaproximativ 24 ore...este normal? va rog sa ma iertati daca am gresit cu ceva...
VA MULTUMESC
 

DeletedUser

este problema cea mai frecvent intalnita...adminii considera ca intrarea la cateva secunde, in mod repetat, de pe un cont pe altul sunt date suficiente pentru a proba multiacountul. daca pe langa asta mai sunt si elemente suplimentare precum: denumiri de cont, nume de sate, mailuri, parole asemanatoare sunt slabe sanse sa nu fie considerat multicount. dar daca demonstrezi ca ambele conturi sunt active, se implica independent in viata tribului prin mesaje, postari pe forum, circulare, sau daca ai dovezi clare ca sunteti 2 persoane eu zic sa insisti. dar fara penalizare nu scapi deoarece si in cazul legaturilor impartite de internet, nu are voie un jucator sa stie sau sa vada ce face celalat.
 

DeletedUser

acelasi lucru sa intamplat cu mine si fratele meu...intrari repetate la intervale scurte...nu prea inteleg logica din spatele acestei regului....atat timp cat cele 2 conturi nu interactioneaza deloc intre ele care ar fi rostu sa am 2 conturi pe aceeasi lume daca stiu ca e interzis....am facut reclamatie si astept un raspuns momentan
 

DeletedUser

puteti sa va luati adio de la un cont, asa am patit si eu dar nu ai cu cine vorbi
 

DeletedUser

asa si eu stau la varumiu si ne-au banat conturile desi noi nu interactionam intre noi si in plus eram la mare distanta unu de celalalt
 

DeletedUser

Partea nasoala e ca nu prea ai cum sa dovedesti ca esti nevinovat...:(
Degeaba le zici ca contul X e al meu si contul Y e al fratelui meu.Nu te crede nimeni chiar daca e adevarat.
 

DeletedUser

deci eu si un coleg jucam triburile pe aceleasi lumi dar el invata dimineata si eu dupa amiaza daca eu inru pe contul lui dimineata cand nu e acasa se considera asta multi acount?
 

DeletedUser

Daca tu intri pe contul lui(=>stii parola lui) si intrii si pe contul tau,adminii vor considera ca joci de pe doua conturi(chiar daca aveti imaprtirea legaturii de internet).
 

DeletedUser5809

Nu am citit bine ce ai scris:D
Daca ai si tu un cont separat al tau pe aceeasi lume si intri pe contul lui, se considera multi.
 

DeletedUser5809

dar daca il am trecut si la leg de internet?

Tehnic nu ai voie, e ilegal si in final cred ca o sa fii banat. Dar atata timp cat conturile nu interactioneaza intre ele, poti sa scapi nepedepsit, dar doar pentru o vreme, in final tot o sa faci o greseala si risti sa fii banat si tu si prietenul tau.
Deci nu recomand.
 

DeletedUser

ok mersi o sa incerc sa depun ticket sa vorbesc cu adminii poate o sa inteleaga

Chiar daca e imposibil
 

DeletedUser

daca lucrez in cladire mare de birouri unde exista o retea imensa de computerere trebuie sa urmaresc sa vad daca din sutele de angajati joaca cineva triburile sa-l trec la impartirea.....?e aberant. am contul incuiat pentru ca am intrat de la birou din cand in cand .................sper sa raspunda cineva la reclamatie...daca nu...asta este.
 

DeletedUser5809

foloseste sistemul de suport si explica problema, aici pe forum nu poate sa te ajute nimeni.
 

DeletedUser

daca lucrez in cladire mare de birouri unde exista o retea imensa de computerere trebuie sa urmaresc sa vad daca din sutele de angajati joaca cineva triburile sa-l trec la impartirea.....?e aberant. am contul incuiat pentru ca am intrat de la birou din cand in cand .................sper sa raspunda cineva la reclamatie...daca nu...asta este.

