Intrebari si raspunsuri !

DeletedUser34356

Ce-i porcaria asta cu limita de jefuire?Am luat 30000 de resurse astazi si deja am atins limita...Cum sfintii Dica si Goian se calculeaza?:(
 

DeletedUser44423

Steagul de noroc functioneaza in aparare? Am un coleg care ii indeamna pe TOTI sa NU mai foloseasca steag de aparare ca ala de noroc e cel mai bun steag... Ala duce norocul atacatorului la -25? Eu stiam ca-l duce la 0 mereu...
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Steagul de noroc functioneaza in aparare? Am un coleg care ii indeamna pe TOTI sa NU mai foloseasca steag de aparare ca ala de noroc e cel mai bun steag... Ala duce norocul atacatorului la -25? Eu stiam ca-l duce la 0 mereu...


Steagul de noroc e pentru cel ce ataca. El doar forteaza intervalul in care 'norocul' isi ia valori, diminuandu-l cu procentul asociat.

De exemplu, daca ai steag de noroc 10%, norocul pe care il vei avea in atacuri va putea lua o valoarea aleatoare in intervalul :

[-15%,+ 15%] ( in loc de [-25%,+25%] )

Cu alte cuvinte, norocul va oscila intre:

[-25%+procent_steag, +25%-procent_steag]
 
Ultima editare:

DeletedUser44200

Mai pe scurt, norocul trage spre 0 din orice directie :) Si asta, doar in atac.
 

DeletedUser44423

Exact asa stiam si eu... Dar am un coleg care de 2 saptamani bate forumul in lung si-n lat sa schimbe toti in aparare pe steag de noroc ca e cel mai bun
 

DeletedUser44423

Daca intr-un sat sunt 2 paladini, amandoi cu flama, se anuleaza intre ei, asa-i? (Unii zic ca nu... eu stiu ca da)
 

liana

member
Scor reacție
35
Daca intr-un sat sunt 2 paladini, amandoi cu flama, se anuleaza intre ei, asa-i? (Unii zic ca nu... eu stiu ca da)

Nu au cum sa se anuleze,dar nu ai bonus dublu,de ex,pt aceeasi arma.

Daca un paladin se afla intr-un sat ca sprijin si are un obiect ce da bonus de aparare, va influenta toate trupele aflate in satul respectiv, indiferent de provenienta. Acelasi bonus nu se acumuleaza, dintre 2 paladini cu obiecte ce ofera bonus pentru aceeasi unitate, numai 1 va avea efect. (valabil pe lumile cu arme de paladin si sate bonus)

Ca atare,foloseste.i eficient,si pune.le arme diferite :)
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
O scurta completare, la un moment dat va muri paladinul, dar daca vei avea doi, va ramane unul ca sa-ti ofere in continuare bonusul pt catapulte. Ai mai multe variante, tu stii care este cea mai buna in functie de caz.
 

DeletedUser

Buna intrebare .chiar ajutatoare ,constructiva pentru noi toti .sa raspund acum la ea sau mai tarziu ?
 

DeletedUser44249

Stie cineva ce trebuie sa fac am un script de rename sate si de ieri nu mai merge....ce as putea face?sau de ce nu mai merge?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Sus