iphone%android

  • Autor subiect DeletedUser39705
  • Data de început

DeletedUser39705

buna ziua
as dori sa sa malamuriti si pe mine cu ceva daca se poate
aplicatia triburile pentru iphone & android pana la urma la ce fel de sistem de operare functioneaza
si functioneaza si pe alte telefoane in afara de iphone?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Aplicatia pentru Iphone pe iOS ( doar pentru iphone si ipad ).
Aplicatia pentru android, inca nu este disponibila, functioneaza pe orice telefon ce are la baza sistemul de operare Android.
 

DeletedUser42297

cum sa nu fie valabila
eu in iarna am avut-o dar era doar o aplicatie care ducea la pagina de net
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Cred că mai e ceva de așteptat (nedeterminat) pentru că nu pare să se manifeste interes în această zonă!
 

DeletedUser22126

Mi se pare impropriu zis ca nu prezinta interes avand in vedere numarul de terminale cu sistem de operare android si daca joaca doar utilizatorii de iOS e trist.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Iphone vs android...aici probabil, cei de la Apple s-au miscat mai repede si (probabil) au dat mai multi bani pentru a intra cu un app si pe piata tw, nu stiu daca este asa sau sunt alte considerente la mijloc, cert este ca se lucreaza la Android app de ceva timp...la un moment dat a fost si o varianta beta disponibila daca nu ma insel...
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Mi se pare impropriu zis ca nu prezinta interes avand in vedere numarul de terminale cu sistem de operare android si daca joaca doar utilizatorii de iOS e trist.

Posibil, însă tu nu cumperi mai multe pp dacă ai o aplicație.

Iphone vs android...aici probabil, cei de la Apple s-au miscat mai repede si (probabil) au dat mai multi bani pentru a intra cu un app si pe piata tw, nu stiu daca este asa sau sunt alte considerente la mijloc, cert este ca se lucreaza la Android app de ceva timp...la un moment dat a fost si o varianta beta disponibila daca nu ma insel...

Mă îndoiesc că Apple a fost interesat de tw ci mai degrabă invers! Dezvoltarea unei aplicații android/iOS de gen tw nu durează mai mult de 6 luni top, versiunea beta există de ceva vreme dar în rest nimic. Asta mă face să cred că prea curând nu o să avem așa ceva!!
 

DeletedUser22126

Nu cred ca e cineva sa joace numai dupa telefon/tableta...deci motivul cu pp-urile nu pare plauzibil.
Probabil ca numarul celor cu iOS este mult mai mare.
 
Sus