Intrebari si raspunsuri !

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
In aceasta zona veti pune intrebari legate de ro34, oricine este liber sa raspunda concret la intrebarile puse.

Setarile lumii le gasiti aici sau aici !

Fara spam.
 

DeletedUser8705

propun o dezactivare a prazii limitate... e chiar stupida faza asta... maxim 1.000.000 de resurse?... pai alea le poti lua foarte usor dintr-un atac organizat... sincer cred ca ar trebui dezactivata setarea aceasta...
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Eu nu sunt de parerea asta.
Optez pentru un joc echilibrat, pentru mosnegei ca noi :D..care nu au cum sa farmeze excesiv cate 15 ore pe zi..minim.
 

DeletedUser8705

Eu nu sunt de parerea asta.
Optez pentru un joc echilibrat, pentru mosnegei ca noi :D..care nu au cum sa farmeze excesiv cate 15 ore pe zi..minim.

ai dreptate un pic... in sensul ca la inceputul jocului da... nu ai cum sa farmezi atata... dar gandeste-te cand cresti si dai un atac organizat cu 50 de atacuri cate resurse se irosesc ca nu pot fi luate... gandeste-te pe termen lung la setarea asta ce multe pierderi aduce...
 

DeletedUser

Eu zic sa ramana. Limitati totul la un milion si se va vedea valoarea jucatorilor, nu a autoclickerelor...
 

DeletedUser

1 000 000 se va farma dupa 3-4 luni de joc..probabil o dezactivare a acestei optiuni cand vine iarna ar fi o solutie mai buna
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
NU scrie nicaieri ca limita de 1M va ramane sau nu pana la sfarsitul lumii, totusi sectiunea asta se numeste intrebari si raspunsuri...nu dezbateri pe o anumita "chestie".

Mersi.
 

DeletedUser43609

Deoarece aceasta tema este pt:intrabari si raspunsuri as dori sa adaug ceva,ok satarile sunt ,care sunt,ok limitare farm,deoarece este o lume unde se bat taleri,e cam nasol fara farm,macar de era cu nivele la curtea nobila si fara taleri,limitare de farm si mai trebuie sa faci si trupe sa mai bati si taleri + dezvoltarea cladirilor,iar o problema.ok sa spunem ca trecem peste aceste setari,ar fi fost macar ok daca nar exista armele la paladin.Ar fi posibil aceasta modificare a setarilor fara arme la paladin?
 
Scor reacție
209
Voi sunteti ca aia de pe 28 care s-au trezit ca nu le place ca sprijin se poate trimite doar in trib :)). Unde ati vazut voi sa modifici setarile odata ce acestea au fost anuntate? Nu v-ati saturat mereu de aceleasi si aceleasi setari? Nu va plac, nu intrati si gata.
 
Ultima editare:

DeletedUser40036

NU scrie nicaieri ca limita de 1M va ramane sau nu pana la sfarsitul lumii, totusi sectiunea asta se numeste intrebari si raspunsuri...nu dezbateri pe o anumita "chestie".

Mersi.

sa inteleg ca exista posibilitatea ca aceasta setare ''prada limitata'' sa dispara pe parcursul jocului?
e ok pentru inceput(primele 2 luni cam asa)dar dupa,te cam tine pe loc sa nu poti farma:(
 

DeletedUser43609

Multumes pt.raspuns rakanishu.daredevil mephist0,A FOST O INTREBARE eu am vazut pe speciala 1 ca sa putut face o modificare a setarilor,pt.ca la un moment sa scos moralul.De ce ai luat foc asa?iti recomand sa te uiti la tv.si sa urmaresti unde se face o revolutie sa participi si tu,poate macar mori erou.IMI CER SCUZE DE SPAM.
 

DeletedUser39591

A mai fost scris undeva ca daca a fost pusa aceasta limita de farm ... atunci vor construi toti minele la nivele mari ... asa ca ... treaba cu taleri si trupe e rezolvata :) mereu , toti dorim ceva nou ... ceva ca sa nu fie ca intotdeauna ... insa apoi cand vine acel "nou" ... nu le place la nimeni ... nu doriti si altceva schimbat ? poate va va place ... nici nu s-a inceput lumea si voi ... "De ce sa zici ca ciorba nu e buna daca nici n-ai gustat-o ? " © Mama
 

DeletedUser

Buna, poate cineva sa-mi explice si mie cum e cu steagurile ca nu am mai jucat pana acum, cateva detalii si exemple mi-ar prinde bine, multumesc anticipat
 
Scor reacție
209
Chiar tu ai zis-o Barecau : la un moment dat, dar nu inainte de a se deschide lumea. Sunt multi jucatori care stau 15-20 de ore pe joc zilnic in prima luna, fac trenulet, iau 2-3 sate si apoi se lasa. Acu va dura ceva mai mult pana sa poti scoate trenulet si zic ca e mai interesant asa. N-am luat foc, stai linistit dar cum a zis si haba, nimic din ce e nou nu va convine.

Daca ai inlocuit o cu 0 esti mandru de tine, ai?
 

DeletedUser43609

18-09-12, 15:54 #1
rakanishu
rakanishu este deconectat
Admin Avatarul lui rakanishu

Data înscrierii
March 19, 2007
Postări
5.776

Implicit Intrebari Frecvente !

Intrebari frecvente ( primite ) :

I - Daca activez premium ( pe x zile - 3,7...30 ) sa intru, dupa ce expira sunt scos de pe lume ?
R - NU !

I - Se poate sprijini oriunde ?
R - DA

I - Cat este minim ( PP ) sa intru pe lume ?
R - Pe 3 zile ( 30pp ).

I - Avem asistent de farmare ?
R - Da, dar numai cel inclus in AM ( manager de cont ), valabil de la 5 sate in sus.
,sa facut o modificare a setari,sa putut farma cu asistentul de farmare pana in 5 sate?deci sa putut?vorbesc de lumea speciala,asta pana sa se deschida.
N-am luat foc, stai linistit dar cum a zis si haba, nimic din ce e nou nu va convine.
eu nam adresat o intrebare despre ceva nou,pe multe lumi,paladinul a avut arme s-au fara.
Daca ai inlocuit o cu 0 esti mandru de tine, ai?
nu doresc sa intru cu tine in polemica si nici sa fac spam.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
sa facut o modificare a setari,sa putut farma cu asistentul de farmare pana in 5 sate?deci sa putut?

Gresit, este vorba de prima speciala care nu a avut niciodata asistentul de farm separat ( cel de sine statator ), ci a avut doar cel inclus in managerul de cont care se poate activa doar de la 5 sate in sus. Deci nu s-a schimbat absolut nimic din mers.
 

DeletedUser43609

pe speciala 2 nu sa putut farma cu asistentul de farmare?????????????????pana in 5 sate?
 
Sus