Invitatie&Mesaj

DeletedUser

Unele triburi vor ca jucatorilor invitati sa le dea si un mesaj.Deci propun ca fiecare trib sa aiba optiunea urmatoare: odata cu invitatia sa fi trimis automat si un mesaj.Cum e mesajul de intampinare.Doar ca pe acesta il primesti cand esti invitat, nu cand intri in trib.Ce ziceti?
 

DeletedUser

Sincer , mie mi se pare o idee buna .Nu e foarte greu de facut si e practica.Asa ii trimiti invitatia cu tot cu o mini descriere a tribului
 

DeletedUser

e super idea
nu mai stam sa scriem cand trimitem invitatii ci doar pac a mtrimis-o :D
 

DeletedUser

pai daca e asa buna idee de ce nu se pune in aplicare pe aproape toate lumile:p
incercati sa puneti in aplicare ce ziceti
 

DeletedUser

vezi u .... nu cei ce scriu pe forum pot face asta
nici cei care administreaza nu cred ca pot face asta , ci numai creatorii jocului "triburile" o pot face .... deci noi degeaba scriem aici :p
 

DeletedUser

o data am vazut aici o propunere:sa poti imparti forumul tribului cu triburi aliate.Si acum ideea sa pus in practica pe vresiunea5.0.Deci nu scri chiar degeba.
 

DeletedUser

vezi u .... nu cei ce scriu pe forum pot face asta
nici cei care administreaza nu cred ca pot face asta , ci numai creatorii jocului "triburile" o pot face .... deci noi degeaba scriem aici :p
Nu degeaba... ideile bune vor fi puse, mai devreme sau mai tarziu, in aplicare. Dar trebuie tinut cont ca un joc, indiferent care ar fi el, este conceput si imbunatatit de o echipa de oameni, care trebuie sa ia in considerare o multime de aspecte, dintre care as mentiona: gradul de accesibilitate al modificarilor cerute (sunt sau nu realizabile, incarca prea mult serverele, etc), costul acestor modificari, utilitatea lor finala (nimeni nu se apuca sa rescrie programul pentru a obtine o functie in plus in joc, pe care ar utiliza-o doar 100-200 de useri). Din aceste motive, un update/upgrade/o modificare nu se va face niciodata de la o zi la alta.
Dar, pana sa ajunga la cei care se ocupa de asta, propunerile voastre trebuie intai sa treaca de un filtru mai mare: ceilalti jucatori/utilizatori. Acesta este si scopul acestui topic.
 
Sus