Oricat vei incerca,nu cred ca te va crede cineva.Pe mine nu m-au crezut adminii cand le-am spus ca suntem 3 frati...:(

Dar am si eu o intrebare:cand folosesti un sistem de suport si incerci de exemplu sa le zici problema de mai sus adminilor(ca sunt sute de angajati care joaca acest joc si ar dura o vesnicie sa ii treci pe toti la impartirea legaturii de internet),nu trebuie sa zica si restul oamenilor aceeasi chestie?Adica nu numai tu trimiti catre suport problema,ci si ceilalti jucatori.
 

DeletedUser5809

Oricat vei incerca,nu cred ca te va crede cineva.Pe mine nu m-au crezut adminii cand le-am spus ca suntem 3 frati...:(

Dar am si eu o intrebare:cand folosesti un sistem de suport si incerci de exemplu sa le zici problema de mai sus adminilor(ca sunt sute de angajati care joaca acest joc si ar dura o vesnicie sa ii treci pe toti la impartirea legaturii de internet),nu trebuie sa zica si restul oamenilor aceeasi chestie?Adica nu numai tu trimiti catre suport problema,ci si ceilalti jucatori.

Cand se cerceteaza un cont, nu se tine cont numai de adresa ip, ci si de adresa unica a acelui calculator. Asa ca la el e mai simplu, la tine e mai greu.
Personal iti recomand daca jucati pe aceleasi lumi sa intrati fiecare cu browsere diferite si sa asteptati cel putin un minut intre logari. Se tine cont de cat de repede intrati de pe un cont de pe altul, daca se intampla imediat si pe toate 3 conturile, ai foarte putine sanse sa fii crezut.
 

DeletedUser6558

Oricat vei incerca,nu cred ca te va crede cineva.Pe mine nu m-au crezut adminii cand le-am spus ca suntem 3 frati...:(

Dar am si eu o intrebare:cand folosesti un sistem de suport si incerci de exemplu sa le zici problema de mai sus adminilor(ca sunt sute de angajati care joaca acest joc si ar dura o vesnicie sa ii treci pe toti la impartirea legaturii de internet),nu trebuie sa zica si restul oamenilor aceeasi chestie?Adica nu numai tu trimiti catre suport problema,ci si ceilalti jucatori.

Da, şi să zică şi şeful...

Cand se cerceteaza un cont, nu se tine cont numai de adresa ip, ci si de adresa unica a acelui calculator. Asa ca la el e mai simplu, la tine e mai greu.
Personal iti recomand daca jucati pe aceleasi lumi sa intrati fiecare cu browsere diferite si sa asteptati cel putin un minut intre logari. Se tine cont de cat de repede intrati de pe un cont de pe altul, daca se intampla imediat si pe toate 3 conturile, ai foarte putine sanse sa fii crezut.

Ceea ce e desigur stupid. Adică domnii responsabili cu triburile cred că nu există destui fraţi care joacă triburi? Publicul lor ţintă e compus în mare măsură din copii care au prea mult timp liber, care au şi ei fraţi care au prea mult timp liber. Mă rog, nu e problema mea, de fapt nu e o problemă. Dar argumentul ăsta cu login logout e ridicol.
 

DeletedUser5809

Ceea ce e desigur stupid. Adică domnii responsabili cu triburile cred că nu există destui fraţi care joacă triburi? Publicul lor ţintă e compus în mare măsură din copii care au prea mult timp liber, care au şi ei fraţi care au prea mult timp liber. Mă rog, nu e problema mea, de fapt nu e o problemă. Dar argumentul ăsta cu login logout e ridicol.

Da, dar ce se intampla cu cei care triseaza in felul aceste?
Nu e stupid, solutie este, ca frati, astepti un pic pana intrati unu dupa altul. Daca aveti mai multe calculatoare, daca va treziti banati, specificati in mesaj ca aveti calculatoare diferite si ca sa se uite la acel cod unic atent, daca nu vorbiti frumos, nici adminul nu e intalegator cu voi, cred ca nici voua nu va place sa fiti injurati. Totul este sa vorbiti frumos si sa explici bine.

si de cine e generat acel cod unic al calculatorului ? cumva de windows ?
si tu imi spui ca daca instalezi windowsul intrun birou, acelasi windows, din 50 de calculatoare 2 o sa aiba acel cod la fel? Nu prea cred.:D
 
Sus