Intrebari referitoare la sitter

  • Autor subiect DeletedUser10925
  • Data de început

DeletedUser5809

Pai,atunci e si vina lui.
Cititi regulile:

Reguli

E datoria voastra sa le cititi sa fiti atenti sa nu le incalcati,daca vi se pare ceva suspicios folositi sistemul de suport si raportati eroarea.Nimeni nu se face raspunzator pentru faptul ca tu sau prietenul tau nu a citit regulile.Daca te uiti,scrie clar acolo la reguli la sitter ca nu e voie sa se interactioneze intre conturi 24 de ore.
 

DeletedUser4360

Pai,atunci e si vina lui.
Cititi regulile:

Reguli

E datoria voastra sa le cititi sa fiti atenti sa nu le incalcati,daca vi se pare ceva suspicios folositi sistemul de suport si raportati eroarea.Nimeni nu se face raspunzator pentru faptul ca tu sau prietenul tau nu a citit regulile.Daca te uiti,scrie clar acolo la reguli la sitter ca nu e voie sa se interactioneze intre conturi 24 de ore.

De ce e vina lui ? Omul nu si-a dat seama de eroare cand a atacat. Jocul trebuia sa ii interzica sa atace acel jucator la fel cum nu trebuia sa ii permita a 2-a zi sa poata ataca 2 sitteri intre ei (daca ar fi vrut sa faca asta ar fi putut) A realizat abia a 2-a zi cand totul era deja facut.

Acum daca la unii interzice si la altii nu atacuri intre siteri ce vina au respectivii care pot sa atace si nu realizeaza ca incalca regulile jocului ? Eu aici vad un bug de joc din care nu a castigat absolut nimic pentru ca satele respective le putea inobila si peste 24 de ore si totul era perfect. De aici a iesit in pierdere cu satele pe care le-a pierdut ca pedeapsa contul care a atacat.
 

DeletedUser

Intrebare

Jucatorul A este sitter la jucatorii B si C
Jucatorul B ( care are sitter pe A ) ataca jucatorul D
Poate jucatorul C ( cu acelasi sitter A ) sa atace jucatorul D ?
Mentionez ca jucatorul A nu ataca pe jucatorul D .
 

DeletedUser

buna, 2 intrebari am si eu
1) eu si jucatorul A atacam jucatorul B, dupa 7 ore(timp in care nu-l mai atac) ii dau sitter jucatorului A, jucatorul A mai poate ataca jucatorul B?
2) am trim sprijin jucatorului A, dar daca imi da sitter, ce fac retrag sprijinul pe care il am la el sau il pot lasa acolo?
multumesc pt raspunsuri
 

DeletedUser25931

buna, 2 intrebari am si eu
1) eu si jucatorul A atacam jucatorul B, dupa 7 ore(timp in care nu-l mai atac) ii dau sitter jucatorului A, jucatorul A mai poate ataca jucatorul B?

Da mai poate jucatorul A sa atace jucatorul B dar cu conditia sa nu atace si cu contul tau!

2) am trim sprijin jucatorului A, dar daca imi da sitter, ce fac retrag sprijinul pe care il am la el sau il pot lasa acolo?
multumesc pt raspunsuri

Il lasi acolo!
 

DeletedUser

regulament

daca ma ataca unu de pe contul lui si de pe cel la care-i sitter concomitent,ce sanctiune urmeaza si ce pot face sa fie cat mai rapida si mai grava pentru el ?:D
 

DeletedUser28116

Jucatorul A a dat atac la jucatorul B, dupa cateva ore B ii da sitter la A inainte ca atacurile jucatorului A sa ajunga la B, voi fi sanctionat pt asta? Am convenit cu jucatorul B cami lasa satele dar nu prea pot face nika ca atacurile deja nu se pot opri...ce se intampla? voi fi sanctionat?
 

DeletedUser25931

Dupa parerea mea nu vei fi sanctionat pentru ca nu ai interactionat conturile, dar sa-ti spuna cineva care stie mai bine!
 

