Istoria L4

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Vreau sa va spun la inceput ca este doar formatul momentan si hartile cu care ne-a ajutat imperiul moldav. Tot ce considerati ca trebuie pus aici imi spuneti,preferabil prin PM.

iar daca ma vedeti ca dau in gropi spuneti-mi...vrem sa iasa ceva cat mai aproape de adevar :)




Lume inceputa pe 20 decembrie 2006!

Anul 2007



Ianuarie


Februarie


Martie


Aprilie


Mai


Iunie


Iulie


August


Septembrie


Octombrie


Noiembrie


Decembrie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Anul 2011





Ianuarie
01.01.2011

Februarie
01.02.2011

Martie


Aprilie


Mai


Iunie


Iulie


August


Septembrie


Octombrie


Noiembrie


Decembrie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

abc~ftw

Sp@rt@nu



Istorie lumea 4 din partea abc nu e prea exacta dar cu aproximatie.

Tribul abc s-a infiintat pe 17.03.2009-Tribul a fost întemeiat de Sp@rt@nu.- un trib micut, modest, insa activ format la inceput din membri plecati din TRX, care cred ca a influentat soarta lumii 4 si cat a jucat la forma maxima am aratat ca suntem un trib puternic desi numeric eram in inferioritate.
Diplomatia tribului a fost pastrata ca in TRX.

Pe data de 31.03.2009 Tribul abc si-a schimbat denumirea in Team-Triburile si pentru ca al 6-lea simt este simtul umorului, iar lumea de obicei are 5, acesta a fost rezultatul:

attachment.php


Iar mai apoi pe 05.04.2009 fetele preiau controlul tribului si ajungem:

attachment.php

attachment.php


Bineinteles, dupa toti schimbau o data pe saptamana numele tribului dupa cum vroiau.

Pe 03.05.2009 reusim sa il infiltram pe MCBecks in Armada, un spion cu drepturi depline, era intemeietor.

In luna a 7 a a anului 2009 abc ia intariri: membrii activi ai tribului Yakuza isi incep un nou drum alaturi de noi. Toti se temeau de noi si de forta noastra [=))] . Cgal doreste enorm sa afle secretul
acestui trib puternic si doreste sa ni se alature:

Nu a corespuns cerintelor tribului...l-am concediat.

In septembrie 2009 abc isi schimba prescurtarea in ftw.

In noiembrie 2009 dupa o serie de discutii cu tribul Def hotaram sa fuzionam, se formeaza deftw, ce avea ca scop unirea nordului impotriva sudului si reabilitarea diplomatica cu tribul Armada, renuntant astfel la atuul ftw: trib fara spion, trib in totalitate activ! Din pacate jocurile de culise facute de Armada ne-au determinat dupa cateva zile sa renuntam la acest proiect revenind in ftw.
Parerea mea aici a inceput decaderea Armadei.
Def sunt atacati miseleste de Armada, noua ne parvin niste imagini(din pacate doar una am mai gasit):

Ideea era ca incercau sa recruteze sau sa puna mana pe conturi prin tot felul de metode, pentru ei era important ca Armada sa fie un porc gras fara sa isi dea seama ca, cu cat il ingrasa cu atat nu se mai poate misca-- se observa asta:))
In conferinta, in luna decembrie 2009 toti membrii abc hotarasc atacarea Armadei dar sa o facem cum au facut-o si ei altora. Am facut pna-uri cu toti dusmanii Armadei , neoficiale ca sa nu vada spionii Armadei asta; iar pe la jumatatea lunii ianuarie 2010, pe miez de noapte, Armada pentru abc avea un rosu aprins. In decurs de 10 - 15 zile am reusit sa avem un plus de 1000 de sate in fata Armadei.(asta si datorita unor jucatori foarte buni din gtc) Iarasi presiunile Armadei, atacand pe sentimente si multe chestii:)) au convins unii membrii(si pe mine) sa renuntam la razboi.
Fostii membri TRX au intrat in Armada, ceilalti continuand razboiul.


abc~ftw end of story!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nova .

eu stau prost cu timpul, așa că voi pune aici pagina internă a tribului nova, cu istoria lumii 4 spusă din punctul de vedere și trăită de nova :)

ps. Citiți de jos în sus :)

b r e a k i n g - n e w s

22.01.2011
tribul nova este desfiintat, ce nu au reusit inamicii, a reusit un tradator...

6 ianuarie 2011
metalicus tradeaza,din motive stiute doar de el, concediaza membrii nova,sterge forumul, diplomatia, goleste satele, ce mai, se revolta..

Concluzia? Ne ramane noua mai multa aparare :d

iupii! Se destrama,o parte din membri pleaca in armada, altii se intorc in nova sau merg in =gtc=
06.07.2010

kings fuzioneaza cu nova
30.05.2010
------------------------------------------------------------
jucatorii activi din nova s-au intors inapoi deoarece centrul de putere anti trx s-a dovedit a fi descentrat.
11.06.2009

se infiinteaza tribul rn in care merg jucatorii mai activi din nova si kings pentru a crea un centru de putere anti trx.
13.05.2009

ykz paraseste familia stfu datorita neintelegerilor cu kings. Relatiile lor diplomatice se deterioreaza. Au urmat atacuri. Nova nu se implica.
27.03.2009

din pacate datorita inchiderii unor conturi ale conducatorilor si a harababurii ce a urmat, tribul ~bw~ s-a desfiintat. Ptr nova acest trib va ramane mereu un exemplu de organizare si de atitudine.
18.10.2008

in urma fuziunii mason->gtc si a urmarilor razboiului cu reload, tribul nova urca pe locul 7.
17.10.2008

au fost rupte relatiile diplomatice cu reload ca urmare a tot mai deselor conflicte locale.
10.10.2008

s-a terminat vara si lucrurile incep sa aibe o alta dinamica, krt, rs-bw, ipa incep sa se dastrame asa ca o parte din membrii acestor triburi ni se altaura. Le uram bun venit.
18.09.2008

blackdude se intoarce acasa dupa o plimbare prin 9 triburi :) in 2 luni.
12.09.2008

~tcr~ se alatura si intregeste stfu
(nova+~bw~+kings+reload+~tcr~)
08.08.2008

tribul nova atinge un apogeu existential si intra in primele 10 triburi de pe l4
03.07.2008

~phx~ se retrage din stfu pentru a putea continua razboiul cu »ender
29.06.2008

in vederea reintegrarii unor sate care au facut picioare (cu tot cu mebrii fugari) declaram razboi ~fr~
26.06.2008

in tacere tribul ~mason ne-a trecut la inamici, le multumim pentru fairplay si ne conformam si noi.
09.06.2008

a incetat pna-ul cu tribul ~mason.
05.05.2008

avem o academie s/n
23.04.2008

s-a realizat fuziunea cu tribul carma
22.04.2008

am intrat pe prima pagina la topul triburilor (locul 19)
21.04.2008

tribul omega se desfintează, majoritatea membrilor migreaza către tribul ~mason
11.04.2008

datorita desfiintarii tribului gd*3 si a migrarii multor membrii in omega, continuam razboiul cu acest trib.
26.03.2008

a început războiul cu tribul gd*3
08.03.2008

tribul nova formeaza alaturi de alte triburi o uniune de triburi, scopul comun este fondarea unei mari puteri armate in zona de sud vest l4.
05.02.2008

incheiem prematur razboilul cu tribul k*t printr-o fuziune benefica tuturor jucatorilor, tribul astfel format urca vertiginos in topurile l4.
25.01.2008

a început războiul cu tribul k*t
23.01.2008

tribul a fost întemeiat.
20.12.2007
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus