Intrebari referitoare la sitter

  • Autor subiect DeletedUser10925
  • Data de început

DeletedUser5809

Nu ai voie sa il ataci, si eu am avut problema asta si am trimis msg la suport si mi-au zis ca nu am voie. E aiurea, dar nu este voie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25931

eu sunt sitter la jucatorul X...pe jucatorul X il ataca jucatorul Y....eu am voie sa il atac pe Y de pe contul meu?
 

DeletedUser5809

Da,dar cu jucatorul x unde esti sitter nu poti sa il ataci pe y, nici daca ii cucereste un sat.
 

DeletedUser25931

ok..asta stiu:D...ca nu am voie sa il atac de pe ambele conturi!
 

DeletedUser5809

Din cate stiu eu, se facuse o regula la asta, un sub-punct mai bine zis, pentru ca m-am cam vaitat eu la ei ca nu e corect, si m-am vaitat bine, dar nu mai stiu exact despre ce era vorba. Ma duc sa caut si revin.:D

Nu gasesc, a fost mai de mult, nu mai stiu despre ce era vorba, ma lasa memoria.:(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25931

eu il am trecut la impartirea legaturii de internet pe X....il scot de acolo....si las sitter pe Y de pe contul X....eu am voie sa atac jucatorul Z de pe contul meu...si sitterul de pe contul X are voie sa atace si el pe jucatorul Z??


am modificat...!!
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Eu am inteles ca tu lasi sitter din ce spui. Ca daca zici ca X e la share si zicand "las sitter pe Y" te referi la el atunci ma gandesc la multi.
In fine, sa zicem ca "lasa sitter pe Y", atunci dupa 24 de ore de la inlaturarea share-ului are voie.
 

DeletedUser25931

Eu am inteles ca tu lasi sitter din ce spui. Ca daca zici ca X e la share si zicand "las sitter pe Y" te referi la el atunci ma gandesc la multi.
In fine, sa zicem ca "lasa sitter pe Y", atunci dupa 24 de ore de la inlaturarea share-ului are voie.

am uitat sa precizez ca ii stiu parola la contul X!!...
 

DeletedUser

am uitat sa precizez ca ii stiu parola la contul X!!...

=)) atunci s-ar putea ca unul dintre voi sa fie nevoit sa paraseasca jocul, fiind banat definitiv de admini, iar celalat sa piarda pana la jumatate din cont.
parola nu trebuie sa o stie nimeni dec at titularul contului!
 

DeletedUser25931

=)) atunci s-ar putea ca unul dintre voi sa fie nevoit sa paraseasca jocul, fiind banat definitiv de admini, iar celalat sa piarda pana la jumatate din cont.
parola nu trebuie sa o stie nimeni dec at titularul contului!

eu am pus o intrebare....te rog raspundemi la ea...nu la ce iti vine tie acum sa spui!
 

DeletedUser

pai la asemenea intrebare nu se poate raspunde...este o incalcare foarte grava a regulamentului de joc.
 

DeletedUser28063

M-i s-a intamplat ca pe Clasica sa fiu blocat ieri, 11.09.2009, pentru faptul ca am trimis trupele dupa un cont al unui prieten, in satele mele pentru a-i innobila satele lui. Timp de 5-6 minute am fost logat pe contul lui, am trimis trupele, iar apoi am revenit pe contul meu. Specific ca nu am trimis trupele in interesul de a-mi apara propriile sate, ci pentru a le golii pe ale prietenului. Dupa ce am golit satele si am trimis atacurile, m-am trecut sitter la contul lui, iar atacurile au curs in continuare, innobilarile realizandu-se in proportie de 85%, deoarece am fost blocat.
Am depus contestatie, si astept si in acest moment, sa primesc un raspuns si o lamurire, si astept in continuare, sperand ca imi va baga careva problema in seama.
Repet inca o data, nu mi-am trimis acele trupe in interesul de a-mi apara satele proprii.
Dragi admini, astept raspuns la contestatie.
Va multumesc!
 

DeletedUser

Ceea ce ai facut tu e ilegal. Ti-ai trimis sprijin de pe un cont care il aveai in sitter. Iti meriti pedeapsa. Cu conturile pe care le ai in sitting nu ai voie sa ai nici o interactiune. Daca trimiteai trupele sprijin altundeva la 200 de ore distanta sa zicem si innobilai intre timp nu era problema decat in cazul in care prietenul tau depunea ticket adminilor in care sa zica ca te-a lasat sitter si tu l-ai innobilat fara acordul lui, caz in care deasemenea erai pedepsit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28063

Am spus si mai sus, ca mi-a fost lasat contul. Ce se intelege prin asta, ca il innobilat fara acordul lui?! Oare?! Care era modalitatea prin care sa nu fac ceva ilegal? Sitter nu aveam voie, sa intru pe cont nu aveam voi?! Dar?! Faceti-va treaba, si raspunde-ti la ce v-i se trimite, contestatii, nereguli.
 

DeletedUser

Pe aici nu o sa gasesti admini care sa-ti raspunda la intrebari. Asa ca daca doresti sa te adresezi lor doar prin sistemul de tichete poti. Din cate stiu eu daca cineva renunta la joc trebuie sa anunte si el prin sistemul de suport ca sa nu fie probleme de genul sa faca reclamatie dupa ce il innobilezi si sa fi pedepsit.
Oricum faptul ca ti-ai trimis sprijin de pe un cont la care erai tu sitter este ilegal deci este corect sa primesti pedeapsa.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Nu mai trebuie anuntat atunci cand te lasi de joc si nu mai exista acele 20 de zile pe care le ai la dispozitie pentru inobilarea lui.
Se pedepsesc insa abuzurile celor care cedeaza sate din sitter desi jucatorul inca nu a renuntat la joc, asa ca mare grija cui lasati contul pe mana.

@MosjCracjiun.jr, actiunile tale sunt ilegale deoarece te-ai logat de pe doua conturi (nu sitter pentru ca te impiedica softul).
 

DeletedUser

Mai sunt unii care mai pacalesc softul cu anumite programase si atunci te lasa si de pe sitter sa interactionezi cu contul tau. :D
 

DeletedUser

As vrea sa aflu si eu o chestie ,daca cineva se lasa de joc si lasa sitter pe un jucator din cadrul tribului ca sa se ocupe cu eliberarea satelor pt ca colegii de trib sa-i inobileze contul ,jucatorul care a fost sitter va primi vreo pedeapsa pt asta ,ma gandesc se considera ca i-a pagubit contul jucatorului la care a fost sitter ,sau actiunea se pune in miscare numai daca jucatorul care a avut contul face reclamatie ? dar chiar si daca nu face reclamatie este ilegala actiunea ?
 

DeletedUser5809

Pai daca ala se lasa de joc cum mai trimite reclamatie ca a fost pagubit, se cam bate cam in cap ceea ce spui tu.:p
Cel mai bine este ca inainte sa se lase de joc si sa puna sitter, aceea persoana sa trimita un mesaj la admini sa le zica ca lasa satele tribului. Simplu si sigur.
 
Sus