DeletedUser

am si eu o problema...si as dori sa ** cu un admin daca se poate

un prieten mi`a lasat siter acuma 120 de zile....si se pare ca a trecut termenul si nu pot sa mai fac nimik...adik sa cuceresc sau sa trimit sprijin...as vrea sa renuntz la contul meu actual si la contul pe care sunt sitter sa devina al meu fara nici un fel de problema.

se poate face ceva...va rog


multumesc
 

DeletedUser

Pentru că ai atins limita care este impusă de admini pentru a întreţine un cont prin sitter, acesta a fost blocat deoarece se consideră cont părăsit, iar acel cont va rămâne blocat până devin satele de barbari.
Singura posibilitate, din câte ştiu, pentru a evita asta, e ca posesorul iniţial al contului acela să revină şi să discute cu adminii :).
 

DeletedUser

deci,eu sunt jucatorul A,si sunt sitter la jucatorul B,B cucereste un sat,iar eu,A trimit sprijin pe B,este permis?practic nu ma folosesc de acel jucator,doar il ajut,astept raspuns,nu prea am stat sitter la nimeni....
 

DeletedUser

deci,eu sunt jucatorul A,si sunt sitter la jucatorul B,B cucereste un sat,iar eu,A trimit sprijin pe B,este permis?practic nu ma folosesc de acel jucator,doar il ajut,astept raspuns,nu prea am stat sitter la nimeni....

Acest lucru NU este permis,deasemenea nici B nu poate sprijini A,Nu se pot trimite materii intre conturi si nu se pot da atacuri combinate de pe cele 2 conturi(asta in timp ce esti jucator de vacanta si pana nu trec 24h pana ce jucatorul inlocuit revine pe cont)
 

DeletedUser

dar acel juator care mi`a lasat sitter a pleact din tara si nu v`a mai intrat niciodata...si eu am facut un lucru bunicel...as vrea ca contul lui sa fie al meu si contul meu sa fie sters...chair nu se paote face nimik?
 

DeletedUser

Intri pe contu' tău, Setări - Şterge contul - Parola - Ok !
Apoi îl suni pe amicu' ăsta, dacă ai zis că ai număru' lui, îi ceri parola, intri pe contu' lui şi joci acolo :).
Exact ce ţi-a spus şi indiana în topicul "Moderatorii vă răspund".
 

DeletedUser

Buna,
O intrebare referitoare la sitter...poate s-a mai raspuns, dar nu stiu eu...

sa spunem ca atac jucatorul X si ii iau 2/3 sate....am un cont in sitting Y aflat la 2/3 k-uri distanta si jucatorul X imi ataca contul in sitting Y ... ba chiar imi ia si un sat .... eu pot ataca de pe contul de sitter sa recuperez satul luat jucatorul X? sau asta inseamna ca l-am atacat de pe 2 conturi?

daca nu dau atac....proprietarul contului cand revine ma poate acuza de rea credinta....ca nu m-am ocupat de cont, ca l-am lasat pe mana dusmanilor, etc si
imi depune ticket....

as dori un raspuns avizat....moderatori, admini, etc
Multumesc
 

DeletedUser

george, dupa regulament nu prea poti, dar tu fiind un jucator experimentat, iti dai seama din timp ca vei pierde satul. si atunci vei trimite recuperarea cand satul este inca in proprietatea ta. astfel ai toate dovezile ca nu ai atacat jucatorul inamic de pe doua conturi, intrucat in momentul trimiterii atacului, tu te atacai pe tine. ba chiar este recomandat sa trimiti inainte de a pierde satul, in cel mai rau caz ridici adeziunea la 25 (deci ai sanse in plus sa-l pastrezi in continuare) iar trupele satului respectiv, daca iti eviti atacul, nu se pierd. daca atacul este trimis doar cu cateva minute inainte de sosirea nobililor si satul nu se pierde se poate intrerupe atacul.

dar daca ai observat abia dupa cateva ore ca ai pierdut satul, atunci degeaba mai trimiti recuperare pentru ca sunt sanse minime sa-l iei inapoi.

astefel regulamentul este respectat intocmai, iar conturile nu interactioneaza. orice alta interpretare a regulamentului, cum ca ai facut intentionat chestia asta, sunt abuzuri, intrucat regulamentul nu prevede nimic ce ai voie sa faci inainte de cucerirea satului ci numai dupa.
succes.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus