invitatie turneu tribalwars.net

PRADA

member
Scor reacție
6
salutari

pe 18 noiembrie incepe al doilea turneu international de triburile: https://forum.tribalwars.net/index....rs-international-tournament-2021-2022.287966/

setarile serverului zic cam asa:

• sistem clasic fara depozit premium, fara paladin/arcasi/turn/biserica/garda, fara moral
• bonus de noapte dinamic
• sprijin uber (sprijin doar in trib dar poti trimite sprijin in coada nobililor, ramane deff-ul acolo doar daca ai cucerit satul)
• cercetari pe 3 nivele
• viteza joc 4
• viteza unitati 0,5
• protectie incepator 3 zile - se poate alege directia de start
• tribelock dupa 2 saptamani, adica nu mai poti concedia nici interna jucatori (atacurile in trib se fac vizita)
• 15 membri in trib
• gap 50ms

La turneul de anul trecut ne-am incapatanat cativa si am ramas intr-o alianta de romani din 2 triburi (au mai fost si niste belele cu niste straini pe care i-am invitat de pe harta)
Acum ar fi fain sa ne acordam viorile sa ne unim intr-un singur trib. Data trecuta aveam sanse frumoase insa ne-am lovit de un razboi greu cu brazilienii, si aveam multe conturi inactive sau semi-active cu un singur om pe ele. A fost fain cat a durat, am scos triburi de nemti, olandezi, italieni, americano-romani sub acoperire si altii.
Spre exemplu francezii, care au castigat, aveau pe toate conturile cate 5 coplayeri cel putin si cu siguranta la fel vor intra si de data asta.

Recomandarea e sa intram minim in trio, sa fie 3 oameni pe cont care se inteleg pe programe de farm si ce mai trebuie.
O propunere a mea ar fi asa, sa intre 3 oameni cu unul care face deff si trage pe curte, ceilalti doi pe atac sa-i faca omului cu deff niste ferme sa aibe ce farma sa scoata nobilii repejor. Daca suntem activi, in 2 saptamani ai timp sa scoti nobili sa innobilezi si niste sate dusmane inainte sa-i innobilezi pe baietii coplayeri. Regulamentul .net zice ca e permis sa renunti la contul tau sa intri coplay pe altul, dai stergere si astepti 24h. Atentie sa nu cazi in capcana push-ului, sa chemi pe cineva sa intre doar sa ridice minaju si sa-i iei satul moca, pentru ca atunci risti ban. Sunt foarte reactivi si severi adminii pe turneu, au fost zile cand stergeau de pe harta 100 de conturi suport, intrasera la oha si ii farma ala de i-a chemat, i-au banat/sters pe toti.

Ce-ar mai fi de mentionat:

• dupa o saptamana de la start, conturile noi nu vor mai putea da relocare.

• dupa tribelock, adica dupa 2 saptamani de la incepere, nu se mai pot inscrie conturi noi.

• setare server: poti tine sitter la 1 singur cont, si se blocheaza trupele dupa a 10a zi de sitter.

• o multime de scripturi legale, aprobate pe .net, care ajuta la farm, la atacuri si aparare, la organizarea tribului (vezi direct de pe harta ce trupe sunt in satele colegilor) si multe altele care fac jocul mai misto.

• harta misto, cu triburi mici si mari si aliante care mai de care. pe primul turneu, unul din triburile de romani se bateau aprig cu turci si-apoi cu brazilieni, mai jos pe continent ceilalti ne luptam vs. nemti si olandezi.

• daca nu vreti sa cumparati pp-uri pe .net, puteti face un ticket sa cereti sa va transfere cateva pp-uri de pe .ro daca aveti, maxim 1500, scrieti in ticket contul de pe .net si face raka transferul, a facut si la primul turneu.

• ultimul dar nu cel din urma: sa fim oameni, sa facem frumos. indiferent care cu cine s-au luptat si injurat pe alte lumi, putem fi colegi sau chiar coplayeri la acest turneu. dpdv al conducerii va fi la ordinea zilei voce pe discord unde discutam toti incotro cum e mai bine sa actionam, iar in trib putem rula cu totii cu dreptul de intemeietor, ne vedem trupele si lucram impreuna pentru echipa. acum, nu zic, daca-ti place sa joci mai solo si-ti faci treaba, farmezi cum trebuie, ajuti un coleg cu un split sau anti, mai si ataci la organizat la secunda fixa.. cam despre asta e vorba, jucam sa castigam.

deci pe 18 noiembrie incepe, mai sunt cam doua saptamani sa ne adunam brigada, timp in care va invit sa ne anturam la o memā o gluma pe discord aici: https://discord.gg/q33knkz5qQ

toate cele bune,
daca aveti intrebari, shoot.. aici sau pe discord
 

navarra

member
Scor reacție
0
O facem de neuitat tura asta !! O facem mai memorabil ca ultima data
+1 din partea mea si hai sa facem echipa frumoasa
 

PRADA

member
Scor reacție
6
nu ne suparam, am avut niste aliati care cautau sa ne dea perversa de la turnul Pisa, credeau ca nu aflam ca vorbesc cu toate triburile de pe langa noi sa se-alieze impotriva noastra. am aflat - din mai multe surse - si le-am dat-o noi peste bot intr-o dimineata.

pentru cine doreste sa joace,

• rapel server discord: https://discord.gg/q33knkz5qQ

• recomandam sa intrati direct cu un coplayer, daca nu, trageti tare o saptamana si va uniti cu un vecin de pe harta (el la tine sau tu la el, cum va intelegeti)

• daca nu vreti sa cumparati pp-uri pe .net puteti intra pe lumea 123, ultima deschisa la ei, sa faceti repede cateva pp-uri la depozit SAU
- daca aveti cateva pp pe .ro, nu conteaza sursa lor - pot fi facute si pe 85 acum in depozit, puteti deschide un ticket la support in care spuneti ca doriti un transfer de pp-uri pentru turneul de pe.net, specificati contul de pe .net si nr de pp-uri (maxim 2500), mai mult decat suficiente, pentru asistent de farmare, cont premium si manager de cont.

• Setarile turneului: https://enc4.tribalwars.net/en-dk/page/settings

• Link server: http://tribalwars.net/


bafta!
 
Ultima editare:

Dilau

member
Scor reacție
0
Nu vă supărați dar ce ați făcut la ultimul turneu pentru ca nu vorbesc prea frumos pe net despre voi.
Au vrut sa ne dea backstab, ne-au scris conducatorii de la triburile din zona cu care discutasera asta.
Am decis sa lovim primii si dimineata urmatoare au disparut de pe harta.
Dupa au facut circ pe extern.
 

Pure Carnage

member
Scor reacție
0
Au vrut sa ne dea backstab, ne-au scris conducatorii de la triburile din zona cu care discutasera asta.
Am decis sa lovim primii si dimineata urmatoare au disparut de pe harta.
Dupa au facut circ pe extern.
Destul de corect, as fi făcut același lucru. Am întrat și eu cu o echipa și din păcate observ ca am picat în același k cu majoritatea triburilor din Ro... Sa vedem cum o sa decurgă asta. Mult succes tuturor
 
Scor reacție
0
Propun sa folosim topicul pentru update-uri periodice.



Cam asa aratam momentan, la 2 zile de la start, ne-am unit jucatori din toate triburile de pe .RO, am lasat toate certurile copilaresti de o parte.

Momentan parem multi, dar restul triburilor joaca cate 3-4 pe un cont, noi majoritatea suntem fara co, planuim sa ne unim pe viitor.

Un inceput promitator pot spune, adversari pe masura, vom incerca sa tinem postarea la curent cu ce se intampla pe harta si cum evoluam ca un intreg.




1.jpg
 
Sus